POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.09.2017, 23:05:51] • Świnoujście

Wichura szaleje nad Świnoujściem. Wielkie drzewo spadło na stację Orlenu. Zobacz film!

Wichura szaleje nad Świnoujściem. Wielkie drzewo spadło na stację Orlenu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zapowiada się niespokojna noc. Szalejąca wichura łamie kolejne drzewa, jak dotąd najwięcej dzieje się nad kanałem. Interweniowała tam jednostka straży pożarnej. Kilka godzin później złamane zostało kolejne drzewo. Tym razem tuż obok budynku stacji paliw Orlen. Całe drzewo, złamane jak zapałka upadło na boczną ścianę budynku. Spróchniały pień nie mógł wytrzymać siły wiatru.



Przed godziną 22.00 przyjechały dwa wozy straży pożarnej, strażacy na wysięgniku etapami obcinają górną część korony. Jest to bardzo powolna i żmudna praca, która może potrwać aż do północy. Stacja paliw jednak funkcjonuje.

Wichura szaleje nad Świnoujściem. Wielkie drzewo spadło na stację Orlenu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wichura szaleje nad Świnoujściem. Wielkie drzewo spadło na stację Orlenu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Czwartek [28.09.2017, 10:04:27] • [IP: 92.42.115.***]

Co do komentarza na temat Pani przy kości to się zgadzam jest hamska, powinna sama odejść a nie truć życie załogi. Jak można być taka Kobietą. Pewnie sobie uroiła że jest kierowniczą '' schizofremia ''

Gość • Niedziela [17.09.2017, 01:28:54] • [IP: 172.17.1.**]

Kiedyś tam robiłem. H nie praca. ile tam się zarabia teraz? 2000pln brutto?

Gość • Sobota [16.09.2017, 18:17:30] • [IP: 80.245.179.***]

TA BLONDYNECZKA O IMIENIU BEATA ;)?

Gość • Czwartek [14.09.2017, 22:10:28] • [IP: 88.156.234.***]

Teraz ta stacja to koszmar, jeszcze 2-3 lata temu to było wspaniałe miejsce i świetna grupa ludzi tam pracowała niestety ci najlepsi juz odeszli, teraz nikt nie patrzy tam na człowieka tylko pieniądze się liczą i jak najwięcej jedzenia wcisnąć ludziom a jak ktoś chce tylko kupić  paliwo to już się nie liczy smutna rzeczywistość

Gość • Czwartek [14.09.2017, 21:23:16] • [IP: 92.42.118.**]

Dzieło czynu pierwszomajowego padło. Ile takich dzieł czyha jeszcze na nasze życie ?

Gość • Czwartek [14.09.2017, 21:07:36] • [IP: 88.156.234.***]

czyżby znowu topola ?

Gość • Czwartek [14.09.2017, 19:07:21] • [IP: 184.168.46.**]

Blondynka już dawno przechwycona, a Wy jesteście frajerami i pozostała Wam jedynie pamięciówka szczury, hee hee 😁

Gość • Czwartek [14.09.2017, 18:27:03] • [IP: 94.254.230.***]

Jak rozmowa na temat załogi którą tam pracuje jest rzeczywiście tam bardzo miła Pani ale nie blondyneczka kiedy byla Ale juz nie jest. Bardzo sympatyczna. A spotkałem się też z sytuacją kiedy Pani przy kości wulgarne siw odzywała do załogi do klientów.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 17:50:19] • [IP: 5.60.40.**]

To nie drzewo tylko topola

kelek • Czwartek [14.09.2017, 17:22:31] • [IP: 46.231.60.**]

Kupując paliwo na stacji Orlen wspierasz pisobolszewię.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 16:55:53] • [IP: 92.42.116.***]

"Czym ma się posilać system korzeni takiego drzewa?" - to nie truskawka, korzenie ma głęboko w ziemi, sięga wody podskórnej. Co wy z tym betonem macie? Miasteczko pełne niezabudowanych dziur, większość to zaśmiecony las i nieużytki a wy o betonie...

Gość • Czwartek [14.09.2017, 16:05:30] • [IP: 178.238.253.***]

Uwaga, przy ulicy Zamkowej na wysokości Basztowej i Rycerskiej co dziesiąte drzewo ze złamaną gałęzią.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 15:41:14] • [IP: 77.114.31.***]

To jak tam pracują takie fajne blondynki to trzeba iść na hot doga, a jak ma na imię ta blondynka?

Gość • Czwartek [14.09.2017, 14:11:58] • [IP: 176.221.114.**]

Do Gość • Środa [13.09.2017, 23:37:12] • [IP: 80.245.181.***] Piszemy tu o drzewie, a nie o blondynkach -Zakochałeś się czy Co? To idz jej to wyznaj, może Cię zechce?? I nie będziesz miał problemu życiowego.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 13:05:29] • [IP: 178.238.253.**]

Poszłam dziś na spacerek drobny nad morze, powietrze jak" kryształ", a meduzy, to prawd morze je zabierze zpowrotem do siebie, ale widok piękny!

Gość • Czwartek [14.09.2017, 12:36:22] • [IP: 37.8.215.***]

a gdzie w ty czasie byli ekolodzy jak same lamią się drzewa, zaraz na ulicy Matejki też będą leciały jak zapałki, na Hołdu lipa większa od hali sportowej gdzie są ogrodnicy tego miasta ?

Gość • Czwartek [14.09.2017, 12:33:15] • [IP: 188.146.33.***]

Ktoś wcześniej napisał-więcej betonu i miał rację.Czym ma się posilać system korzeni takiego drzewa?Z jednej strony 1, 5m zieleni a z drugiej zatoczka parkingowa przy samym pniu.Wracając do usychających drzew, zobaczcie w jakim teraz stanie są drzewa przy nowo budowanych budynkach po" Sztabie Flotylli".Jeszcze rok, a inwestor wystąpi o ich usunięcie ze względu na ich stan zagrażający tym budynkom.Rosły piękne, póki nie rozpoczęto prac budowlanych, ale teraz zasłaniają widok i. ...resztę dopiszcie sobie sam!

Gość • Czwartek [14.09.2017, 12:09:28] • [IP: 80.245.179.***]

Szyszko i wytnie wszystko

Gość • Czwartek [14.09.2017, 11:51:45] • [IP: 88.156.232.**]

miałem coś napisać -ale powielił bym wpis z 14.09.h.10:17 Wytną drzewo a na iŚ.będą wpisy i larum że 'zli ludzie. ..'

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:50:53] • [IP: 80.245.187.***]

Odczepcie się od blondyneczki ona już wcześniej mi sie podobała.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:30:27] • [IP: 92.42.118.**]

Gość • Czwartek [14.09.2017, 08:35:03] • [IP: 94.254.228.***] Dobrze pisze. Popieram.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:22:36] • [IP: 178.238.251.***]

To jeszcze nic, wczoraj po południu jak zawiało to odleciał Toi Toi z 13-ego piętra budowanego apartamentowca przy Wojska P.na szczęście w tym czasie nikt nie przechodził tam chodnikiem.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:17:11] • [IP: 92.42.113.***]

Może by tak powycinać te spróchniałe, stare drzewa? Ale moment, Unia, ekolodzy, KOD i TVN. A tam niech stoją, jak kogoś zabiją to się będziemy martwić.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:05:33] • [IP: 78.10.206.**]

Gdybyś" fororak 👹" został/a księdzem, to skończył by się Twój ból dupy w stosunku do kleru.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 09:24:05] • [IP: 176.221.113.**]

To był znak aby obniżyli ceny bo zdzierają strasznie. W Szczecinie diesel kosztuje nawet 3, 99zl a 95-tka 4, 12zl.

Oglądasz 1-25 z 43
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■