POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.09.2017, 09:26:57] • Świnoujście

Niemcy kręcą u nas film!

Niemcy kręcą u nas film!

fot. iswinoujscie.pl

Już po raz kolejny, do Świnoujścia zawitała niemiecka ekipa filmowców. Nasi sąsiedzi kręcą kolejne odcinki do popularnego w Niemczech serialu kryminalnego. We wtorek, filmowcy odwiedzili okolice przeprawy promowej. Budynek znajdujący się przy Bielikach na jakiś czas zamienił się w Komendę Policji.

Wielu naszych Czytelników zastanawiało się, co stało się przed Bielikami.

Niemcy kręcą u nas film!

fot. Agnieszka Puszcz

We wtorkowe popołudnie przed promem panowało ogólne poruszenie. Jeden z mieszkańców nawet zadzwonił na policję, twierdząc, że coś niepokojącego dzieje się przed Bielikami. Mieszkaniec twierdził, że ktoś zdejmuje niemieckie tablice rejestracyjne z pojazdów i zmienia je na polskie tablice. Mieszkańcy podejrzewali, że pojazdy chcą wjechać na prom bocznym pasem dla pojazdów uprzywilejowanych. Jak się szybko okazało auta zostały wykorzystane na potrzeby filmu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Czwartek [14.09.2017, 09:31:57] • [IP: 87.176.162.**]

czy te nasze wladze juz totalnie zidiocialy? To nie bedzie film promujacy Polske tylko pokazujacy jaki syfiasty pelen bandytow i zlodzieji jest to kraj!

Gość • Środa [13.09.2017, 21:54:43] • [IP: 93.207.75.**]

Plujcie piana bo o was

Gość • Środa [13.09.2017, 21:50:08] • [IP: 93.207.75.**]

Kreca o was!

Gość • Środa [13.09.2017, 20:41:30] • [IP: 109.243.191.***]

16:19 - Częsc wpisów niechętnych Niemcom rozumiem, bo jeśli ma sie z Niemcami kontakt, to regularnie pojawia sie taki zachodni sąsiad (a nawet zniemczony Polak), który ma w sobie cos protekcjonalnego wobec nas, poczucie wyższości. Mógłbym tu szczegółowiej to opisac, ale nie ma czasu i miejsca na to. Troche to i u siebie możemy znaleźć, bo tak z dystansem patrzymy np. na Ukrainę. Kiedys byłem prostolinijny, na pytania po niemiecku o droge itp.odpowiadałem po angielsku, bo ten język znam, a wplatałem czasem słowa niemieckie. Po jakims czasie zadałem sobie pytanie, dlaczego JA z tym wychodze do nich, niech oni mnie zapytaja o język, jakim operuję, niech nie mysla, co kiedyś wyczytałem w opinii Niemca w tygodniku, że MY MUSIMY znac ich język, jesli chcemy zarobić. Ja do cholery jestem Polakiem pytanym o drogę, a nie handlarzem.

Gość • Środa [13.09.2017, 18:51:25] • [IP: 93.207.75.**]

Komendancie Banan komendant Kreska na lini...

Gość • Środa [13.09.2017, 16:37:33] • [IP: 62.69.253.**]

O czym? o muzułmanach uciekających z polskich obozów dla uchodźców??

Gość • Środa [13.09.2017, 16:19:36] • [IP: 87.139.65.***]

U Swinoujscian rozpoznaje pewna jednostke chorobowa, ktora nazywa sie" nie lubie Niemcow i wszystkiego co niemieckie"... no chyba, ze chodzi o niemieckie... oj przepraszam... europejskie euro. To sie powinno leczyc, bo inaczej przeradza sie najpierw w nienawisc do wszystkiego co obce, a potem w nienawisc do siebie samego i w konsekwencji do samozniszczenia... ale tutaj Polska jest na najlepszej drodze, by w krotkim czysie osiagnac taki wlasnie cel...

Gość • Środa [13.09.2017, 15:54:08] • [IP: 109.243.191.***]

Komendą filmową był już kapitanat, teraz jest pawilon promowy, a na co padnie następne" bęc"? Może będzie to magistrat, ale chyba nada sie jako miejsce" 13 Posterunku 3"? Żmurek byłby Perepeczką, Karelus Cezarym, Królowa Żarówek Chotecką... a może zmaskulinizowaną matką" Arniego"?

Gość • Środa [13.09.2017, 15:21:19] • [IP: 80.245.178.***]

[IP: 37.248.158.*** Brawo... Tak należy komentować Tych cieci...:)

Gość • Środa [13.09.2017, 14:22:36] • [IP: 88.156.233.**]

Jak nie cierpisz S-cia, to WON ze swoimi złotowkami. Chyba sie rozpłacze z żalu po tobie.

Gość • Środa [13.09.2017, 13:55:05] • [IP: 37.248.158.***]

Do IP;37.47.172 Świnoujście i jego mieszkańcy nie cierpią ciebie jeszcze bardziej, wyspa wcale nie chce żeby takie osobniki ja ty ją odwiedzali. ...a swoją złotówkę to wsadż sobie w d... szkoda słów na takiego kmiota...

Gość • Środa [13.09.2017, 13:53:44] • [IP: 80.245.190.***]

A co z odcinkiem który krecili na karsiborskiej w zeszłym roku? Coś nie widać nigdzie

Gość • Środa [13.09.2017, 13:38:51] • [IP: 109.243.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 13:31:26] • [IP: 94.222.142.***]

Jak zwykle malkontentom coś się nie podoba.Jak Niemcy kręcą film to źle, a jak dają euro to cudownie. Postawcie mury wokół tej wioski malkontentów i egoistów wtedy nikt obcy nie będzie wjeżdżał.Siedźcie sobie sami w tym grajdole.Śmieszne ludziki jak Niemiec da kilka euro to wejdą takiemu w tyłek, a jak kręci film, to zły człowiek i takiego wygonić.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:16:39] • [IP: 37.47.172.***]

Niecierpie Swinoujscia i jego mieszkancow...Ta wyspe powinni wszyscy omijac..wszyscy nie wazne czy Niemcy czy Polacy. W tym miescie nie wydam zlotowki !! Stado zadufanych egoistow. Od strony Niemiec zrobic mur, od Wolina strony zabrac promy i. ...bedzie to co chca.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:12:29] • [IP: 37.47.162.***]

ostatnio agladalem serial kryminalny Pfarrer Braun/ Ksiadz Braun. Az przykro jak pokazano w nim Polakow. Ten serial, ktory powstaje nie bedzie lepszy, bo bedzie pewnie tym razem trzeba bedzie pokazac kryminalnych Polakow

Gość • Środa [13.09.2017, 11:29:23] • [IP: 109.243.191.***]

Lepszy film idzie na TVP Info, gdzie niejaki Marat zeznaje i ściemnia nie mniej udatnie niż wczoraj Burak w Krawacie, prezydent Gdańska.

Gość • Środa [13.09.2017, 11:19:13] • [IP: 62.69.203.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 10:35:24] • [IP: 94.254.237.***]

Jasne i może Banan komendantem 😂

Gość • Środa [13.09.2017, 10:31:39] • [IP: 178.9.77.***]

Engelmacher – Der Usedom-Krimi

Gość • Środa [13.09.2017, 10:30:11] • [IP: 94.254.183.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 10:21:15] • [IP: 31.1.70.***]

Tylko ta pani wygląda na Polke ; v (bo jest ładna) a reszta to widać że niemcy...

Gość • Środa [13.09.2017, 10:20:51] • [IP: 83.11.142.**]

PEWNIE POKAZUJĄ POLAKÓW JAKO KRYMINALISTÓW, ALBO I CO GORSZEGO, ŻE TEŻ IM WSZYSTKO WOLNO, CIEKAWE CZY MY MOŻEMY TAK PANOSZYC SIĘ U NICH, MUSIMY PŁACIC NAWET ZA WEJSCIE, , SAMI ROBIMY Z SIEBIE OFIARY EUROPY BO POZWALAMY SOBIE WŁAZIC NA ŁEB.

Gość • Środa [13.09.2017, 10:00:23] • [IP: 87.123.155.***]

A co to za serial? Tatort?

Gość • Środa [13.09.2017, 09:51:52] • [IP: 62.69.251.**]

Dzisiaj od rana kręcą na Wojska Polskiego. Bardzo duża ekipa filmowa.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■