POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.09.2017, 20:39:39] • Świnoujście

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

fot. Andrzej Ryfczyński

Przez lata stanowiła obowiązkowy punkt rozrywki "z konsumpcją" trwającej do białego rana. Dziś właściciele chcieliby podziękować wszystkim, którzy choć raz bawili się w Gryfii. Nadszedł koniec kolejnego kultowego lokalu w naszym mieście. W sobotę odbyło się tam ostatnie wesele.

Kiedyś kojarzyła się z dancingami, orkiestrą, okrąglakiem, na patio latem sprzedawano piwo, stały stoliki i krzesła. Potem w tym miejscu wybudowano dom, ale "stara" Gryfia zachowała swój klimat i najwierniejszych bywalców. O to wszystko przez długie lata dbali właściciele.

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

fot. Andrzej Ryfczyński

I podczas, gdy z mapy dawnej rozrywki znikały bezpowrotnie kolejne lokale: Bim Bom, Parkowa, Europa, Scandia, Ewa, Gryfia trwała na posterunku.

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

fot. Andrzej Ryfczyński

Teraz kończy działalność, o czym poinformowali naszą redakcję właściciele lokalu.

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

fot. Andrzej Ryfczyński

W sobotę, 9 września odbyła się ostatnia impreza weselna.

Znika kolejny punkt dawnej rozrywki - w Gryfii odbyła się ostatnia impreza

fot. Agnieszka Puszcz

Za naszym pośrednictwem, właściciele dziękują wszystkim, którzy byli gośćmi Gryfii, którzy bawili się podczas Sylwestrów, karnawału, imprez okolicznościowych, prywatnych. Niech pozostaną miłe wspomnienia i zdjęcia zrobione przez te wszystkie lata.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 78, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 78

Gość • Środa [13.09.2017, 22:47:58] • [IP: 93.94.186.***]

Teraz czas na Penelopę i już w Świnoujściu chyba nigdzie się nie pobawisz ? Jakieś spelunki, knajpki prywatne, gdzie rządzi tylko młodzież.

Gość • Środa [13.09.2017, 21:53:18] • [IP: 188.146.41.***]

Dlaczego w Świnoujściu nie ma takiej restauracji żeby starsze osoby nie mogły się spotkać przy kolacji i się pokręcić przy dobrej muzyce. Tylko wszędzie łubu-du i naćpana młodzież.

Gość • Środa [13.09.2017, 21:29:02] • [IP: 178.238.253.***]

Geslerówka robi rewolucje!

Gość • Środa [13.09.2017, 20:59:48] • [IP: 93.94.187.***]

Pracowałam w tym lokalu w latach 80 i 90 to były wspaniałe, bale wesela i różne imprezy ale prowadził to PSS.Kiedy za czeli to prowadzić tzw.prywaciarze to niestety wszystko się zepsuło. Najpierw odszedł zespół, potem pomału kelnerzy, barmanki oraz pracownicy kuchni.Zawsze uważałam że ten lokal upadnie.

Gość • Środa [13.09.2017, 20:35:18] • [IP: 89.1.108.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 19:51:11] • [IP: 37.47.144.***]

Ś.p. Doktor Źywica super fajna lekarz-ginekolog. Była kobietą do tańca i do leczenia, zawsze trafnie stawiała diagnozę Umiała leczyć oraz się bawić. Szkoda źe juź jej niema wśród żywych.

Gość • Środa [13.09.2017, 18:34:44] • [IP: 37.249.41.***]

Bandyta A* K* pomimo wydanego rozkazu przez komendanta Stańczyka by nie strzelać zabił chłopaka z zimną krwią panowie i IPN-u powinni zbrodniarzem się zająć a nie głupotami

Gość • Środa [13.09.2017, 18:27:05] • [IP: 62.69.203.***]

Gość  Środa [13.09.2017, 12:52:43]  [IP: 5.60.0.***] - gościu, w D żeś był i G widział. Albo pewniej, skakałeś wtedy jeszcze staremu z jajka na jajko.

Gość • Środa [13.09.2017, 17:35:58] • [IP: 83.11.227.**]

nareszcie przecież nad tym lokalem mieszkają ludzie

Gość • Środa [13.09.2017, 15:10:43] • [IP: 82.177.168.**]

Żenujące sa wpisy na temat dezertera z bronią. Proponuje Temu" bohaterowi" wznieść pomnik.

Gość • Środa [13.09.2017, 14:53:11] • [IP: 94.254.233.***]

Oj pamiętam, cynkciarze, *, Szwedzi, to były czasy. Mmmmm

Gość • Środa [13.09.2017, 14:47:16] • [IP: 94.254.228.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 14:43:11] • [IP: 184.168.46.**]

Szkoda, w Świnoujściu już nic nie ma, ale żmur i tak się lansuje na niby najlepszego gospodarza, to to fałszywy zwykły skorump_ likwidator.

Gość • Środa [13.09.2017, 14:40:43] • [IP: 2.108.233.***]

Cieszę się, ze dane mi było przeżyć młodość w latach 70-tych. Dziś już nie ma takich lokali jak Gryfia, Parkowa, dawny Albatros... Cudowne czasy, cudowne wspomnienia. Panie Andrzeju - dziękuję za wszystkie zamieszczane zdjęcia!! Jest Pan WIELKI dla naszego miasta!!

Gość • Środa [13.09.2017, 14:11:58] • [IP: 178.238.252.**]

Jak statki PPD i UR ODRA wracały z morza to następnego dnia załoga spotykała się w lokalu Gryfia, to były dobre czasy.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:55:19] • [IP: 62.69.203.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.09.2017, 12:52:43] • [IP: 5.60.0.***]

Trzeba przypomnieć ten wieczór w Gryfii gdy odbyła się ta strzelanina pamiętam jak biedne kelnerki chowały się po szafkach ze strachu dwóch tajniaków na czworaka umykało do Piastowskiej ten w środku przeszedł do kuchni wojsko dwa samochody obstawiło cały teren postrzelono pielęgniarkę był tam punkt krwiodawstwa jak podjechał Skot wyłączono prąd w dzielnicy zaczeło się zastraszanie owego żołnierza rozbito wtedy Lokal setki kul w ścianach gaz wtłoczony do środka w bardzo dużej ilości przez rok śmierdziało straszono go cały czas Prokuraturą Człowiek w środku był spokojny oddawał pojedyńcze strzały dla samoobrony przed wojskową szarżą Tym Skotem tylko narobili strat demolka Lokalu szkoda człowieka teraz był by szczęśliwym człowiekiem a tak to zginął z ręki OPRAWCY

Gość • Środa [13.09.2017, 12:42:24] • [IP: 178.12.231.***]

To ostatnia speluna jak można było tam przebywać.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:32:34] • [IP: 95.41.78.**]

Pozostaną tylko miłe wspomnienia.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:25:04] • [IP: 5.60.0.***]

Witek Rysiu Franek Pozdrawiam Adam Ci Panowie dawali do pieca w swoim czasie to były balety

Gość • Środa [13.09.2017, 11:42:05] • [IP: 109.243.191.***]

Kobiety w takim stanie jak na pierwszym zdjęciu tracą cały swój urok. Pewien specjalista od rodziny, miłości, więzi małżeńskiej, Pulikowski, autor wielu książek, twierdzi, że mężczyzna jest też i po to u boku kobiety, by panować nad jej czasem nieznającą skali emocjonalnością.

Gość • Środa [13.09.2017, 11:34:46] • [IP: 178.238.240.**]

i co z tego

Gość • Środa [13.09.2017, 11:24:50] • [IP: 94.197.120.***]

Ktoś ma krótką pamięć albo mataczy. Żołnierza zabił jednym strzałem niejaki ADAM KALETA, żołnierz nie zdążył strzelić do nikogo a tym bardziej do siebie. To była egzekucja wykonana przez ograniczonego typa o instynktach mordercy. Za komuny tak było, sprawę zabójstwa wyciszono.

Gość • Środa [13.09.2017, 11:17:56] • [IP: 109.241.63.***]

Ojej, Jola Żywica. Fajna z niej był dziewczyna i dobry lekarz. Za szybko odeszła.

Gość • Środa [13.09.2017, 11:16:07] • [IP: 92.42.113.***]

A pamiętacie jak trudno było się tam dostać w sezonie? Pierwsze zdjęcie zrobione na siłę - żenada.

Oglądasz 1-25 z 78
■ Dziewczynka wpadła na maskę samochodu! Ekspert lotniczy, Michał Fiszer nie upilnował dziecka? ■ Nie grozi nam pożar jak w Gorzowie? Strażacy przeprowadzili rozpoznanie operacyjne na wypadek pożaru wieży kościelnej ■ Wręczono Buławy Biznesu 2017 ■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■