POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.08.2017, 11:09:57] • Białogard

Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków, zatrzymani są w areszcie

 Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków, zatrzymani są w areszcie

fot. Policja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie ze strażnikami granicznymi ze Świnoujścia oraz policjantami SPAP KWP w Szczecinie dokonali przeszukania trzech nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Białogard. W rezultacie ujawnili ponad 6,5 kg głównie amfetaminy i marihuany. W związku ze sprawą zatrzymano również cztery osoby. Dwie z nich decyzją sadu zostały aresztowane. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w wyniku własnych ustaleń uzyskali informację, iż na terenie powiatu białogardzkiego ma znajdować się znaczna ilość substancji psychotropowych.

W związku z zagrożeniem, iż osoby związane z rozprowadzaniem środków odurzających mogą posiadać broń palną, w akcji wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie udział wzięli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz dwie drużyny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze równocześnie przeszukali trzy posesje zlokalizowane na terenie powiatu białogardzkiego. W wyniku podjętych czynności doszło do zatrzymania trzech mieszkańców powiatu białogardzkiego oraz ujawnienia znacznej ilości środków odurzających. Efektem wykonanych czynności było zabezpieczenie ponad dwóch kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy, mniejsze ilości metaamfetaminy i entazy. Ponadto zabezpieczono również krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali trzy osoby na terenie posesji. Nie przebywał tam jednak jeden z głównych podejrzanych. W wyniku prowadzenia czynności poszukiwawczych zatrzymany został on na terenie Biłgoraju.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W stosunku do dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Białogardzie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

KPP Białogard


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■