POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.08.2017, 11:09:57] • Białogard

Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków, zatrzymani są w areszcie

 Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków, zatrzymani są w areszcie

fot. Policja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie ze strażnikami granicznymi ze Świnoujścia oraz policjantami SPAP KWP w Szczecinie dokonali przeszukania trzech nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Białogard. W rezultacie ujawnili ponad 6,5 kg głównie amfetaminy i marihuany. W związku ze sprawą zatrzymano również cztery osoby. Dwie z nich decyzją sadu zostały aresztowane. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w wyniku własnych ustaleń uzyskali informację, iż na terenie powiatu białogardzkiego ma znajdować się znaczna ilość substancji psychotropowych.

W związku z zagrożeniem, iż osoby związane z rozprowadzaniem środków odurzających mogą posiadać broń palną, w akcji wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie udział wzięli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz dwie drużyny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze równocześnie przeszukali trzy posesje zlokalizowane na terenie powiatu białogardzkiego. W wyniku podjętych czynności doszło do zatrzymania trzech mieszkańców powiatu białogardzkiego oraz ujawnienia znacznej ilości środków odurzających. Efektem wykonanych czynności było zabezpieczenie ponad dwóch kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy, mniejsze ilości metaamfetaminy i entazy. Ponadto zabezpieczono również krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali trzy osoby na terenie posesji. Nie przebywał tam jednak jeden z głównych podejrzanych. W wyniku prowadzenia czynności poszukiwawczych zatrzymany został on na terenie Biłgoraju.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W stosunku do dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Białogardzie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

KPP Białogard


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■