POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 19:32:56] • Świnoujście

Kobiety nadal walczą o swoje prawa. W poniedziałek na Placu Wolności cd. akcji zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą

Kobiety nadal walczą o swoje prawa. W poniedziałek na Placu Wolności cd. akcji zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą

Autor: goodluz(fot. Fotolia.com )

Ogólnopolska akcja pod hasłem Ratujmy kobiety! Ma swoją kolejną odsłonę. Tym razem panie, które zaczynały swoją walkę pod hasłem ogólnopolskiego strajku kobiet, promują ogólnopolską inicjatywę mającą na celu uchwalenie przez Sejm R.P. Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Macierzyństwie. Inicjatorki liczą na to, że grono wspierających tę inicjatywę w Świnoujściu powiększy się wyraźnie już w najbliższy poniedziałek. Bo właśnie w poniedziałek, 14 sierpnia między 12.00, a 16.00 na Placu Wolności uruchomiony zostanie specjalny punkt informacyjny. Zainteresowanym mieszkańcom organizatorki udzielą tu wszelkich informacji na temat akcji. Będzie można także złożyć podpisy poparcia pod projektem ustawy.

Sejmową promotorką wprowadzenia nowego prawa w tej dziedzinie jest posłanka Barbara Nowacka. Jak podkreślają organizatorki akcji projekt jest bardzo dobrze przygotowany pod względem prawnym. Kampania społeczna i listy poparcia mają przekonać posłów do jego rychłego przyjęcia, tym samym, rozwiązania problemów kobiet z jakimi wciąż styka a się w życiu społecznym.

Dlatego organizatorki zapraszają Panie do aktywności w swojej sprawie!


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Wtorek [15.08.2017, 19:56:09] • [IP: 80.245.184.**]

Uważam że marksizm zepsuł ludziom myślenie już bardzo dawno temu. Skutki są opłakane.

Gość • Wtorek [15.08.2017, 13:54:19] • [IP: 178.238.246.***]

Do IP:93.94.190.*** Wolność wyboru - czego? Zła, czy dobra? Postępowanie w ramach PRAWA zawsze jest niewygodne dla tych, których ETYKA, zawarta w PRAWIE ogranicza.

Gość • Wtorek [15.08.2017, 13:43:10] • [IP: 77.253.143.**]

Ale was trolle wypuścili, no cóż 1, 80 wam płacą, więc zarobić na wyżywienie i rozrywki potrzeba zarobić.Kościół niech pilnuje swojego nosa, albo się wypowie ile maja dzieci swoich własnych?My jesteśmy Państwem Świeckim a nie kościelnym.Ze mną nie zadzierajcie bo wypisze wam jakie macie grzechy my tych grzechów nie mamy co wy.My pójdziemy do nieba a wy do piekła!

Gość Jarek lewarek • Poniedziałek [14.08.2017, 23:50:06] • [IP: 93.94.191.**]

To my zacofani ? A spartanie to oświeceni ludzie byli i to 400 lat pne.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 16:32:17] • [IP: 2.108.233.***]

Jedyny sposób żeby walczyć z zacofaniem w tym kraju. Tylko czy to coś da...?? Na pewno nie wolno siedzieć bezczynnie!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 14:18:15] • [IP: 93.94.190.***]

tU NIE CHODZI O PRAWO DO ZABIJANIA NIENARODZONYCH DZIECI TYLKO O WOLNOŚĆ WYBORU. JAK NIE ROZUMIECIE TO SIĘ NIE WYPOWIADAJCIE.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 14:04:58] • [IP: 62.69.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:22:38] • [IP: 62.69.203.**]

Właśnie przechodziłem i byłem świadkiem jak stojące Panie nachalnie zaczepiają kobiety i nawet takie podmalowane nastolatki nie mające więcej jak 13 lat...masakra...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:18:16] • [IP: 92.42.115.***]

Ja na ten temat się nie wypowiadam, każdy powinien decydować o sobie SAM!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 12:31:12] • [IP: 164.127.39.***]

10:53 - Na szczęście już nie poseł. Pewnie wreszcie może teraz zapuścić brodę.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:59:14] • [IP: 178.238.253.**]

Nie chcę się komentować tych idiotyzmów, mam nadzieje że będą to robić po godzinach pracy, acha . .nie zapomnijcie ubrać w na czarno buhqahah/prosze o reportaż to sobiue popatrzymy jak sie buduję Ojczyznę w godzinach pracy!/

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:44:16] • [IP: 164.127.39.***]

10:10 - Dobre. Ciekawe. Ale mnóstwo mediów nie dopuściłoby tego tekstu, bo jest ukryta cenzura dotycząca tej materii.

Petroniusz • Poniedziałek [14.08.2017, 11:43:13] • [IP: 80.55.205.***]

Typowy syndrom niedopchnięcia. Zamiast zrobić coś w domu chodzą i huczą po ulicach. Również jestem za równouprawnieniem. Właśnie remontuję stary dom. Kobiety pomocy!! Jak córka psa czyt. suka się nudzi to sobie łańcuch poleruje. Dzisiejszym postulatem będzie hasło, kobiety na traktory.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:30:34] • [IP: 95.129.228.***]

Nasza Ojczyzna Nasz Kraj jest Państwem Katolickim

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:56:32] • [IP: 93.94.186.***]

lewactwo chce wmówić kobietom, że zabijanie dzieci to coś dobrego o co należy walczyć

Petroniusz • Poniedziałek [14.08.2017, 10:53:37] • [IP: 80.55.205.***]

Pani Poseł Anna Grodzka też będzie?

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:30:40] • [IP: 92.42.114.***]

Tych co zieją jadem powinno się leczyć psychiatrycznie bo mogą być niebezpieczni. ..

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:28:48] • [IP: 92.42.114.***]

Podpisy dotyczą wszystkich kobiet nie tylko Feministek, , gościu !

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:24:52] • [IP: 92.42.114.***]

Młode dostały 500+i siedzą cicho a przecież to ich dotyczy.

Gość x • Poniedziałek [14.08.2017, 10:23:35] • [IP: 92.42.116.***]

Równouprawnienie ? Jestem za ! Czemu kobieta żyjąca statystycznie dłużej ma pracować o 5 lat mniej niż facet ?! Czemu w autobusie trzeba ustąpić miejsca babci, a nie dziadkowi zazwyczaj on jest starszy !

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:10:00] • [IP: 92.42.112.***]

Jakie równouprawnienie, drogie organizatorki ? Kobieta może wyskrobać dziecko (na szczęście w Polsce robi to za własne pieniądze a nie za moje składki na NFZ), nawet piosenkę na ten temat wylansować w Eurowizji, może dziecko urodzic i w szpitalu zostawić, oddać do OKNA ŻYCIA, zamieszkać w domu Matki Samotnej, żebrac o pomoc na fejsbuku itd. Zawsze będzie siłą stereotypu uznana za ofiarę męskiej części świata, a nie własnej głupoty i otrzyma pomoc. A mężczyzna ? Może się" zrzec dziecka" ? Nie może, chyba że udowodni, że nie jego. Może żebrać na facebuku o pieniądze na alimenty na dziecko ? Zbiera dla niego kasę, by miał na alimenty ? W przypadku rozwodu musi udowodnić uzaleznienie lub rażące zaniedbania wychowawcze matki, by przyznano mu dziecko. Słyszał ktoś o domach dla Samotnych Ojców ?

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:54:54] • [IP: 92.42.112.***]

Kobiety maja wiecej praw od mężczyzn. Smialo można, znudziwszy sie meżem, przenieść do kochanka. Nawet bedac uznaną w sadzie za winną rozpadu zwiążku małżeńskiego, ma się jak w banku dzieci przy sobie i alimenty na nie. Pokazcie mi faceta, ktory uznany za winnego rozpadu malzenstwa dostal dzieci ! Nie dostanie nawet, gdy udowodni, że stroną winną rozkładu jest zona ! I nawet demonstracja " Dzielnych Ojców", z panem Nowakiem na ich czele, na sądowym korytarzu nie pomoże.

feministki - do domów! • Poniedziałek [14.08.2017, 09:53:55] • [IP: 164.127.39.***]

Słyszałem taką definicję feministki: jest to kobieta, która jest silnie rozgoryczona tym, że nie urodziła się mężczyzną. I statystyka: na 21 wpisów 19 jest PRZECIW tej inicjatywie, 1 za, 1 neutralny, żądający konkretów.---Apel więc do lewaczek, przemyślcie to sobie. Jest takie przysłowie: Jesli każdy, kogo napotykasz mówi ci, że jesteś pijana, a ty uważasz że nie, to lepiej wróc do domu.

babka • Poniedziałek [14.08.2017, 09:52:29] • [IP: 178.238.252.**]

Dajcie juz spokoj bo wstyd dla miasta jak i dla siebie emerytury przyszly? bo juz po 10 tym to mozna wyjsc wy naprawde macie cos nie tak w glowach dajcie wnuczkowi na loda albo kebsa a wy ogladajcie dalej telewizje bo to jest tak zalosne zeby to byla moja babcia to bym ja zacementowal

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:43:48] • [IP: 92.42.116.***]

"Chcecie kobiety pozbawić podstawowych praw -- wolności." - pisze komentująca acz bezmyślna pani. Mordowanie dzieci nie jest" podstawowym prawem kobiety" ani wolnością. Kobiety nie są w Polsce pozbawione żadnych praw. Proszę przestać kłamać.

Oglądasz 1-25 z 47
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■