POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 19:32:56] • Świnoujście

Kobiety nadal walczą o swoje prawa. W poniedziałek na Placu Wolności cd. akcji zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą

Kobiety nadal walczą o swoje prawa. W poniedziałek na Placu Wolności cd. akcji zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą

Autor: goodluz(fot. Fotolia.com )

Ogólnopolska akcja pod hasłem Ratujmy kobiety! Ma swoją kolejną odsłonę. Tym razem panie, które zaczynały swoją walkę pod hasłem ogólnopolskiego strajku kobiet, promują ogólnopolską inicjatywę mającą na celu uchwalenie przez Sejm R.P. Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Macierzyństwie. Inicjatorki liczą na to, że grono wspierających tę inicjatywę w Świnoujściu powiększy się wyraźnie już w najbliższy poniedziałek. Bo właśnie w poniedziałek, 14 sierpnia między 12.00, a 16.00 na Placu Wolności uruchomiony zostanie specjalny punkt informacyjny. Zainteresowanym mieszkańcom organizatorki udzielą tu wszelkich informacji na temat akcji. Będzie można także złożyć podpisy poparcia pod projektem ustawy.

Sejmową promotorką wprowadzenia nowego prawa w tej dziedzinie jest posłanka Barbara Nowacka. Jak podkreślają organizatorki akcji projekt jest bardzo dobrze przygotowany pod względem prawnym. Kampania społeczna i listy poparcia mają przekonać posłów do jego rychłego przyjęcia, tym samym, rozwiązania problemów kobiet z jakimi wciąż styka a się w życiu społecznym.

Dlatego organizatorki zapraszają Panie do aktywności w swojej sprawie!


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Wtorek [15.08.2017, 19:56:09] • [IP: 80.245.184.**]

Uważam że marksizm zepsuł ludziom myślenie już bardzo dawno temu. Skutki są opłakane.

Gość • Wtorek [15.08.2017, 13:54:19] • [IP: 178.238.246.***]

Do IP:93.94.190.*** Wolność wyboru - czego? Zła, czy dobra? Postępowanie w ramach PRAWA zawsze jest niewygodne dla tych, których ETYKA, zawarta w PRAWIE ogranicza.

Gość • Wtorek [15.08.2017, 13:43:10] • [IP: 77.253.143.**]

Ale was trolle wypuścili, no cóż 1, 80 wam płacą, więc zarobić na wyżywienie i rozrywki potrzeba zarobić.Kościół niech pilnuje swojego nosa, albo się wypowie ile maja dzieci swoich własnych?My jesteśmy Państwem Świeckim a nie kościelnym.Ze mną nie zadzierajcie bo wypisze wam jakie macie grzechy my tych grzechów nie mamy co wy.My pójdziemy do nieba a wy do piekła!

Gość Jarek lewarek • Poniedziałek [14.08.2017, 23:50:06] • [IP: 93.94.191.**]

To my zacofani ? A spartanie to oświeceni ludzie byli i to 400 lat pne.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 16:32:17] • [IP: 2.108.233.***]

Jedyny sposób żeby walczyć z zacofaniem w tym kraju. Tylko czy to coś da...?? Na pewno nie wolno siedzieć bezczynnie!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 14:18:15] • [IP: 93.94.190.***]

tU NIE CHODZI O PRAWO DO ZABIJANIA NIENARODZONYCH DZIECI TYLKO O WOLNOŚĆ WYBORU. JAK NIE ROZUMIECIE TO SIĘ NIE WYPOWIADAJCIE.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 14:04:58] • [IP: 62.69.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:22:38] • [IP: 62.69.203.**]

Właśnie przechodziłem i byłem świadkiem jak stojące Panie nachalnie zaczepiają kobiety i nawet takie podmalowane nastolatki nie mające więcej jak 13 lat...masakra...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:18:16] • [IP: 92.42.115.***]

Ja na ten temat się nie wypowiadam, każdy powinien decydować o sobie SAM!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 12:31:12] • [IP: 164.127.39.***]

10:53 - Na szczęście już nie poseł. Pewnie wreszcie może teraz zapuścić brodę.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:59:14] • [IP: 178.238.253.**]

Nie chcę się komentować tych idiotyzmów, mam nadzieje że będą to robić po godzinach pracy, acha . .nie zapomnijcie ubrać w na czarno buhqahah/prosze o reportaż to sobiue popatrzymy jak sie buduję Ojczyznę w godzinach pracy!/

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:44:16] • [IP: 164.127.39.***]

10:10 - Dobre. Ciekawe. Ale mnóstwo mediów nie dopuściłoby tego tekstu, bo jest ukryta cenzura dotycząca tej materii.

Petroniusz • Poniedziałek [14.08.2017, 11:43:13] • [IP: 80.55.205.***]

Typowy syndrom niedopchnięcia. Zamiast zrobić coś w domu chodzą i huczą po ulicach. Również jestem za równouprawnieniem. Właśnie remontuję stary dom. Kobiety pomocy!! Jak córka psa czyt. suka się nudzi to sobie łańcuch poleruje. Dzisiejszym postulatem będzie hasło, kobiety na traktory.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:30:34] • [IP: 95.129.228.***]

Nasza Ojczyzna Nasz Kraj jest Państwem Katolickim

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:56:32] • [IP: 93.94.186.***]

lewactwo chce wmówić kobietom, że zabijanie dzieci to coś dobrego o co należy walczyć

Petroniusz • Poniedziałek [14.08.2017, 10:53:37] • [IP: 80.55.205.***]

Pani Poseł Anna Grodzka też będzie?

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:30:40] • [IP: 92.42.114.***]

Tych co zieją jadem powinno się leczyć psychiatrycznie bo mogą być niebezpieczni. ..

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:28:48] • [IP: 92.42.114.***]

Podpisy dotyczą wszystkich kobiet nie tylko Feministek, , gościu !

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:24:52] • [IP: 92.42.114.***]

Młode dostały 500+i siedzą cicho a przecież to ich dotyczy.

Gość x • Poniedziałek [14.08.2017, 10:23:35] • [IP: 92.42.116.***]

Równouprawnienie ? Jestem za ! Czemu kobieta żyjąca statystycznie dłużej ma pracować o 5 lat mniej niż facet ?! Czemu w autobusie trzeba ustąpić miejsca babci, a nie dziadkowi zazwyczaj on jest starszy !

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:10:00] • [IP: 92.42.112.***]

Jakie równouprawnienie, drogie organizatorki ? Kobieta może wyskrobać dziecko (na szczęście w Polsce robi to za własne pieniądze a nie za moje składki na NFZ), nawet piosenkę na ten temat wylansować w Eurowizji, może dziecko urodzic i w szpitalu zostawić, oddać do OKNA ŻYCIA, zamieszkać w domu Matki Samotnej, żebrac o pomoc na fejsbuku itd. Zawsze będzie siłą stereotypu uznana za ofiarę męskiej części świata, a nie własnej głupoty i otrzyma pomoc. A mężczyzna ? Może się" zrzec dziecka" ? Nie może, chyba że udowodni, że nie jego. Może żebrać na facebuku o pieniądze na alimenty na dziecko ? Zbiera dla niego kasę, by miał na alimenty ? W przypadku rozwodu musi udowodnić uzaleznienie lub rażące zaniedbania wychowawcze matki, by przyznano mu dziecko. Słyszał ktoś o domach dla Samotnych Ojców ?

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:54:54] • [IP: 92.42.112.***]

Kobiety maja wiecej praw od mężczyzn. Smialo można, znudziwszy sie meżem, przenieść do kochanka. Nawet bedac uznaną w sadzie za winną rozpadu zwiążku małżeńskiego, ma się jak w banku dzieci przy sobie i alimenty na nie. Pokazcie mi faceta, ktory uznany za winnego rozpadu malzenstwa dostal dzieci ! Nie dostanie nawet, gdy udowodni, że stroną winną rozkładu jest zona ! I nawet demonstracja " Dzielnych Ojców", z panem Nowakiem na ich czele, na sądowym korytarzu nie pomoże.

feministki - do domów! • Poniedziałek [14.08.2017, 09:53:55] • [IP: 164.127.39.***]

Słyszałem taką definicję feministki: jest to kobieta, która jest silnie rozgoryczona tym, że nie urodziła się mężczyzną. I statystyka: na 21 wpisów 19 jest PRZECIW tej inicjatywie, 1 za, 1 neutralny, żądający konkretów.---Apel więc do lewaczek, przemyślcie to sobie. Jest takie przysłowie: Jesli każdy, kogo napotykasz mówi ci, że jesteś pijana, a ty uważasz że nie, to lepiej wróc do domu.

babka • Poniedziałek [14.08.2017, 09:52:29] • [IP: 178.238.252.**]

Dajcie juz spokoj bo wstyd dla miasta jak i dla siebie emerytury przyszly? bo juz po 10 tym to mozna wyjsc wy naprawde macie cos nie tak w glowach dajcie wnuczkowi na loda albo kebsa a wy ogladajcie dalej telewizje bo to jest tak zalosne zeby to byla moja babcia to bym ja zacementowal

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:43:48] • [IP: 92.42.116.***]

"Chcecie kobiety pozbawić podstawowych praw -- wolności." - pisze komentująca acz bezmyślna pani. Mordowanie dzieci nie jest" podstawowym prawem kobiety" ani wolnością. Kobiety nie są w Polsce pozbawione żadnych praw. Proszę przestać kłamać.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■