POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 09:07:40] • Świnoujście

Chcieli okraść plebanię? Zdążyli tylko wybić szybę...

Chcieli okraść plebanię? Zdążyli tylko wybić szybę...

fot. iswinoujscie.pl

Czwartek, godzina 19.00. Świnoujscy policjanci jadą na Plac Kościelny. Otrzymali zgłoszenie, że na terenie plebanii ktoś wybił szybę. Na miejscu funkcjonariusze dowiadują się, że przed ich przyjazdem dwóch mężczyzn weszło do budynku plebanii. W momencie, gdy zostają dostrzeżeni przez inne osoby zaczynają uciekać. To właśnie w trakcie tej desperackiej ucieczki wpadają na szybę drzwi znajdujących się na korytarzu. Dźwięk pękającej szyby roznosi się po całym budynku. Niestety, dwóch tajemniczych mężczyzn ucieka w nieznanym kierunku. Jaki był cel tej niespodziewanej wizyty? Tego nie wiadomo.

Informacje na temat zdarzenia potwierdza świnoujska policja.

- W czwartek, przed godziną 19.00 zostaliśmy powiadomieni o wybiciu szyby na terenie plebanii przy Placu Kościelnym. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia ustaliliśmy, że kilka minut wcześniej dwóch nieznanych mężczyzn weszło do budynku plebanii, jednak kiedy zostali zauważeni przez inne osoby, zaczęli uciekać, Osoby te uciekając wpadły na szybę drzwi znajdujących się na korytarzu, która pękła. W ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego będziemy ustalać personalia sprawców zniszczenia mienia- informuje asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

fo-ro-rak • Poniedziałek [14.08.2017, 16:15:26] • [IP: 85.195.110.**]

DO : Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:44:57] • [IP: 92.42.117.***]...To zaspokoję Twoją ciekawość...Został przeklęty przez miejscowego (Dominikańskiego) szamana, i ze zgryzoty sumienia wyzionął ducha przenosząc się w niebiosa...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:22:37] • [IP: 95.129.228.***]

jak wyborcy Katolicy zagłosują na swoją Katolicką PIS to ta partia będzie rządzić Swinoujsciem

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:58:30] • [IP: 164.127.39.***]

Czerwoni, Różowi, Tęczowi znaja tylko upadłych księży, wspomne więc najlepszych. Najpierw Świnoujścia: ks.Anczarski, Ks.Kwapis (nagrodzony zdaje sie Trytonem), ks.Szczepańczyk, ks. Szwajkosz. A był dośc niedawno temu w par.Chryst.Króla ksiądz Jan, " więzień konfesjonału", spowiadający całe długie godziny, choc mógł w tym czasie robic coś innego(a w starszym juz wieku był, chory).A z księży" ogólnopolskich: charyzmatyczny o.Góra, ks.Szpak - który chodził na pielgrzymki z narkomanami wychodzącymi z nałogu, ks.Kancelarczyk, który w Szczecinie organizuje największa w Polsce manifestacje na rzecz ochrony życia (ok.20 tys.uczestników, więcej niż w Warszawie zgromadziło się UBywateli erpe i innych w sprawie sądów), w ogóle prowadzi różne akcje. Ks.Pawlukiewicz - złotousty duszpasterz szczególnie młodych i zakochanych - na You Tube miewa oglądalnośc jednego pliku z samymi jego naukami sięgającą 200 000 widzów, a plików jest może 70, 100. Ks. Stryczek, pomysłodawca" Szlachetnej Paczki". Ks. Nowak - opiekun AIDSowców.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:44:57] • [IP: 92.42.117.***]

Ciekaw jestem w jaki sposób POLEGŁ Wesołowski bidny był taki przyzwoity i gdy podpadł to go najjaśniejszy nagle wezwał do siebie ??

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:21:34] • [IP: 94.254.228.***]

Co sie dzieje teraz z tymi ludzmi. Jakie glupoty pisza o kosciele. Masakra brak szacunku

Gość • Niedziela [13.08.2017, 22:08:01] • [IP: 164.127.39.***]

18:47 - Tylko tylu znasz księży? Znasz tylko tych, o których z lubością, bo licza na wysoką klikalność, pisza popularne, tabloidowe portale typu Onet czy wp. I przypomnę, skoro znasz akurat tych tylko: Abp Paetz (nawet nie wiesz, jak sie pisze) nie dopuścił sie pedofilii i nie zostało uruchomione przeciw niemu żadne postepowanie prokuratorskie, ponieważ nikt go nie skierował. A dlaczego - sam poszukaj. Kościół załatwił sprawe tego, czego Paetz się dopuścił, ale nie była to pedofilia - odsunał go od sprawowania funkcji biskupich. Co do bpa Wesołowskiego - proces był w toku, nie doszło do werdyktu sądu. Co do Gila. Dziennikarz ówcześnie kierowanej przez PO i PSL TVP Info miał wątpliwości co do jego winy, specjalnie badał tę sprawę.Osądzono Gila, ale dziwne, że sprawa wyszła gdy był w Polsce, znaleziono na Dominikanie zdjęcia. Mafiosom tam chodzi o uwikłanie młodych w narkomanię, dilerkę. Jedyna siła, która przeciwdziała temu jest Kościół.---A ty NIE ZNASZ księży najlepszych, milczysz o nich, bo NIENAWIDZISZ

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:57:29] • [IP: 80.245.188.***]

Chcieli sprowadzić księdza na złą drogę, ten się nie dał i ich pogonił - ot i cała historia...

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:59:44] • [IP: 178.238.246.***]

Odezwały się SZERSZENIE na portalu i to te CZERWONE. Mam satysfakcję, że w ich GNIEŹDZIE zrobiło się gorąco! I to mi wystarczy. Dalej nie mogę zniżać się do poziomu CHAMSTWA i nie będę prowadzić DYSKUSJI na tak niskim poziomie.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:53:31] • [IP: 37.47.131.***]

Co za bizancjum przeszklone drzwi na korytarzach pewnie jeszcze złote kranyi i srebrne sztucce

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:06:13] • [IP: 93.94.186.***]

Wiadomo ze tam gruba kasa sie przelewa to są i włamania !! A na ambonie gadają ze każdemu nalezy sie 2 szansa odrazu po policje zadzwonil dlatego nie chodze sluchac tych klamst !!

max • Niedziela [13.08.2017, 18:47:23] • [IP: 185.102.219.***]

DO:Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:53:49] • [IP: 178.238.246.***#####Jesteś bezczelny, jeżeli podważasz moralność księdza, który zgłasza na Policję próbę kradzieży na Plebanii. Czyżbyś był w stanie pozbawić księdza praw obywatelskich?...Co do moralności twoich księży, to wystarczy przypomnieć jak to Biskup Wesołowski wraz z księdzem Gilem na Dominikanie umoralniali rdzennych mieszkańców(chłopców) za 5 $...A jaka była moralność Biskupa POETZA- to Twój mózg nie potrafi tego pojąć...A ksiądz czytaj (czarny) nie jest obywatelem tego Państwa-jest funkcjonariuszem Państwa Watykańskiego i ich prawo naszego Kraju nie dotyczy...Oni są ponad prawem...amen

Gośćbambi • Niedziela [13.08.2017, 18:32:58] • [IP: 178.238.251.***]

kosciol-to-najwieksza-sekta

Gość • Niedziela [13.08.2017, 18:26:40] • [IP: 178.238.251.***]

debilu-jak-mozna-ksiedza-prosic-o-cos-

Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:53:49] • [IP: 178.238.246.***]

Do IP:37.47.136.** Tylko bez przesady! Żal mi Ciebie, kiedy słyszę" Kościół wyprowadza... ..z kasy tego biednego kraju blisko 10 miliardów złotych rocznie." Potem jeszcze bzdurne uzasadnienia i pytanie o moralność. A warto zapytać - kto to jest Kościół? Jeżeli chcesz być mądry, to wiesz, ze to rzesze ludzi wierzących, uczestniczących w wielu akcjach charytatywnych i.t.d. i.t.p. Jesteś bezczelny, jeżeli podważasz moralność księdza, który zgłasza na Policję próbę kradzieży na Plebanii. Czyżbyś był w stanie pozbawić księdza praw obywatelskich? No, no, ale jesteś mocny, szkoda że tylko w gębie...

katolik • Niedziela [13.08.2017, 17:14:15] • [IP: 178.238.247.***]

A ty snafco IP;37.47.136 skąd masz tak dokładne dane i ile twojej kasy tam jest?Ale jak bedzie trwoga to zadzwonisz do proboszcza o ostatnie namaszczenie.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 16:12:04] • [IP: 164.127.39.***]

14:12 - Typowa propaganda różnych stronek internetowych, pospiesznie kopiowanych bez żadnej własnej wiedzy, rozeznania. A co do samego konkordatu, to dzięki niemu np.żaden katolik nie musi powtarzać ślubu w USC i katolicy nie są ludźmi 2 kategorii. Podana kwota jest typowo" internetowa", że tak powiem, a swoją droga operuje sie tu sformułowaniem" wyprowadza się" - by wsunąc w podświadomość że jakakolwiek kwota na rzecz dzieł kościelnych to szwindel, coś nieprawnego. Np.modne jest pisanie, że na uczelnię katolicka państwo płaci. Płaci, ale tak samo jak na inne uczelnie, tzn.daje dotację (katolicką uczelnią zresztą jest np.KUL, z czym wiąże sie inny problem: leming wyobraża sobie że kształcą one dyplomowanych zakrystianów, co oczywiście jest smieszne, bo oprócz teologów też prawników, filologów, itd.- potrzebne specjalności tez w życiu czysto doczesnym).A jedna jedyna Caritas (sa inne fundacje) w ciągu roku oferuje pomoc potrzebującym 8-10 razy większą niż jedna WOŚP.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:05:18] • [IP: 184.168.46.**]

13:23:53 - W dupie sobie załóż monitoring na koszt Twojego alfonsa, bo to też miejsce publiczne. Każdy gej ją atakuje kiedy chce.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:31:28] • [IP: 31.0.86.***]

Akurat proboszcz z tego Kościoła to w porzo gość

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:12:46] • [IP: 37.47.136.**]

Kościół wyprowadza na mocy tzw." Konkordatu" z kasy tego biednego kraju blisko 10 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE. Pozbawia to możliwości ratowania życia tysiące ludzi, którzy nie mogą doprosić się o pieniądze na leczenie. Miliony bezrobotnych pozostają bez zasiłku tzn. bez podstawowych środków do życia. 10.000 Polaków każdego roku odbiera sobie życie przede wszystkim z biedy i bezdomności. Kościołowi t nie przeszkadza. Ale jeśli ktoś wyniesie coś z plebani, to koniecznie trzeba wezwać Policję. Jak nazwać taką moralność ?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:00:05] • [IP: 85.229.9.***]

Wiedzieli gdzie jest kasiora

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:33:54] • [IP: 94.254.230.***]

Czas wprowadzić na patrole drony policyjne ktore nie nudzą się na patrolach

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:23:53] • [IP: 178.238.246.***]

Okolice kościoła powinny mieć monitoring na koszt miasta, bo to miejsce publiczne uczęszczane przez wiele osób, nie tylko mieszkańców naszego miasta. W MIEŚCIE MA BYĆ BEZPIECZNIE!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:23:39] • [IP: 62.69.203.***]

Szczekacie komuchy, ale jak przyjdzie na was czas to będziecie księdza prosić.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:16:37] • [IP: 46.76.185.*]

Proboszcz powinien wystąpić do rządu o odszkodowanie, pewnie jako rekompensata dostanie nowe drzwi i jakieś 200 000, więcej nie dadzą bo na Toruń by zabrakło.

ZforM • Niedziela [13.08.2017, 13:15:56] • [IP: 212.39.178.**]

z kierowcami ubb - nie radza sobie z pyskatymi niemkami na plazy - nie radza sobie ze zlodziejami - nie radza sobie z pijaczkami, lezakujacymi na laweczkach w centrum - nie radza sobie czy cos z Policja jest nie tak? czy mi sie tylko wydaje. Ooops, przepraszam, z obstawianie miesiecznic - daja rade:-) A mialo byc tak pieknie -, , To protect and serve''

Oglądasz 1-25 z 55
■ W środę, 13.12.2017r. odbędzie się uroczystość składania zniczy pod Pomnikiem Orła Białego na skwerze u zbiegu ulic Krzywoustego i Wyszyńskiego , w hołdzie poszkodowanym przez stan wojenny. Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości zaprasza mieszkańców na godzinę 06.00 (godzinę obwieszczenia stanu wojennego ) - rzecznik KP PiS w Świnoujściu, Andrzej Mrozek ■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■