POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 09:07:40] • Świnoujście

Chcieli okraść plebanię? Zdążyli tylko wybić szybę...

Chcieli okraść plebanię? Zdążyli tylko wybić szybę...

fot. iswinoujscie.pl

Czwartek, godzina 19.00. Świnoujscy policjanci jadą na Plac Kościelny. Otrzymali zgłoszenie, że na terenie plebanii ktoś wybił szybę. Na miejscu funkcjonariusze dowiadują się, że przed ich przyjazdem dwóch mężczyzn weszło do budynku plebanii. W momencie, gdy zostają dostrzeżeni przez inne osoby zaczynają uciekać. To właśnie w trakcie tej desperackiej ucieczki wpadają na szybę drzwi znajdujących się na korytarzu. Dźwięk pękającej szyby roznosi się po całym budynku. Niestety, dwóch tajemniczych mężczyzn ucieka w nieznanym kierunku. Jaki był cel tej niespodziewanej wizyty? Tego nie wiadomo.

Informacje na temat zdarzenia potwierdza świnoujska policja.

- W czwartek, przed godziną 19.00 zostaliśmy powiadomieni o wybiciu szyby na terenie plebanii przy Placu Kościelnym. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia ustaliliśmy, że kilka minut wcześniej dwóch nieznanych mężczyzn weszło do budynku plebanii, jednak kiedy zostali zauważeni przez inne osoby, zaczęli uciekać, Osoby te uciekając wpadły na szybę drzwi znajdujących się na korytarzu, która pękła. W ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego będziemy ustalać personalia sprawców zniszczenia mienia- informuje asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

fo-ro-rak • Poniedziałek [14.08.2017, 16:15:26] • [IP: 85.195.110.**]

DO : Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:44:57] • [IP: 92.42.117.***]...To zaspokoję Twoją ciekawość...Został przeklęty przez miejscowego (Dominikańskiego) szamana, i ze zgryzoty sumienia wyzionął ducha przenosząc się w niebiosa...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:22:37] • [IP: 95.129.228.***]

jak wyborcy Katolicy zagłosują na swoją Katolicką PIS to ta partia będzie rządzić Swinoujsciem

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:58:30] • [IP: 164.127.39.***]

Czerwoni, Różowi, Tęczowi znaja tylko upadłych księży, wspomne więc najlepszych. Najpierw Świnoujścia: ks.Anczarski, Ks.Kwapis (nagrodzony zdaje sie Trytonem), ks.Szczepańczyk, ks. Szwajkosz. A był dośc niedawno temu w par.Chryst.Króla ksiądz Jan, " więzień konfesjonału", spowiadający całe długie godziny, choc mógł w tym czasie robic coś innego(a w starszym juz wieku był, chory).A z księży" ogólnopolskich: charyzmatyczny o.Góra, ks.Szpak - który chodził na pielgrzymki z narkomanami wychodzącymi z nałogu, ks.Kancelarczyk, który w Szczecinie organizuje największa w Polsce manifestacje na rzecz ochrony życia (ok.20 tys.uczestników, więcej niż w Warszawie zgromadziło się UBywateli erpe i innych w sprawie sądów), w ogóle prowadzi różne akcje. Ks.Pawlukiewicz - złotousty duszpasterz szczególnie młodych i zakochanych - na You Tube miewa oglądalnośc jednego pliku z samymi jego naukami sięgającą 200 000 widzów, a plików jest może 70, 100. Ks. Stryczek, pomysłodawca" Szlachetnej Paczki". Ks. Nowak - opiekun AIDSowców.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:44:57] • [IP: 92.42.117.***]

Ciekaw jestem w jaki sposób POLEGŁ Wesołowski bidny był taki przyzwoity i gdy podpadł to go najjaśniejszy nagle wezwał do siebie ??

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:21:34] • [IP: 94.254.228.***]

Co sie dzieje teraz z tymi ludzmi. Jakie glupoty pisza o kosciele. Masakra brak szacunku

Gość • Niedziela [13.08.2017, 22:08:01] • [IP: 164.127.39.***]

18:47 - Tylko tylu znasz księży? Znasz tylko tych, o których z lubością, bo licza na wysoką klikalność, pisza popularne, tabloidowe portale typu Onet czy wp. I przypomnę, skoro znasz akurat tych tylko: Abp Paetz (nawet nie wiesz, jak sie pisze) nie dopuścił sie pedofilii i nie zostało uruchomione przeciw niemu żadne postepowanie prokuratorskie, ponieważ nikt go nie skierował. A dlaczego - sam poszukaj. Kościół załatwił sprawe tego, czego Paetz się dopuścił, ale nie była to pedofilia - odsunał go od sprawowania funkcji biskupich. Co do bpa Wesołowskiego - proces był w toku, nie doszło do werdyktu sądu. Co do Gila. Dziennikarz ówcześnie kierowanej przez PO i PSL TVP Info miał wątpliwości co do jego winy, specjalnie badał tę sprawę.Osądzono Gila, ale dziwne, że sprawa wyszła gdy był w Polsce, znaleziono na Dominikanie zdjęcia. Mafiosom tam chodzi o uwikłanie młodych w narkomanię, dilerkę. Jedyna siła, która przeciwdziała temu jest Kościół.---A ty NIE ZNASZ księży najlepszych, milczysz o nich, bo NIENAWIDZISZ

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:57:29] • [IP: 80.245.188.***]

Chcieli sprowadzić księdza na złą drogę, ten się nie dał i ich pogonił - ot i cała historia...

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:59:44] • [IP: 178.238.246.***]

Odezwały się SZERSZENIE na portalu i to te CZERWONE. Mam satysfakcję, że w ich GNIEŹDZIE zrobiło się gorąco! I to mi wystarczy. Dalej nie mogę zniżać się do poziomu CHAMSTWA i nie będę prowadzić DYSKUSJI na tak niskim poziomie.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:53:31] • [IP: 37.47.131.***]

Co za bizancjum przeszklone drzwi na korytarzach pewnie jeszcze złote kranyi i srebrne sztucce

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:06:13] • [IP: 93.94.186.***]

Wiadomo ze tam gruba kasa sie przelewa to są i włamania !! A na ambonie gadają ze każdemu nalezy sie 2 szansa odrazu po policje zadzwonil dlatego nie chodze sluchac tych klamst !!

max • Niedziela [13.08.2017, 18:47:23] • [IP: 185.102.219.***]

DO:Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:53:49] • [IP: 178.238.246.***#####Jesteś bezczelny, jeżeli podważasz moralność księdza, który zgłasza na Policję próbę kradzieży na Plebanii. Czyżbyś był w stanie pozbawić księdza praw obywatelskich?...Co do moralności twoich księży, to wystarczy przypomnieć jak to Biskup Wesołowski wraz z księdzem Gilem na Dominikanie umoralniali rdzennych mieszkańców(chłopców) za 5 $...A jaka była moralność Biskupa POETZA- to Twój mózg nie potrafi tego pojąć...A ksiądz czytaj (czarny) nie jest obywatelem tego Państwa-jest funkcjonariuszem Państwa Watykańskiego i ich prawo naszego Kraju nie dotyczy...Oni są ponad prawem...amen

Gośćbambi • Niedziela [13.08.2017, 18:32:58] • [IP: 178.238.251.***]

kosciol-to-najwieksza-sekta

Gość • Niedziela [13.08.2017, 18:26:40] • [IP: 178.238.251.***]

debilu-jak-mozna-ksiedza-prosic-o-cos-

Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:53:49] • [IP: 178.238.246.***]

Do IP:37.47.136.** Tylko bez przesady! Żal mi Ciebie, kiedy słyszę" Kościół wyprowadza... ..z kasy tego biednego kraju blisko 10 miliardów złotych rocznie." Potem jeszcze bzdurne uzasadnienia i pytanie o moralność. A warto zapytać - kto to jest Kościół? Jeżeli chcesz być mądry, to wiesz, ze to rzesze ludzi wierzących, uczestniczących w wielu akcjach charytatywnych i.t.d. i.t.p. Jesteś bezczelny, jeżeli podważasz moralność księdza, który zgłasza na Policję próbę kradzieży na Plebanii. Czyżbyś był w stanie pozbawić księdza praw obywatelskich? No, no, ale jesteś mocny, szkoda że tylko w gębie...

katolik • Niedziela [13.08.2017, 17:14:15] • [IP: 178.238.247.***]

A ty snafco IP;37.47.136 skąd masz tak dokładne dane i ile twojej kasy tam jest?Ale jak bedzie trwoga to zadzwonisz do proboszcza o ostatnie namaszczenie.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 16:12:04] • [IP: 164.127.39.***]

14:12 - Typowa propaganda różnych stronek internetowych, pospiesznie kopiowanych bez żadnej własnej wiedzy, rozeznania. A co do samego konkordatu, to dzięki niemu np.żaden katolik nie musi powtarzać ślubu w USC i katolicy nie są ludźmi 2 kategorii. Podana kwota jest typowo" internetowa", że tak powiem, a swoją droga operuje sie tu sformułowaniem" wyprowadza się" - by wsunąc w podświadomość że jakakolwiek kwota na rzecz dzieł kościelnych to szwindel, coś nieprawnego. Np.modne jest pisanie, że na uczelnię katolicka państwo płaci. Płaci, ale tak samo jak na inne uczelnie, tzn.daje dotację (katolicką uczelnią zresztą jest np.KUL, z czym wiąże sie inny problem: leming wyobraża sobie że kształcą one dyplomowanych zakrystianów, co oczywiście jest smieszne, bo oprócz teologów też prawników, filologów, itd.- potrzebne specjalności tez w życiu czysto doczesnym).A jedna jedyna Caritas (sa inne fundacje) w ciągu roku oferuje pomoc potrzebującym 8-10 razy większą niż jedna WOŚP.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:05:18] • [IP: 184.168.46.**]

13:23:53 - W dupie sobie załóż monitoring na koszt Twojego alfonsa, bo to też miejsce publiczne. Każdy gej ją atakuje kiedy chce.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:31:28] • [IP: 31.0.86.***]

Akurat proboszcz z tego Kościoła to w porzo gość

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:12:46] • [IP: 37.47.136.**]

Kościół wyprowadza na mocy tzw." Konkordatu" z kasy tego biednego kraju blisko 10 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE. Pozbawia to możliwości ratowania życia tysiące ludzi, którzy nie mogą doprosić się o pieniądze na leczenie. Miliony bezrobotnych pozostają bez zasiłku tzn. bez podstawowych środków do życia. 10.000 Polaków każdego roku odbiera sobie życie przede wszystkim z biedy i bezdomności. Kościołowi t nie przeszkadza. Ale jeśli ktoś wyniesie coś z plebani, to koniecznie trzeba wezwać Policję. Jak nazwać taką moralność ?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 14:00:05] • [IP: 85.229.9.***]

Wiedzieli gdzie jest kasiora

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:33:54] • [IP: 94.254.230.***]

Czas wprowadzić na patrole drony policyjne ktore nie nudzą się na patrolach

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:23:53] • [IP: 178.238.246.***]

Okolice kościoła powinny mieć monitoring na koszt miasta, bo to miejsce publiczne uczęszczane przez wiele osób, nie tylko mieszkańców naszego miasta. W MIEŚCIE MA BYĆ BEZPIECZNIE!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:23:39] • [IP: 62.69.203.***]

Szczekacie komuchy, ale jak przyjdzie na was czas to będziecie księdza prosić.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:16:37] • [IP: 46.76.185.*]

Proboszcz powinien wystąpić do rządu o odszkodowanie, pewnie jako rekompensata dostanie nowe drzwi i jakieś 200 000, więcej nie dadzą bo na Toruń by zabrakło.

ZforM • Niedziela [13.08.2017, 13:15:56] • [IP: 212.39.178.**]

z kierowcami ubb - nie radza sobie z pyskatymi niemkami na plazy - nie radza sobie ze zlodziejami - nie radza sobie z pijaczkami, lezakujacymi na laweczkach w centrum - nie radza sobie czy cos z Policja jest nie tak? czy mi sie tylko wydaje. Ooops, przepraszam, z obstawianie miesiecznic - daja rade:-) A mialo byc tak pieknie -, , To protect and serve''

Oglądasz 1-25 z 55
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■