POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 17:40:14] • zachodniopomorskie

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich

fot. Policja

Gryfińscy policjanci zlikwidowali, działającą na terenie powiatu gryfińskiego plantację konopi indyjskich. W związku ze sprawą zatrzymali również mieszkańca Chojny, któremu następnie przedstawili zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z gryfińskiej i chojeńskiej jednostki zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od jakiegoś czasu pracowali nad ta sprawą. Dzięki swojej pracy pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednej z gmin powiatu gryfińskiego namierzyli i zlikwidowali plantację konopi indyjskiej. W związku ze sprawą zatrzymali również mieszkańca Chojny, który po czynnościach osadzony został w policyjnej izbie zatrzymań.

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich

fot. Policja

W związku z ujawnieniem plantacji policjanci poprowadzili szereg czynności dochodzeniowo-śledczych, w trakcie których zabezpieczono nie tylko krzewy i sprzęt ale również różnego rodzaju ślady, a miejsce w którym ujawniono plantację poddano szczegółowym oględzinom.

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich

fot. Policja

Pracujący przy tej sprawie zebrali materiał dowodowy, dzięki któremu zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Tam po posiedzenie w sprawie wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego zapodała decyzja o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich

fot. Policja

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 90 krzaków konopi indyjskich, oprócz tego zabezpieczono również ponad 30 gramów marihuany.

asp. szt. Grzegorz Klimek, podkom. Mirosława Rudzińska


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:46:00] • [IP: 184.168.46.**]

Systemowe pachoły zlikwidowały sobie konkurencję. Ile osób zabiły konopie indyjskie?

Gość • Czwartek [10.08.2017, 02:24:29] • [IP: 92.42.116.***]

Niechby władza dała spokój, nie jest rzeczą rządu decydować o tym, co ludzie chcą wpuszczać do swojego ciała. Tzw. narkotyki są od dawna zakazane, obecnie walczy się z tytoniem, potem kolej na alkohol i" niebezpieczny" cukier. Co dalej?" Straszne ziemniaki"? A na końcu? Obóz Polska?

Gość • Środa [09.08.2017, 20:24:36] • [IP: 93.94.184.***]

a sa legalne ?

Oglądasz 1-3 z 3
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■