POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 13:44:08] • zachodniopomorskie

Albańczyk udawał Greka, zatrzymała go Straż Graniczna

Albańczyk udawał Greka, zatrzymała go Straż Graniczna

fot. Straż Graniczna

30-letniego Albańczyka zatrzymała 8 sierpnia w rejonie Kołbaskowa Straż Graniczna. Cudzoziemiec podczas legitymowania okazał funkcjonariuszom grecki dowód osobisty. Dokument zastrzeżony był w Systemie Informacyjnym Schengen oraz w bazie Interpolu, jako utracony przeszło rok temu.

Była to rutynowa kontrola drogowa. Patrol funkcjonariuszy z Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen na styku wjazdu z Niemiec do Polski zatrzymał mercedesa z niemiecką rejestracją. Jeden z pasażerów podał się za Greka, okazując funkcjonariuszom grecki dowód osobisty. Ponieważ dokument budził wątpliwości co do jego autentyczności, zatrzymano go wraz z mężczyzną. Szczegółowa analiza dowodu potwierdziła przypuszczenia kontrolujących. Okazało się, że dokument został podrobiony, należał do kobiety, obywatelki Grecji, która w marcu ubiegłego roku go utraciła. Zastrzeżenie dokumentu figurowało w bazach SIS oraz Interpolu.

W rzeczywistości okazało się, że Greka udawał Albańczyk. Mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem i złożył wyjaśnienia. Powiedział, że zatrzymany przez Straż Graniczną dokument kupił na terytorium Grecji od nieznanego mężczyzny za 100 euro. Chce dobrowolnie poddać się karze. Dziś toczą się dalsze czynności w tej sprawie. Wobec braku autentycznych dokumentów uprawniających 30-letniego Albańczyka do wjazdu i pobytu w Polsce, zostanie skierowany wniosek do strony niemieckiej o przyjęcie go w ramach readmisji.

Tadeusz Gruchalla
wz. rzecznika prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży

Fot. MOSG


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [09.08.2017, 15:12:43] • [IP: 2.247.251.***]

Przecież to nic nowego, pół Polski od 60 lat udaje greka. Skąd my to znamy.

Oglądasz 1-1 z 1
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■