POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 16:16:26] • Świnoujście

Lato, gdzie jesteś? Lipcowe poranki straszą chłodem, wieczory zimnym wiatrem...

Lato, gdzie jesteś? Lipcowe poranki straszą chłodem, wieczory zimnym wiatrem...

fot. Sławomir Ryfczyński

Czekamy na lato, jak na ptaki powracające z ciepłych krajów. Niektórym wystarczy błękitne niebo i gorący piasek na plaży, inni otwierają typowo sezonowe interesy, licząc na duże i szybkie zyski. Jeszcze inni, a tych w naszym mieście jest chyba najwięcej, szykują kwatery dla turystów. Lato w Świnoujściu zawsze rządzi się pewnymi schematami: mamy trzy miesiące sezonu i tak było od zawsze. A jakie jest lato 2017?

Połowa czerwca dała nam przedsmak, rozpieściła ciepłymi promieniami, zapachem kwiatów i pierwszych deserów lodowych. Wakacje zaczęły się strugami deszczu, roznoszonymi przez wiatr. Prawie niewidoczny w pogodzie przyszedł wymarzony lipiec - czas plaży, promenady, truskawek i rowerowych wycieczek. Ale nie w tym roku. Zamiast długich słonecznych godzin, spędzanych w plenerze, dostajemy ledwie przebłyski jasnego nieba. Rano budzą nas porywy wiatru targającego kwiaty na balkonie i deszcz, ciągły deszcz...Na przemian ulewy, mżawka, kapuśniaczek, tylko zapowiadanych burz nie ma. Czasem wyjrzy odważne, typowo lipcowe słońce, a wtedy, ulegając promieniom, biegniemy na plażę, zakładamy zwiewne letnie ubrania i...pospiesznie wracamy do domu. Wygania nas zimny wiatr i perspektywa kolejnego deszczu.

Dziś jest 17 lipca, czas największego ruchu turystycznego, który potrwa do około 15 sierpnia. Największe zyski z branży hotelarskiej, gastronomicznej i usługowej przypadają właśnie teraz. Chociaż lepszym określeniem byłoby "przepadają", bo wielu wczasowiczów odwołuje rezerwacje, wypożyczalnie koszy i sprzętu plażowego już liczą straty. Jedynie kawiarnie i restauracje mają klientów, bo pogoda iście "barowa". Z północnego zachodu wieje wiatr niewróżący nic ciepłego, a nad odważnymi spacerowiczami unoszą się chmary komarów. Lato, wracaj!

Mamy nadzieje że od środy będzie coraz cieplej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Wtorek [18.07.2017, 11:21:39] • [IP: 178.238.253.**]

Niestety cieplej nie będzie ciągle wieje wschodnio Syberyjski wiatr, lodowce pękaja, jest bariera zimna i tak już jest, !

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:12] • [IP: 79.186.192.***]

A i tak, , , , , od łykendu a to od srody a to to a to tamto , edzie cieplej a tu już jesien bliziutko i nie ma latA I NIE B ĘDZIE. Za to mamy komary i dziki. No cóz i tak bywa tu w tym chorym miescie. Nawel lato nie chce tu byc już hehe

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:03:49] • [IP: 80.245.180.***]

A dnie komarami!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:34:40] • [IP: 83.11.237.***]

Trochę cieplej w weekendy i już pełno komarów w Przytorze nie da się wyjść na spacer czy koncert do Domu Kultury, nawet na taras, skazani jesteśmy na siedzenie w domu i oglądanie TV. Firma odkomarzająca powinna mieć odliczone wynagrodzenie bo tej dzielnicy skutecznie nie odkomarza !!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:23:26] • [IP: 178.37.147.***]

Mamy piękne polskie lato. I cieszmy się nim. Trochę chłodne? To nic nie szkodzi, ja w swoim życiu spotkałem już kilka takich. Ale za to powietrze nadmorskie jest lepiej wysycone jodem. Więc korzystajmy z tego zamiast narzekać, że nie możemy się narażać na poparzenia słoneczne i w konsekwencji raka skóry. Mamy prawdziwe polskie lato

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:47:22] • [IP: 31.0.34.***]

Dlaczego dorsz w smażalni w Świnoujściu kosztuje 9 zł /100 g a w Międzyzdrojach ten sam dorsz kosztuje 6 zł ? ? ?

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 19:30:27] • [IP: 80.245.178.***]

KORZYSTAJCIE Z TAKIEGO LATA JAKIE JEST. WKRÓTCE I TO SIĘ SKOŃCZY, NIC NIE TRWA WIECZNIE. KALDERA WULKANU YELLOWSTONE WKRÓTCE SIĘ ZAPADNIE I NIE BĘDZIE LATA. PRZEZ KILKANAŚCIE LAT WIECZNA ZIMA W NASZYM KIBUCU ZAPANUJE, KUPCIE SOBIE KONSERWY I JAKĄŚ FLASZKĘ NA ROZGRZEWKĘ. YOUTUBE : Czy USA przygotowuje się na ewentualną eksplozję superwulkanu Yellowstone?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:20:37] • [IP: 109.236.81.***]

Słoneczko widzi z góry, co dzieje się w kraju. Mówi tak – skoro wybraliście słońce z Żoliborza, tak macie. Lepiej nie będzie.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:09:11] • [IP: 109.196.114.***]

Właśnie wrocilismy z Swinoujscia po 14 dniach temp 20 stopni i wody 17.Dzieciaki wykompane opalone i wszystko gra z wyjatkiem komarów i kibli.Jeak Swqinoujscie nie ynajdyie kasz na beyplatne kible to pryz 30 stopniach ciepla i braku wiatru bedyiecie sie kapac w gnojwce gdzy wsyzstko idyie yalatwic potryebe do morya.Oglnie adnie i cyzsto pogoda nam pasowala ale te kible i komarz mog yniechecac mniej pryzwiayanzch do tego miasta.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:23:20] • [IP: 188.146.131.**]

Już nie chodzi o słońce bo na to nie mamy wpływu ale o nasze pogryzione dzieci przez komary. To jest jakaś masakra żeby nie pryskać na osiedlach.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:18:21] • [IP: 80.245.189.***]

To jest lato" dobrej zmiany" - nawet Ono ucieka z PiS-Polski :-)))

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:45:33] • [IP: 184.168.46.**]

A ja uwielbiam jak jest duchota oraz upał +𝟒𝟎⅔℃ i ludzie narzekają, że jest gorąco i kwiczą i wykręcają swoje skisłe mordy z gorąca. 🌅🌛

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:44:12] • [IP: 188.146.65.**]

I bardzo dobrze.To jest kara dla całego Świnoujścia za to jakie jest i za to jacy są tam ludzie.Dopiero jak się to zmieni pogoda wróci, bo słońce daje radość ale tylko tam gdzie są pozytywne wibracje.A tak poważnie ludzie zmieńcie swoje nastawienie do życia i ludzi, zacznijcie być życzliwi w stosunku do siebie i innych a wszystko się odmieni.Nie żyjcie w ciągłym znienawidzeniu drugiego człowieka.Pozdro dla wszyskich optymistów znających realia tego miasta od podszewki.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:01:25] • [IP: 88.156.232.***]

Ja tam wolę takie lato niż +30'C i więcej przy którym nie da się normalnie funkcjonować.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■