POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 16:16:26] • Świnoujście

Lato, gdzie jesteś? Lipcowe poranki straszą chłodem, wieczory zimnym wiatrem...

Lato, gdzie jesteś? Lipcowe poranki straszą chłodem, wieczory zimnym wiatrem...

fot. Sławomir Ryfczyński

Czekamy na lato, jak na ptaki powracające z ciepłych krajów. Niektórym wystarczy błękitne niebo i gorący piasek na plaży, inni otwierają typowo sezonowe interesy, licząc na duże i szybkie zyski. Jeszcze inni, a tych w naszym mieście jest chyba najwięcej, szykują kwatery dla turystów. Lato w Świnoujściu zawsze rządzi się pewnymi schematami: mamy trzy miesiące sezonu i tak było od zawsze. A jakie jest lato 2017?

Połowa czerwca dała nam przedsmak, rozpieściła ciepłymi promieniami, zapachem kwiatów i pierwszych deserów lodowych. Wakacje zaczęły się strugami deszczu, roznoszonymi przez wiatr. Prawie niewidoczny w pogodzie przyszedł wymarzony lipiec - czas plaży, promenady, truskawek i rowerowych wycieczek. Ale nie w tym roku. Zamiast długich słonecznych godzin, spędzanych w plenerze, dostajemy ledwie przebłyski jasnego nieba. Rano budzą nas porywy wiatru targającego kwiaty na balkonie i deszcz, ciągły deszcz...Na przemian ulewy, mżawka, kapuśniaczek, tylko zapowiadanych burz nie ma. Czasem wyjrzy odważne, typowo lipcowe słońce, a wtedy, ulegając promieniom, biegniemy na plażę, zakładamy zwiewne letnie ubrania i...pospiesznie wracamy do domu. Wygania nas zimny wiatr i perspektywa kolejnego deszczu.

Dziś jest 17 lipca, czas największego ruchu turystycznego, który potrwa do około 15 sierpnia. Największe zyski z branży hotelarskiej, gastronomicznej i usługowej przypadają właśnie teraz. Chociaż lepszym określeniem byłoby "przepadają", bo wielu wczasowiczów odwołuje rezerwacje, wypożyczalnie koszy i sprzętu plażowego już liczą straty. Jedynie kawiarnie i restauracje mają klientów, bo pogoda iście "barowa". Z północnego zachodu wieje wiatr niewróżący nic ciepłego, a nad odważnymi spacerowiczami unoszą się chmary komarów. Lato, wracaj!

Mamy nadzieje że od środy będzie coraz cieplej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Wtorek [18.07.2017, 11:21:39] • [IP: 178.238.253.**]

Niestety cieplej nie będzie ciągle wieje wschodnio Syberyjski wiatr, lodowce pękaja, jest bariera zimna i tak już jest, !

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:12] • [IP: 79.186.192.***]

A i tak, , , , , od łykendu a to od srody a to to a to tamto , edzie cieplej a tu już jesien bliziutko i nie ma latA I NIE B ĘDZIE. Za to mamy komary i dziki. No cóz i tak bywa tu w tym chorym miescie. Nawel lato nie chce tu byc już hehe

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:03:49] • [IP: 80.245.180.***]

A dnie komarami!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:34:40] • [IP: 83.11.237.***]

Trochę cieplej w weekendy i już pełno komarów w Przytorze nie da się wyjść na spacer czy koncert do Domu Kultury, nawet na taras, skazani jesteśmy na siedzenie w domu i oglądanie TV. Firma odkomarzająca powinna mieć odliczone wynagrodzenie bo tej dzielnicy skutecznie nie odkomarza !!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:23:26] • [IP: 178.37.147.***]

Mamy piękne polskie lato. I cieszmy się nim. Trochę chłodne? To nic nie szkodzi, ja w swoim życiu spotkałem już kilka takich. Ale za to powietrze nadmorskie jest lepiej wysycone jodem. Więc korzystajmy z tego zamiast narzekać, że nie możemy się narażać na poparzenia słoneczne i w konsekwencji raka skóry. Mamy prawdziwe polskie lato

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:47:22] • [IP: 31.0.34.***]

Dlaczego dorsz w smażalni w Świnoujściu kosztuje 9 zł /100 g a w Międzyzdrojach ten sam dorsz kosztuje 6 zł ? ? ?

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 19:30:27] • [IP: 80.245.178.***]

KORZYSTAJCIE Z TAKIEGO LATA JAKIE JEST. WKRÓTCE I TO SIĘ SKOŃCZY, NIC NIE TRWA WIECZNIE. KALDERA WULKANU YELLOWSTONE WKRÓTCE SIĘ ZAPADNIE I NIE BĘDZIE LATA. PRZEZ KILKANAŚCIE LAT WIECZNA ZIMA W NASZYM KIBUCU ZAPANUJE, KUPCIE SOBIE KONSERWY I JAKĄŚ FLASZKĘ NA ROZGRZEWKĘ. YOUTUBE : Czy USA przygotowuje się na ewentualną eksplozję superwulkanu Yellowstone?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:20:37] • [IP: 109.236.81.***]

Słoneczko widzi z góry, co dzieje się w kraju. Mówi tak – skoro wybraliście słońce z Żoliborza, tak macie. Lepiej nie będzie.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 19:09:11] • [IP: 109.196.114.***]

Właśnie wrocilismy z Swinoujscia po 14 dniach temp 20 stopni i wody 17.Dzieciaki wykompane opalone i wszystko gra z wyjatkiem komarów i kibli.Jeak Swqinoujscie nie ynajdyie kasz na beyplatne kible to pryz 30 stopniach ciepla i braku wiatru bedyiecie sie kapac w gnojwce gdzy wsyzstko idyie yalatwic potryebe do morya.Oglnie adnie i cyzsto pogoda nam pasowala ale te kible i komarz mog yniechecac mniej pryzwiayanzch do tego miasta.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:23:20] • [IP: 188.146.131.**]

Już nie chodzi o słońce bo na to nie mamy wpływu ale o nasze pogryzione dzieci przez komary. To jest jakaś masakra żeby nie pryskać na osiedlach.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:18:21] • [IP: 80.245.189.***]

To jest lato" dobrej zmiany" - nawet Ono ucieka z PiS-Polski :-)))

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:45:33] • [IP: 184.168.46.**]

A ja uwielbiam jak jest duchota oraz upał +𝟒𝟎⅔℃ i ludzie narzekają, że jest gorąco i kwiczą i wykręcają swoje skisłe mordy z gorąca. 🌅🌛

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:44:12] • [IP: 188.146.65.**]

I bardzo dobrze.To jest kara dla całego Świnoujścia za to jakie jest i za to jacy są tam ludzie.Dopiero jak się to zmieni pogoda wróci, bo słońce daje radość ale tylko tam gdzie są pozytywne wibracje.A tak poważnie ludzie zmieńcie swoje nastawienie do życia i ludzi, zacznijcie być życzliwi w stosunku do siebie i innych a wszystko się odmieni.Nie żyjcie w ciągłym znienawidzeniu drugiego człowieka.Pozdro dla wszyskich optymistów znających realia tego miasta od podszewki.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:01:25] • [IP: 88.156.232.***]

Ja tam wolę takie lato niż +30'C i więcej przy którym nie da się normalnie funkcjonować.

Oglądasz 1-14 z 14
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■