POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 17:59:57] • Świnoujście

Samochód nie dla Polaka?

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Dziwną może wydawać się sytuacja, w której poważny koncern promuje samochody w polskim mieście, a obsługa włada tylko językiem angielskim i niemieckim.

Tesla Motors, której prezesem jest słynny wizjoner biznesu i technologii Elon Musk prezentuje modele swoich elektrycznych samochodów w Świnoujściu. Każdy może wsiąść do samochodu, przejrzeć jego każdy zakamarek, a nawet się w nim sfotografować. Obsługa stoiska jest bardzo uprzejma i profesjonalna. Jest tylko jeden problem. Porozumiewać się możemy tylko po niemiecku lub angielsku.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Taka sytuacja może wydawać się dziwna, zwłaszcza kiedy promuje się produkt na terenie państwa europejskiego, w którym obowiązującym językiem jest polski.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Fakt, że model P100D czyli najnowszy model z baterią o większej pojemności, w przeliczeniu na złotówki, kosztuje ponad pół miliona złotych, ale nawet w Świnoujściu znalazłoby się paru biznesmenów, których tak wysoka cena wcale by nie odstraszyła od zakupu samochodu.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Jednak zaznaczyć trzeba, że Tesla Motors jak dotychczas nie ma swojego przedstawiciela w Polsce. Najbliższy europejski oddział znajduje się na terenie Niemieckiej Republiki Federalnej. Europejskie oddziały koncernu znajdują się również we Francji, Luksemburgu, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Austrii.

Tekst: kaktus


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Środa [19.07.2017, 08:59:03] • [IP: 93.94.187.**]

W ogóle co robi takie 'stanowisko' w strefie nadmorskiej?? Tylko SZPECI krajobraz! Władze robią z tego miasta SYF !! W Niemczech jakoś potrafią uniknąć tej bazarowości a u nas nawalone 88 stoisk na metr kw. a na plaży też bajzel, zjeżdżalnie, dmuchane badziewia itp. WIOCHA.PL

Jurgen • Środa [19.07.2017, 08:19:55] • [IP: 31.0.40.***]

To jedź do Paryża jeden z drugim antypolski niewolniku zachodnich panów i porozum się po angielsku. Powodzenia. Aha. Możecie nie wracać. Polska wrzodów nie potrzebuje. Każdy kraj Zachodni promuje dbanie o interes narodowy, a Polakom przez 8 lat mendy promujące hasło" polskość to nienormalność" i reprezentujące interes Zachodu wmawiały, że Polski trzeba się wstydzić i jak widać część sparszywiała łykając te hasełka. Po co obe? Po to żeby mentalnych niewolników zrobić bez słowa protestu tyrających na swoich Übermenschen. Widać jak ci niewolnicy są szczęśliwi okazując swoje poddanie. Jak psy przygarnięte z ulicy. Tym jesteście. Kundelki Bauera. Na Polskę na...sracie, a Hansowi czy Jeanowi poliżecie łapkę za ochłap ze stołu.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:01:08] • [IP: 188.47.77.**]

na klasę premium mają słabą jakość wykończenia wystarczy spojrzeć na fotel kierowcy jak wygląda. A to nowy samochód. Co do komentarza dot. braku obsługi w języku polskim.. nawet w większości państw afryki ludzie mówią po angielsku, nie czyńcie się sami zaściankiem. Jak topowe P100D jest za drogie to kupcie sobie model 3 za 35k dolków a jak kogoś boli że go nie stać a pokazują to niech jeździ na prezentacje FSO :)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:24:35] • [IP: 31.16.168.**]

Przecież wiadomo że oferta ta skierowana jest do gości niemieckojęzycznych odwiedzających Świnoujście. Polak może co najwyżej wyrazić małpi zachwyt tym samochodem, lub zrobić sobie przy nim zdjęcie. To po co inwestować w polskojęzyczny personel?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:29:03] • [IP: 184.168.27.***]

Wieśniactwo tylko uważa się za nowoczesnych ludzi, którzy niby chodzą w garniturach, aby się dowartościować, ale mają utytłane mankiety, kołnierzyki od brudnej szyi i tłuste plamy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:20:19] • [IP: 94.254.231.***]

Co za baran to pisal? Bardzo uprzejma pani ktora mówiła po polsku tam była bo sam z nia rozmawiałem...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:12:01] • [IP: 92.42.114.***]

Panie Jarku, pan miał" wydażenia" na lekcjach polskiego...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:55:20] • [IP: 164.127.30.***]

Nie ma to jak miec nieuzasadnione pretensje i podjudzac ludzi grajac na narodowej strunie. Taki lokalny Kaczynski nam sie objawil na wyspie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:37:44] • [IP: 2.27.85.*]

To auto to dla ludzi nowoczesnych a nie dla betonowych marud I ciemnych cwokow.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:32:02] • [IP: 62.69.253.***]

czekamy na sprostowanie albo darowanie sobie takich bzdurnych tekstów jakiegoś pryszczatego narodowca który chce zabłysnąć na iswinoujscie.

MaRiO • Wtorek [18.07.2017, 08:13:56] • [IP: 92.42.117.***]

Drogi Pismaku"KAKTUSIE" bez odmiany. Nawet nie mogę tu napisac co sądze o twoim pisaniu, bo by mi tego nie drukneli, ale powiem Ci Jedno. Na Iwencie Tesli jest Pani Kamila Polka która pracuje w Tesli i bardzo ładnie wszystkim zainteresowanym rodakom tłumaczy w naszym ojczystym języku. Tak że kaktusiku k...ku nie kłam i pisz prawdę ze zrozumieniem.Jak chcesz mogę Cie umówić na wywiad z ta Panią, wystarczy jak dasz tylko znać.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:00:51] • [IP: 41.13.128.***]

Nieważne jakim językiem się poslugujecie, tutaj na iswi pudelku guruje język nienawiści. Nic wam się nie podoba pogoda promy plaża. Dam wam dobra radę Opuść miasto. Love it, or leave it.

Marek • Wtorek [18.07.2017, 06:36:02] • [IP: 37.47.148.***]

Kwestia czasu sa wycieki" klasy"Sowa w wykonaniu celebrytow z p i s. Generalnie to dziwi mnie to, ze wyznawcy jarka tu przyjezdzaja i on sa tez z ochrona tu przyjezdza. Nikt tu was nie trawi.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:18:10] • [IP: 31.0.40.**]

Przyłączmy Świnoujście do Niemiec

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:46] • [IP: 164.127.39.***]

23:00 A ty zjedz ośmiorniczkę i wgryź sie w reprodukcję" Gęsiarki" ukradzionej przez Bula. Przynajmniej rodzina będzie miała spokój.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:49:53] • [IP: 62.69.252.***]

"Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?" NIEKONIECZNIE. Może postaraj się porozmawiać z przeciętnym Anglikiem w jakimkolwiek innym języku.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:09:01] • [IP: 148.122.184.***]

Poprostu obilo sie na swiecie ze POLACY to inteligentni ludzie i wladaja roznymi jezykami.Nie rozumiem problemu

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:56] • [IP: 142.0.201.**]

22:34:13 Górniku, napij się wódki. Rano przed obiadem przemyśl. Rodzina będzie miała spokój.

Gadochan • Poniedziałek [17.07.2017, 22:48:26] • [IP: 31.2.108.**]

Bardzo mi się nie podoba panoszenie się Niemców w naszym mieście, ale muszę powiedzieć, że informacja o tym, że pracownicy prezentujący pojazdy nie mówią po polsku, to akurat wierutna bzdura. Byłem tam dzisiaj w samo południe i wypytywałem młodego pracownika o szczegóły techniczne i oświadczam, że posługiwał się on czyściutką polszczyzną, z ledwie słyszalnym niemieckim akcentem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:34:13] • [IP: 164.127.39.***]

21:18 Ominąłeś to, o czym pisałem, a zajmujesz sie kardiologią: co powiesz o knajackim, odstręczającym, grubiańskim stylu twoich iidoli u" Sowy", bo oni wyznaczają wasz poziom, poziom żenujący, pyszałków wywyższających sie nieustannie, a to nie wiadomo skąd wysmażonymi statystykami o rzekomo niewykształconym ludzie głosującym na prawicę, a to o rzekomo prymitywnych rodzicach bioracych 500+ (Newsweek rozpoznaje w każdym złym rodzicu beneficjenta 500+, w artykule o ludziach na plaży) . Pycha krąży przed upadkiem, wy i po upadku nadal trwacie w pysze, z waszą (j)elitą wyprutą z sensu u" Sowy".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:35:53] • [IP: 92.42.117.**]

Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:33:51] • [IP: 87.52.42.***]

A to autko posiada menu po polsku w panelu sterowania??

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Byłem rozmawiałem po polsku a nawet jeździłem. Bardzo miła obsługa. Ktoś pisze bzdury.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:18:44] • [IP: 185.102.219.***]

20:34:00 Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą. Serce boli – kmiocie.

Jarosław • Poniedziałek [17.07.2017, 21:16:37] • [IP: 93.94.186.***]

Widzę żę słabo sie Pan przygotowal do tego wydażenia, chyba, że chodziło tylko o krytykę. Nie prawdą jest, że nikt tam nie mówi po polsku. Jest tam Pani, która jest Polką i pracuje w Tesla Berlin (Niemieckiej Republiki Federalnej) wcale nie jest tak daleko do tego serwisu porównując serwisy takich marek jak Infiniti, Jaguara czy Maserati, gdzie trzeba jechać do Poznania lub Warszawy. Jeżeli Tesla wystawia swoje samochody w takim mieście jak Świnoujście przez trzy tygodnie, to świadczy to tylko o tym, że przyjeżdżają tu równie zamożni ludzie. Gdzie sie mieli wystawić przy smażalni w Rewalu czy przy jeziorze w Wisełce. ?? Wiadomo, że szarego Kowalskiego nie stać na te auta, niektórych nie stać nawet na Mazdę 6, ale są ludzie, których ta oferta zainteresuje. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 50
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■