POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 17:59:57] • Świnoujście

Samochód nie dla Polaka?

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Dziwną może wydawać się sytuacja, w której poważny koncern promuje samochody w polskim mieście, a obsługa włada tylko językiem angielskim i niemieckim.

Tesla Motors, której prezesem jest słynny wizjoner biznesu i technologii Elon Musk prezentuje modele swoich elektrycznych samochodów w Świnoujściu. Każdy może wsiąść do samochodu, przejrzeć jego każdy zakamarek, a nawet się w nim sfotografować. Obsługa stoiska jest bardzo uprzejma i profesjonalna. Jest tylko jeden problem. Porozumiewać się możemy tylko po niemiecku lub angielsku.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Taka sytuacja może wydawać się dziwna, zwłaszcza kiedy promuje się produkt na terenie państwa europejskiego, w którym obowiązującym językiem jest polski.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Fakt, że model P100D czyli najnowszy model z baterią o większej pojemności, w przeliczeniu na złotówki, kosztuje ponad pół miliona złotych, ale nawet w Świnoujściu znalazłoby się paru biznesmenów, których tak wysoka cena wcale by nie odstraszyła od zakupu samochodu.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Jednak zaznaczyć trzeba, że Tesla Motors jak dotychczas nie ma swojego przedstawiciela w Polsce. Najbliższy europejski oddział znajduje się na terenie Niemieckiej Republiki Federalnej. Europejskie oddziały koncernu znajdują się również we Francji, Luksemburgu, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Austrii.

Tekst: kaktus


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Środa [19.07.2017, 08:59:03] • [IP: 93.94.187.**]

W ogóle co robi takie 'stanowisko' w strefie nadmorskiej?? Tylko SZPECI krajobraz! Władze robią z tego miasta SYF !! W Niemczech jakoś potrafią uniknąć tej bazarowości a u nas nawalone 88 stoisk na metr kw. a na plaży też bajzel, zjeżdżalnie, dmuchane badziewia itp. WIOCHA.PL

Jurgen • Środa [19.07.2017, 08:19:55] • [IP: 31.0.40.***]

To jedź do Paryża jeden z drugim antypolski niewolniku zachodnich panów i porozum się po angielsku. Powodzenia. Aha. Możecie nie wracać. Polska wrzodów nie potrzebuje. Każdy kraj Zachodni promuje dbanie o interes narodowy, a Polakom przez 8 lat mendy promujące hasło" polskość to nienormalność" i reprezentujące interes Zachodu wmawiały, że Polski trzeba się wstydzić i jak widać część sparszywiała łykając te hasełka. Po co obe? Po to żeby mentalnych niewolników zrobić bez słowa protestu tyrających na swoich Übermenschen. Widać jak ci niewolnicy są szczęśliwi okazując swoje poddanie. Jak psy przygarnięte z ulicy. Tym jesteście. Kundelki Bauera. Na Polskę na...sracie, a Hansowi czy Jeanowi poliżecie łapkę za ochłap ze stołu.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:01:08] • [IP: 188.47.77.**]

na klasę premium mają słabą jakość wykończenia wystarczy spojrzeć na fotel kierowcy jak wygląda. A to nowy samochód. Co do komentarza dot. braku obsługi w języku polskim.. nawet w większości państw afryki ludzie mówią po angielsku, nie czyńcie się sami zaściankiem. Jak topowe P100D jest za drogie to kupcie sobie model 3 za 35k dolków a jak kogoś boli że go nie stać a pokazują to niech jeździ na prezentacje FSO :)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:24:35] • [IP: 31.16.168.**]

Przecież wiadomo że oferta ta skierowana jest do gości niemieckojęzycznych odwiedzających Świnoujście. Polak może co najwyżej wyrazić małpi zachwyt tym samochodem, lub zrobić sobie przy nim zdjęcie. To po co inwestować w polskojęzyczny personel?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:29:03] • [IP: 184.168.27.***]

Wieśniactwo tylko uważa się za nowoczesnych ludzi, którzy niby chodzą w garniturach, aby się dowartościować, ale mają utytłane mankiety, kołnierzyki od brudnej szyi i tłuste plamy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:20:19] • [IP: 94.254.231.***]

Co za baran to pisal? Bardzo uprzejma pani ktora mówiła po polsku tam była bo sam z nia rozmawiałem...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:12:01] • [IP: 92.42.114.***]

Panie Jarku, pan miał" wydażenia" na lekcjach polskiego...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:55:20] • [IP: 164.127.30.***]

Nie ma to jak miec nieuzasadnione pretensje i podjudzac ludzi grajac na narodowej strunie. Taki lokalny Kaczynski nam sie objawil na wyspie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:37:44] • [IP: 2.27.85.*]

To auto to dla ludzi nowoczesnych a nie dla betonowych marud I ciemnych cwokow.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:32:02] • [IP: 62.69.253.***]

czekamy na sprostowanie albo darowanie sobie takich bzdurnych tekstów jakiegoś pryszczatego narodowca który chce zabłysnąć na iswinoujscie.

MaRiO • Wtorek [18.07.2017, 08:13:56] • [IP: 92.42.117.***]

Drogi Pismaku"KAKTUSIE" bez odmiany. Nawet nie mogę tu napisac co sądze o twoim pisaniu, bo by mi tego nie drukneli, ale powiem Ci Jedno. Na Iwencie Tesli jest Pani Kamila Polka która pracuje w Tesli i bardzo ładnie wszystkim zainteresowanym rodakom tłumaczy w naszym ojczystym języku. Tak że kaktusiku k...ku nie kłam i pisz prawdę ze zrozumieniem.Jak chcesz mogę Cie umówić na wywiad z ta Panią, wystarczy jak dasz tylko znać.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:00:51] • [IP: 41.13.128.***]

Nieważne jakim językiem się poslugujecie, tutaj na iswi pudelku guruje język nienawiści. Nic wam się nie podoba pogoda promy plaża. Dam wam dobra radę Opuść miasto. Love it, or leave it.

Marek • Wtorek [18.07.2017, 06:36:02] • [IP: 37.47.148.***]

Kwestia czasu sa wycieki" klasy"Sowa w wykonaniu celebrytow z p i s. Generalnie to dziwi mnie to, ze wyznawcy jarka tu przyjezdzaja i on sa tez z ochrona tu przyjezdza. Nikt tu was nie trawi.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:18:10] • [IP: 31.0.40.**]

Przyłączmy Świnoujście do Niemiec

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:46] • [IP: 164.127.39.***]

23:00 A ty zjedz ośmiorniczkę i wgryź sie w reprodukcję" Gęsiarki" ukradzionej przez Bula. Przynajmniej rodzina będzie miała spokój.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:49:53] • [IP: 62.69.252.***]

"Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?" NIEKONIECZNIE. Może postaraj się porozmawiać z przeciętnym Anglikiem w jakimkolwiek innym języku.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:09:01] • [IP: 148.122.184.***]

Poprostu obilo sie na swiecie ze POLACY to inteligentni ludzie i wladaja roznymi jezykami.Nie rozumiem problemu

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:56] • [IP: 142.0.201.**]

22:34:13 Górniku, napij się wódki. Rano przed obiadem przemyśl. Rodzina będzie miała spokój.

Gadochan • Poniedziałek [17.07.2017, 22:48:26] • [IP: 31.2.108.**]

Bardzo mi się nie podoba panoszenie się Niemców w naszym mieście, ale muszę powiedzieć, że informacja o tym, że pracownicy prezentujący pojazdy nie mówią po polsku, to akurat wierutna bzdura. Byłem tam dzisiaj w samo południe i wypytywałem młodego pracownika o szczegóły techniczne i oświadczam, że posługiwał się on czyściutką polszczyzną, z ledwie słyszalnym niemieckim akcentem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:34:13] • [IP: 164.127.39.***]

21:18 Ominąłeś to, o czym pisałem, a zajmujesz sie kardiologią: co powiesz o knajackim, odstręczającym, grubiańskim stylu twoich iidoli u" Sowy", bo oni wyznaczają wasz poziom, poziom żenujący, pyszałków wywyższających sie nieustannie, a to nie wiadomo skąd wysmażonymi statystykami o rzekomo niewykształconym ludzie głosującym na prawicę, a to o rzekomo prymitywnych rodzicach bioracych 500+ (Newsweek rozpoznaje w każdym złym rodzicu beneficjenta 500+, w artykule o ludziach na plaży) . Pycha krąży przed upadkiem, wy i po upadku nadal trwacie w pysze, z waszą (j)elitą wyprutą z sensu u" Sowy".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:35:53] • [IP: 92.42.117.**]

Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:33:51] • [IP: 87.52.42.***]

A to autko posiada menu po polsku w panelu sterowania??

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Byłem rozmawiałem po polsku a nawet jeździłem. Bardzo miła obsługa. Ktoś pisze bzdury.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:18:44] • [IP: 185.102.219.***]

20:34:00 Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą. Serce boli – kmiocie.

Jarosław • Poniedziałek [17.07.2017, 21:16:37] • [IP: 93.94.186.***]

Widzę żę słabo sie Pan przygotowal do tego wydażenia, chyba, że chodziło tylko o krytykę. Nie prawdą jest, że nikt tam nie mówi po polsku. Jest tam Pani, która jest Polką i pracuje w Tesla Berlin (Niemieckiej Republiki Federalnej) wcale nie jest tak daleko do tego serwisu porównując serwisy takich marek jak Infiniti, Jaguara czy Maserati, gdzie trzeba jechać do Poznania lub Warszawy. Jeżeli Tesla wystawia swoje samochody w takim mieście jak Świnoujście przez trzy tygodnie, to świadczy to tylko o tym, że przyjeżdżają tu równie zamożni ludzie. Gdzie sie mieli wystawić przy smażalni w Rewalu czy przy jeziorze w Wisełce. ?? Wiadomo, że szarego Kowalskiego nie stać na te auta, niektórych nie stać nawet na Mazdę 6, ale są ludzie, których ta oferta zainteresuje. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 50
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■