POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 17:59:57] • Świnoujście

Samochód nie dla Polaka?

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Dziwną może wydawać się sytuacja, w której poważny koncern promuje samochody w polskim mieście, a obsługa włada tylko językiem angielskim i niemieckim.

Tesla Motors, której prezesem jest słynny wizjoner biznesu i technologii Elon Musk prezentuje modele swoich elektrycznych samochodów w Świnoujściu. Każdy może wsiąść do samochodu, przejrzeć jego każdy zakamarek, a nawet się w nim sfotografować. Obsługa stoiska jest bardzo uprzejma i profesjonalna. Jest tylko jeden problem. Porozumiewać się możemy tylko po niemiecku lub angielsku.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Taka sytuacja może wydawać się dziwna, zwłaszcza kiedy promuje się produkt na terenie państwa europejskiego, w którym obowiązującym językiem jest polski.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Fakt, że model P100D czyli najnowszy model z baterią o większej pojemności, w przeliczeniu na złotówki, kosztuje ponad pół miliona złotych, ale nawet w Świnoujściu znalazłoby się paru biznesmenów, których tak wysoka cena wcale by nie odstraszyła od zakupu samochodu.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Jednak zaznaczyć trzeba, że Tesla Motors jak dotychczas nie ma swojego przedstawiciela w Polsce. Najbliższy europejski oddział znajduje się na terenie Niemieckiej Republiki Federalnej. Europejskie oddziały koncernu znajdują się również we Francji, Luksemburgu, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Austrii.

Tekst: kaktus


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Środa [19.07.2017, 08:59:03] • [IP: 93.94.187.**]

W ogóle co robi takie 'stanowisko' w strefie nadmorskiej?? Tylko SZPECI krajobraz! Władze robią z tego miasta SYF !! W Niemczech jakoś potrafią uniknąć tej bazarowości a u nas nawalone 88 stoisk na metr kw. a na plaży też bajzel, zjeżdżalnie, dmuchane badziewia itp. WIOCHA.PL

Jurgen • Środa [19.07.2017, 08:19:55] • [IP: 31.0.40.***]

To jedź do Paryża jeden z drugim antypolski niewolniku zachodnich panów i porozum się po angielsku. Powodzenia. Aha. Możecie nie wracać. Polska wrzodów nie potrzebuje. Każdy kraj Zachodni promuje dbanie o interes narodowy, a Polakom przez 8 lat mendy promujące hasło" polskość to nienormalność" i reprezentujące interes Zachodu wmawiały, że Polski trzeba się wstydzić i jak widać część sparszywiała łykając te hasełka. Po co obe? Po to żeby mentalnych niewolników zrobić bez słowa protestu tyrających na swoich Übermenschen. Widać jak ci niewolnicy są szczęśliwi okazując swoje poddanie. Jak psy przygarnięte z ulicy. Tym jesteście. Kundelki Bauera. Na Polskę na...sracie, a Hansowi czy Jeanowi poliżecie łapkę za ochłap ze stołu.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:01:08] • [IP: 188.47.77.**]

na klasę premium mają słabą jakość wykończenia wystarczy spojrzeć na fotel kierowcy jak wygląda. A to nowy samochód. Co do komentarza dot. braku obsługi w języku polskim.. nawet w większości państw afryki ludzie mówią po angielsku, nie czyńcie się sami zaściankiem. Jak topowe P100D jest za drogie to kupcie sobie model 3 za 35k dolków a jak kogoś boli że go nie stać a pokazują to niech jeździ na prezentacje FSO :)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:24:35] • [IP: 31.16.168.**]

Przecież wiadomo że oferta ta skierowana jest do gości niemieckojęzycznych odwiedzających Świnoujście. Polak może co najwyżej wyrazić małpi zachwyt tym samochodem, lub zrobić sobie przy nim zdjęcie. To po co inwestować w polskojęzyczny personel?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:29:03] • [IP: 184.168.27.***]

Wieśniactwo tylko uważa się za nowoczesnych ludzi, którzy niby chodzą w garniturach, aby się dowartościować, ale mają utytłane mankiety, kołnierzyki od brudnej szyi i tłuste plamy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:20:19] • [IP: 94.254.231.***]

Co za baran to pisal? Bardzo uprzejma pani ktora mówiła po polsku tam była bo sam z nia rozmawiałem...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:12:01] • [IP: 92.42.114.***]

Panie Jarku, pan miał" wydażenia" na lekcjach polskiego...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:55:20] • [IP: 164.127.30.***]

Nie ma to jak miec nieuzasadnione pretensje i podjudzac ludzi grajac na narodowej strunie. Taki lokalny Kaczynski nam sie objawil na wyspie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:37:44] • [IP: 2.27.85.*]

To auto to dla ludzi nowoczesnych a nie dla betonowych marud I ciemnych cwokow.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:32:02] • [IP: 62.69.253.***]

czekamy na sprostowanie albo darowanie sobie takich bzdurnych tekstów jakiegoś pryszczatego narodowca który chce zabłysnąć na iswinoujscie.

MaRiO • Wtorek [18.07.2017, 08:13:56] • [IP: 92.42.117.***]

Drogi Pismaku"KAKTUSIE" bez odmiany. Nawet nie mogę tu napisac co sądze o twoim pisaniu, bo by mi tego nie drukneli, ale powiem Ci Jedno. Na Iwencie Tesli jest Pani Kamila Polka która pracuje w Tesli i bardzo ładnie wszystkim zainteresowanym rodakom tłumaczy w naszym ojczystym języku. Tak że kaktusiku k...ku nie kłam i pisz prawdę ze zrozumieniem.Jak chcesz mogę Cie umówić na wywiad z ta Panią, wystarczy jak dasz tylko znać.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:00:51] • [IP: 41.13.128.***]

Nieważne jakim językiem się poslugujecie, tutaj na iswi pudelku guruje język nienawiści. Nic wam się nie podoba pogoda promy plaża. Dam wam dobra radę Opuść miasto. Love it, or leave it.

Marek • Wtorek [18.07.2017, 06:36:02] • [IP: 37.47.148.***]

Kwestia czasu sa wycieki" klasy"Sowa w wykonaniu celebrytow z p i s. Generalnie to dziwi mnie to, ze wyznawcy jarka tu przyjezdzaja i on sa tez z ochrona tu przyjezdza. Nikt tu was nie trawi.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:18:10] • [IP: 31.0.40.**]

Przyłączmy Świnoujście do Niemiec

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:46] • [IP: 164.127.39.***]

23:00 A ty zjedz ośmiorniczkę i wgryź sie w reprodukcję" Gęsiarki" ukradzionej przez Bula. Przynajmniej rodzina będzie miała spokój.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:49:53] • [IP: 62.69.252.***]

"Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?" NIEKONIECZNIE. Może postaraj się porozmawiać z przeciętnym Anglikiem w jakimkolwiek innym języku.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:09:01] • [IP: 148.122.184.***]

Poprostu obilo sie na swiecie ze POLACY to inteligentni ludzie i wladaja roznymi jezykami.Nie rozumiem problemu

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:56] • [IP: 142.0.201.**]

22:34:13 Górniku, napij się wódki. Rano przed obiadem przemyśl. Rodzina będzie miała spokój.

Gadochan • Poniedziałek [17.07.2017, 22:48:26] • [IP: 31.2.108.**]

Bardzo mi się nie podoba panoszenie się Niemców w naszym mieście, ale muszę powiedzieć, że informacja o tym, że pracownicy prezentujący pojazdy nie mówią po polsku, to akurat wierutna bzdura. Byłem tam dzisiaj w samo południe i wypytywałem młodego pracownika o szczegóły techniczne i oświadczam, że posługiwał się on czyściutką polszczyzną, z ledwie słyszalnym niemieckim akcentem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:34:13] • [IP: 164.127.39.***]

21:18 Ominąłeś to, o czym pisałem, a zajmujesz sie kardiologią: co powiesz o knajackim, odstręczającym, grubiańskim stylu twoich iidoli u" Sowy", bo oni wyznaczają wasz poziom, poziom żenujący, pyszałków wywyższających sie nieustannie, a to nie wiadomo skąd wysmażonymi statystykami o rzekomo niewykształconym ludzie głosującym na prawicę, a to o rzekomo prymitywnych rodzicach bioracych 500+ (Newsweek rozpoznaje w każdym złym rodzicu beneficjenta 500+, w artykule o ludziach na plaży) . Pycha krąży przed upadkiem, wy i po upadku nadal trwacie w pysze, z waszą (j)elitą wyprutą z sensu u" Sowy".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:35:53] • [IP: 92.42.117.**]

Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:33:51] • [IP: 87.52.42.***]

A to autko posiada menu po polsku w panelu sterowania??

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Byłem rozmawiałem po polsku a nawet jeździłem. Bardzo miła obsługa. Ktoś pisze bzdury.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:18:44] • [IP: 185.102.219.***]

20:34:00 Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą. Serce boli – kmiocie.

Jarosław • Poniedziałek [17.07.2017, 21:16:37] • [IP: 93.94.186.***]

Widzę żę słabo sie Pan przygotowal do tego wydażenia, chyba, że chodziło tylko o krytykę. Nie prawdą jest, że nikt tam nie mówi po polsku. Jest tam Pani, która jest Polką i pracuje w Tesla Berlin (Niemieckiej Republiki Federalnej) wcale nie jest tak daleko do tego serwisu porównując serwisy takich marek jak Infiniti, Jaguara czy Maserati, gdzie trzeba jechać do Poznania lub Warszawy. Jeżeli Tesla wystawia swoje samochody w takim mieście jak Świnoujście przez trzy tygodnie, to świadczy to tylko o tym, że przyjeżdżają tu równie zamożni ludzie. Gdzie sie mieli wystawić przy smażalni w Rewalu czy przy jeziorze w Wisełce. ?? Wiadomo, że szarego Kowalskiego nie stać na te auta, niektórych nie stać nawet na Mazdę 6, ale są ludzie, których ta oferta zainteresuje. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 50
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■