POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:00] • Świnoujście

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

fot. Czytelnik

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu pragnie poinformować o pogarszającej się sytuacji epizootycznej związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski. Jest to związane z pojawieniem się nowych ognisk choroby u świń oraz stale rosnąca liczbą jej przypadków u dzików. Choroba stanowi zagrożenie dla milionów świń i dzików oraz powoduje olbrzymie straty ekonomiczne.

Istotnym czynnikiem szerzenia się ASF jest żywność, dlatego też na szczególną uwagę zasługuje czynnik ludzki jako ten najmniej przewidywalny, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych jak Świnoujście. Należy pamiętać, aby resztki pożywienia trafiały do kontenerów, uniemożliwiających wydobycie ich przez zwierzęta.

Innym problemem jest tematyka zabezpieczania budynków inwentarskich z trzodą chlewną, gdzie obowiązek asekuracji przed wirusem ciąży na hodowcy. Pomimo, iż na terenie naszego powiatu brak takich, wskazane jest informowanie ludności miejscowej i odwiedzających, w celu propagowania wiedzy na ten temat. Należy zauważyć, że powyższe działania mogą osłabić zjawisko niekontrolowanego dokarmiania dzików na terenie Świnoujścia.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:19:50] • [IP: 94.254.236.***]

Propaganda, specjalnie sieją ferment.s

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:29:09] • [IP: 188.146.42.**]

Hej, to nie tak jak myślicie jaki afrykański pomur? U nas nie ma takich chorób.Dziki po aferze w Karsiborzu jak połkneły kury to zostały zagonione w bezpieczne miejsce aż sprawa ucieknie.Tak jak co roku, niedługo je wypuszczą i dalej będą pożerały może nawet dzieci!!Chore Miasto!!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:16:46] • [IP: 79.97.216.***]

znów o tych uchodźcach?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:01:34] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:50:30] • [IP: 164.127.39.***]

Brzechwa był czwartym wieszczem:" Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły". Musiał miec przeczucie, że dzik stanie sie straszakiem nawet dla dorosłych. Miał tylko w wieszczym widzeniu zakłócenia (może wpływ zakłócających urządzeń komunistów, które miały zagłuszyć radio Wolna Europa?), bo zamiast dalszego ciągu:" kto zobaczy w LESIE dzika..." powinien napisac:" kto zobaczy w domu dzika, niech na dach więc szybko zmyka".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:37:45] • [IP: 83.11.237.***]

Dziki zemrą, epidemia oczyści nasze tereny...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:58:55] • [IP: 37.248.154.***]

W Indiach są święte krowy, a w Świnoujściu święte dziki.

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:36:25] • [IP: 80.245.178.***]

PISIORY W TELEWIZJI MÓWIĄ, ŻE TERRORYZM ISLAMISTYCZNY AFRYKAŃSKI NAM NIE ZAGRAŻA. A TU NI Z TEGO NI Z OWEGO poMORY SIĘ ZACZĘŁY. U NAS NA RAZIE ŚWIŃSKIE poMORY MAMY, ALE W SŁUBICACH LUDZIE BOJĄ SIĘ Z DOMÓW WYCHODZIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:33:38] • [IP: 188.146.71.*]

Z tymi dzikami to juz nie jest śmieszne. Dokarmiajcie je dalej to niedługo będą Was atakować na mieście.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:29:53] • [IP: 85.166.182.***]

Swnoujscie zoo pobierac oplaty !!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:05:41] • [IP: 164.127.39.***]

Ale kiełbasa z nich jest fantastyczna, chuda, treściwa, smaczna!

max • Poniedziałek [17.07.2017, 16:58:12] • [IP: 81.7.9.***]

To są dziki (kulturne), nie to co ta naćpana hołota dopalaczami pozostawiająca po sobie rozgardiasz, gdzie stanie tam sra...One przyszły na porcję pieczonego kurczaka, bo te kury z Karsiboru to niezbyt im smakowały, wolą pieczone...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:44:50] • [IP: 92.42.119.***]

Trzeba by na głowę upaść aby kojarzyć sobie te zawszone, zarażone dziki z mięsem na grillowanie. Po prostu odstrzelić i zutylizować.Już znowu park poryty, trawniki poniszczone a ponadto w parku trzeba uważać na dziki, wściekłe lisy, bezpańskie psy i koty a i psy bez kagańców, komary, szalonych rowerzystów, parkrunnowców. Koniec świata blisko?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:02:22] • [IP: 184.168.46.**]

Trzymam kciuki, żeby te dziki pozarażały tych wszystkich tłuków, którzy pozwalają i wycinają im ich las, park.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:32:46] • [IP: 195.205.242.***]

Co to jest? Jeszcze trochę ludzie z domów nie będą wychodzić. Jak nie komary teraz dziki-niemoc i jeszcze raz niemoc naszych zacnych włodarzy miasta. Do roboty..do roboty leseży

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:43:21] • [IP: 79.186.192.***]

Powybijac kolejno i spokój a nie zeby była. ..BEZSILNOSC. . hahaha . Ludzie to dziki i pod odstrzal bez zezwolen. Macie taki sam problem jak i z komarami. Władzo bo boju

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:45:21] • [IP: 83.11.229.**]

Najwyższy czas rozprawić się z tymi dzikami. Mówi się o świętych krowach, a te dziki to też święte. Czekam aż poranią kogoś, kto decyduje o ich ochronie, albo jego bliskich. może się wtedy znajdzie odważny, co podejmie decyzję i zrobi faktyczny porządek a nie śmieszne wywozy do lasu, a potem wychodzą na jezdnię. Może jeszcze szczury też trzeba chronić?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:22:27] • [IP: 31.0.46.***]

Zredukować ta populację dziękować która jest przekroczona ponad dwukrotnie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:42:34] • [IP: 89.229.97.**]

To zdjęcie-symbol zwycięstwa natury nad mieszkańcami. Taka planeta małp (dzików).

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:16:59] • [IP: 37.47.148.**]

Szukają powodu do mordowania dzików, sezon grile i zapotrzebowanie na mięso

Oglądasz 1-20 z 20
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ Spotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■