POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:00] • Świnoujście

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

fot. Czytelnik

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu pragnie poinformować o pogarszającej się sytuacji epizootycznej związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski. Jest to związane z pojawieniem się nowych ognisk choroby u świń oraz stale rosnąca liczbą jej przypadków u dzików. Choroba stanowi zagrożenie dla milionów świń i dzików oraz powoduje olbrzymie straty ekonomiczne.

Istotnym czynnikiem szerzenia się ASF jest żywność, dlatego też na szczególną uwagę zasługuje czynnik ludzki jako ten najmniej przewidywalny, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych jak Świnoujście. Należy pamiętać, aby resztki pożywienia trafiały do kontenerów, uniemożliwiających wydobycie ich przez zwierzęta.

Innym problemem jest tematyka zabezpieczania budynków inwentarskich z trzodą chlewną, gdzie obowiązek asekuracji przed wirusem ciąży na hodowcy. Pomimo, iż na terenie naszego powiatu brak takich, wskazane jest informowanie ludności miejscowej i odwiedzających, w celu propagowania wiedzy na ten temat. Należy zauważyć, że powyższe działania mogą osłabić zjawisko niekontrolowanego dokarmiania dzików na terenie Świnoujścia.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:19:50] • [IP: 94.254.236.***]

Propaganda, specjalnie sieją ferment.s

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:29:09] • [IP: 188.146.42.**]

Hej, to nie tak jak myślicie jaki afrykański pomur? U nas nie ma takich chorób.Dziki po aferze w Karsiborzu jak połkneły kury to zostały zagonione w bezpieczne miejsce aż sprawa ucieknie.Tak jak co roku, niedługo je wypuszczą i dalej będą pożerały może nawet dzieci!!Chore Miasto!!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:16:46] • [IP: 79.97.216.***]

znów o tych uchodźcach?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:01:34] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:50:30] • [IP: 164.127.39.***]

Brzechwa był czwartym wieszczem:" Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły". Musiał miec przeczucie, że dzik stanie sie straszakiem nawet dla dorosłych. Miał tylko w wieszczym widzeniu zakłócenia (może wpływ zakłócających urządzeń komunistów, które miały zagłuszyć radio Wolna Europa?), bo zamiast dalszego ciągu:" kto zobaczy w LESIE dzika..." powinien napisac:" kto zobaczy w domu dzika, niech na dach więc szybko zmyka".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:37:45] • [IP: 83.11.237.***]

Dziki zemrą, epidemia oczyści nasze tereny...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:58:55] • [IP: 37.248.154.***]

W Indiach są święte krowy, a w Świnoujściu święte dziki.

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:36:25] • [IP: 80.245.178.***]

PISIORY W TELEWIZJI MÓWIĄ, ŻE TERRORYZM ISLAMISTYCZNY AFRYKAŃSKI NAM NIE ZAGRAŻA. A TU NI Z TEGO NI Z OWEGO poMORY SIĘ ZACZĘŁY. U NAS NA RAZIE ŚWIŃSKIE poMORY MAMY, ALE W SŁUBICACH LUDZIE BOJĄ SIĘ Z DOMÓW WYCHODZIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:33:38] • [IP: 188.146.71.*]

Z tymi dzikami to juz nie jest śmieszne. Dokarmiajcie je dalej to niedługo będą Was atakować na mieście.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:29:53] • [IP: 85.166.182.***]

Swnoujscie zoo pobierac oplaty !!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:05:41] • [IP: 164.127.39.***]

Ale kiełbasa z nich jest fantastyczna, chuda, treściwa, smaczna!

max • Poniedziałek [17.07.2017, 16:58:12] • [IP: 81.7.9.***]

To są dziki (kulturne), nie to co ta naćpana hołota dopalaczami pozostawiająca po sobie rozgardiasz, gdzie stanie tam sra...One przyszły na porcję pieczonego kurczaka, bo te kury z Karsiboru to niezbyt im smakowały, wolą pieczone...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:44:50] • [IP: 92.42.119.***]

Trzeba by na głowę upaść aby kojarzyć sobie te zawszone, zarażone dziki z mięsem na grillowanie. Po prostu odstrzelić i zutylizować.Już znowu park poryty, trawniki poniszczone a ponadto w parku trzeba uważać na dziki, wściekłe lisy, bezpańskie psy i koty a i psy bez kagańców, komary, szalonych rowerzystów, parkrunnowców. Koniec świata blisko?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:02:22] • [IP: 184.168.46.**]

Trzymam kciuki, żeby te dziki pozarażały tych wszystkich tłuków, którzy pozwalają i wycinają im ich las, park.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:32:46] • [IP: 195.205.242.***]

Co to jest? Jeszcze trochę ludzie z domów nie będą wychodzić. Jak nie komary teraz dziki-niemoc i jeszcze raz niemoc naszych zacnych włodarzy miasta. Do roboty..do roboty leseży

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:43:21] • [IP: 79.186.192.***]

Powybijac kolejno i spokój a nie zeby była. ..BEZSILNOSC. . hahaha . Ludzie to dziki i pod odstrzal bez zezwolen. Macie taki sam problem jak i z komarami. Władzo bo boju

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:45:21] • [IP: 83.11.229.**]

Najwyższy czas rozprawić się z tymi dzikami. Mówi się o świętych krowach, a te dziki to też święte. Czekam aż poranią kogoś, kto decyduje o ich ochronie, albo jego bliskich. może się wtedy znajdzie odważny, co podejmie decyzję i zrobi faktyczny porządek a nie śmieszne wywozy do lasu, a potem wychodzą na jezdnię. Może jeszcze szczury też trzeba chronić?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:22:27] • [IP: 31.0.46.***]

Zredukować ta populację dziękować która jest przekroczona ponad dwukrotnie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:42:34] • [IP: 89.229.97.**]

To zdjęcie-symbol zwycięstwa natury nad mieszkańcami. Taka planeta małp (dzików).

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:16:59] • [IP: 37.47.148.**]

Szukają powodu do mordowania dzików, sezon grile i zapotrzebowanie na mięso

Oglądasz 1-20 z 20
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■