POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.07.2017, 09:02:45] • Szczecin

W Zachodniopomorskiem rośnie liczba zatrudnionych cudzoziemców

Od ubiegłego roku liczba ubezpieczonych cudzoziemców pracujących w województwie zachodniopomorskim wzrosła o prawie 2 tys. Najliczniejszą grupą w dalszym ciągu są obywatele Ukrainy, jednak nie brakuje u nas także pracowników z Tadżykistanu, Meksyku i Papui-Nowej Gwinei.

Coraz więcej pracodawców decyduje się legalnie zatrudniać cudzoziemców. W pierwszym kwartale 2017 roku zatrudnienie obcokrajowców w naszym województwie wzrosło z 11 147 do 13 127 osób. Nadal najwięcej cudzoziemców w Zachodniopomorskiem stanowią Ukraińcy. Ich liczba w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o 1 868 osób (na koniec 2016 roku 6 533 w Szczecinie i 1 727 w Koszalinie, a w 2017 roku 7 750 w Szczecinie i 2 378 w Koszalinie). Więcej mamy także Białorusinów i Niemców.

Spośród ponad 13 tys. ubezpieczonych cudzoziemców w naszym województwie, 750 prowadzi własną działalność gospodarczą. W Szczecinie mamy 561 takich osób, natomiast w Koszalinie 189.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00 na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”. Muzyczny akompaniament zapewni znakomity pianista – Andrzej Janaszek. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach uczczenia 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wstęp wolny! ■
■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■