POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.07.2017, 21:06:25] • Świnoujście

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

fot. iswinoujscie.pl

Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty.

Niedawno pisaliśmy o planach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, by dodatkową wodę pitną pozyskiwać dla naszego miasta z Zalewu Szczecińskiego.

- W celu określenia możliwości zaopatrzenia w dodatkowe ilości wody Świnoujścia z Zalewu Szczecińskiego niezbędne są dane dotyczące składu fizyko-chemicznego i biologicznego wody oraz stabilności tych parametrów w ciągu roku – informowała nas Małgorzata Bogdał, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Jednocześnie ZWiK prowadził badania wody podziemnej w bezpośredniej bliskości analizowanego akwenu. Na niedawnej sesji rady miasta Radosław Wrzeszcz, zastępca dyrektora ds. technicznych z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zdradził, że mowa o wodzie pod akwenem Mulnik. I dodawał, że badania są na etapie testów.

- Myślimy, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy pozwoli nam to na odpowiedź, czy te pomysły w większym zakresie mają szanse na realizację – mówił na sesji Radosław Wrzeszcz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Czwartek [20.07.2017, 10:38:35] • [IP: 80.245.177.***]

wezcie ta wode w kodrabka i nie marudzccie, trump pomoze tylko zadzwonic

Gość • Środa [19.07.2017, 17:04:26] • [IP: 83.11.230.**]

Prawdziwym problemem jest to że instytucje powołane do tego by chronić przyrodę, w tym również tereny wodonośne - tej przyrodzie szkodzą wydając zezwolenia na wycinkę drzew pod coraz to większe hotele i apartamentowce. Nie widać dbałości o to dobro wspólne ani u Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ani nawet u ministra Środowiska...Dostaliśmy w spadku skorumpowane Państwo, którego służby nie działają. Działajmy przy pomocy prawa, blokujmy wielkie inwestycje, może doczekamy dobrej zmiany.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 21:46:59] • [IP: 77.176.26.**]

za czasow niemieckich cala wyspa Uznam byla do dyspozycji, mieszkancow bylo o 2/3 mniej i turystow bylo znacznie mniej 30% tego co dzisiaj, i nie mieli takich nawykow jak dzisiaj. mieszkali w malym pensjonacie lub u rybaka ktory dorabial turystami aby utrzymac rodzine. zuzycie wody wzroslo o 500% lub wiecej w tym czasie. Woda w Swinoujsciu jest wstretna, od 7 lat jak tu mieszkam kupuje w duzych butlach.Ta z kranu tylko do toalety sie nadaje, do prania tez ujdzie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:13:22] • [IP: 88.156.232.**]

Żartujesz ? Tak samo mówiono i pisano za komuny. Dzisiaj sam możesz sprawdzić jaka jest głębokość zalewu między Świnoujściem a Nowym Warpnem. Pól metra i tylko strefa toru W-E ma głębokość max 3m. Teraz ilość refulatu wzrośnie dwukrotnie. Taki zapis jest w dokumentacji inwestycji. Zasypywanie zalewu czy jak to nazywasz tworzenie wysp nastąpi z dużo większą intensywnością. Za 50-60 lat do Szczecina będzie się już płynęło kanałem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:13:29] • [IP: 92.42.119.**]

A ZA CZASOW NIEMIECKICH ---Z KAD MIELI ONI WTEDY WODE, Z JAKIEGO ZRODLA

Tango • Poniedziałek [17.07.2017, 23:11:10] • [IP: 62.69.241.**]

Plan zagospodarowania Świnoujścia jest tylko planem zabudowy, bo gospodarowania w tym nie ma na pewno.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:59] • [IP: 80.245.186.***]

Każdy rozsądny wie że jesteśmy na wyspie to nie tylko niedługo będzie problem z wodą ale i ścieki i śmieci buduje się za dużo hoteli jak wyjdziemy z uni lub wejdziemy w strefę euro to w hotelach będzie hulał ino wiatr a problemy i tak zostaną Obecna woda już jest kiepskiej jakości

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:40:22] • [IP: 80.245.178.***]

NIE MA WYJŚCIA. WODA Z UJĘĆ TYLKO DLA LUDZI, A NADMORSKIE BURDELE WODĄ MINERALNĄ BAŁTYCKĄ ZASILIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:39:52] • [IP: 79.186.77.***]

Więcej hoteli dla Niemców i będziemy mieć zamiast wody dużą kupę!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 15:14:46] • [IP: 62.69.253.**]

Zbudujemy nowy dom, nowy dom, dobra a wodę z kanału??Kto (za ile) pozwala budować deweloperom jak Świnoujście nie ma nowych ujęć wody?? Skąd woda dla miasta?? Dziś pytanie a odpowiedź ? może za jak tunelik wybudują.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:11:44] • [IP: 95.129.228.***]

Budujcie więcej hoteli dla niemców to wody napewno zabraknie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:17] • [IP: 193.69.22.**]

3 stopień zasilania... niedługo...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:14] • [IP: 94.254.146.***]

Przez ostatnie 12 kat jestem szefem utrzymania ruchu w jednym z dużych krakowskich hoteli.Jesli któremuś z was wydaje sie ze wie ile wody potrzeba np dla takiego Radisona to powiem tylko ze jego dzienne zużycie zabiepiecza ok 1000 ludzi na tydien albo dwa.Wladze Świnoujścia albo nie wiedza co robią albo robią to z czysta premedytacja wiedząc ze to ich koniec.Wiem ze od 15 lat odkąd wyjechałem nic sie nie zmienilow sprawie wody wiec nic tylko życzyć wam szybkiego poloaczenia z stałym ladem.Ceny wody w swinoujsciu beda x 2 a wrazie suszy poprostu jej nie będzie...ale znając życie tylko w blokach bo hotel prosperowac musi skoro wydali takie miliony

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:49:54] • [IP: 178.238.253.**]

Za twarz tych co pozwolili zbudować betonowe pustaki, a mieszkańcy, którzy płacą podatki na ich utrzymanie i nie tylko będą sie chyba w kanale myli !

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:48:24] • [IP: 94.254.235.***]

Nie ważne to wszystko, bo ważne że odpowiednia osoba otrzyma kolejny na własność apartament, a wodociągi i kanaliza poczekają sobie. Może inny prezydent zajmie się tym tematem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:11:51] • [IP: 80.245.188.**]

Pan Zmurkiewicz pozwala na zabudowę dzielnicy nadmorskiej tylko dlatego, ze po zakończeniu kadencji na prezydenta weźmie nogi za pas i ucieknie z tego miasta zostawiając problem wody dla następców i mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:03:04] • [IP: 164.127.39.***]

11:50 - Ciołku, taka jest różnica między Panem A.Skiepko, a tobą, że ty bedąc trzęsipupą, piszesz z ukrycia, anonimowo, atakujesz człowieka, który pisze pod własnym nazwiskiem. To jest róznica KLAS, taka jak między tasiemcem a orłem.Skoro już tym tasiemcem jesteś, to sie oderwij od jedynego człowieka na forum, zdolnego krytykowac władze pod własnym nazwiskiem. Weżryj się w innego karmiciela.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:50:01] • [IP: 162.253.130.**]

Skiepkow, narcyzie z kompleksem niedowartościowania - skoro masz pytania do tych osób, kieruj je pod odpowiednie adresy. Uwielbiasz czytać swe brednie na forum? Podniecasz się tym? W trakcie lektury, na pewno prawą dłoń trzymasz na klawiszach? Chyba, że jesteś mańkutem?!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:45:39] • [IP: 88.156.232.***]

Artykuł jest napisany chyba po to abyśmy się martwili i nie protestowali gdy nastąpi następna podwyżka wody i ścieków.

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [17.07.2017, 10:38:52] • [IP: 83.11.239.***]

Mam pytanie do Pani Agatowskiej, Do Prezydenta Żmurkiewicza, Do Radnych. Dlaczego uchwaliliście Plan zagospodarowania dzielnicy nadmorskiej skoro wiedzieliście o brakach wody pitnej w mieście? Dlaczego Radni Grupy Morskiej tak bezkrytycznie popierali Prezydenta i SLD prowadząc miasto do katastrofy ekologicznej.Bo że idzie to w tym kierunku to widać gołym okiem.Od dawna było wiadomo że sam ZWIK nie upora się z tym problemem. To nie możliwe aby Prezydent miasta oraz cała Rada nie wiedziała o tym. W TRYBIE PILNYM RADA M. POWINNA ;1)WSTRZYMAĆ REALIZACJĘ ROZBUDOWY DZIELNICY NADMORSKIEJ. 2) UCHWAŁĄ R.M ZOBOWIĄZAĆ WSZYSTKICH INWESTORÓW DO INSTALOWANIA W BUDOWANYCH OBIEKTACH SYSTEMÓW POZYSKIWANIA WODY Z PRYSZNICA I MYCIA DO POWTÓRNEGO ZASTOSOWANIA W SPŁUCZCE SEDESOWEJ. Czy osoby do których skierowałem zapytanie oraz propozycje zmian w podejściu oszczędzania wody odpowiedzą na nie? Ani razu nie odpowiedzieli więc dlaczego mieliby to zrobić teraz?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:28] • [IP: 80.245.183.***]

Sprzedawane są nieruchomości za setki miliny złotych za które otrzymuje miasto, powstają hotele, ale władze naszego miasta nie myślą o przeznaczeniu tych środków na podstawowy problem miasta jaki jest brak wody i jakość wody.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:08:41] • [IP: 164.127.39.***]

7:20 Żartujesz? Właśnie wyspa Chełminek tak powstała, z wydobywanego podłoża, nie moge sobie wyobrazić, że ktos zasypuje...Zalew, że refulat tu, refulat tam. Bez przesady, dalsze usypywanie wyspy nie równa się eliminacji wody w Zalewie!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:33:03] • [IP: 62.69.229.**]

Refulat nie na Mulnik ani zalew tylko do morza, będą nowe wyspy i nowy pas wód terytorialnych. Wypisujemy tutaj od lat o braku wody, i co? I pstro! Wódz przymierzał się do wspólnego nawodnienia kilku miejscowości i jakoś to ucichło. Teraz wódz w ramach uzupełnienia braków wody pitnej bez opamiętania zezwala na budowanie pożal się Boże apartamentów i hoteli, następcy będą się martwić. On jako spełniony i nagradzany samorządowiec będzie miał to głęboko w 4 literach. Moje propozycje stare propozycje aby do celów gospodarczych używać wody nie pitnej jakoś przeszły bez echa, teraz pojawił się wpis popierający. Niestety nie może to być woda bezpośrednio z morza, musi być choć trochę odsolona i oczyszczona.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:25:19] • [IP: 93.94.184.*]

Niech budują więcej hoteli a brak wody mamy zapewniony.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 08:11:12] • [IP: 188.146.65.***]

Jeszcze 10 tak dużych hoteli postawcie

Oglądasz 1-25 z 42
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■