POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.06.2017, 21:15:51] • zachodniopomorskie

Trzy miesiące aresztu za rozbój

Szczecineccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21-lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Mężczyźni najpierw bili po całym ciele poszkodowanego a następnie ukradli mu telefon komórkowy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zastosował wobec podejrzanego 20-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

W miniony czwartek do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dotarła informacja, że na jednym z przystanków autobusowych na terenie miasta dwóch mężczyzn zaatakowało 46 – latka. Sprawcy najpierw pobili pokrzywdzonego a następnie ukradli mu torbę z zakupami i telefon. Podejrzewani oddalili się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

46- latek o wszystkim poinformował Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili w miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny i rozpytali świadków.

Po poddaniu analizie wszystkich zebranych informacji i przeprowadzonym czynnościom operacyjnym kryminalni wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 20 -letni mieszkaniec Szczecinka.

Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany przez kryminalnych ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie miasta. To tam policjanci zatrzymali 20 – latka i o rok starszego jego wspólnika.
W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 270 gramów marihuany i prawie 18 gramów amfetaminy.

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wystąpił z wnioskiem do Prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 20- latka 3 - miesięczny areszt. Wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano dozór Policji.

Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Anna Matys / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Do redakcji iswinoujscie.pl zwrócili się działkowicze z prośbą o nagłośnienie problemu z uciążliwym sąsiadem. Liczą, że po takiej medialnej interwencji ktoś zainteresuje się poczynaniami hodowcy gołębi, który uprzykrza życie właścicielom okolicznych działek. Rzecz dzieje się na terenie ogródków działkowych Nad Zalewem. Gołębie wydziobują uprawy, a ich posiadacz zastrasza sąsiadów. Zarząd ogródków nie robi nic w tej sprawie - twierdzą działkowicze ■ Nie ma, nie ma wody na pustyni, a wielbłądy nie chcą dalej iść … słowa tej znanej piosenki Bajmu idealnie pasowałyby do zobrazowania tego co dzieje się na Placu Wolności. Już od jakiegoś czasu, w tzw. kanale ozdobnym nie ma wody. Nasi Czytelnicy zastanawiają się dlaczego? ■ 17-latka i jej kolega nieprzytomni po zażyciu kokainy. Dwoje nastolatków znalezionych na rynku przy Wojska Polskiego. Zobacz film! ■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■