POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 17:18:52] • Świnoujście

Już 20 maja, Kongres Prawników Polskich w Katowicach. Świnoujścianie spotkają się na Placu Wolności

Już 20 maja, Kongres Prawników Polskich w Katowicach. Świnoujścianie spotkają się na Placu Wolności

Chodyra Mike(fot. Fotolia.com )

Na 20 maja zaplanowano ogólnopolski kongres prawników polskich, w którym udział wezmą sędziowie, adwokaci i radcowie prawni z całego kraju. Jego celem jest debata o ochronie wolności i praw obywatelskich. Jednym z tematów rozmów będzie planowana przez rząd reforma wymiaru sprawiedliwości.

Grupa mieszkańców Świnoujścia także ma zamiar wesprzeć uczestników kongresu i pod hasłem:"Brońmy wymiar sprawiedliwości przed zniewoleniem" spotka się w sobotę, 20 maja o godz. 12.00 na Placu Wolności. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym na sercu leży praworządność, niezależność sądów i niezawisłość sędziów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:14:12] • [IP: 79.186.127.***]

IP: 85.222.62.*** napisz parę szczegółów odnośnie tych postępowań przeciwko sędziom. Obywatele z chęcią chcieliby dowiedzieć się kto i za co ma postępowanie. Dyscyplinarka? A może jakiś asior ma karny? ;) Niezłe elity elit. ;)

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:00:39] • [IP: 79.186.127.***]

IP: 94.254.177.*** stuknij się w głowę. Co ty bredzisz o wzorcu i czołówce!! Pójdź najpierw na parę rozpraw do sądów rejonowych i wtedy porozmawiamy. Bredzisz. Zapraszam do sądu w Świnoujściu. Gdyby asesorzy i sędziowie faktycznie mieli na uwadze interes społeczny, prawdę i sprawiedliwość, to PiS nie doszło by do władzy. POsyf był przez 8 lat. Mieli władzę i możliwość uczynienia tego kraju bardziej sprawiedliwym i przyjaznym dla obywatela. Zmarnowali szansę. Teraz sikają pod siebie ze strachu, że dobiorą im się do zadu. Jedni i drudzy siebie warci - pragnący władzy. Czyżby Polska miała być skazana na POPiS? Dopóki nie zmieni się mentalność polityków i standardy w palestrze nie ma co marzyć o sprawiedliwym i przyjaznym państwie dla obywatela. Obligatoryjne jawne zeznania podatkowe wszystkich sędziów!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:53:49] • [IP: 85.222.62.***]

AKTUALNIE TOCZĄ SIĘ POSTĘPOWANIA PRZECIWKO SĘDZIOM W ŚWINOUJŚCIU

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:04:04] • [IP: 62.69.203.***]

wladza MUSI liczyc sie ze zdaniem (chyba sr...niem) tych pozostalych 83%. Znow ta kasta nadzwyczajnych ludzi

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:53:50] • [IP: 92.42.112.***]

[20.05.2017, 12:25:48] Po co ta ściema o" suwerenie"? A ile % uprawnionych do głosowania oddało głosy na PO czy PSL?

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:42:16] • [IP: 62.69.254.***]

DO gościa 12:25:48, MANIPULUJESZ dobierasz fakty do swoich wniosków, mijasz się z prawdą

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:13:18] • [IP: 188.146.67.***]

A czarne majtki już wyprane?

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:56:43] • [IP: 62.69.241.**]

Czas na zmianę konstytucji!brawo PIS precz z korupcją i nieudacznikami którzy rządzili za PO!

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:25:48] • [IP: 80.245.188.***]

Do gościa z 09:50:01: Przypomnę ci, że PIS został wybrany głosami TYLKO 17% uprawnionych do głosowania, więc nie przez" suwerena" a przez jego siódmą część. I w związku z tym władza MUSI się liczyć ze zdaniem tych pozostałych 83%. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna, ale nie w wydaniu PIS, który przecież dąży do zmiany ustroju poprzez degradację władzy sądowniczej. Doprowadzi to do tego, że jeden człowiek (konkretnie - Ziobro) będzie decydował kogo i jak oskarżyć a potem osądzić. Czy rzeczywiście sądzisz, że ten osobnik jest taki bezstronny, sprawiedliwy, nieomylny i nie będzie musiał być kontrolowany? Jeśli tak, to znaczy, że ty i tobie podobni macie go już za półboga (pół-, bo bożka macie jedynego - Jarosława, z groźnym archaniołem u boku - Antonim)

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:22:59] • [IP: 74.68.54.***]

177 jak marylka w moskwie z danielem robila kariere za ruble to byla demokracia

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:33:20] • [IP: 94.254.177.***]

Z kraju, który był wzorem i czołówką w unii staliśmy się stalinowskim gettem. Upadek prawa, gospodarki, oraz kultury (zakaz występów dla Kayah, Rodowicz, dr misio) to obraz podlej zmiany. Ostatni bastion praworządności sądy są obecnie niszczone. Dobrze ze pis i Adrian gwałtownie trąca poparcie.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:38:25] • [IP: 92.42.114.***]

Teraz to dopiero układ, masakra następna limuzyna rozbita, tych trzeba rozliczać.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:36:30] • [IP: 92.42.114.***]

Smutne jest to że przeciętny młody człowiek nie zna Konstytucji a przecież przede wszystkim każdego morze spotkać nie sprawiedliwość to do kogo się odwołacie ?? warto wspierać.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:05:14] • [IP: 31.0.64.**]

Nie ma czego bronić Normalny człowiek to w Polskim sądzie, to tak jak za Cara Mikołaja najwyżej atramentu może się napić

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:50:01] • [IP: 37.47.175.***]

Hańba i wstyd. Fabrykowanie dowodów i poświadczanie nieprawdy przez sędziów dwóch instancji w celu wydania nakazu zapłaty na rzecz przestępcy i uniemożliwienie ofiarom tego procederu (kradzieży na mocy wyroku sądu) jakiejkolwiek obrony sędziowie nazywają prawami obywatelskimi ? W obronie takich wartości występują ? Zwykły bandytyzm i bezkarność chronione immunitetami. Co to w ogóle znaczy, aby sędziowie sprzeciwiali się zmianom prawnym wprowadzanym przez władzę ustawodawczą wybraną przez suwerena, czyli Naród, w celu przeprowadzenia reform wymiaru sprawiedliwości. Sędziowie mają prawo tylko do podporządkowania się ustanowionemu przez suwerena prawu. To właśnie sprzeciw sędziów wobec reform legalnej władzy podważa system demokracji i jest niebezpieczny dla tego upokorzonego przez lata Narodu, wobec którego łamano elementarne prawa konstytucyjne i prawa człowieka.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:58:56] • [IP: 178.238.247.***]

Pan sędzia Morawski już powiedział na forum europejskim jaki jest wymiar sprawiedliwości po rządami PiS. Hahaha pisowski człowiek obrócił się przeciw swoim panom.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:53:22] • [IP: 88.156.233.**]

Kongres MAFII.Korupcjogenny zawod bez jakiejkolwiek kontroli.Swinoujska komuna w zespol z SB w natarciu.Zobaczmy ich twarze. Zapewne babcie i dziadkowie jak zawsze.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:43:30] • [IP: 62.69.254.***]

niech przyniosą oświadczenia majątkowe

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:26:04] • [IP: 93.94.186.***]

Pani Ela będzie!!

Gośćg7 • Sobota [20.05.2017, 08:20:12] • [IP: 79.186.65.**]

Nie trzeba być. /jak oni się nazywają/ politykiem i występować we wszystkich programach telewizyjnych by wyczuć zamiary PiSIORÓW. czy KACZYŃSKIEGO ICH MENTORA WSZECHWŁADCY NAJMĄDRZEJSZEGO ZE W SZ Y S T K I CH RODAKÓW po prostu nie da się mienić GLOBALNIE zmienia się cząstkowo i brnie się do Wymyślinego sf. SWIATA. A NAM wmawia się ze MY togo chcemy ciekawe czy MY naprawdę chcemy tego co wymyśla nam PiSIOR NR.1z doradcą KOTEM. P RZ Y J DŻ C I E NA PLAC.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:20:13] • [IP: 95.129.226.**]

Zamiast zreformować sądownictwo nieobrzezani izraelici z pis zafundują nam dyktaturę. Konstytucję i prawo mają w dupie a sondy są jakie są brak zadowolonych z powodu ich działalności.

Gość • Sobota [20.05.2017, 05:19:09] • [IP: 94.254.239.**]

Ja rozumiem że na tym placu jak zwykle będą kółeczka zataczac sfrustrowani palikociarze, komuniści i lokalni emerytowani esbecy.

Gość • Sobota [20.05.2017, 04:15:07] • [IP: 80.245.185.**]

Aby stali się wiarygodni powinni ujawnić swoje nie małe majątki. I wtedy mają pełne prawo domagać się w kraju demokracji.

Gość • Sobota [20.05.2017, 01:46:52] • [IP: 92.42.112.***]

nietykalna za komuny mafia w togach broni swych przywilejów

Gość • Sobota [20.05.2017, 01:14:02] • [IP: 92.42.112.***]

Brawo PIS !

Oglądasz 1-25 z 54
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■