POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:27:21] • Świnoujście

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Środek nocy, a praca wre. Tak było w czwartkową noc przy jednym ze świnoujskich skrzyżowań. Do pracy ruszyli pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazuje, nocna pora nie była przypadkowa. - Zdjęcie zrobiono podczas prac polegających na płukaniu jednego z odcinków sieci wodociągowej. Prace te wykonywane są głównie w porze nocnej, dla zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych- wyjaśnia z-ca dyrektora ds. technicznych, Radosław Wrzeszcz ze świnoujskiego ZwiK-u.

Metoda ta polega m.in. na wprowadzeniu do sieci wodociągowej strumienia powietrza. Takie zabiegi mają na celu polepszenie jakości wody, która potem trafia do naszych kranów. Płukanie sieci wodociągowej to standardowe działanie świnoujskiego ZWiK-u. Tym razem ZWiK prowadził prace przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Krzywoustego.

Płukanie sieci wodociągowej odbywa się regularnie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:59:20] • [IP: 80.245.178.***]

Czy to przez to płukanie ciśnienie jest słabe i piecyk mi odpalać nie chce ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:57:27] • [IP: 31.0.45.***]

Woda z butelki to kranowka

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:28:02] • [IP: 62.69.231.***]

Ten produkt wodopodobny, nigdy koło wody nie stał.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:17:07] • [IP: 80.245.184.**]

Nie wprowadzaj w bład. Białogard ma droższą wode ale maja duze dofinanswoanie. Ze wzgledu na inwestycje, mieszkancy nie chcieli brac kredytów (miasto)a wyrazili zgode na podwyzki. Cena naszej wody nie jest niska, jest powyzej sredniej, ale JAKOSC WODY zostawia duzo do zyczenia i o tym mówimy.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:01:01] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***] dobre..ty ze zwik..??

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***]

Marudom polecam odciecie sie od sieci i kupowanie wody w butelkach. W sciu jest super woda w porownaniu do innych miast, tania woda, tanie scieki. Pojedzcie do Bialogardu... A potem marudzcie. Srednia cena wody i ścieków w Pl. Jest wyzsza niz u nas.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:43:53] • [IP: 80.245.184.**]

Nasza - czytaj świnoujska- woda to jest wielkie g...o, płacić tyle pieniędzy za" TO" !! To sprawa tylko dla prokuratury !

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:08:24] • [IP: 88.156.235.***]

Jak powszechnie wiadomo, wystarczy często szklaneczkę płukać, aby pita z niej woda była lepsza, bez względu na to, co cieknie z kranu... Marzeniem mieszkańców miasta jest pobicie rekordu ilości ośrodków spa. Jak najwięcej wodożernych, a wodoskar zapadł się był pod ziemię.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:29:04] • [IP: 92.42.113.**]

już dawno wodociągi powinny płacić za Sprzed AGD, czajniki, krany, WC itd...które niszczeją na wskutek ohydnej wody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:12:51] • [IP: 80.245.183.***]

a ten kark w gumiakach jaki wielki skubany

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:48:38] • [IP: 88.202.126.**]

To dopiero rachunki wzrosną po takim plukaniu

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:01:54] • [IP: 88.156.206.**]

a woda jak śmierdziała tak śmierdzi i jest coraz droższa tak świnoujski zwik " goli" swoich odbiorców!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 01:00:31] • [IP: 88.156.232.***]

ludzie ta woda to rak

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:27:56] • [IP: 80.245.177.***]

jak mozna placic za wode ktora leci darmowo z ziemi

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:02:13] • [IP: 95.129.224.***]

Haha czyste rury jak to ze nie ma komarow zenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:45:10] • [IP: 88.156.232.***]

najgorzej, że robią oni to wtedy kiedy idę się kąpać. Zamiast płukać kiedy wszyscy są w pracy i woda nie jest potrzebna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:14:01] • [IP: 95.129.228.***]

Oni płuczą a my płacimy. .. To są tony wody które lecą do ścieków a my później łatamy dziury bo im się litry na licznikach nie zgadzają. .. masakra

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:11:33] • [IP: 83.11.89.***]

plukanie sieci odbywa sie regularnie... - a koszty wliczy sie w rachunki nasze! juz cos o tym wiem!!

Oglądasz 1-18 z 18
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■