POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:27:21] • Świnoujście

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Środek nocy, a praca wre. Tak było w czwartkową noc przy jednym ze świnoujskich skrzyżowań. Do pracy ruszyli pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazuje, nocna pora nie była przypadkowa. - Zdjęcie zrobiono podczas prac polegających na płukaniu jednego z odcinków sieci wodociągowej. Prace te wykonywane są głównie w porze nocnej, dla zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych- wyjaśnia z-ca dyrektora ds. technicznych, Radosław Wrzeszcz ze świnoujskiego ZwiK-u.

Metoda ta polega m.in. na wprowadzeniu do sieci wodociągowej strumienia powietrza. Takie zabiegi mają na celu polepszenie jakości wody, która potem trafia do naszych kranów. Płukanie sieci wodociągowej to standardowe działanie świnoujskiego ZWiK-u. Tym razem ZWiK prowadził prace przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Krzywoustego.

Płukanie sieci wodociągowej odbywa się regularnie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:59:20] • [IP: 80.245.178.***]

Czy to przez to płukanie ciśnienie jest słabe i piecyk mi odpalać nie chce ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:57:27] • [IP: 31.0.45.***]

Woda z butelki to kranowka

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:28:02] • [IP: 62.69.231.***]

Ten produkt wodopodobny, nigdy koło wody nie stał.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:17:07] • [IP: 80.245.184.**]

Nie wprowadzaj w bład. Białogard ma droższą wode ale maja duze dofinanswoanie. Ze wzgledu na inwestycje, mieszkancy nie chcieli brac kredytów (miasto)a wyrazili zgode na podwyzki. Cena naszej wody nie jest niska, jest powyzej sredniej, ale JAKOSC WODY zostawia duzo do zyczenia i o tym mówimy.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:01:01] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***] dobre..ty ze zwik..??

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***]

Marudom polecam odciecie sie od sieci i kupowanie wody w butelkach. W sciu jest super woda w porownaniu do innych miast, tania woda, tanie scieki. Pojedzcie do Bialogardu... A potem marudzcie. Srednia cena wody i ścieków w Pl. Jest wyzsza niz u nas.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:43:53] • [IP: 80.245.184.**]

Nasza - czytaj świnoujska- woda to jest wielkie g...o, płacić tyle pieniędzy za" TO" !! To sprawa tylko dla prokuratury !

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:08:24] • [IP: 88.156.235.***]

Jak powszechnie wiadomo, wystarczy często szklaneczkę płukać, aby pita z niej woda była lepsza, bez względu na to, co cieknie z kranu... Marzeniem mieszkańców miasta jest pobicie rekordu ilości ośrodków spa. Jak najwięcej wodożernych, a wodoskar zapadł się był pod ziemię.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:29:04] • [IP: 92.42.113.**]

już dawno wodociągi powinny płacić za Sprzed AGD, czajniki, krany, WC itd...które niszczeją na wskutek ohydnej wody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:12:51] • [IP: 80.245.183.***]

a ten kark w gumiakach jaki wielki skubany

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:48:38] • [IP: 88.202.126.**]

To dopiero rachunki wzrosną po takim plukaniu

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:01:54] • [IP: 88.156.206.**]

a woda jak śmierdziała tak śmierdzi i jest coraz droższa tak świnoujski zwik " goli" swoich odbiorców!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 01:00:31] • [IP: 88.156.232.***]

ludzie ta woda to rak

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:27:56] • [IP: 80.245.177.***]

jak mozna placic za wode ktora leci darmowo z ziemi

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:02:13] • [IP: 95.129.224.***]

Haha czyste rury jak to ze nie ma komarow zenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:45:10] • [IP: 88.156.232.***]

najgorzej, że robią oni to wtedy kiedy idę się kąpać. Zamiast płukać kiedy wszyscy są w pracy i woda nie jest potrzebna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:14:01] • [IP: 95.129.228.***]

Oni płuczą a my płacimy. .. To są tony wody które lecą do ścieków a my później łatamy dziury bo im się litry na licznikach nie zgadzają. .. masakra

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:11:33] • [IP: 83.11.89.***]

plukanie sieci odbywa sie regularnie... - a koszty wliczy sie w rachunki nasze! juz cos o tym wiem!!

Oglądasz 1-18 z 18
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■