POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:27:21] • Świnoujście

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

Jakość wody w Świnoujściu będzie lepsza? Trwa płukanie sieci wodociągowej

fot. Sławomir Ryfczyński

Środek nocy, a praca wre. Tak było w czwartkową noc przy jednym ze świnoujskich skrzyżowań. Do pracy ruszyli pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazuje, nocna pora nie była przypadkowa. - Zdjęcie zrobiono podczas prac polegających na płukaniu jednego z odcinków sieci wodociągowej. Prace te wykonywane są głównie w porze nocnej, dla zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych- wyjaśnia z-ca dyrektora ds. technicznych, Radosław Wrzeszcz ze świnoujskiego ZwiK-u.

Metoda ta polega m.in. na wprowadzeniu do sieci wodociągowej strumienia powietrza. Takie zabiegi mają na celu polepszenie jakości wody, która potem trafia do naszych kranów. Płukanie sieci wodociągowej to standardowe działanie świnoujskiego ZWiK-u. Tym razem ZWiK prowadził prace przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Krzywoustego.

Płukanie sieci wodociągowej odbywa się regularnie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:59:20] • [IP: 80.245.178.***]

Czy to przez to płukanie ciśnienie jest słabe i piecyk mi odpalać nie chce ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:57:27] • [IP: 31.0.45.***]

Woda z butelki to kranowka

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:28:02] • [IP: 62.69.231.***]

Ten produkt wodopodobny, nigdy koło wody nie stał.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:17:07] • [IP: 80.245.184.**]

Nie wprowadzaj w bład. Białogard ma droższą wode ale maja duze dofinanswoanie. Ze wzgledu na inwestycje, mieszkancy nie chcieli brac kredytów (miasto)a wyrazili zgode na podwyzki. Cena naszej wody nie jest niska, jest powyzej sredniej, ale JAKOSC WODY zostawia duzo do zyczenia i o tym mówimy.

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:01:01] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***] dobre..ty ze zwik..??

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:06:30] • [IP: 94.254.225.***]

Marudom polecam odciecie sie od sieci i kupowanie wody w butelkach. W sciu jest super woda w porownaniu do innych miast, tania woda, tanie scieki. Pojedzcie do Bialogardu... A potem marudzcie. Srednia cena wody i ścieków w Pl. Jest wyzsza niz u nas.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:43:53] • [IP: 80.245.184.**]

Nasza - czytaj świnoujska- woda to jest wielkie g...o, płacić tyle pieniędzy za" TO" !! To sprawa tylko dla prokuratury !

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:08:24] • [IP: 88.156.235.***]

Jak powszechnie wiadomo, wystarczy często szklaneczkę płukać, aby pita z niej woda była lepsza, bez względu na to, co cieknie z kranu... Marzeniem mieszkańców miasta jest pobicie rekordu ilości ośrodków spa. Jak najwięcej wodożernych, a wodoskar zapadł się był pod ziemię.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:29:04] • [IP: 92.42.113.**]

już dawno wodociągi powinny płacić za Sprzed AGD, czajniki, krany, WC itd...które niszczeją na wskutek ohydnej wody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:12:51] • [IP: 80.245.183.***]

a ten kark w gumiakach jaki wielki skubany

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:48:38] • [IP: 88.202.126.**]

To dopiero rachunki wzrosną po takim plukaniu

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:01:54] • [IP: 88.156.206.**]

a woda jak śmierdziała tak śmierdzi i jest coraz droższa tak świnoujski zwik " goli" swoich odbiorców!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 01:00:31] • [IP: 88.156.232.***]

ludzie ta woda to rak

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:27:56] • [IP: 80.245.177.***]

jak mozna placic za wode ktora leci darmowo z ziemi

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:02:13] • [IP: 95.129.224.***]

Haha czyste rury jak to ze nie ma komarow zenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:45:10] • [IP: 88.156.232.***]

najgorzej, że robią oni to wtedy kiedy idę się kąpać. Zamiast płukać kiedy wszyscy są w pracy i woda nie jest potrzebna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:14:01] • [IP: 95.129.228.***]

Oni płuczą a my płacimy. .. To są tony wody które lecą do ścieków a my później łatamy dziury bo im się litry na licznikach nie zgadzają. .. masakra

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:11:33] • [IP: 83.11.89.***]

plukanie sieci odbywa sie regularnie... - a koszty wliczy sie w rachunki nasze! juz cos o tym wiem!!

Oglądasz 1-18 z 18
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ Spotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■