POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:17:42] • Świnoujście

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Niestety, komary już na dobre zadomowiły się w naszym mieście. W tej sprawie piszą do nas zarówno mieszkańcy prawo jak i lewobrzeża. Wydaje się, że sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza. Nasi Czytelnicy przesyłają nam zdjęcia z ulicy Grunwaldzkiej. Jak widać problem jest. Mieszkańcy mają zatem pytanie do władz miasta: Co z tym odkomarzaniem? - Nigdzie nie widać pracowników firmy zajmującej się odkomarzania. Jak widać na zdjęciach, sytuacja jest nieciekawa- piszą w liście do nas.

Co na to miasto?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Walka z komarami to wcale nie taka prosta sprawa. Duży wpływ na skuteczną walkę z komarami mają panujące warunki pogodowe.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

- Problemy w walce z komarami nie tylko sprowadzają się do położenia miasta, ale uzależnione są od panujących warunków pogodowych w sezonie wiosenno-letnim – wysokie opady, utrzymująca się wysoka wilgotność powietrza sprzyjała w tym roku rozwojowi komarów. Także panujące warunki atmosferyczne, jak chociażby padające deszcze powodowały ,że akcja odymiania stawała się czasami bezskuteczną- mówi prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Jest jednak nadzieja, że miasto wygra wojnę z komarami. Do Świnoujścia ma dotrzeć specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania.

- Firma ,która prowadzi akcję odkomarzania zapewnia ,że uczyni wszystko ,aby sprostać powierzonemu sobie zadaniu. Prowadzą akcje odymiania terenów miejskich. Takich niestety nie prowadzą inne instytucje zlokalizowane na terenie miasta. Odymianie realizowane jest we wczesnych i późno godzinnych okresach dnia. W poniedziałek dotrze do Świnoujścia specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania dużych przestrzeni. Firma musi też liczyć się z karami umownymi- tłumaczy prezydencki rzecznik.


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:04:05] • [IP: 93.94.186.***]

gryzly wczoraj na dzialkach jak cholera nawet slonce im nie przeszkadzalo

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:02:25] • [IP: 93.94.190.***]

WYŁAPAĆ WSZYSTKIE KOMARY I WPUŚCIĆ JE DO URZĘDU MIASTA -BĘDZI SIĘ DZIAŁO...

Gość • Sobota [20.05.2017, 17:57:11] • [IP: 109.243.191.**]

Ludzie, zmuśmy Żmurka do sprowadzenia stad ptaków, które by żarły te komary. Nie tylko jerzyków! Od chemii i my w końcu pozdychamy, bo z komarami zdychają inne owady, ale nastepni w kolejce jesteśmy my, bo bez owadów (z wyjątkiem komarów) to i ludzkośc nie przetrwa.Ostrożnie z chemią, operowac głównie armią ptasią.

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:40:00] • [IP: 80.245.180.***]

A bobry tworzą nam kolejne bagna idealne wylęgarnie komareów

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:40:39] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy poustawiac tablice , ze nie wolno odlawiac karasie w Parku , ktore zjadaja larwy komarow . .

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:23:12] • [IP: 188.146.71.**]

Co rok to samo ale kladzik z odymiarka jeździł 😀

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:42] • [IP: 88.156.206.**]

Czyli jak co domu :(

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:53:13] • [IP: 92.42.117.***]

Zmienić firme która będzie chciała też zarobić na odkomarzaniu może będzie lepsza bo efektów jak co roku i tak nie widać

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:16:25] • [IP: 62.69.231.***]

Największą wylęgarnią robactwa jest urząd miasta. 🐛

Konopa • Sobota [20.05.2017, 12:43:44] • [IP: 31.0.39.**]

U nas na warszawie nie ma komarów brawo ekipa odkomarzajaca

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:40:18] • [IP: 79.186.215.***]

KIEDYS PARELAT TEMU JAK ODKOMARZALI TO I ZAPACH BYŁ I KOMARY GINĘŁY A TERAZ ODKOMARZAJĄ WODĄ TO I KOMARY DALEJ GRYZĄ, A GDZIE IDZIE PRAWDZIWY PŁYN ??

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:24:53] • [IP: 88.156.206.**]

oni tylko głupoty mają wozi się samochodem i udaje opryski jak można w dzień 27 stopni odkomarzać to intryga oni mają to w czerech literach fason mają głupoty też

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:39:05] • [IP: 80.245.180.**]

Czyli pisząc krótko nie odkomarzanie miasta lecz własnych posesji żeby ich w dupy nie gryzły

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:57:04] • [IP: 109.243.191.**]

Dla ulgi psychicznej proponuję wam teraz głosowanie: co wolisz: KLESZCZE czy KOMARY?----------------------------Ja głosuję: jestem za KOMARAMI, jeśli by znikły kleszcze.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:45:31] • [IP: 37.8.215.**]

To co widać na zdjęciu to nie komary.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:10:44] • [IP: 37.8.215.***]

Niech ta cholerna firma coś z tym zrobi!! Jak miasto ma przyjmować turystów? Skoro wieczorem nawet NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ MIŁO PO PLAŻY LUB PROMENADZIE?! Na co idą te wszystkie pieniadze... Brak słów!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:45:36] • [IP: 178.235.40.***]

Jak zwykle... byle zaoszczędzić a mieszkańców niech plaga zjada... chore podejście

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:25:03] • [IP: 95.129.228.***]

Komary sa z tym ze ktos co robil te zdjecia nie niewie ze akurat to nie sa komary tylko jetki ktore akurat nie gryza.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:53:52] • [IP: 83.11.221.**]

Pieprz...e głupot. Pogodowe warunki. I tak wciaz ta sama śpiewka. wiadomo że u nas jest teren jaki jest i trzeba na czas bć przygotowanym z odkomarzaniem. Dobre preparaty za nasze pieniądze i fachowych ludzi do tego i wiedzy. To brzydnie już. Ciagle ten sam problem ma miasto nieudaczników ale kase to kosic chca od ludzi. Brac sie za robote a nie pieprz... emalie pogodowe.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:15:02] • [IP: 188.146.131.***]

Czasami mam wrazenie ze nasze miasto zamieszkuja jakies bezmozgi. Nasz teren w znakomitej wiekszosci polozony jest na bagnach, mokradlach, mamy wysokie wody gruntowe ktore tworza czasowe rozlewiska i nie ma takiej mocy zeby spryskac wszystkie te miejsca. Co by miasto nie robilo i ile kasy nie ladowali w odkomarzanie to komary beda tu zawsze i nie jest to wina Pani czy pana z urzedu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:12:33] • [IP: 31.0.121.***]

Pan odkomarzacz tylko jezdzil AUTEM zeby go bylo widac, ale nie odkomarzal, Ta sprawa nadaje sie do prokuratury, to czyste oszustwo.Dziwi mnie krycie tej firmy przez urzednikow miejskich.

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:28:41] • [IP: 80.245.180.**]

a czy nie mogla by odkomarzyc swinoujscia niemicka firma skoro polska ni potrafi ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:35:45] • [IP: 37.47.165.**]

Ja to się pewnie nie znam ale to na zdjęciach to nie są komary. Nie twierdzę, że ich nie ma - ostatnio na Karsiborskiej rodzinę mi zjadały :P ale na Grunwaldzkiej 66 mam rodziców, twierdzą ze problemu z komarami nie ma, ja mieszkam na Markiewicza, wieczór spędziłam na balkonie i też komarów nie zauważyłam.

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:03:49] • [IP: 88.156.234.***]

Panie Rzeczniku-co nam mieszkańcom i turystom po karach dla wykonawcy? Żadne tłumaczenie, wręcz żenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 23:57:33] • [IP: 37.248.158.***]

trzeba będzie wyszukać wylęgarnie komarów i je zniszczyć tą wylęgarnie komarów? żeby ich nie było i nie gryzły ludzi po nocach?

Oglądasz 1-25 z 37
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■