░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:17:42] • Świnoujście

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Niestety, komary już na dobre zadomowiły się w naszym mieście. W tej sprawie piszą do nas zarówno mieszkańcy prawo jak i lewobrzeża. Wydaje się, że sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza. Nasi Czytelnicy przesyłają nam zdjęcia z ulicy Grunwaldzkiej. Jak widać problem jest. Mieszkańcy mają zatem pytanie do władz miasta: Co z tym odkomarzaniem? - Nigdzie nie widać pracowników firmy zajmującej się odkomarzania. Jak widać na zdjęciach, sytuacja jest nieciekawa- piszą w liście do nas.

Co na to miasto?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Walka z komarami to wcale nie taka prosta sprawa. Duży wpływ na skuteczną walkę z komarami mają panujące warunki pogodowe.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

- Problemy w walce z komarami nie tylko sprowadzają się do położenia miasta, ale uzależnione są od panujących warunków pogodowych w sezonie wiosenno-letnim – wysokie opady, utrzymująca się wysoka wilgotność powietrza sprzyjała w tym roku rozwojowi komarów. Także panujące warunki atmosferyczne, jak chociażby padające deszcze powodowały ,że akcja odymiania stawała się czasami bezskuteczną- mówi prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Jest jednak nadzieja, że miasto wygra wojnę z komarami. Do Świnoujścia ma dotrzeć specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania.

- Firma ,która prowadzi akcję odkomarzania zapewnia ,że uczyni wszystko ,aby sprostać powierzonemu sobie zadaniu. Prowadzą akcje odymiania terenów miejskich. Takich niestety nie prowadzą inne instytucje zlokalizowane na terenie miasta. Odymianie realizowane jest we wczesnych i późno godzinnych okresach dnia. W poniedziałek dotrze do Świnoujścia specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania dużych przestrzeni. Firma musi też liczyć się z karami umownymi- tłumaczy prezydencki rzecznik.


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:04:05] • [IP: 93.94.186.***]

gryzly wczoraj na dzialkach jak cholera nawet slonce im nie przeszkadzalo

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:02:25] • [IP: 93.94.190.***]

WYŁAPAĆ WSZYSTKIE KOMARY I WPUŚCIĆ JE DO URZĘDU MIASTA -BĘDZI SIĘ DZIAŁO...

Gość • Sobota [20.05.2017, 17:57:11] • [IP: 109.243.191.**]

Ludzie, zmuśmy Żmurka do sprowadzenia stad ptaków, które by żarły te komary. Nie tylko jerzyków! Od chemii i my w końcu pozdychamy, bo z komarami zdychają inne owady, ale nastepni w kolejce jesteśmy my, bo bez owadów (z wyjątkiem komarów) to i ludzkośc nie przetrwa.Ostrożnie z chemią, operowac głównie armią ptasią.

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:40:00] • [IP: 80.245.180.***]

A bobry tworzą nam kolejne bagna idealne wylęgarnie komareów

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:40:39] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy poustawiac tablice , ze nie wolno odlawiac karasie w Parku , ktore zjadaja larwy komarow . .

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:23:12] • [IP: 188.146.71.**]

Co rok to samo ale kladzik z odymiarka jeździł 😀

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:42] • [IP: 88.156.206.**]

Czyli jak co domu :(

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:53:13] • [IP: 92.42.117.***]

Zmienić firme która będzie chciała też zarobić na odkomarzaniu może będzie lepsza bo efektów jak co roku i tak nie widać

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:16:25] • [IP: 62.69.231.***]

Największą wylęgarnią robactwa jest urząd miasta. 🐛

Konopa • Sobota [20.05.2017, 12:43:44] • [IP: 31.0.39.**]

U nas na warszawie nie ma komarów brawo ekipa odkomarzajaca

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:40:18] • [IP: 79.186.215.***]

KIEDYS PARELAT TEMU JAK ODKOMARZALI TO I ZAPACH BYŁ I KOMARY GINĘŁY A TERAZ ODKOMARZAJĄ WODĄ TO I KOMARY DALEJ GRYZĄ, A GDZIE IDZIE PRAWDZIWY PŁYN ??

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:24:53] • [IP: 88.156.206.**]

oni tylko głupoty mają wozi się samochodem i udaje opryski jak można w dzień 27 stopni odkomarzać to intryga oni mają to w czerech literach fason mają głupoty też

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:39:05] • [IP: 80.245.180.**]

Czyli pisząc krótko nie odkomarzanie miasta lecz własnych posesji żeby ich w dupy nie gryzły

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:57:04] • [IP: 109.243.191.**]

Dla ulgi psychicznej proponuję wam teraz głosowanie: co wolisz: KLESZCZE czy KOMARY?----------------------------Ja głosuję: jestem za KOMARAMI, jeśli by znikły kleszcze.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:45:31] • [IP: 37.8.215.**]

To co widać na zdjęciu to nie komary.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:10:44] • [IP: 37.8.215.***]

Niech ta cholerna firma coś z tym zrobi!! Jak miasto ma przyjmować turystów? Skoro wieczorem nawet NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ MIŁO PO PLAŻY LUB PROMENADZIE?! Na co idą te wszystkie pieniadze... Brak słów!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:45:36] • [IP: 178.235.40.***]

Jak zwykle... byle zaoszczędzić a mieszkańców niech plaga zjada... chore podejście

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:25:03] • [IP: 95.129.228.***]

Komary sa z tym ze ktos co robil te zdjecia nie niewie ze akurat to nie sa komary tylko jetki ktore akurat nie gryza.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:53:52] • [IP: 83.11.221.**]

Pieprz...e głupot. Pogodowe warunki. I tak wciaz ta sama śpiewka. wiadomo że u nas jest teren jaki jest i trzeba na czas bć przygotowanym z odkomarzaniem. Dobre preparaty za nasze pieniądze i fachowych ludzi do tego i wiedzy. To brzydnie już. Ciagle ten sam problem ma miasto nieudaczników ale kase to kosic chca od ludzi. Brac sie za robote a nie pieprz... emalie pogodowe.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:15:02] • [IP: 188.146.131.***]

Czasami mam wrazenie ze nasze miasto zamieszkuja jakies bezmozgi. Nasz teren w znakomitej wiekszosci polozony jest na bagnach, mokradlach, mamy wysokie wody gruntowe ktore tworza czasowe rozlewiska i nie ma takiej mocy zeby spryskac wszystkie te miejsca. Co by miasto nie robilo i ile kasy nie ladowali w odkomarzanie to komary beda tu zawsze i nie jest to wina Pani czy pana z urzedu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:12:33] • [IP: 31.0.121.***]

Pan odkomarzacz tylko jezdzil AUTEM zeby go bylo widac, ale nie odkomarzal, Ta sprawa nadaje sie do prokuratury, to czyste oszustwo.Dziwi mnie krycie tej firmy przez urzednikow miejskich.

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:28:41] • [IP: 80.245.180.**]

a czy nie mogla by odkomarzyc swinoujscia niemicka firma skoro polska ni potrafi ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:35:45] • [IP: 37.47.165.**]

Ja to się pewnie nie znam ale to na zdjęciach to nie są komary. Nie twierdzę, że ich nie ma - ostatnio na Karsiborskiej rodzinę mi zjadały :P ale na Grunwaldzkiej 66 mam rodziców, twierdzą ze problemu z komarami nie ma, ja mieszkam na Markiewicza, wieczór spędziłam na balkonie i też komarów nie zauważyłam.

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:03:49] • [IP: 88.156.234.***]

Panie Rzeczniku-co nam mieszkańcom i turystom po karach dla wykonawcy? Żadne tłumaczenie, wręcz żenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 23:57:33] • [IP: 37.248.158.***]

trzeba będzie wyszukać wylęgarnie komarów i je zniszczyć tą wylęgarnie komarów? żeby ich nie było i nie gryzły ludzi po nocach?

Oglądasz 1-25 z 37
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■