POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 21:17:42] • Świnoujście

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Niestety, komary już na dobre zadomowiły się w naszym mieście. W tej sprawie piszą do nas zarówno mieszkańcy prawo jak i lewobrzeża. Wydaje się, że sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza. Nasi Czytelnicy przesyłają nam zdjęcia z ulicy Grunwaldzkiej. Jak widać problem jest. Mieszkańcy mają zatem pytanie do władz miasta: Co z tym odkomarzaniem? - Nigdzie nie widać pracowników firmy zajmującej się odkomarzania. Jak widać na zdjęciach, sytuacja jest nieciekawa- piszą w liście do nas.

Co na to miasto?

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Walka z komarami to wcale nie taka prosta sprawa. Duży wpływ na skuteczną walkę z komarami mają panujące warunki pogodowe.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

- Problemy w walce z komarami nie tylko sprowadzają się do położenia miasta, ale uzależnione są od panujących warunków pogodowych w sezonie wiosenno-letnim – wysokie opady, utrzymująca się wysoka wilgotność powietrza sprzyjała w tym roku rozwojowi komarów. Także panujące warunki atmosferyczne, jak chociażby padające deszcze powodowały ,że akcja odymiania stawała się czasami bezskuteczną- mówi prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

Komary w natarciu! Mieszkańcy pytają: Co z tym odkomarzaniem?

fot. Czytelnik

Jest jednak nadzieja, że miasto wygra wojnę z komarami. Do Świnoujścia ma dotrzeć specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania.

- Firma ,która prowadzi akcję odkomarzania zapewnia ,że uczyni wszystko ,aby sprostać powierzonemu sobie zadaniu. Prowadzą akcje odymiania terenów miejskich. Takich niestety nie prowadzą inne instytucje zlokalizowane na terenie miasta. Odymianie realizowane jest we wczesnych i późno godzinnych okresach dnia. W poniedziałek dotrze do Świnoujścia specjalne, wielofunkcyjne urządzenie do odkomarzania dużych przestrzeni. Firma musi też liczyć się z karami umownymi- tłumaczy prezydencki rzecznik.


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:04:05] • [IP: 93.94.186.***]

gryzly wczoraj na dzialkach jak cholera nawet slonce im nie przeszkadzalo

Gość • Sobota [20.05.2017, 19:02:25] • [IP: 93.94.190.***]

WYŁAPAĆ WSZYSTKIE KOMARY I WPUŚCIĆ JE DO URZĘDU MIASTA -BĘDZI SIĘ DZIAŁO...

Gość • Sobota [20.05.2017, 17:57:11] • [IP: 109.243.191.**]

Ludzie, zmuśmy Żmurka do sprowadzenia stad ptaków, które by żarły te komary. Nie tylko jerzyków! Od chemii i my w końcu pozdychamy, bo z komarami zdychają inne owady, ale nastepni w kolejce jesteśmy my, bo bez owadów (z wyjątkiem komarów) to i ludzkośc nie przetrwa.Ostrożnie z chemią, operowac głównie armią ptasią.

Gość • Sobota [20.05.2017, 16:40:00] • [IP: 80.245.180.***]

A bobry tworzą nam kolejne bagna idealne wylęgarnie komareów

Gość • Sobota [20.05.2017, 15:40:39] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy poustawiac tablice , ze nie wolno odlawiac karasie w Parku , ktore zjadaja larwy komarow . .

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:23:12] • [IP: 188.146.71.**]

Co rok to samo ale kladzik z odymiarka jeździł 😀

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:42] • [IP: 88.156.206.**]

Czyli jak co domu :(

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:53:13] • [IP: 92.42.117.***]

Zmienić firme która będzie chciała też zarobić na odkomarzaniu może będzie lepsza bo efektów jak co roku i tak nie widać

Gość • Sobota [20.05.2017, 13:16:25] • [IP: 62.69.231.***]

Największą wylęgarnią robactwa jest urząd miasta. 🐛

Konopa • Sobota [20.05.2017, 12:43:44] • [IP: 31.0.39.**]

U nas na warszawie nie ma komarów brawo ekipa odkomarzajaca

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:40:18] • [IP: 79.186.215.***]

KIEDYS PARELAT TEMU JAK ODKOMARZALI TO I ZAPACH BYŁ I KOMARY GINĘŁY A TERAZ ODKOMARZAJĄ WODĄ TO I KOMARY DALEJ GRYZĄ, A GDZIE IDZIE PRAWDZIWY PŁYN ??

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:24:53] • [IP: 88.156.206.**]

oni tylko głupoty mają wozi się samochodem i udaje opryski jak można w dzień 27 stopni odkomarzać to intryga oni mają to w czerech literach fason mają głupoty też

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:39:05] • [IP: 80.245.180.**]

Czyli pisząc krótko nie odkomarzanie miasta lecz własnych posesji żeby ich w dupy nie gryzły

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:57:04] • [IP: 109.243.191.**]

Dla ulgi psychicznej proponuję wam teraz głosowanie: co wolisz: KLESZCZE czy KOMARY?----------------------------Ja głosuję: jestem za KOMARAMI, jeśli by znikły kleszcze.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:45:31] • [IP: 37.8.215.**]

To co widać na zdjęciu to nie komary.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:10:44] • [IP: 37.8.215.***]

Niech ta cholerna firma coś z tym zrobi!! Jak miasto ma przyjmować turystów? Skoro wieczorem nawet NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ MIŁO PO PLAŻY LUB PROMENADZIE?! Na co idą te wszystkie pieniadze... Brak słów!!

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:45:36] • [IP: 178.235.40.***]

Jak zwykle... byle zaoszczędzić a mieszkańców niech plaga zjada... chore podejście

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:25:03] • [IP: 95.129.228.***]

Komary sa z tym ze ktos co robil te zdjecia nie niewie ze akurat to nie sa komary tylko jetki ktore akurat nie gryza.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:53:52] • [IP: 83.11.221.**]

Pieprz...e głupot. Pogodowe warunki. I tak wciaz ta sama śpiewka. wiadomo że u nas jest teren jaki jest i trzeba na czas bć przygotowanym z odkomarzaniem. Dobre preparaty za nasze pieniądze i fachowych ludzi do tego i wiedzy. To brzydnie już. Ciagle ten sam problem ma miasto nieudaczników ale kase to kosic chca od ludzi. Brac sie za robote a nie pieprz... emalie pogodowe.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:15:02] • [IP: 188.146.131.***]

Czasami mam wrazenie ze nasze miasto zamieszkuja jakies bezmozgi. Nasz teren w znakomitej wiekszosci polozony jest na bagnach, mokradlach, mamy wysokie wody gruntowe ktore tworza czasowe rozlewiska i nie ma takiej mocy zeby spryskac wszystkie te miejsca. Co by miasto nie robilo i ile kasy nie ladowali w odkomarzanie to komary beda tu zawsze i nie jest to wina Pani czy pana z urzedu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:12:33] • [IP: 31.0.121.***]

Pan odkomarzacz tylko jezdzil AUTEM zeby go bylo widac, ale nie odkomarzal, Ta sprawa nadaje sie do prokuratury, to czyste oszustwo.Dziwi mnie krycie tej firmy przez urzednikow miejskich.

Gość • Sobota [20.05.2017, 06:28:41] • [IP: 80.245.180.**]

a czy nie mogla by odkomarzyc swinoujscia niemicka firma skoro polska ni potrafi ?

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:35:45] • [IP: 37.47.165.**]

Ja to się pewnie nie znam ale to na zdjęciach to nie są komary. Nie twierdzę, że ich nie ma - ostatnio na Karsiborskiej rodzinę mi zjadały :P ale na Grunwaldzkiej 66 mam rodziców, twierdzą ze problemu z komarami nie ma, ja mieszkam na Markiewicza, wieczór spędziłam na balkonie i też komarów nie zauważyłam.

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:03:49] • [IP: 88.156.234.***]

Panie Rzeczniku-co nam mieszkańcom i turystom po karach dla wykonawcy? Żadne tłumaczenie, wręcz żenada

Gość • Piątek [19.05.2017, 23:57:33] • [IP: 37.248.158.***]

trzeba będzie wyszukać wylęgarnie komarów i je zniszczyć tą wylęgarnie komarów? żeby ich nie było i nie gryzły ludzi po nocach?

Oglądasz 1-25 z 37
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■