POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 15:52:16] • Świnoujście

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście!

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście!

fot. Agnieszka Puszcz

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka.

Wybitny językoznawca oraz jego znakomity rozmówca odwiedzają naszą Bibliotekę po raz drugi – na specjalne życzenie wielu czytelników.
Data spotkania jest nieprzypadkowa: 70-te urodziny prof. Jerzego
Bralczyka (28 maja) – w Roku Jubileuszowym MBP (70 lecie).

Gorąco zapraszam w dniu 26 maja (piątek) o godz. 11:00 i o godz. 16:30 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.

Wstęp wolny!

Bożena Łukaszewska


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:37:27] • [IP: 94.254.177.***]

To juz ostatnie chwile gdy podła zmiana nie zakazała im występów jak Rodowicz i kayah

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:57:43] • [IP: 178.238.253.**]

to może Panowie nareszcie wytłumaczą co niektórym, że nie mówi się :chodzom, mówiom, płacom, tylko po Polsku:chodzą, mówią, płacą i na litość Boską: WŁĄCZAJĄ... SMIESZNY TIK WŁĄCZ-WYŁĄCZ!

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:08:52] • [IP: 109.243.191.**]

20:38 - Słuchałem wiele razy Bralczyka w" Jedynie Słusznych Mediach" (spod władzy PO, PSL, SLD), czytałem; przy okazji rozważań lingwistycznych robił dygresje ideologiczne, jak te z GazWybuch z 6 X 15 r.:"...językoznawca wyróżnił" język konserwatywno-narodowo-katolicki", który łączy z tradycją polskiego romantyzmu. Jego tradycja wywodzi się z romantyzmu, prowadzi przez" Rotę" Konopnickiej i propagandę bogoojczyźnianą II RP. Charakterystyczne dla niego są odwołania do narodu, patriotyzmu, pozytywna autoprezentacja i postrzeganie innych jako zagrożenia.- Ten język jest pełen patosu i słów wzniosłych, a rzeczywistość ujmuje w opozycjach. Charakterystyczny dla niego jest podział na" my" i" oni", jest wyrazisty, padają w nim takie słowa jak" świętość" i" chwała", ale też" hańba" i" zdrada" - mówi prof. Bralczyk. Dodaje, że język jest na tyle atrakcyjny, że sięgają po niego także ugrupowania niezwiązane z prawicą, jak na przykład kibice sportowi."--Michał Ogórek:" Od 1989 jest stałym felietonistą „Gazety Wyborczej"

Gość • Piątek [19.05.2017, 20:38:48] • [IP: 37.8.215.***]

Całe szczęście że nie od ojca Rydzyka.Jezeli tak piszesz to nie masz zielonego pojcia kim sa Ci panowie.Na głupote i tępotę lekarstwa nie ma.

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:54:17] • [IP: 88.156.206.***]

Najpierw trzeba na takie spotkanie iść żeby cokolwiek powiedzieć.

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:08:56] • [IP: 80.245.185.*]

Ciekawi mnie co to za czytelnicy którzy zapraszają tych panów?? Domyślam się chyba słusznie, że to czytelnicy spadającej w błoto GW... Mnie tam na pewno nie będzie...

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:55:34] • [IP: 109.243.191.**]

Ja wyjaśnię, oni sa bardzo słuszni politycznie, związani z GazWybuch z Czerskiej, są od ojca Mnich'nika.

Oglądasz 1-7 z 7
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (wtorek) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■