POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.05.2017, 21:06:37] • Świnoujście

Dzięki naszym Czytelnikom Bambi dostał szansę na przeżycie

Dzięki naszym Czytelnikom Bambi dostał szansę na przeżycie

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, że nasi Czytelnicy mają wielkie serca i są wrażliwi na każdą krzywdę, nie trzeba chyba przypominać. To dzięki empatii mieszkańców udało się pomóc wielu zwierzętom - zabłąkanym lub porzuconym psom, zmarzniętym kotom, uwięzionym na dachach gołębiom czy mewom ze złamanymi skrzydłami. Wiadomo, że na świnoujścian można liczyć! Kolejnym tego dowodem jest krótka historia małego jeloonka, którym zaopiekowała się pani Monika wraz z mężem.

- Dzisiaj około godziny 18:00, jadąc samochodem na popularną "betonkę"wraz z mężem znaleźliśmy na środku drogi małego jelonka - opisuje pani Monika - Zawieźliśmy do weterynarza, gdzie się okazało, że maluch ma około 2 tygodni i połamaną szczękę. Bambi, bo tak go nazwałam, dostał kroplówkę, antybiotyk, coś na wzmocnienie i przeciwbólowego. Po konsultacji lekarskiej zawieźliśmy go do schroniska, gdzie czeka na dalszą pomoc i opiekę lekarską. Mam nadzieję, że przeżyje i będzie cieszył się jeszcze życiem i wolnością.

Też mamy nadzieję, że zwierzątko będzie mogło biegać po lasach i powróci do swojego naturalnego środowiska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Czwartek [18.05.2017, 20:23:37] • [IP: 92.42.112.***]

Czy nazwanie zwierza" BAMBI" nie jest obrazą dla uchodźców? Aby nie było z tego powodu manifestacji członków PO i tzw. KOD w obronie dobrego imienia islamistów. Bo im coraz bardziej palma odbija pod różnymi pretekstami w obronie koryt.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:58:25] • [IP: 91.226.7.***]

Biorąc zwierzaka nie wiedziała, że ma połamaną szczękę. Jasnowidz jakiś czy co? Było go nie ruszać i tyle. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 16:23:23] • [IP: 94.254.225.**]

Potraficie tylko obrażać ludzi a ta pani właśnie uratowała życie malutkiej sarnie ktòra mogłaby zostać potrącona przez nie jednego pirata drogowego no ale wtedy to byscie tylko mowili biedna sarna. A dla ciekawskich to zostalo wezwane pogotowie leśne dla dzikich zwierzat :)

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:49:42] • [IP: 31.0.39.***]

Do debila z 8:18 '32 tobie to już mózg usmażyli

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:43:38] • [IP: 31.0.39.***]

Ta wezwać policje lub straz miejską chyba nie wiesz co piszesz oni wezwa myśliwego a on odstrzeli malego jelonka ja znam juz takie historie

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:28:10] • [IP: 93.94.189.***]

Czy ktoś zna przypadek uwięzionych na dachu gołębiach? Co miały problem z zejściem, bo było za wysoko?? :P

Kozo • Czwartek [18.05.2017, 14:27:47] • [IP: 80.245.190.***]

Heh prawie sami malkontenci się wpisują, szkoda mi was, tak cały czas być negatywnie do wszystkiego nastawionym - szkoda życia.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 12:13:58] • [IP: 62.69.231.**]

Brawo! Jelonek jest za młody nie miał szans przeżyć samodzielnie w lesie. Ale jak widać głupich komentujących to nie obchodzi:(

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:39:31] • [IP: 91.233.18.***]

BRAWO DLA PANI ZA CZUŁE SERCE! dzikie-nie dzikie ja zrobiłabym to samo - zwierzę było ranne i matka by mu nie pomogła. A Pani zrobiła dobry uczynek - proszę nie czytać głupich komentarzy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:37:39] • [IP: 95.129.226.**]

Wezwać policję lub strażnika lasu oni wiedzą co mają zrobić. Za zabranie tego zwierzaka z lasu samowolnie jest karane i myśle że po tym artykule nasz kochany prokurator Świnoujścia przeprowadzi postępowanie z urzędu. PANIE PROKURATORZE CZYŻ NIE MAM RACJI.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:31:41] • [IP: 62.69.203.***]

Jak by nie patrzeć debile są w mieście.Wolał bym uratować dziką zwierzynę niż człowieka który nie jest wart tyle co one.Brawo dla pani.Prawdziwe serce.A tymi debilnymi wpisami bym się nie przejmował.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:07:11] • [IP: 62.69.203.***]

Prawdopodobnie ktos probowal kozlaka upolowac samochodem, stad ta polamana zuchwa. Generalnie nie nalezy zabierac kozlat z miejsca w ktorym sa ukryte. Matka - sarna przychodzi dwa razy w ciagu dnia karmic mlode i odchodzi z tym, ze wie gdzie one sa ukryte. Dotykanie kozlecia zostawia na nim zapach czlowieka, co odstrasza matke. No i te" jelonki", juz tyle razy zwracano tym, ktorzy pisza te posty, zeby nie nazywali kozlecia malym jelonkiem. Czy tak trudno zawiesic sobie plansze na scianie przed nosem ze zdjeciem kozlaka i cielaka ? z opisem co to za zwierze ? Zdrowka zycze. Glupota z 10:06:52 pluje ekskrementami, moze ma juz przebitke do mozgu ?

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:05:07] • [IP: 153.19.105.**]

Na jakiej podstawie schronisko przyjęło i przetrzymuje dzikie zwierzę, objęte prawem łowieckim? Schronisko nie ma do tego uprawnień i przetrzymywanie tam dzikiego zwierzęcia łownego jest złamaniem prawa! Poza tym proszę o publiczne napiętnowanie głupoty polegającej na zbliżaniu się i dotykaniu dzikiego zwierzęcia w lesie, a następnie wywożeniu go i przenoszeniu do schroniska! Przecież tam cały czas biega przerażona matka tego sarniątka i go szuka! Jak można być tak nieodpowiedzialnym, żeby dotknąć takiego zwierzaka (matka już nie będzie karmiła dziecka pachnącego człowiekiem!)? Należy z cała surowością napiętnować postawę i zachowanie Pani widocznej na zdjęciu i podawać to jako przykład jak nie należy postępować z dzikimi zwierzętami!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 10:51:38] • [IP: 91.231.92.***]

To że zwierze miało złamaną szczękę nie znaczy że było skazane na śmierć. Las żyje swoim rytmem i swoimi prawami, nie organizujcie powszechnej służby weterynaryjnej w lasach bo jej tam nie trzeba.

BAMBI!!! • Czwartek [18.05.2017, 10:06:52] • [IP: 150.254.105.***]

BAMBI!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:48:45] • [IP: 80.55.205.***]

Myśliwski pomiot bryzga jadem a przecież wystarczy doczytać artykuł do końca - zwierzę miało połamaną szczękę. Was, zwyrodniałe mendy to zapewne nie wzrusza, postrzelone i konające w męczarniach zwierzęta to dla was normanośc, ale na szczęście są jeszcze tacy ludzie jak Pani Monika

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:42:46] • [IP: 93.94.189.***]

no to żeś kobieto swoją" bezwiedzą" załatwiła jelonkowi wieczne odpoczywanie. Przez Ciebie już nie wróci do lasu bo żadne dzikie zwierze go nie przyjmie do swojego otoczenia! debilizm!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:10:43] • [IP: 37.47.175.***]

Pragnę zauważyć, że wyróżniamy dwa gatunki: sarnę i jelenia. Mała sarna to koźlak. Proszę nie nazywać wszystkiego co wygląda jak z bajki disneya" jelonkiem", bo to tak jakbyście psa od kota nie odróżniali... Btw. należałoby w artykule zaznaczyć, że nie należy zabierać dzikich zwierząt z lasu - tutaj potrącony na drodze, ok, ale gdyby nie był na drodze to nie należy go zabierać pod żadnym pozorem, bo matka ma go na oku.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:05:36] • [IP: 109.241.63.*]

Brawo

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:05:26] • [IP: 91.231.92.***]

Za taką głupotę powinno się karać. Wywieźli sarnę z lasu do schroniska !

RSHA • Czwartek [18.05.2017, 08:57:49] • [IP: 80.245.183.***]

ale pojechaliuscie po kobiecie no no ;) 11 komentarzy i wszystkie przeciw ;) No chciala pomoc.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:50:30] • [IP: 37.47.146.**]

Pozowanie do zdjęcia z przestraszonym dzikim zwierzakiem?? Gratulacje za myślenie. Powinno się ograniczyć kontakt z człowiekiem do minimum, fachowa pomoc w ośrodku dla tych zwierząt, a nie strzelanie sobie fotki w objęciach z sarenką!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:47:34] • [IP: 93.94.190.***]

Wielkie dzięki Pani Moniko za wspaniałe serce. Jest Pani wielka, a nade wszystko człowiekiem. Serdecznie pozdrawiam.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:47:17] • [IP: 37.47.146.**]

Dlaczego zwierzę trafiło do schroniska?? Powinno od razu znaleźć się w ośrodku rehabilitacji dla dzikich zwierząt!! Gdzie tu pomoc?? W schronisku zaraz zejdzie ze stresu i z powodu nieodpowiedniej opieki. Nagle nie ma już przeciwwskazań do trzymania dzikiego zwierzęcia w schronisku??

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:33:01] • [IP: 91.14.143.***]

Bravo Pani Moniko! :-)

Oglądasz 1-25 z 40
■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■