POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.05.2017, 21:06:37] • Świnoujście

Dzięki naszym Czytelnikom Bambi dostał szansę na przeżycie

Dzięki naszym Czytelnikom Bambi dostał szansę na przeżycie

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, że nasi Czytelnicy mają wielkie serca i są wrażliwi na każdą krzywdę, nie trzeba chyba przypominać. To dzięki empatii mieszkańców udało się pomóc wielu zwierzętom - zabłąkanym lub porzuconym psom, zmarzniętym kotom, uwięzionym na dachach gołębiom czy mewom ze złamanymi skrzydłami. Wiadomo, że na świnoujścian można liczyć! Kolejnym tego dowodem jest krótka historia małego jeloonka, którym zaopiekowała się pani Monika wraz z mężem.

- Dzisiaj około godziny 18:00, jadąc samochodem na popularną "betonkę"wraz z mężem znaleźliśmy na środku drogi małego jelonka - opisuje pani Monika - Zawieźliśmy do weterynarza, gdzie się okazało, że maluch ma około 2 tygodni i połamaną szczękę. Bambi, bo tak go nazwałam, dostał kroplówkę, antybiotyk, coś na wzmocnienie i przeciwbólowego. Po konsultacji lekarskiej zawieźliśmy go do schroniska, gdzie czeka na dalszą pomoc i opiekę lekarską. Mam nadzieję, że przeżyje i będzie cieszył się jeszcze życiem i wolnością.

Też mamy nadzieję, że zwierzątko będzie mogło biegać po lasach i powróci do swojego naturalnego środowiska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Czwartek [18.05.2017, 20:23:37] • [IP: 92.42.112.***]

Czy nazwanie zwierza" BAMBI" nie jest obrazą dla uchodźców? Aby nie było z tego powodu manifestacji członków PO i tzw. KOD w obronie dobrego imienia islamistów. Bo im coraz bardziej palma odbija pod różnymi pretekstami w obronie koryt.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:58:25] • [IP: 91.226.7.***]

Biorąc zwierzaka nie wiedziała, że ma połamaną szczękę. Jasnowidz jakiś czy co? Było go nie ruszać i tyle. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 16:23:23] • [IP: 94.254.225.**]

Potraficie tylko obrażać ludzi a ta pani właśnie uratowała życie malutkiej sarnie ktòra mogłaby zostać potrącona przez nie jednego pirata drogowego no ale wtedy to byscie tylko mowili biedna sarna. A dla ciekawskich to zostalo wezwane pogotowie leśne dla dzikich zwierzat :)

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:49:42] • [IP: 31.0.39.***]

Do debila z 8:18 '32 tobie to już mózg usmażyli

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:43:38] • [IP: 31.0.39.***]

Ta wezwać policje lub straz miejską chyba nie wiesz co piszesz oni wezwa myśliwego a on odstrzeli malego jelonka ja znam juz takie historie

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:28:10] • [IP: 93.94.189.***]

Czy ktoś zna przypadek uwięzionych na dachu gołębiach? Co miały problem z zejściem, bo było za wysoko?? :P

Kozo • Czwartek [18.05.2017, 14:27:47] • [IP: 80.245.190.***]

Heh prawie sami malkontenci się wpisują, szkoda mi was, tak cały czas być negatywnie do wszystkiego nastawionym - szkoda życia.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 12:13:58] • [IP: 62.69.231.**]

Brawo! Jelonek jest za młody nie miał szans przeżyć samodzielnie w lesie. Ale jak widać głupich komentujących to nie obchodzi:(

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:39:31] • [IP: 91.233.18.***]

BRAWO DLA PANI ZA CZUŁE SERCE! dzikie-nie dzikie ja zrobiłabym to samo - zwierzę było ranne i matka by mu nie pomogła. A Pani zrobiła dobry uczynek - proszę nie czytać głupich komentarzy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:37:39] • [IP: 95.129.226.**]

Wezwać policję lub strażnika lasu oni wiedzą co mają zrobić. Za zabranie tego zwierzaka z lasu samowolnie jest karane i myśle że po tym artykule nasz kochany prokurator Świnoujścia przeprowadzi postępowanie z urzędu. PANIE PROKURATORZE CZYŻ NIE MAM RACJI.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:31:41] • [IP: 62.69.203.***]

Jak by nie patrzeć debile są w mieście.Wolał bym uratować dziką zwierzynę niż człowieka który nie jest wart tyle co one.Brawo dla pani.Prawdziwe serce.A tymi debilnymi wpisami bym się nie przejmował.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:07:11] • [IP: 62.69.203.***]

Prawdopodobnie ktos probowal kozlaka upolowac samochodem, stad ta polamana zuchwa. Generalnie nie nalezy zabierac kozlat z miejsca w ktorym sa ukryte. Matka - sarna przychodzi dwa razy w ciagu dnia karmic mlode i odchodzi z tym, ze wie gdzie one sa ukryte. Dotykanie kozlecia zostawia na nim zapach czlowieka, co odstrasza matke. No i te" jelonki", juz tyle razy zwracano tym, ktorzy pisza te posty, zeby nie nazywali kozlecia malym jelonkiem. Czy tak trudno zawiesic sobie plansze na scianie przed nosem ze zdjeciem kozlaka i cielaka ? z opisem co to za zwierze ? Zdrowka zycze. Glupota z 10:06:52 pluje ekskrementami, moze ma juz przebitke do mozgu ?

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:05:07] • [IP: 153.19.105.**]

Na jakiej podstawie schronisko przyjęło i przetrzymuje dzikie zwierzę, objęte prawem łowieckim? Schronisko nie ma do tego uprawnień i przetrzymywanie tam dzikiego zwierzęcia łownego jest złamaniem prawa! Poza tym proszę o publiczne napiętnowanie głupoty polegającej na zbliżaniu się i dotykaniu dzikiego zwierzęcia w lesie, a następnie wywożeniu go i przenoszeniu do schroniska! Przecież tam cały czas biega przerażona matka tego sarniątka i go szuka! Jak można być tak nieodpowiedzialnym, żeby dotknąć takiego zwierzaka (matka już nie będzie karmiła dziecka pachnącego człowiekiem!)? Należy z cała surowością napiętnować postawę i zachowanie Pani widocznej na zdjęciu i podawać to jako przykład jak nie należy postępować z dzikimi zwierzętami!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 10:51:38] • [IP: 91.231.92.***]

To że zwierze miało złamaną szczękę nie znaczy że było skazane na śmierć. Las żyje swoim rytmem i swoimi prawami, nie organizujcie powszechnej służby weterynaryjnej w lasach bo jej tam nie trzeba.

BAMBI!!! • Czwartek [18.05.2017, 10:06:52] • [IP: 150.254.105.***]

BAMBI!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:48:45] • [IP: 80.55.205.***]

Myśliwski pomiot bryzga jadem a przecież wystarczy doczytać artykuł do końca - zwierzę miało połamaną szczękę. Was, zwyrodniałe mendy to zapewne nie wzrusza, postrzelone i konające w męczarniach zwierzęta to dla was normanośc, ale na szczęście są jeszcze tacy ludzie jak Pani Monika

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:42:46] • [IP: 93.94.189.***]

no to żeś kobieto swoją" bezwiedzą" załatwiła jelonkowi wieczne odpoczywanie. Przez Ciebie już nie wróci do lasu bo żadne dzikie zwierze go nie przyjmie do swojego otoczenia! debilizm!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:10:43] • [IP: 37.47.175.***]

Pragnę zauważyć, że wyróżniamy dwa gatunki: sarnę i jelenia. Mała sarna to koźlak. Proszę nie nazywać wszystkiego co wygląda jak z bajki disneya" jelonkiem", bo to tak jakbyście psa od kota nie odróżniali... Btw. należałoby w artykule zaznaczyć, że nie należy zabierać dzikich zwierząt z lasu - tutaj potrącony na drodze, ok, ale gdyby nie był na drodze to nie należy go zabierać pod żadnym pozorem, bo matka ma go na oku.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:05:36] • [IP: 109.241.63.*]

Brawo

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:05:26] • [IP: 91.231.92.***]

Za taką głupotę powinno się karać. Wywieźli sarnę z lasu do schroniska !

RSHA • Czwartek [18.05.2017, 08:57:49] • [IP: 80.245.183.***]

ale pojechaliuscie po kobiecie no no ;) 11 komentarzy i wszystkie przeciw ;) No chciala pomoc.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:50:30] • [IP: 37.47.146.**]

Pozowanie do zdjęcia z przestraszonym dzikim zwierzakiem?? Gratulacje za myślenie. Powinno się ograniczyć kontakt z człowiekiem do minimum, fachowa pomoc w ośrodku dla tych zwierząt, a nie strzelanie sobie fotki w objęciach z sarenką!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:47:34] • [IP: 93.94.190.***]

Wielkie dzięki Pani Moniko za wspaniałe serce. Jest Pani wielka, a nade wszystko człowiekiem. Serdecznie pozdrawiam.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:47:17] • [IP: 37.47.146.**]

Dlaczego zwierzę trafiło do schroniska?? Powinno od razu znaleźć się w ośrodku rehabilitacji dla dzikich zwierząt!! Gdzie tu pomoc?? W schronisku zaraz zejdzie ze stresu i z powodu nieodpowiedniej opieki. Nagle nie ma już przeciwwskazań do trzymania dzikiego zwierzęcia w schronisku??

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:33:01] • [IP: 91.14.143.***]

Bravo Pani Moniko! :-)

Oglądasz 1-25 z 40
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■