POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Piątek [19.05.2017, 21:17:13] • Świnoujście

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Na problem dzikiego wysypiska w okolicach świnoujskiej przeprawy zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. W ubiegłą niedzielę, zauważył tam zalegającą górę śmieci. - Tak wyglądały okolice przeprawy ”Centrum”, w pobliżu Karsiborów, po stronie Świnoujścia - opisuje Czytelnik. Zdjęcie zostało wykonane 14 maja. Jak widać na załączonych fotografiach, bałagan jest dość spory.

Na dzikim wysypisku znajdziemy prawie wszystko, zaczynając od pustych butelek, czy części samochodów.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Śmieci z dnia na dzień jest coraz więcej. Czy ktoś oprócz naszego Czytelnika zajmie się tym bałaganem? Tego na tę chwilę nie wiemy.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Początkowo informowaliśmy, że teren widoczny na zdjęciu należy do Lasów Państwowych. Jak się jednak okazało, prawda jest zupełnie inna.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje informuje nas, że teren ten z pewnością nie należy do Lasów Państwowych.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik


Zaktualizowano: Poniedziałek [22.05.2017, 14:13:49]

komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Kx 250 • Sobota [20.05.2017, 17:09:00] • [IP: 80.245.189.***]

To tylko przedsmak tego co kryje w sobie las karsiborski.

waldi • Sobota [20.05.2017, 15:53:20] • [IP: 46.7.88.**]

Znowu:" centrum" w Karsiborzu. Kiedy ktoś władny nazwie rzeczy po imieniu zgodnie z rzeczywistością. CENTRUM a Karsibór... !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:55:48] • [IP: 50.7.78.***]

Śmieciowa rewolucja według Michalskiej przynosi złote żniwa... Śmieci w lasach więcej jest, niż było, zanim ta wiejska baba z pod lubelskiej wsi błysła intelektem. Jej intelekt niczym się nie różni od tych syfiarzy

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:41:53] • [IP: 62.69.231.***]

A ja się zastanawiam, co za kołtun nazwał przeprawę Karsiborską" Centrum"? Przecież, to się dupy nie trzyma.

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:22:16] • [IP: 109.173.155.***]

Zaczelabym od dowalenia mandatu za brudy na dzialce wystawionej na sprzedaz w samym centrum miasta - ul. Piastowska naprzeciwko szmatexu ! Nie rozumiem, jak można tolerować brudy w miejscu tak uczęszczanym, tuż obok śruby i pasażu handlowego. Dopiero jak się z tym uporamy, weźmy się a pogonienie do sprzatania lasów państwowych zawodowych bezrobotnych i innych" biednych", czyli pensjonariuszy schronisk dla bezdomnych, którzy za nasze podatki ogladaja TVN, oraz jedza, piją, lulki palą...

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:26:24] • [IP: 178.238.252.***]

Podobnie jest na tzw betonce za promami karsibor w strone zalewu i na nowym nabrzezu na mulniku.W tych miejscach powinny byc zamontowane kamery i cwaniactwo bylo by ukarane. Przyjezdza samochodem wymienia lub dolewa plyn chlodniczy i pusty pojemnik wali w krzaki.

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:02:23] • [IP: 79.186.214.***]

Ktoś musi łapać tych śmieciarzy, ktoś musi sprzatać - to normalne. Ale nie byłoby wtedy powodów do wszczynana polskiego, i.cyklicznego pierdolamento, kiedy wciąż nadaje chór: śmieci, komary, smog, brudna plaża, wladze do kitu, komuchy, pisiory, złe parkowanie itd, itp...do usranej, lokalnej śmierci.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:30:45] • [IP: 92.42.114.***]

Porządku i poszanowania uczymy od dziecka jaka mać taka nać i to dotyczy tatusiów, jak nas widzą tak o nas piszą...

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:27:58] • [IP: 92.42.114.***]

To ci co najwięcej narzekają a sami od siebie dają to co widać itd.ręce się załamują karać i to wysoko !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:10:47] • [IP: 95.129.224.***]

Na wjeździe do miasta na przeciw Faraona tj stacji paliw też śmietnik wita turystów... piękne nasze Świnoujście...

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:27:06] • [IP: 80.50.26.***]

swinoujscie i chamstwo połączone z bezmyslnościa to nasza wizytówka

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:24:54] • [IP: 31.1.88.**]

Zamatować kamery, A te śmieci co zalegają las . Mamy bezrobotnych, pobierają kasę od miasta Niech dwie godz popracują. Mamy karanych praca publiczna, chodzą po ulicy zbierają papierki Ale przede wszystkim monitoring. Złapać tych co podrzucają worki ze śmieciami. Tak ukarać żeby nie opłacało sie nigdy więcej zaśmiecać las

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:02:11] • [IP: 83.11.221.**]

I owszem w lasach powinny być monitoringi . Wreszcie cwaniacy bali by sie i lepic kary i kosic kase za to cwaniactwo.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:11:38] • [IP: 92.42.114.***]

Dopasć śmieciarzy i dowalić kary !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 03:42:07] • [IP: 62.69.253.**]

Zamontować kamery i po sprawie.

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:28:35] • [IP: 93.94.188.***]

od czego jest SM niech sprzataja

fororak • Piątek [19.05.2017, 22:19:17] • [IP: 68.71.48.**]

To jest Polska rzeczywistość...Jaki pan, taki kram, gdzie stanę tam sram...

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:14:29] • [IP: 93.94.191.***]

Po obu stronach w tych laskach tuż przy przeprawie śmieci opony telewizory... Może się ktoś tym w końcu zainteresuje, czy za łeb trzeba tam rzecznika zaprowadzić? w końcu to ktoś posprząta?

Gość • Piątek [19.05.2017, 21:43:48] • [IP: 80.55.236.*]

Krasnoludki tego raczej nie podrzuciły, póki hołota będzie to robić póty będziemy mieli bałagan w lasach !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 21:26:54] • [IP: 62.69.241.**]

Powinni zamontować monitoring, i wtedy można wyegzekwować kary a tak miasto będzie ponosić koszty.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■