░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Piątek [19.05.2017, 21:17:13] • Świnoujście

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Na problem dzikiego wysypiska w okolicach świnoujskiej przeprawy zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. W ubiegłą niedzielę, zauważył tam zalegającą górę śmieci. - Tak wyglądały okolice przeprawy ”Centrum”, w pobliżu Karsiborów, po stronie Świnoujścia - opisuje Czytelnik. Zdjęcie zostało wykonane 14 maja. Jak widać na załączonych fotografiach, bałagan jest dość spory.

Na dzikim wysypisku znajdziemy prawie wszystko, zaczynając od pustych butelek, czy części samochodów.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Śmieci z dnia na dzień jest coraz więcej. Czy ktoś oprócz naszego Czytelnika zajmie się tym bałaganem? Tego na tę chwilę nie wiemy.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Początkowo informowaliśmy, że teren widoczny na zdjęciu należy do Lasów Państwowych. Jak się jednak okazało, prawda jest zupełnie inna.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik

Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje informuje nas, że teren ten z pewnością nie należy do Lasów Państwowych.

Czytelnik: Świnoujście wita turystów wysypiskiem śmieci

fot. Czytelnik


Zaktualizowano: Poniedziałek [22.05.2017, 14:13:49]

komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Kx 250 • Sobota [20.05.2017, 17:09:00] • [IP: 80.245.189.***]

To tylko przedsmak tego co kryje w sobie las karsiborski.

waldi • Sobota [20.05.2017, 15:53:20] • [IP: 46.7.88.**]

Znowu:" centrum" w Karsiborzu. Kiedy ktoś władny nazwie rzeczy po imieniu zgodnie z rzeczywistością. CENTRUM a Karsibór... !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:55:48] • [IP: 50.7.78.***]

Śmieciowa rewolucja według Michalskiej przynosi złote żniwa... Śmieci w lasach więcej jest, niż było, zanim ta wiejska baba z pod lubelskiej wsi błysła intelektem. Jej intelekt niczym się nie różni od tych syfiarzy

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:41:53] • [IP: 62.69.231.***]

A ja się zastanawiam, co za kołtun nazwał przeprawę Karsiborską" Centrum"? Przecież, to się dupy nie trzyma.

Gość • Sobota [20.05.2017, 12:22:16] • [IP: 109.173.155.***]

Zaczelabym od dowalenia mandatu za brudy na dzialce wystawionej na sprzedaz w samym centrum miasta - ul. Piastowska naprzeciwko szmatexu ! Nie rozumiem, jak można tolerować brudy w miejscu tak uczęszczanym, tuż obok śruby i pasażu handlowego. Dopiero jak się z tym uporamy, weźmy się a pogonienie do sprzatania lasów państwowych zawodowych bezrobotnych i innych" biednych", czyli pensjonariuszy schronisk dla bezdomnych, którzy za nasze podatki ogladaja TVN, oraz jedza, piją, lulki palą...

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:26:24] • [IP: 178.238.252.***]

Podobnie jest na tzw betonce za promami karsibor w strone zalewu i na nowym nabrzezu na mulniku.W tych miejscach powinny byc zamontowane kamery i cwaniactwo bylo by ukarane. Przyjezdza samochodem wymienia lub dolewa plyn chlodniczy i pusty pojemnik wali w krzaki.

Gość • Sobota [20.05.2017, 11:02:23] • [IP: 79.186.214.***]

Ktoś musi łapać tych śmieciarzy, ktoś musi sprzatać - to normalne. Ale nie byłoby wtedy powodów do wszczynana polskiego, i.cyklicznego pierdolamento, kiedy wciąż nadaje chór: śmieci, komary, smog, brudna plaża, wladze do kitu, komuchy, pisiory, złe parkowanie itd, itp...do usranej, lokalnej śmierci.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:30:45] • [IP: 92.42.114.***]

Porządku i poszanowania uczymy od dziecka jaka mać taka nać i to dotyczy tatusiów, jak nas widzą tak o nas piszą...

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:27:58] • [IP: 92.42.114.***]

To ci co najwięcej narzekają a sami od siebie dają to co widać itd.ręce się załamują karać i to wysoko !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:10:47] • [IP: 95.129.224.***]

Na wjeździe do miasta na przeciw Faraona tj stacji paliw też śmietnik wita turystów... piękne nasze Świnoujście...

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:27:06] • [IP: 80.50.26.***]

swinoujscie i chamstwo połączone z bezmyslnościa to nasza wizytówka

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:24:54] • [IP: 31.1.88.**]

Zamatować kamery, A te śmieci co zalegają las . Mamy bezrobotnych, pobierają kasę od miasta Niech dwie godz popracują. Mamy karanych praca publiczna, chodzą po ulicy zbierają papierki Ale przede wszystkim monitoring. Złapać tych co podrzucają worki ze śmieciami. Tak ukarać żeby nie opłacało sie nigdy więcej zaśmiecać las

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:02:11] • [IP: 83.11.221.**]

I owszem w lasach powinny być monitoringi . Wreszcie cwaniacy bali by sie i lepic kary i kosic kase za to cwaniactwo.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:11:38] • [IP: 92.42.114.***]

Dopasć śmieciarzy i dowalić kary !!

Gość • Sobota [20.05.2017, 03:42:07] • [IP: 62.69.253.**]

Zamontować kamery i po sprawie.

Gość • Sobota [20.05.2017, 00:28:35] • [IP: 93.94.188.***]

od czego jest SM niech sprzataja

fororak • Piątek [19.05.2017, 22:19:17] • [IP: 68.71.48.**]

To jest Polska rzeczywistość...Jaki pan, taki kram, gdzie stanę tam sram...

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:14:29] • [IP: 93.94.191.***]

Po obu stronach w tych laskach tuż przy przeprawie śmieci opony telewizory... Może się ktoś tym w końcu zainteresuje, czy za łeb trzeba tam rzecznika zaprowadzić? w końcu to ktoś posprząta?

Gość • Piątek [19.05.2017, 21:43:48] • [IP: 80.55.236.*]

Krasnoludki tego raczej nie podrzuciły, póki hołota będzie to robić póty będziemy mieli bałagan w lasach !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 21:26:54] • [IP: 62.69.241.**]

Powinni zamontować monitoring, i wtedy można wyegzekwować kary a tak miasto będzie ponosić koszty.

Oglądasz 1-20 z 20
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■