POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.05.2017, 18:14:16] • Świnoujście

Horror dla sąsiadów i psa. Przy Wojska Polskiego nie ustaje rozpaczliwe szczekanie

Horror dla sąsiadów i psa. Przy Wojska Polskiego nie ustaje rozpaczliwe szczekanie

fot. Czytelnik

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego. Zamiast śpiewu patków, lokatorów budzi rozpaczliwe szczekanie psa, który prawie codziennie przesiaduje na balkonie. Jak stwierdziła jedna z mieszkanek osiedla kobieta, serce krwawi gdy pies wyje a nie można mu w żaden sposób pomóc.

Jak udało nam się dowiedzieć, sytuacja powtarza się od dłuższego czasu. Według sąsiadów, pies zamykany jest na balkonie przez kobietę, z którą miały być przeprowadzone rozmowy.

Postanowiliśmy zainterweniować i przekazać sprawę do rzecznika prezydenta miasta oraz policji.

Do sprawy odniósł się Robert Karelus:
- Nie otrzymaliśmy żadnego sygnału w tej sprawie. Natomiast ,jeżeli po rozmowie sąsiadów z właścicielem hałaśliwego psa sytuacja się nie poprawi, mogą oni zwrócić się do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań.

Sąsiedzi mogą także wystąpić do policji z wnioskiem o ukaranie właściciela psa za niewłaściwe sprawowanie nad nim opieki. Każdy właściciel psa powinien wiedzieć, że kodeks wykroczeń przewiduje odpowiednie kary dla osób zakłócających spokój innych ,w tym właścicieli uciążliwych psów. Za naruszającego notorycznie spokój psa karę zapłaci jego właściciel. Może ona wynieść nawet 5 tysięcy złotych
- informuje Robert Karelus.

- W związku z otrzymanym sygnałem dotyczącym psa, który miał być pozostawiany często na balkonie w bloku na osiedlu Platan, dzielnicowy rejonu dotarł do właścicielki zwierzęcia i wyjaśnił okoliczności tej sprawy. Kobieta oświadczyła, że wyprowadza psa na balkon jedynie w godzinach dopołudniowych, kiedy wychodzi do pracy, gdyż pozostawiony w domu zanieczyszcza go i niszczy różne sprzęty. W tym czasie czworonóg ma dostęp do wody i karmy, dodatkowo balkon został osłonięty przed słońcem. Z uwagi na przywiązanie do psa, właścicielka nie rozważa oddania go do schroniska. Dzielnicowy w sprawie psa rozmawiał także z innymi mieszkańcami bloku i wysłuchał ich opinii. Powyższe ustalenia przekazał zainteresowanej losami zwierzęcia Fundacji Animals, z którą jest w stałym kontakcie. - odpowiada asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Wtorek [23.05.2017, 11:12:35] • [IP: 92.42.112.***]

Trzymanie psa na balkonie nie narusza prawa! Balkon to forma kojca. Niczym się nie różni od niego. Jeżeli ma wodę, jedzenie i schronienie to nie jest to karalne.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:42:51] • [IP: 31.0.69.***]

Co za * baba!! Co z tego, że pies - NIBY - ma dostęp do wody i że - NIBY - balkon jest osłonięty! - jakoś tego nie widać. Powinni ją zamknąć na tym balkonie na 8h w słońcu, upale, deszczu itd. Odebrać psa. Bo psa się uczy zostawania w domu. A nie zamyka na balkonie :-/

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:38:03] • [IP: 92.42.114.***]

mówię wam ten hotel bedzie przeklęty i spłonie ogniem gorejącym

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:29:22] • [IP: 92.42.114.***]

to wszysto przez tą budowe hotelu o kilkunastu pietrach, generują hałas aż zwierzęta sie boją nie mówiąc o ludziach co tam mieszkają

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 17:06:06] • [IP: 46.231.62.***]

Psy na starość mają swoje fanaberia tak jak ludzie. Dajcie doszczekać temu psu do końca. Najwyraźniej ma coś mądrego do powiedzenia w przeciwieństwie co do nie których ludzi. Piesek ma w domu jak w raju a ta pani którą tak ganie NIGDY NIE ODMÓWIŁA NIKOMU POMOCY I NIE ZROBIŁA KRZYWDY A już na pewno swojemu nastoletnie psu.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 16:52:54] • [IP: 5.172.255.**]

Pies w bloku i to w dodatku pozostawiony bez kompletnej opieki to znęcanie się i nad zwierzęciem i nad sąsiadami... Ale daleko nam jeszcze niestety do Europy. Choć i tak dziwię się że policja nie dosoliła jeszcze porządnego mandatu za immisje. Każdy ma prawo do spokoju we własnym mieszkaniu.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 16:28:19] • [IP: 83.11.218.***]

Dokładnie, tylko o mandacie za" uciążliwego psa" a o zimnej jak ryba właścicielce. która powinna zapłacić za znęcanie się nad psiakiem ani słowa.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 10:20:55] • [IP: 92.42.112.***]

Na tym osiedlu zawsze znajdą się" życzliwi" sąsiedzi, którzy uważają się za guru mając tam mieszkanie. Owszem psa nie powinno zostawiać się na balkonie ale to nie powód do pstrykania zdjęć ukratkiem i zgłaszenie tego na portal. Czy juz nie potraficie polubownie wszystkiego załatwiać?

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 09:49:09] • [IP: 80.55.205.***]

Paranoja, zamiast na losem ludzi nękanych uciążliwym jazgotem stado baranów użala się nad biednym pieseczkiem

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:54:52] • [IP: 178.238.252.**]

Należy najpierw sprawdzić, jak wygląda sytuacja psiaka...potem ubliżać osobie, kóra o tym napisała...jeśli złośliwie.W komentarzach, więcej o tej Pani, niż o faktycznej sytuacji zwierzaka.Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy losów pieska.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:24:33] • [IP: 95.90.240.***]

NO I WSZYSTKO JASNE AWANTÓRE ROBI STARA BABA KTORA NIE CIERPI SĄSIADÓW I PSÓW A WY NAIWNIE BRONICIE BIEDNEGO PIE. TUTAJ CHODZI TYLKO WYŁĄCZNIE O TO ZE KTOŚ SIE NA KOGOŚ UWZIOŁ... PROPONUJE ARTYKUŁ O SASIADCE KTORA NIC NIE ROBI TYLKO NEKA INNYCH SĄSIADÓW I SZUKA SENSACJI W BIEDYM PSIE

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:17:52] • [IP: 95.129.226.**]

W.g prawa za szczekanie psa można wystawić mandat i są na to paragrafy jak właściciel ma psa w dupie i na balkon wystawia żeby cały dzień szczekał to chyba czas zareagować gdzie są te działacze od psów? Co robi straż miejska.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 07:21:12] • [IP: 95.90.240.***]

LUDZIE LITOŚCI PIES JEST NA BALKONIE BO NAJWIDOCZNIEJ LUBI TAK JAK MÓJ. WIDZIAŁAM JEGO I WŁAŚCICIELI I JEST Z NIMI SZCZĘŚLIWY. PSY MAJĄ TO DO SIEBIE ZE SZCZEKAJĄ A NIE GDACZĄI W DOMU PEWNIE ROBIŁ BY TO SAMO. CO NIEKTÓRYM Z WAS TO DZIECI POWINNI ZABRAĆ A WY KOMĘTUJECIE ZDJECIE BIEDNEGO PSA. CIEKAWE ZE PRZEZ NAŚCIE LAT NIKT O NIM NIC NIE PISAŁ A TERAZ TO NIBY KTOŚ SIE NA NIM ZNĘCA.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:54:12] • [IP: 77.88.191.**]

HORROR TO MIEĆ TAKĄ SĄSIADKĘ JAK TY. TA SĄSIADKA POWINNA NAUCZYC TEGO PSA SZCZAĆ NA TWOJE DRZWI. POWINNI TAK UMILIĆ CI ŻYCIE ŻE SFAJDASZ SIĘ W GACIE WREDNA JADOWITA BABO.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:43:16] • [IP: 77.88.191.**]

TEN PIES MA 15 LAT WIĘC PUDLE W TYM WIEKU ROBIA SIĘ ZŁOŚLIWE TAK TWIERDZI WETERYNARZ. WIEC NIECH TA GOSKA KTÓRA BIJE PIANĘ O TEGO PSA NIECH GO ADOPTUJE. JAK KTOŚ JEST ZŁOŚLIWY JAK ONA TO DO PSYCHIATRY PO SILNIEJSZE LEKI, ALBO ZMIEŃ LEKARZA BO TEN CIE OSZUKUJE. TEN PIES JAK NIE MA CO ROBIĆ TO SOBIE TYŁEK LIŻE, A TY GOŚKA NĘKASZ SĄSIADÓW. LEPIEJ PRACY SOBIE POSZUKAJ A NIE WSADZASZ GĘBE W NIE SWOJE SPRAWY.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:23:25] • [IP: 77.88.191.**]

Gośka tobie przeszkadzają nawet mewy które latają nad Platanem skoro świt. W tym bloku tylko tobie przeszkadza ten pies. Jesteś sfrustrowana życiem, ponieważ masz tak jadowity charakterek że nawet żaden facet z tobą nie może wytrzymać, więc innym zatruwasz życie. Z pracy cię zwolnili bo mięli ciebie i twoich mądrości dość. Zajmij sie swoim życiem i zmień sobie wibrator na większy bo hormony tą małą pryszczatą czaszkę ci rozwalą. I licz się z tym że ktoś założy ci sprawę o nękanie. A pies- a pies ci mordę lizał.

Słowianin • Poniedziałek [22.05.2017, 06:03:54] • [IP: 80.245.180.***]

Psu trzeba pomóc. Potrzebna natychmiast reakcja TOZ. Jeżeli właściciel nie chce wychodzić normalnie z psem na dwór tylko wystawia go non stop na balkon w upał to powinno się go z stamtąd zabrać. Jeżeli WŁAŚCICIEL tego nie rozumie to niech odda psa do schroniska i więcej żadnych zwierząt nie bierze!! Wyrazy uznania dla dobrych ludzi którzy zareagowali na tą sytuacje! Podobna sytuacja miała miejsce na szkolnej na przeciwko przystanku autobusowego niedaleko dyskoteki, , Piwnica" ciekawe czy dalej nie przetrzymują tam psa na balkonie!?

Sąsiadka • Poniedziałek [22.05.2017, 00:52:50] • [IP: 94.254.225.**]

Głupi babsztyl! Ja Cię przypilnuje kiedy Ty na spacer wychodzisz i osobiście zabiorę Ci tego biednego psa! Ty pusta babo!!

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 00:11:23] • [IP: 80.245.177.***]

albo chata wazniejsza albo pies, nie ma to jak kupic psa w klitke na 20 m

Gość • Niedziela [21.05.2017, 23:35:50] • [IP: 77.88.191.**]

Na Platanie powinni zakazać wstęp psom. Wszędzie są śmieci i psie kupy.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:53:22] • [IP: 31.0.71.**]

Fundacjo pomoż!Szkoda psiaka co za wstrętna baba sama niech gnije ma tym pseudo balkonie z folją nad głowa.Kretynka jedna!! Mandat !! W piątek przed Lidlem czeķał pozostawiony sznaucerek nie ujadał tylko płakał bo komary żywcem go jadły a szanowna właścicielka foch że ktoś zwraca jej uwagę 40minut gwiazda tzn.starsza kobieta robiła zakupy.Ludzie sami gnijcie na balkonach i przed sklepami przywiązani

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:52:46] • [IP: 92.42.118.***]

Pies do budy!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:12:27] • [IP: 93.234.95.***]

sloiki uwarzaja ze pies ma szczekac...ot wschodnia mentalnosc polaczkow.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:08:36] • [IP: 94.254.144.***]

Co za debil trzyma psa na balkonie.To się w pale nie mieści jak można się tak znęcać nad zwierzakiem.Sami się wystawcie na balkon.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 21:41:40] • [IP: 92.42.113.**]

Wiem o jakiego psa i o jaką właścicielkę chodzi.Policja umywa ręce, a pies wyje i wyje.Zostaje skarżyć z powództwa cywilnego, a to kosztuje nerwy, czas i pieniądze.

Oglądasz 1-25 z 58
■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■