POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.05.2017, 18:14:16] • Świnoujście

Horror dla sąsiadów i psa. Przy Wojska Polskiego nie ustaje rozpaczliwe szczekanie

Horror dla sąsiadów i psa. Przy Wojska Polskiego nie ustaje rozpaczliwe szczekanie

fot. Czytelnik

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego. Zamiast śpiewu patków, lokatorów budzi rozpaczliwe szczekanie psa, który prawie codziennie przesiaduje na balkonie. Jak stwierdziła jedna z mieszkanek osiedla kobieta, serce krwawi gdy pies wyje a nie można mu w żaden sposób pomóc.

Jak udało nam się dowiedzieć, sytuacja powtarza się od dłuższego czasu. Według sąsiadów, pies zamykany jest na balkonie przez kobietę, z którą miały być przeprowadzone rozmowy.

Postanowiliśmy zainterweniować i przekazać sprawę do rzecznika prezydenta miasta oraz policji.

Do sprawy odniósł się Robert Karelus:
- Nie otrzymaliśmy żadnego sygnału w tej sprawie. Natomiast ,jeżeli po rozmowie sąsiadów z właścicielem hałaśliwego psa sytuacja się nie poprawi, mogą oni zwrócić się do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań.

Sąsiedzi mogą także wystąpić do policji z wnioskiem o ukaranie właściciela psa za niewłaściwe sprawowanie nad nim opieki. Każdy właściciel psa powinien wiedzieć, że kodeks wykroczeń przewiduje odpowiednie kary dla osób zakłócających spokój innych ,w tym właścicieli uciążliwych psów. Za naruszającego notorycznie spokój psa karę zapłaci jego właściciel. Może ona wynieść nawet 5 tysięcy złotych
- informuje Robert Karelus.

- W związku z otrzymanym sygnałem dotyczącym psa, który miał być pozostawiany często na balkonie w bloku na osiedlu Platan, dzielnicowy rejonu dotarł do właścicielki zwierzęcia i wyjaśnił okoliczności tej sprawy. Kobieta oświadczyła, że wyprowadza psa na balkon jedynie w godzinach dopołudniowych, kiedy wychodzi do pracy, gdyż pozostawiony w domu zanieczyszcza go i niszczy różne sprzęty. W tym czasie czworonóg ma dostęp do wody i karmy, dodatkowo balkon został osłonięty przed słońcem. Z uwagi na przywiązanie do psa, właścicielka nie rozważa oddania go do schroniska. Dzielnicowy w sprawie psa rozmawiał także z innymi mieszkańcami bloku i wysłuchał ich opinii. Powyższe ustalenia przekazał zainteresowanej losami zwierzęcia Fundacji Animals, z którą jest w stałym kontakcie. - odpowiada asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Wtorek [23.05.2017, 11:12:35] • [IP: 92.42.112.***]

Trzymanie psa na balkonie nie narusza prawa! Balkon to forma kojca. Niczym się nie różni od niego. Jeżeli ma wodę, jedzenie i schronienie to nie jest to karalne.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:42:51] • [IP: 31.0.69.***]

Co za * baba!! Co z tego, że pies - NIBY - ma dostęp do wody i że - NIBY - balkon jest osłonięty! - jakoś tego nie widać. Powinni ją zamknąć na tym balkonie na 8h w słońcu, upale, deszczu itd. Odebrać psa. Bo psa się uczy zostawania w domu. A nie zamyka na balkonie :-/

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:38:03] • [IP: 92.42.114.***]

mówię wam ten hotel bedzie przeklęty i spłonie ogniem gorejącym

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 20:29:22] • [IP: 92.42.114.***]

to wszysto przez tą budowe hotelu o kilkunastu pietrach, generują hałas aż zwierzęta sie boją nie mówiąc o ludziach co tam mieszkają

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 17:06:06] • [IP: 46.231.62.***]

Psy na starość mają swoje fanaberia tak jak ludzie. Dajcie doszczekać temu psu do końca. Najwyraźniej ma coś mądrego do powiedzenia w przeciwieństwie co do nie których ludzi. Piesek ma w domu jak w raju a ta pani którą tak ganie NIGDY NIE ODMÓWIŁA NIKOMU POMOCY I NIE ZROBIŁA KRZYWDY A już na pewno swojemu nastoletnie psu.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 16:52:54] • [IP: 5.172.255.**]

Pies w bloku i to w dodatku pozostawiony bez kompletnej opieki to znęcanie się i nad zwierzęciem i nad sąsiadami... Ale daleko nam jeszcze niestety do Europy. Choć i tak dziwię się że policja nie dosoliła jeszcze porządnego mandatu za immisje. Każdy ma prawo do spokoju we własnym mieszkaniu.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 16:28:19] • [IP: 83.11.218.***]

Dokładnie, tylko o mandacie za" uciążliwego psa" a o zimnej jak ryba właścicielce. która powinna zapłacić za znęcanie się nad psiakiem ani słowa.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 10:20:55] • [IP: 92.42.112.***]

Na tym osiedlu zawsze znajdą się" życzliwi" sąsiedzi, którzy uważają się za guru mając tam mieszkanie. Owszem psa nie powinno zostawiać się na balkonie ale to nie powód do pstrykania zdjęć ukratkiem i zgłaszenie tego na portal. Czy juz nie potraficie polubownie wszystkiego załatwiać?

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 09:49:09] • [IP: 80.55.205.***]

Paranoja, zamiast na losem ludzi nękanych uciążliwym jazgotem stado baranów użala się nad biednym pieseczkiem

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:54:52] • [IP: 178.238.252.**]

Należy najpierw sprawdzić, jak wygląda sytuacja psiaka...potem ubliżać osobie, kóra o tym napisała...jeśli złośliwie.W komentarzach, więcej o tej Pani, niż o faktycznej sytuacji zwierzaka.Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy losów pieska.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:24:33] • [IP: 95.90.240.***]

NO I WSZYSTKO JASNE AWANTÓRE ROBI STARA BABA KTORA NIE CIERPI SĄSIADÓW I PSÓW A WY NAIWNIE BRONICIE BIEDNEGO PIE. TUTAJ CHODZI TYLKO WYŁĄCZNIE O TO ZE KTOŚ SIE NA KOGOŚ UWZIOŁ... PROPONUJE ARTYKUŁ O SASIADCE KTORA NIC NIE ROBI TYLKO NEKA INNYCH SĄSIADÓW I SZUKA SENSACJI W BIEDYM PSIE

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 08:17:52] • [IP: 95.129.226.**]

W.g prawa za szczekanie psa można wystawić mandat i są na to paragrafy jak właściciel ma psa w dupie i na balkon wystawia żeby cały dzień szczekał to chyba czas zareagować gdzie są te działacze od psów? Co robi straż miejska.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 07:21:12] • [IP: 95.90.240.***]

LUDZIE LITOŚCI PIES JEST NA BALKONIE BO NAJWIDOCZNIEJ LUBI TAK JAK MÓJ. WIDZIAŁAM JEGO I WŁAŚCICIELI I JEST Z NIMI SZCZĘŚLIWY. PSY MAJĄ TO DO SIEBIE ZE SZCZEKAJĄ A NIE GDACZĄI W DOMU PEWNIE ROBIŁ BY TO SAMO. CO NIEKTÓRYM Z WAS TO DZIECI POWINNI ZABRAĆ A WY KOMĘTUJECIE ZDJECIE BIEDNEGO PSA. CIEKAWE ZE PRZEZ NAŚCIE LAT NIKT O NIM NIC NIE PISAŁ A TERAZ TO NIBY KTOŚ SIE NA NIM ZNĘCA.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:54:12] • [IP: 77.88.191.**]

HORROR TO MIEĆ TAKĄ SĄSIADKĘ JAK TY. TA SĄSIADKA POWINNA NAUCZYC TEGO PSA SZCZAĆ NA TWOJE DRZWI. POWINNI TAK UMILIĆ CI ŻYCIE ŻE SFAJDASZ SIĘ W GACIE WREDNA JADOWITA BABO.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:43:16] • [IP: 77.88.191.**]

TEN PIES MA 15 LAT WIĘC PUDLE W TYM WIEKU ROBIA SIĘ ZŁOŚLIWE TAK TWIERDZI WETERYNARZ. WIEC NIECH TA GOSKA KTÓRA BIJE PIANĘ O TEGO PSA NIECH GO ADOPTUJE. JAK KTOŚ JEST ZŁOŚLIWY JAK ONA TO DO PSYCHIATRY PO SILNIEJSZE LEKI, ALBO ZMIEŃ LEKARZA BO TEN CIE OSZUKUJE. TEN PIES JAK NIE MA CO ROBIĆ TO SOBIE TYŁEK LIŻE, A TY GOŚKA NĘKASZ SĄSIADÓW. LEPIEJ PRACY SOBIE POSZUKAJ A NIE WSADZASZ GĘBE W NIE SWOJE SPRAWY.

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 06:23:25] • [IP: 77.88.191.**]

Gośka tobie przeszkadzają nawet mewy które latają nad Platanem skoro świt. W tym bloku tylko tobie przeszkadza ten pies. Jesteś sfrustrowana życiem, ponieważ masz tak jadowity charakterek że nawet żaden facet z tobą nie może wytrzymać, więc innym zatruwasz życie. Z pracy cię zwolnili bo mięli ciebie i twoich mądrości dość. Zajmij sie swoim życiem i zmień sobie wibrator na większy bo hormony tą małą pryszczatą czaszkę ci rozwalą. I licz się z tym że ktoś założy ci sprawę o nękanie. A pies- a pies ci mordę lizał.

Słowianin • Poniedziałek [22.05.2017, 06:03:54] • [IP: 80.245.180.***]

Psu trzeba pomóc. Potrzebna natychmiast reakcja TOZ. Jeżeli właściciel nie chce wychodzić normalnie z psem na dwór tylko wystawia go non stop na balkon w upał to powinno się go z stamtąd zabrać. Jeżeli WŁAŚCICIEL tego nie rozumie to niech odda psa do schroniska i więcej żadnych zwierząt nie bierze!! Wyrazy uznania dla dobrych ludzi którzy zareagowali na tą sytuacje! Podobna sytuacja miała miejsce na szkolnej na przeciwko przystanku autobusowego niedaleko dyskoteki, , Piwnica" ciekawe czy dalej nie przetrzymują tam psa na balkonie!?

Sąsiadka • Poniedziałek [22.05.2017, 00:52:50] • [IP: 94.254.225.**]

Głupi babsztyl! Ja Cię przypilnuje kiedy Ty na spacer wychodzisz i osobiście zabiorę Ci tego biednego psa! Ty pusta babo!!

Gość • Poniedziałek [22.05.2017, 00:11:23] • [IP: 80.245.177.***]

albo chata wazniejsza albo pies, nie ma to jak kupic psa w klitke na 20 m

Gość • Niedziela [21.05.2017, 23:35:50] • [IP: 77.88.191.**]

Na Platanie powinni zakazać wstęp psom. Wszędzie są śmieci i psie kupy.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:53:22] • [IP: 31.0.71.**]

Fundacjo pomoż!Szkoda psiaka co za wstrętna baba sama niech gnije ma tym pseudo balkonie z folją nad głowa.Kretynka jedna!! Mandat !! W piątek przed Lidlem czeķał pozostawiony sznaucerek nie ujadał tylko płakał bo komary żywcem go jadły a szanowna właścicielka foch że ktoś zwraca jej uwagę 40minut gwiazda tzn.starsza kobieta robiła zakupy.Ludzie sami gnijcie na balkonach i przed sklepami przywiązani

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:52:46] • [IP: 92.42.118.***]

Pies do budy!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:12:27] • [IP: 93.234.95.***]

sloiki uwarzaja ze pies ma szczekac...ot wschodnia mentalnosc polaczkow.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 22:08:36] • [IP: 94.254.144.***]

Co za debil trzyma psa na balkonie.To się w pale nie mieści jak można się tak znęcać nad zwierzakiem.Sami się wystawcie na balkon.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 21:41:40] • [IP: 92.42.113.**]

Wiem o jakiego psa i o jaką właścicielkę chodzi.Policja umywa ręce, a pies wyje i wyje.Zostaje skarżyć z powództwa cywilnego, a to kosztuje nerwy, czas i pieniądze.

Oglądasz 1-25 z 58
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■