POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 07:44:37] • Świnoujście

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

fot. iswinoujscie.pl

Rodzice maluchów zastanawiają się, kiedy w Świnoujściu powstanie obiecane jakiś czas temu przedszkole. Przypomnijmy, że miasto już od dłuższego czasu planuje budowę nowej placówki przy ulicy Bydgoskiej. Kiedy to nastąpi? Mieszkańcy wyraźnie się niecierpliwią. W tej właśnie sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek. - Chciałabym się dowiedzieć, czy przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w ogóle powstanie? Kiedyś było głośno na ten temat, teraz sprawa ucichła. Nigdzie nie ma informacji na ten temat- pisze Czytelniczka.

Czytelniczka twierdzi, że informacja na ten temat, byłaby bardzo ważna dla mieszkańców.

- Myślę, że rodzice przedszkolaków chętnie by się czegoś dowiedzieli na ten temat- opisuje Czytelniczka.

Z informacji przekazanych nam przez rzecznika prezydenta miasta, wynika, że rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które miasto aplikuje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący, będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Magistrat informuje też, że placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

- W projekcie znajduje się 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw- dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Niedziela [21.05.2017, 10:46:47] • [IP: 92.42.119.**]

W TYM SAMYMMIEJSCU MAPOWSTAC ZAKLAD PIELEGNACYJNY DLA STARSZYCH LUDZI

Gość • Sobota [20.05.2017, 20:32:37] • [IP: 37.47.128.**]

Mam nadzieje ze nigdy... to jest tuz za moimi oknami nie po to czlowiek tyle placil by teraz dzieciaki wysluchiwac

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:49:45] • [IP: 95.129.228.***]

A nie lepiej dobudować te 8 sal do jakiegoś już istniejącego. Przecież wszyscy mówią że idzie niż. A planuje sie do przodu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:08:25] • [IP: 2.108.233.***]

Nie ma pieniedzy. Miasto jest bardzo biedne. Pracownicy kosztują. A ze pracują wzorowo, to należą im się nagrody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:01:08] • [IP: 92.42.119.***]

A czy aby na tym odludziu, w lesie, takie przedszkole dla dzieci to bezpieczna sprawa?.Co innego hospicjum, które w tym rejonie planowane było planowane.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:52:48] • [IP: 80.245.189.***]

Jak dziś" zrobisz poczęcie" to akurat do najstarzej grupy może Twoje dziecko się załapie :-)... stawiam 1zł, ze może już bedzie przed maturą - życie pokaże :-)))

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:39:37] • [IP: 94.254.129.***]

a ci tam jak sie dorobili tych domków jednorodzinnych? z uczciwej pracy za 1700 brutto? cwaniaczki

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:19:02] • [IP: 178.238.252.***]

Panie ADMIN kiedy wreszcie , bede mogl cos konkretnego poczytac w tych wypocinach naszych rodakow ze Swinoujscia czy nie czas zamknac wyjadaczki tym glabom ponizej . .

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:41:16] • [IP: 62.69.231.***]

12:19:38 - Czas najwyższy wyjąć głowę z tuskomerkelowej dupy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:39:19] • [IP: 95.154.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:32:05] • [IP: 62.69.231.***]

09:21:56 - Czym są te unijne pieniądze? -Czy Twoja ukochana lewacka unie ma jakieś swoje własne pieniądze?

Gość • Piątek [19.05.2017, 16:44:32] • [IP: 62.69.254.***]

Dlaczego polikwidowano czesc przedszkoli?To jest bezmyslna polityka oszczednosciowa.To sa efekty nieprzemyslanych decyzji.

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:28:51] • [IP: 80.245.188.**]

przedszkole powstanie tuż przed wyborami na prezydenta jak będzie startował Żmurkiewicz żeby pokazać jak dba o miasto.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:48:13] • [IP: 37.248.155.***]

Kasa którą wypracowuje miasto idzie na pensje i nagrody za dziki i komary oraz podróże służbowe i posiedzenia rady miasta oraz spotkania z firmą Global...

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:24:03] • [IP: 92.42.112.**]

A wie ktoś co się dzieje z kasą którą wypracowuje miasto>? sprzedane działki, klimatyczne, podatki od nieruchomości, z opłat lokalnych itp.?? bo ja nie wiem, skoro wszystko z unii.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:20:01] • [IP: 37.47.131.**]

Od razu niech wybuduja te dwie sale a nie w przyszlosci bo miasto w ogole nie radzi sobie z miejscami w przedszkolach. To przedszkole powinno juz stac bo w tym roku brakuje miejsc dla 75 dzieciakow plus starsze roczniki to ok 100 miejsc nie ma a gmina musi zapewnic miejsca!! i niech pan wielki rzecznik nie mowi jesli zabraknie moejsc bo miejsc juz brakuje i on dobrze o tym wie !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:19:38] • [IP: 94.254.177.**]

A co się dziwicie? Półtora roku temu zabraliście władzę fachowcom a daliście ciemnocie ekonomicznej. W ciągu tego czasu Polska cofnęła się w rozwoju do lat 60tych. Upadek gospodarki, spadek inwestycji to namacalny efekt podlej zmiany. Na szczęście PO bije na głowę PiS więc jest nadzieja.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:17:41] • [IP: 95.129.228.***]

Rada Miasta powinna rozwiązać Straż Miejską

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:16:22] • [IP: 62.69.254.***]

ALE ZA T0 GŁOSNO JEST O PORCIE KONTENEROWYM. MIESZKANCY MIASTA SA NA ODLEGLYM PLANIE.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:13:41] • [IP: 88.156.206.***]

Jeżeli prywatny inwestor by budował to przedszkole powstało by szybko. Wiadomo prywatne pieniądze i nic nikomu ile wydam. Natomiast jak miasto buduje to wszelakiej maści fachowcy wymądrzają się za ile, że wykonawca powinien być ten a nie tamten.Nieudacznicy wszędzie widzą łapówki. Nie dziwcie się że tak długo trwają przygotowania do budowy.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:21:56] • [IP: 89.15.237.***]

Czy w tym mieście jest coś wybudowane bez unijnych pieniędzy? Dla mnie to jest codzienna paranoja... Pluć na unie i ich mieszkańców w każdych mediach a szczególnie na tutejszym forum... oto Polska i jej tubylcy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:20:18] • [IP: 93.94.186.***]

Co tam przdszkole.Najpierw trzeba jeszcze sprzedać parę działek przy promenadzie, wyciąć trochę drzew i zbudować drogi dla deweloperów.Przedszkole przed wyborami -jako kiełbasa wyborcza.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:13:59] • [IP: 80.245.189.***]

Tunel z EU...Przedszkole tez..?Nagrody magistrat przyznaje sobie tez z EU ??

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:12:46] • [IP: 94.254.162.***]

I dalej nie wiemy kiedy powstanie juz półtorej roku teu jak nie dluzej mówiono i pisano ze powstanie tam przedszkole. Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci. Moze ktos by sie pospieszyl z budowa dzieci przybywa a miejsc brak.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:38:11] • [IP: 5.60.66.**]

Podobno ma to być przedszkole monstrum dla około 200 dzieci, to za duże przedszkole. Przedszkole to 4 grupy wiekowe po 25 dzieci czyli razem około 100, nigdy jakiś moloch na 200 przedszkolaków... tak myślę.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Trzy miesiące aresztu dla nożownika, który napadł na ochroniarza sklepu! Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził mu pozbawieniem życia. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności ■ Od dziś na Placu Wolności w Świnoujściu można oglądać nową wystawę fotograficzną przygotowaną przez Muzeum Rybołówstwa Morskiego we współpracy z Krzysztofem Chomiczem, autorem wszystkich prezentowanych zdjęć ■ Kończysz szkołę średnią? Studia? Zastanawiasz się co dalej… Zostań Policjantem zachodniopomorskiego garnizonu! Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Zachodniopomorska policja planuje w 2017 roku przyjąć w swoje szeregi 310 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się lutym, maju, sierpniu i grudniu br. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w Policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne). W województwie zachodniopomorskim trwa rekrutacja do służby w Policji w roku 2017r. ■ Do redakcji iswinoujscie.pl zwrócili się działkowicze z prośbą o nagłośnienie problemu z uciążliwym sąsiadem. Liczą, że po takiej medialnej interwencji ktoś zainteresuje się poczynaniami hodowcy gołębi, który uprzykrza życie właścicielom okolicznych działek. Rzecz dzieje się na terenie ogródków działkowych Nad Zalewem. Gołębie wydziobują uprawy, a ich posiadacz zastrasza sąsiadów. Zarząd ogródków nie robi nic w tej sprawie - twierdzą działkowicze ■ Nie ma, nie ma wody na pustyni, a wielbłądy nie chcą dalej iść … słowa tej znanej piosenki Bajmu idealnie pasowałyby do zobrazowania tego co dzieje się na Placu Wolności. Już od jakiegoś czasu, w tzw. kanale ozdobnym nie ma wody. Nasi Czytelnicy zastanawiają się dlaczego? ■ 17-latka i jej kolega nieprzytomni po zażyciu kokainy. Dwoje nastolatków znalezionych na rynku przy Wojska Polskiego. Zobacz film! ■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■