POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 07:44:37] • Świnoujście

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

fot. iswinoujscie.pl

Rodzice maluchów zastanawiają się, kiedy w Świnoujściu powstanie obiecane jakiś czas temu przedszkole. Przypomnijmy, że miasto już od dłuższego czasu planuje budowę nowej placówki przy ulicy Bydgoskiej. Kiedy to nastąpi? Mieszkańcy wyraźnie się niecierpliwią. W tej właśnie sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek. - Chciałabym się dowiedzieć, czy przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w ogóle powstanie? Kiedyś było głośno na ten temat, teraz sprawa ucichła. Nigdzie nie ma informacji na ten temat- pisze Czytelniczka.

Czytelniczka twierdzi, że informacja na ten temat, byłaby bardzo ważna dla mieszkańców.

- Myślę, że rodzice przedszkolaków chętnie by się czegoś dowiedzieli na ten temat- opisuje Czytelniczka.

Z informacji przekazanych nam przez rzecznika prezydenta miasta, wynika, że rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które miasto aplikuje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący, będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Magistrat informuje też, że placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

- W projekcie znajduje się 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw- dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Sobota [01.07.2017, 13:43:10] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy pisac co sie dzieje z portem kontenerowym , ludzie czeksja na budowe , chca miec prace , a nie czekac na ochlapy . ..

Gość • Niedziela [21.05.2017, 10:46:47] • [IP: 92.42.119.**]

W TYM SAMYMMIEJSCU MAPOWSTAC ZAKLAD PIELEGNACYJNY DLA STARSZYCH LUDZI

Gość • Sobota [20.05.2017, 20:32:37] • [IP: 37.47.128.**]

Mam nadzieje ze nigdy... to jest tuz za moimi oknami nie po to czlowiek tyle placil by teraz dzieciaki wysluchiwac

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:49:45] • [IP: 95.129.228.***]

A nie lepiej dobudować te 8 sal do jakiegoś już istniejącego. Przecież wszyscy mówią że idzie niż. A planuje sie do przodu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:08:25] • [IP: 2.108.233.***]

Nie ma pieniedzy. Miasto jest bardzo biedne. Pracownicy kosztują. A ze pracują wzorowo, to należą im się nagrody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:01:08] • [IP: 92.42.119.***]

A czy aby na tym odludziu, w lesie, takie przedszkole dla dzieci to bezpieczna sprawa?.Co innego hospicjum, które w tym rejonie planowane było planowane.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:52:48] • [IP: 80.245.189.***]

Jak dziś" zrobisz poczęcie" to akurat do najstarzej grupy może Twoje dziecko się załapie :-)... stawiam 1zł, ze może już bedzie przed maturą - życie pokaże :-)))

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:39:37] • [IP: 94.254.129.***]

a ci tam jak sie dorobili tych domków jednorodzinnych? z uczciwej pracy za 1700 brutto? cwaniaczki

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:19:02] • [IP: 178.238.252.***]

Panie ADMIN kiedy wreszcie , bede mogl cos konkretnego poczytac w tych wypocinach naszych rodakow ze Swinoujscia czy nie czas zamknac wyjadaczki tym glabom ponizej . .

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:41:16] • [IP: 62.69.231.***]

12:19:38 - Czas najwyższy wyjąć głowę z tuskomerkelowej dupy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:39:19] • [IP: 95.154.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:32:05] • [IP: 62.69.231.***]

09:21:56 - Czym są te unijne pieniądze? -Czy Twoja ukochana lewacka unie ma jakieś swoje własne pieniądze?

Gość • Piątek [19.05.2017, 16:44:32] • [IP: 62.69.254.***]

Dlaczego polikwidowano czesc przedszkoli?To jest bezmyslna polityka oszczednosciowa.To sa efekty nieprzemyslanych decyzji.

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:28:51] • [IP: 80.245.188.**]

przedszkole powstanie tuż przed wyborami na prezydenta jak będzie startował Żmurkiewicz żeby pokazać jak dba o miasto.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:48:13] • [IP: 37.248.155.***]

Kasa którą wypracowuje miasto idzie na pensje i nagrody za dziki i komary oraz podróże służbowe i posiedzenia rady miasta oraz spotkania z firmą Global...

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:24:03] • [IP: 92.42.112.**]

A wie ktoś co się dzieje z kasą którą wypracowuje miasto>? sprzedane działki, klimatyczne, podatki od nieruchomości, z opłat lokalnych itp.?? bo ja nie wiem, skoro wszystko z unii.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:20:01] • [IP: 37.47.131.**]

Od razu niech wybuduja te dwie sale a nie w przyszlosci bo miasto w ogole nie radzi sobie z miejscami w przedszkolach. To przedszkole powinno juz stac bo w tym roku brakuje miejsc dla 75 dzieciakow plus starsze roczniki to ok 100 miejsc nie ma a gmina musi zapewnic miejsca!! i niech pan wielki rzecznik nie mowi jesli zabraknie moejsc bo miejsc juz brakuje i on dobrze o tym wie !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:19:38] • [IP: 94.254.177.**]

A co się dziwicie? Półtora roku temu zabraliście władzę fachowcom a daliście ciemnocie ekonomicznej. W ciągu tego czasu Polska cofnęła się w rozwoju do lat 60tych. Upadek gospodarki, spadek inwestycji to namacalny efekt podlej zmiany. Na szczęście PO bije na głowę PiS więc jest nadzieja.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:17:41] • [IP: 95.129.228.***]

Rada Miasta powinna rozwiązać Straż Miejską

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:16:22] • [IP: 62.69.254.***]

ALE ZA T0 GŁOSNO JEST O PORCIE KONTENEROWYM. MIESZKANCY MIASTA SA NA ODLEGLYM PLANIE.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:13:41] • [IP: 88.156.206.***]

Jeżeli prywatny inwestor by budował to przedszkole powstało by szybko. Wiadomo prywatne pieniądze i nic nikomu ile wydam. Natomiast jak miasto buduje to wszelakiej maści fachowcy wymądrzają się za ile, że wykonawca powinien być ten a nie tamten.Nieudacznicy wszędzie widzą łapówki. Nie dziwcie się że tak długo trwają przygotowania do budowy.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:21:56] • [IP: 89.15.237.***]

Czy w tym mieście jest coś wybudowane bez unijnych pieniędzy? Dla mnie to jest codzienna paranoja... Pluć na unie i ich mieszkańców w każdych mediach a szczególnie na tutejszym forum... oto Polska i jej tubylcy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:20:18] • [IP: 93.94.186.***]

Co tam przdszkole.Najpierw trzeba jeszcze sprzedać parę działek przy promenadzie, wyciąć trochę drzew i zbudować drogi dla deweloperów.Przedszkole przed wyborami -jako kiełbasa wyborcza.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:13:59] • [IP: 80.245.189.***]

Tunel z EU...Przedszkole tez..?Nagrody magistrat przyznaje sobie tez z EU ??

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:12:46] • [IP: 94.254.162.***]

I dalej nie wiemy kiedy powstanie juz półtorej roku teu jak nie dluzej mówiono i pisano ze powstanie tam przedszkole. Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci. Moze ktos by sie pospieszyl z budowa dzieci przybywa a miejsc brak.

Oglądasz 1-25 z 28
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■