POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 07:44:37] • Świnoujście

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

fot. iswinoujscie.pl

Rodzice maluchów zastanawiają się, kiedy w Świnoujściu powstanie obiecane jakiś czas temu przedszkole. Przypomnijmy, że miasto już od dłuższego czasu planuje budowę nowej placówki przy ulicy Bydgoskiej. Kiedy to nastąpi? Mieszkańcy wyraźnie się niecierpliwią. W tej właśnie sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek. - Chciałabym się dowiedzieć, czy przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w ogóle powstanie? Kiedyś było głośno na ten temat, teraz sprawa ucichła. Nigdzie nie ma informacji na ten temat- pisze Czytelniczka.

Czytelniczka twierdzi, że informacja na ten temat, byłaby bardzo ważna dla mieszkańców.

- Myślę, że rodzice przedszkolaków chętnie by się czegoś dowiedzieli na ten temat- opisuje Czytelniczka.

Z informacji przekazanych nam przez rzecznika prezydenta miasta, wynika, że rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które miasto aplikuje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący, będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Magistrat informuje też, że placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

- W projekcie znajduje się 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw- dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Sobota [01.07.2017, 13:43:10] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy pisac co sie dzieje z portem kontenerowym , ludzie czeksja na budowe , chca miec prace , a nie czekac na ochlapy . ..

Gość • Niedziela [21.05.2017, 10:46:47] • [IP: 92.42.119.**]

W TYM SAMYMMIEJSCU MAPOWSTAC ZAKLAD PIELEGNACYJNY DLA STARSZYCH LUDZI

Gość • Sobota [20.05.2017, 20:32:37] • [IP: 37.47.128.**]

Mam nadzieje ze nigdy... to jest tuz za moimi oknami nie po to czlowiek tyle placil by teraz dzieciaki wysluchiwac

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:49:45] • [IP: 95.129.228.***]

A nie lepiej dobudować te 8 sal do jakiegoś już istniejącego. Przecież wszyscy mówią że idzie niż. A planuje sie do przodu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:08:25] • [IP: 2.108.233.***]

Nie ma pieniedzy. Miasto jest bardzo biedne. Pracownicy kosztują. A ze pracują wzorowo, to należą im się nagrody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:01:08] • [IP: 92.42.119.***]

A czy aby na tym odludziu, w lesie, takie przedszkole dla dzieci to bezpieczna sprawa?.Co innego hospicjum, które w tym rejonie planowane było planowane.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:52:48] • [IP: 80.245.189.***]

Jak dziś" zrobisz poczęcie" to akurat do najstarzej grupy może Twoje dziecko się załapie :-)... stawiam 1zł, ze może już bedzie przed maturą - życie pokaże :-)))

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:39:37] • [IP: 94.254.129.***]

a ci tam jak sie dorobili tych domków jednorodzinnych? z uczciwej pracy za 1700 brutto? cwaniaczki

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:19:02] • [IP: 178.238.252.***]

Panie ADMIN kiedy wreszcie , bede mogl cos konkretnego poczytac w tych wypocinach naszych rodakow ze Swinoujscia czy nie czas zamknac wyjadaczki tym glabom ponizej . .

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:41:16] • [IP: 62.69.231.***]

12:19:38 - Czas najwyższy wyjąć głowę z tuskomerkelowej dupy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:39:19] • [IP: 95.154.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:32:05] • [IP: 62.69.231.***]

09:21:56 - Czym są te unijne pieniądze? -Czy Twoja ukochana lewacka unie ma jakieś swoje własne pieniądze?

Gość • Piątek [19.05.2017, 16:44:32] • [IP: 62.69.254.***]

Dlaczego polikwidowano czesc przedszkoli?To jest bezmyslna polityka oszczednosciowa.To sa efekty nieprzemyslanych decyzji.

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:28:51] • [IP: 80.245.188.**]

przedszkole powstanie tuż przed wyborami na prezydenta jak będzie startował Żmurkiewicz żeby pokazać jak dba o miasto.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:48:13] • [IP: 37.248.155.***]

Kasa którą wypracowuje miasto idzie na pensje i nagrody za dziki i komary oraz podróże służbowe i posiedzenia rady miasta oraz spotkania z firmą Global...

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:24:03] • [IP: 92.42.112.**]

A wie ktoś co się dzieje z kasą którą wypracowuje miasto>? sprzedane działki, klimatyczne, podatki od nieruchomości, z opłat lokalnych itp.?? bo ja nie wiem, skoro wszystko z unii.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:20:01] • [IP: 37.47.131.**]

Od razu niech wybuduja te dwie sale a nie w przyszlosci bo miasto w ogole nie radzi sobie z miejscami w przedszkolach. To przedszkole powinno juz stac bo w tym roku brakuje miejsc dla 75 dzieciakow plus starsze roczniki to ok 100 miejsc nie ma a gmina musi zapewnic miejsca!! i niech pan wielki rzecznik nie mowi jesli zabraknie moejsc bo miejsc juz brakuje i on dobrze o tym wie !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:19:38] • [IP: 94.254.177.**]

A co się dziwicie? Półtora roku temu zabraliście władzę fachowcom a daliście ciemnocie ekonomicznej. W ciągu tego czasu Polska cofnęła się w rozwoju do lat 60tych. Upadek gospodarki, spadek inwestycji to namacalny efekt podlej zmiany. Na szczęście PO bije na głowę PiS więc jest nadzieja.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:17:41] • [IP: 95.129.228.***]

Rada Miasta powinna rozwiązać Straż Miejską

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:16:22] • [IP: 62.69.254.***]

ALE ZA T0 GŁOSNO JEST O PORCIE KONTENEROWYM. MIESZKANCY MIASTA SA NA ODLEGLYM PLANIE.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:13:41] • [IP: 88.156.206.***]

Jeżeli prywatny inwestor by budował to przedszkole powstało by szybko. Wiadomo prywatne pieniądze i nic nikomu ile wydam. Natomiast jak miasto buduje to wszelakiej maści fachowcy wymądrzają się za ile, że wykonawca powinien być ten a nie tamten.Nieudacznicy wszędzie widzą łapówki. Nie dziwcie się że tak długo trwają przygotowania do budowy.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:21:56] • [IP: 89.15.237.***]

Czy w tym mieście jest coś wybudowane bez unijnych pieniędzy? Dla mnie to jest codzienna paranoja... Pluć na unie i ich mieszkańców w każdych mediach a szczególnie na tutejszym forum... oto Polska i jej tubylcy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:20:18] • [IP: 93.94.186.***]

Co tam przdszkole.Najpierw trzeba jeszcze sprzedać parę działek przy promenadzie, wyciąć trochę drzew i zbudować drogi dla deweloperów.Przedszkole przed wyborami -jako kiełbasa wyborcza.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:13:59] • [IP: 80.245.189.***]

Tunel z EU...Przedszkole tez..?Nagrody magistrat przyznaje sobie tez z EU ??

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:12:46] • [IP: 94.254.162.***]

I dalej nie wiemy kiedy powstanie juz półtorej roku teu jak nie dluzej mówiono i pisano ze powstanie tam przedszkole. Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci. Moze ktos by sie pospieszyl z budowa dzieci przybywa a miejsc brak.

Oglądasz 1-25 z 28
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■