░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 18:01:40] • Świnoujście

Plac zabaw niczym pułapka...

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

Wybierając się na plac zabaw z naszą pociecha, chcemy aby było przede wszystkim bezpiecznie. To co zaobserwowali nasi Czytelnicy na placu zabaw przy ulicy Krzywoustego, przerazi prawdopodobnie każdego rodzica...

Popękane deski z wystającymi, ostrymi kawałkami drewna, połamane belki dachowe czy pęknięte zabezpieczenia huśtawek. To tylko niektóre zdjęcia jakie otrzymaliśmy na temat placu zabaw przy ulicy Krzywoustego.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

- Kolejny plac zabaw pozostawiony SAM SOBIE. Tym razem przy policji. Co roku to samo, długi weekend za nami, zaraz majówka a place zabaw grożą wypadkiem. Brak numeru telefonu żeby poinformować służby o niebezpieczeństwie. Połamana że starości kładka, belki, zadaszenie zameczku, uszkodzona huśtawka dla maluszków i kilka innych... - informują rodzice.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta.

- Firma zajmująca się placem zabaw zna temat; i jak nas poinformowała - zabezpieczy i postara się jak najszybciej wymienić uszkodzone elementy obiektu - odpowiada Robert Karelus.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Niedziela [23.04.2017, 12:53:26] • [IP: 78.11.122.***]

Kiedyś place zabaw były czysto prowizoryczne i bezpieczne inaczej. Jakoś 99% dzieciarni przeżyło a na 1% zadziałała selekcja naturalna. Teraz kilka desek ułamanych i od razu larum. A potem wychodzą takie dzieciaki spod maminego klosza i nic w życiu nie potrafią.

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:07:56] • [IP: 178.238.253.**]

Gołym okiem widać, że belki są zmruszałe a śruby przerdzewiałe. Na Chrobrego twistera, który został dawno zdemontowany i zabrany do naprawy(tak myślę) nie wrócił na swoje miejsce, pozostał po nim tylko słupek, który jest wkopany nieprawidłowo, ale kto by się tym przejmował. U nas to tylko bylejakość i tyle w temacie.Sprzętu na Chrobrego i nie tylko tam się nie konserwuje bo i po co.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:11:39] • [IP: 92.42.119.***]

WSZYSTKIE OBIEKTY TYPU. .PLAC ZABAW;SILOWNIE ; POWINNY BYC MONITOROWANE. ...ZAWSZE BY TO ODSTRASZALO WANDALI, A ZARAZEM OPLACILOBY SIE GDYZ NAPRAWA Z CZASEM PRZEKROCZY KOSZTY ZAGOSPODAROWANIA TAKICH MIEJSC !!CZEMU WLADZE MIASTA MAJA TO GDZIES. ..ZARAZ ROSPOCZNA PIKNIKI I INNE BZDETY I BEDA MIELI JUZ CALKOWICIE WYRABANE NA TO WSZYSTKO WYMYSLAJAC ROZNE PIERDOLY BY OMIJAC TEMAT. ...NO UWAZAM BARDZO WAZNY DLA NASZEGO MIASTA. ...PANIE PREZYDENCIE TO PANA WIZYTOWKA !!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:26:22] • [IP: 92.42.117.***]

No cóż. Młodzież musi się wyszumieć... Szkoda że nie ma monitoringu, bo najlepiej by się młodzież wyszumiała naprawiając to co zniszczyła. Bezmyślne głupie osiłki.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:56:10] • [IP: 83.11.235.**]

SAMO SIĘ NIE ZEPSUŁO, KTOS TO ZEPSUŁ A WY JUŻ KOMENYUJECIE, TERAZ WIDZISZ A GDZIE BYŁES JAK TO KTOS PSUŁ.MY UMIEMY TYLKO NARZEKAC I DONOSIC, NIC ODWROTNIE,

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:03:38] • [IP: 94.254.225.**]

Ludzie sprzet jesst stary eiec trzeba naprawiac to nie wandalizm za tym stoi tylko opieszalosc tego co za to odpowiada !! Dzieci to przyszlosc naszego narodu jest !!

Gość • Sobota [22.04.2017, 06:47:35] • [IP: 109.173.155.***]

Urzdzenia zabawowe powinny byc tak zaprojektowane, ze nie zniszcza sie, nawet gdy posluzy sie nimi strongman. Ten placyk jest niedopilnowany i źlee zaprojektowany, poniewaz plac zabaw musi być ogrodzony, by dzieci byly bezpieczne od pijakow i narkomanow oraz nie wchodzono tam z psami. Nalezy oddzielic czesc dla najmlodszych od czesci dla starszych, powiesic tablice info z telefonami do osoby odpowiedzialnej, policji i informacja, ze osobom o klopotliwym zachowaniu wstep wbroniony itd. Wieo tym juz nawet SM" Słowianin". Tymczasem ojcowie miasta zamiast karuzeli dla dzieci marnuja nasze podatki i organizuja karuzele cooltury oraz dyskusje z ksiedzem i paniami prezydentowymi o seksie. Od tych dyskusji rodzi sie coraz wiecej dzieci, tak ze urzad miasta nie nadaza z budowaniem i konserwacja placykow zabaw. Na co idanasze podatki ??

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:21:06] • [IP: 5.174.60.***]

Na kazdym placu zabaw jest wiele rzeczy do naprawy.wiem bo chodze z dzieckiem czesto.kazdy kto ma piecze nad tymi obiektami powinien wziasc sie do roboty.zima minela.niewiem tylko co ma firma Thomas do placow zabaw?oni sa od zieleni!

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:01:21] • [IP: 88.156.235.***]

Przerażają mnie skutki i skala wandalizmu, a nie urzędnik, który nie jest w stanie naprawiać systematycznie dewastowanych urządzeń. Wandale to święte krowy, ich się nie czepiacie bo się ich boicie. Urzędnikowi możecie anonimowo" dowalić" na forum. Kto z tych bohaterów klawiatury zwrócił uwagę wandalom lub powiadomił o niszczeniu sprzętu Policję.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:09:14] • [IP: 83.11.64.**]

A który urzędas nadzoruje siłownię na Chrobrego że wykręcono Twister do ćwiczeń i już drugi rok jak nie jest naprawiony. To jest dopiero skandal. Po co komu siłownia bez głównego urządzenia.

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:42:06] • [IP: 80.245.187.***]

tak to jest jeśli zatrudnia się ludzi, którzy są" znajomymi królika"lub mężami urzędniczek!Może by tak pan P.odpowiedzialny za place zabaw w końcu się obudził z zimowego snu??Może obudzi się przełożony pana P.i dobierze mu się do skóry, zanim jakiemuś dziecku stanie się krzywda!

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:06:05] • [IP: 62.69.253.**]

Ale pytam kto gom dewastuje? Sami rodzice nie zwracaja uwagi na to co robia dzieci, a gdy starsza mlodziez pezyjdzie tez nie reaguja.

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:27:48] • [IP: 94.254.227.**]

KTORY URZEDAS TO NADZRUJE ?? DOJE...Ć KARE MU !!

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:25:39] • [IP: 37.47.150.**]

Od ponad roku tak jest, a artykuł dopiero się pojawia jak firma Thomas przegrała wstępny przetarg... Zbieg okoliczności czy sabotaż? Żal firmy co ma opiekę tymczasową...

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:03:44] • [IP: 80.245.189.***]

Huśtawki tak wyglądają bo nastolatki włażą na nie nogami!

Oglądasz 1-15 z 15
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■