POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 18:01:40] • Świnoujście

Plac zabaw niczym pułapka...

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

Wybierając się na plac zabaw z naszą pociecha, chcemy aby było przede wszystkim bezpiecznie. To co zaobserwowali nasi Czytelnicy na placu zabaw przy ulicy Krzywoustego, przerazi prawdopodobnie każdego rodzica...

Popękane deski z wystającymi, ostrymi kawałkami drewna, połamane belki dachowe czy pęknięte zabezpieczenia huśtawek. To tylko niektóre zdjęcia jakie otrzymaliśmy na temat placu zabaw przy ulicy Krzywoustego.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

- Kolejny plac zabaw pozostawiony SAM SOBIE. Tym razem przy policji. Co roku to samo, długi weekend za nami, zaraz majówka a place zabaw grożą wypadkiem. Brak numeru telefonu żeby poinformować służby o niebezpieczeństwie. Połamana że starości kładka, belki, zadaszenie zameczku, uszkodzona huśtawka dla maluszków i kilka innych... - informują rodzice.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta.

- Firma zajmująca się placem zabaw zna temat; i jak nas poinformowała - zabezpieczy i postara się jak najszybciej wymienić uszkodzone elementy obiektu - odpowiada Robert Karelus.

Plac zabaw niczym pułapka...

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Niedziela [23.04.2017, 12:53:26] • [IP: 78.11.122.***]

Kiedyś place zabaw były czysto prowizoryczne i bezpieczne inaczej. Jakoś 99% dzieciarni przeżyło a na 1% zadziałała selekcja naturalna. Teraz kilka desek ułamanych i od razu larum. A potem wychodzą takie dzieciaki spod maminego klosza i nic w życiu nie potrafią.

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:07:56] • [IP: 178.238.253.**]

Gołym okiem widać, że belki są zmruszałe a śruby przerdzewiałe. Na Chrobrego twistera, który został dawno zdemontowany i zabrany do naprawy(tak myślę) nie wrócił na swoje miejsce, pozostał po nim tylko słupek, który jest wkopany nieprawidłowo, ale kto by się tym przejmował. U nas to tylko bylejakość i tyle w temacie.Sprzętu na Chrobrego i nie tylko tam się nie konserwuje bo i po co.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:11:39] • [IP: 92.42.119.***]

WSZYSTKIE OBIEKTY TYPU. .PLAC ZABAW;SILOWNIE ; POWINNY BYC MONITOROWANE. ...ZAWSZE BY TO ODSTRASZALO WANDALI, A ZARAZEM OPLACILOBY SIE GDYZ NAPRAWA Z CZASEM PRZEKROCZY KOSZTY ZAGOSPODAROWANIA TAKICH MIEJSC !!CZEMU WLADZE MIASTA MAJA TO GDZIES. ..ZARAZ ROSPOCZNA PIKNIKI I INNE BZDETY I BEDA MIELI JUZ CALKOWICIE WYRABANE NA TO WSZYSTKO WYMYSLAJAC ROZNE PIERDOLY BY OMIJAC TEMAT. ...NO UWAZAM BARDZO WAZNY DLA NASZEGO MIASTA. ...PANIE PREZYDENCIE TO PANA WIZYTOWKA !!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:26:22] • [IP: 92.42.117.***]

No cóż. Młodzież musi się wyszumieć... Szkoda że nie ma monitoringu, bo najlepiej by się młodzież wyszumiała naprawiając to co zniszczyła. Bezmyślne głupie osiłki.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:56:10] • [IP: 83.11.235.**]

SAMO SIĘ NIE ZEPSUŁO, KTOS TO ZEPSUŁ A WY JUŻ KOMENYUJECIE, TERAZ WIDZISZ A GDZIE BYŁES JAK TO KTOS PSUŁ.MY UMIEMY TYLKO NARZEKAC I DONOSIC, NIC ODWROTNIE,

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:03:38] • [IP: 94.254.225.**]

Ludzie sprzet jesst stary eiec trzeba naprawiac to nie wandalizm za tym stoi tylko opieszalosc tego co za to odpowiada !! Dzieci to przyszlosc naszego narodu jest !!

Gość • Sobota [22.04.2017, 06:47:35] • [IP: 109.173.155.***]

Urzdzenia zabawowe powinny byc tak zaprojektowane, ze nie zniszcza sie, nawet gdy posluzy sie nimi strongman. Ten placyk jest niedopilnowany i źlee zaprojektowany, poniewaz plac zabaw musi być ogrodzony, by dzieci byly bezpieczne od pijakow i narkomanow oraz nie wchodzono tam z psami. Nalezy oddzielic czesc dla najmlodszych od czesci dla starszych, powiesic tablice info z telefonami do osoby odpowiedzialnej, policji i informacja, ze osobom o klopotliwym zachowaniu wstep wbroniony itd. Wieo tym juz nawet SM" Słowianin". Tymczasem ojcowie miasta zamiast karuzeli dla dzieci marnuja nasze podatki i organizuja karuzele cooltury oraz dyskusje z ksiedzem i paniami prezydentowymi o seksie. Od tych dyskusji rodzi sie coraz wiecej dzieci, tak ze urzad miasta nie nadaza z budowaniem i konserwacja placykow zabaw. Na co idanasze podatki ??

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:21:06] • [IP: 5.174.60.***]

Na kazdym placu zabaw jest wiele rzeczy do naprawy.wiem bo chodze z dzieckiem czesto.kazdy kto ma piecze nad tymi obiektami powinien wziasc sie do roboty.zima minela.niewiem tylko co ma firma Thomas do placow zabaw?oni sa od zieleni!

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:01:21] • [IP: 88.156.235.***]

Przerażają mnie skutki i skala wandalizmu, a nie urzędnik, który nie jest w stanie naprawiać systematycznie dewastowanych urządzeń. Wandale to święte krowy, ich się nie czepiacie bo się ich boicie. Urzędnikowi możecie anonimowo" dowalić" na forum. Kto z tych bohaterów klawiatury zwrócił uwagę wandalom lub powiadomił o niszczeniu sprzętu Policję.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:09:14] • [IP: 83.11.64.**]

A który urzędas nadzoruje siłownię na Chrobrego że wykręcono Twister do ćwiczeń i już drugi rok jak nie jest naprawiony. To jest dopiero skandal. Po co komu siłownia bez głównego urządzenia.

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:42:06] • [IP: 80.245.187.***]

tak to jest jeśli zatrudnia się ludzi, którzy są" znajomymi królika"lub mężami urzędniczek!Może by tak pan P.odpowiedzialny za place zabaw w końcu się obudził z zimowego snu??Może obudzi się przełożony pana P.i dobierze mu się do skóry, zanim jakiemuś dziecku stanie się krzywda!

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:06:05] • [IP: 62.69.253.**]

Ale pytam kto gom dewastuje? Sami rodzice nie zwracaja uwagi na to co robia dzieci, a gdy starsza mlodziez pezyjdzie tez nie reaguja.

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:27:48] • [IP: 94.254.227.**]

KTORY URZEDAS TO NADZRUJE ?? DOJE...Ć KARE MU !!

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:25:39] • [IP: 37.47.150.**]

Od ponad roku tak jest, a artykuł dopiero się pojawia jak firma Thomas przegrała wstępny przetarg... Zbieg okoliczności czy sabotaż? Żal firmy co ma opiekę tymczasową...

Gość • Piątek [21.04.2017, 18:03:44] • [IP: 80.245.189.***]

Huśtawki tak wyglądają bo nastolatki włażą na nie nogami!

Oglądasz 1-15 z 15
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■