POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 15:16:44] • Świnoujście

Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron

Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron

fot. iswinoujscie.pl

Co turyści sądzą o Świnoujściu? Jak się okazuje, wielu z nich zwraca uwagę nie tylko na piękną plażę, ale także dostrzega wiele mankamentów naszego miasta. Jednym z nich, jest według naszego Czytelnika zanieczyszczenie środowiska. Wydawałoby się, że problem ten raczej nie powinien dotyczyć nadmorskich kurortów. Turysta, który ostatnio odwiedził nasze miasto, widzi to jednak zupełnie inaczej. - W Świnoujściu horror środowiskowy trwa. Jest duże zanieczyszczenie powietrza na plaży i w całym mieście, a spacerując po plaży i dzielnicy nadmorskiej oddycha się tylko smogiem spalin wydobywających się z tych przepływających statków- opisuje wczasowicz.

Czytelnik nie pozostawia też suchej nitki na wszechobecnej wycince drzew oraz hałaśliwym porcie.

- Następna sprawa to całodobowa praca portu przeładunkowego. Na całym obszarze strefy nadmorskiej, jak i miasta szczególnie słychać nasilający się hałas w nocy z tamtej części portu przeładunkowego. Ze wszystkich stron są wycinane lasy, ten obszar jest już goły, tym samym hałasy się natężają i dzielnica nadmorska jest już częścią portu przeładunkowego. Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze się dusza oparami i spalinami ze wszystkich stron- opisuje Czytelnik.

Jakie propozycje ma zatem nasz Czytelnik?

Okazuje się, że chce, aby miasto przestało pobierać od turystów opłatę klimatyczną.

- Powinno się też zakazać używania reklam: zdrowe, morskie powietrze itp.- dodaje turysta.

Według Czytelnika obecna sytuacja jest tragiczna. Na taki stan rzeczy mają mieć również wpływ promy i statki.

- Świnoujście jest obsługiwane przez promy, które wypływają i powracają ośmiokrotnie na tej wodnej drodze. Także świnoujski port wojenny, który bardzo często wysyła swoje statki na ćwiczenia jak i statki, które płyną do Szczecina i z powrotem. W jednym dniu naliczyłem 22 Statki ”Diesel", które nie są wyposażone w katalizatory, które wychwytują spaliny bardzo szkodliwe dla ludzi i otoczenia- dodaje Czytelnik.

Według wczasowicza niewiele lepiej jest w dzielnicy nadmorskiej oraz na świnoujskiej plaży, gdzie turyści mają kaleczyć stopy o wystające resztki gruzów.

- Moje dalsze uwagi co do plaży: Osobiście własnymi oczami widziałam, jak duże ciężarowe samochody z okolicznych budów zakopywały gruz na plaży. Chodząc boso na plaży kaleczy się stopy od wystających resztek gruzów. Także służby porządkowe zakopują na plaży wszystkie brudy i resztki śmieci w wykopanych na plaży dolach. O tym stanie rzeczy pisemnie informowałem władze Miasta Świnoujścia, niestety do dzisiaj nic się nie zmieniło. W okolicy dzielnicy nadmorskiej natomiast, co 15 minut wjeżdża i wyjeżdża samochód ciężarowy z piaskiem. Spaliny tych samochodów są zabójcze dla każdego, i ile lat będzie to jeszcze trwało? Co się z tym Świnoujściem dzieje? - ostro komentuje Czytelnik.

Według turysty dużym problemem jest także brak toalet w pobliżu wejść na plażę.

-Dalszy problem to brak szaletów w nowych przejściach przez co "lasy pełne są kału, moczu i chusteczek higienicznych. Na plaży, pomimo zakazów są wprowadzane są agresywne psy, które swoje potrzeby załatwiają na plaży. Regularnie co parę metrów ten sam pies potrafi wydalać regularnie mocz- czytamy w dalszej części listu Czytelnika.

Czytelniczka twierdzi, że wiele razy próbował się skontaktować ze świnoujską strażą miejską, niestety ani razu mu się to nie udało
- Zawiadomienie Straży miejskiej jest niemożliwe - telefon milczy.

Na koniec czytelniczka ostro podsumowuje prace świnoujskich urzędników - Pan Prezydent Miasta Świnoujście wyjeżdża na zagraniczne wakacje i jego ignorowanie wszystkich gości jest jednoznaczne. Frajerzy są, będą i nic tego nie zmieni, najważniejsze kasa gra i leci aż przeleci. Świnoujście perła Bałtyku? Wiele jest także innych spraw, które są przez Urząd Miasta nieregulowane. Nie jestem urzędnikiem Pana Prezydenta, abym wykonywał prace za tych urzędasów, których nie widać i nie słychać - beznadziejna sytuacja!

Nie mogliśmy nie zapytać, co na ten temat sądzi prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

- Trudno odnieść się do anonimowego listu osoby, której nad morzem przeszkadzają nawet przepływające statki. Liczba turystów rośnie. Do urzędu wpływa wiele pism, podziękowań za bardzo udany pobyt w naszym mieście; bogaty kalendarz imprez rekreacyjnych. Są oczywiście także konkretne uwagi, które staramy się jak najszybciej uwzględnić.
- mówi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 91

Gość • Środa [26.04.2017, 20:48:11] • [IP: 84.135.69.***]

TOALETY- zgadzam sie, ale reszta gruba przesada. A turyste prosze nie przyjezdzaj do Swinoujscia. Ja tu bardzo dobrze wypoczywam od dawna i TY tylko mi przeszkadzasz ze swoim marudzeniem.

Gość • Niedziela [23.04.2017, 18:22:10] • [IP: 80.245.191.***]

BRAWO jak do centrum Krakowa ---nie wpuszczać do Świnoujścia samochodów, tylko zatrzymać przed promami na strzezonych parkingach.W mieście tylko elektryczne taxówki i elektryczne minibusy do rozwożenia turystów.(rowery itp)

Dr • Niedziela [23.04.2017, 12:51:20] • [IP: 78.11.122.***]

Turyście zalecam szybką kurację w szpitalu zamkniętym. omamy wzrokowe, słuchowe, węchowe i czuciowe naraz to bardzo poważna sprawa. Nie należy ich lekceważyć.

Gość • Sobota [22.04.2017, 18:47:55] • [IP: 37.8.215.**]

Mam wrażenie, że to wcale nie był turysta. To wypociny miejscowego nudziarza pesymisty.

Gość • Sobota [22.04.2017, 18:41:36] • [IP: 178.238.246.**]

Nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu do Świnoujścia i wdychania spalin okrętowch zawsze można pojechac na plażę do Tunezjii lub Egiptu i mieć wystrzałowe atrakcje.

Gość • Sobota [22.04.2017, 17:57:11] • [IP: 80.245.181.***]

W jednym ma rację. Skąd ten wszechobecny gruz na naszej plaży ? ??

Gość • Sobota [22.04.2017, 17:51:23] • [IP: 80.245.183.***]

To może być prawda.

Gość • Sobota [22.04.2017, 16:12:33] • [IP: 178.238.249.**]

Jakiś nawiedzony, albo pomylił miasta. Piasek na naszej plaży jest miękki. Z tym zakopywanym gruzem, przesxedł gość samego siebie.

Gość • Sobota [22.04.2017, 16:09:12] • [IP: 93.94.190.**]

PRZESADZAJĄ, BYŁEM W POŁCZYNIE W SANATORIUM W STYCZNIU. TAM DOPIERO BYŁ SMOG ZERO WIATRU I WSZYSTKO WISIAŁO JAK MGŁA W POWIETRZU A OPŁATY 4 ZŁ ZA DOBĘ.

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:45:46] • [IP: 88.156.206.**]

jaki wrażliwy niesłyszałam żeby spaliny od statków komus przeszkadzało a zasyfiała plaża to jest przez to bydło co sie uważają za turyste i mają pretensje do życia

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:44:39] • [IP: 178.238.246.**]

Spacerujac plaza -mozna zobaczyc wielu ludzi ktorzy spaceruja z psami ktore zalatwiaja sie do piasku i to samo jest latem JAK TO SIE MA DO BLEKITNEJ FLAGI!!

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:39:34] • [IP: 178.238.246.**]

ULICA PRZY PROMENADZIE POWINNA BYC ZAMKNIETA DLA SAMOCHODOW OSOBOWYCH-TYLKO DOSTAWCZE I AUTOBUSY MOGLY BY JEZDZIC A TYMCZASEM NAWET NASI MIESZKANCY ROBIA SOBIE PRZEJAZDZKI I SMROD SAMOCHODOWY JEST JUZ NA PROMENADZIE.W HISZPANI ZAMKNIE TE SA ULICE BLISKO PROMENADY NAWET AUTOBUSY TURYSTYCZNE MAJA ZAKAZ WJAZDU-TURYSCI MUSZA SOBIE RADZIC Z BAGAZEM NAWE NIEMCY.MOZE W KONCU DOTRZE TO DO RADNYCH I POMYSLA O SRODOWISKU I O TYM ZE POBIERANIE KLIMATYCZNEGO WIAZE SIE Z SWIERZYM POWIETRZEM

BS • Sobota [22.04.2017, 14:12:24] • [IP: 80.245.180.***]

Naszym zdaniem w Świnoujściu są tak duże wiatry na szczęście, że nie ma smogu. Jednak Warszów jest zniszczony przemysłem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:23:45] • [IP: 92.42.112.***]

Pewnie wjechał samochodem i zatruwał powietrze dla przyjezdnych 50 zł za godzinę parkowania w Świnoujściu albo zostawić auto na Warszowie i za okazaniem biletu parkingowego komunikacja miejska za darmo.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:08:45] • [IP: 79.186.64.**]

W 100% prawda. Wystarczyłoby zrobić pomiary czystości powietrza przez niezależne laboratorium i sprawa dla wszystkich byłaby jasna że powietrze zanieczyszczone!! A opłaty dokonuje się za pobyt w miejscowości uzdrowiskowej która MUSI spełniać pewne kryteria CZYSTOSCI POWIETRZA!! I

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:55:13] • [IP: 46.231.63.**]

jaki znowu smród? mogę się zgodzić ze smrodem z portu podczas przeładunku soi, ale poza tym? ludzie mamy jedno z najczystszych pod względem powietrza miast w Polsce, więc nie rozumiem zarzutów związanych z duszącymi oparami i spalinami. Oczywiście powietrze jest zanieczyszczone, ale jak ktoś chce oddychać czystszym powietrzem proszę jechać do dżungli w Brazylii tam na pewno będzie mniej spalin niż tu, ewentualnie wysoko w góry może Himalaje? nie jest tu idealnie, ale jest o wiele lepiej z powietrzem niż w pięknym Wrocławiu czy Krakowie. Pozostałe zarzuty mocno przesadzone.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:54:55] • [IP: 195.187.15.***]

Musiałem wyjechać na kilka miesięcy do Łodzi. Zapraszam, , zdruzgotanego " turystę - Tutaj jest pięknie. Ja się cieszę, że zaraz będę mógł wrócić. Okno otworzę - przewietrzę mieszkanie i z wielką ochotą pójdę na spacer na '' zasyfioną '' plażę.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:40:17] • [IP: 31.17.248.**]

Gość sobota 8.29.58. To zwykła zazdrość, jeśli wmawiasz idiocie, że na Śląsku powietrze jest czystsze niż w samozwanczym uzdrowisku.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:27:45] • [IP: 88.156.234.***]

Tego typu artykuły tylko mnożą tzw.malkontentów którzy wypowiadają się na tutejszym forum.Uważam iż ten" turysta" został wyssany z palca...który dziwnym trafem wypowiada się w imieniu wszystkich wczasowiczów.Ja słyszę całkowicie inną opinię z ust turystów odwiedzających nasze piękne miasto...Uważają, że Świnoujscie pięknieje z roku na rok, a malkontenci za pośrednictwem niektórych bzdurnych artykułów iswinoujście, twierdzą, ze nasze miasto zalewane jest betonem.Czy Wy, szanowni redaktorzy iswinoujscie, kochacie nasze miasto, czy Go nienawidzicie.A może każe Wam tak pisać Naczelny?.Musicie wiedzieć, że tzw. malkontentów w Świnoujsciu jest zaledwie garstka...i że na pewno oni giną w tłumie...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:52:13] • [IP: 31.17.248.**]

Krytyka zawsze boli a najbardziej gdy dotyczy osobiscie. Ktoś tu chwali jedyną toaletę (ile jest ich w pobliskim Ahlbecku, ile lat była nieczynna i za co ją wybudowano?) Opłata kuracja na upiększanie miasta? A na co idą dotacje unijne? Trudno wam przyjąć krytykę a zapominajcie ile razy narzekano na wlasnych mieszkańców, którzy w piecach palą śmieciami. Ten smród czuć w całym mieście. Więc ta krytyka jest w 100% zasada.

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:29:58] • [IP: 37.7.4.***]

Co za idiota, może za czyste, nie przyzwyczajony i go dusiło, przyzwyczajony do swojego czystego śląskiego powietrza.

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:15] • [IP: 80.245.184.***]

, , bogaty kalendarz imprez rekreacyjnych." - Karelus chyba żyje w innym mieście heeeehe

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:49:24] • [IP: 80.245.178.***]

turysta chyba nacpany jakis

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:36:20] • [IP: 92.18.247.***]

Ja pierd...!! :D

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:13:58] • [IP: 62.69.253.***]

Sorry taki mamy klimadło.

Oglądasz 1-25 z 91
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■