░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 15:16:44] • Świnoujście

Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron

Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron

fot. iswinoujscie.pl

Co turyści sądzą o Świnoujściu? Jak się okazuje, wielu z nich zwraca uwagę nie tylko na piękną plażę, ale także dostrzega wiele mankamentów naszego miasta. Jednym z nich, jest według naszego Czytelnika zanieczyszczenie środowiska. Wydawałoby się, że problem ten raczej nie powinien dotyczyć nadmorskich kurortów. Turysta, który ostatnio odwiedził nasze miasto, widzi to jednak zupełnie inaczej. - W Świnoujściu horror środowiskowy trwa. Jest duże zanieczyszczenie powietrza na plaży i w całym mieście, a spacerując po plaży i dzielnicy nadmorskiej oddycha się tylko smogiem spalin wydobywających się z tych przepływających statków- opisuje wczasowicz.

Czytelnik nie pozostawia też suchej nitki na wszechobecnej wycince drzew oraz hałaśliwym porcie.

- Następna sprawa to całodobowa praca portu przeładunkowego. Na całym obszarze strefy nadmorskiej, jak i miasta szczególnie słychać nasilający się hałas w nocy z tamtej części portu przeładunkowego. Ze wszystkich stron są wycinane lasy, ten obszar jest już goły, tym samym hałasy się natężają i dzielnica nadmorska jest już częścią portu przeładunkowego. Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze się dusza oparami i spalinami ze wszystkich stron- opisuje Czytelnik.

Jakie propozycje ma zatem nasz Czytelnik?

Okazuje się, że chce, aby miasto przestało pobierać od turystów opłatę klimatyczną.

- Powinno się też zakazać używania reklam: zdrowe, morskie powietrze itp.- dodaje turysta.

Według Czytelnika obecna sytuacja jest tragiczna. Na taki stan rzeczy mają mieć również wpływ promy i statki.

- Świnoujście jest obsługiwane przez promy, które wypływają i powracają ośmiokrotnie na tej wodnej drodze. Także świnoujski port wojenny, który bardzo często wysyła swoje statki na ćwiczenia jak i statki, które płyną do Szczecina i z powrotem. W jednym dniu naliczyłem 22 Statki ”Diesel", które nie są wyposażone w katalizatory, które wychwytują spaliny bardzo szkodliwe dla ludzi i otoczenia- dodaje Czytelnik.

Według wczasowicza niewiele lepiej jest w dzielnicy nadmorskiej oraz na świnoujskiej plaży, gdzie turyści mają kaleczyć stopy o wystające resztki gruzów.

- Moje dalsze uwagi co do plaży: Osobiście własnymi oczami widziałam, jak duże ciężarowe samochody z okolicznych budów zakopywały gruz na plaży. Chodząc boso na plaży kaleczy się stopy od wystających resztek gruzów. Także służby porządkowe zakopują na plaży wszystkie brudy i resztki śmieci w wykopanych na plaży dolach. O tym stanie rzeczy pisemnie informowałem władze Miasta Świnoujścia, niestety do dzisiaj nic się nie zmieniło. W okolicy dzielnicy nadmorskiej natomiast, co 15 minut wjeżdża i wyjeżdża samochód ciężarowy z piaskiem. Spaliny tych samochodów są zabójcze dla każdego, i ile lat będzie to jeszcze trwało? Co się z tym Świnoujściem dzieje? - ostro komentuje Czytelnik.

Według turysty dużym problemem jest także brak toalet w pobliżu wejść na plażę.

-Dalszy problem to brak szaletów w nowych przejściach przez co "lasy pełne są kału, moczu i chusteczek higienicznych. Na plaży, pomimo zakazów są wprowadzane są agresywne psy, które swoje potrzeby załatwiają na plaży. Regularnie co parę metrów ten sam pies potrafi wydalać regularnie mocz- czytamy w dalszej części listu Czytelnika.

Czytelniczka twierdzi, że wiele razy próbował się skontaktować ze świnoujską strażą miejską, niestety ani razu mu się to nie udało
- Zawiadomienie Straży miejskiej jest niemożliwe - telefon milczy.

Na koniec czytelniczka ostro podsumowuje prace świnoujskich urzędników - Pan Prezydent Miasta Świnoujście wyjeżdża na zagraniczne wakacje i jego ignorowanie wszystkich gości jest jednoznaczne. Frajerzy są, będą i nic tego nie zmieni, najważniejsze kasa gra i leci aż przeleci. Świnoujście perła Bałtyku? Wiele jest także innych spraw, które są przez Urząd Miasta nieregulowane. Nie jestem urzędnikiem Pana Prezydenta, abym wykonywał prace za tych urzędasów, których nie widać i nie słychać - beznadziejna sytuacja!

Nie mogliśmy nie zapytać, co na ten temat sądzi prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

- Trudno odnieść się do anonimowego listu osoby, której nad morzem przeszkadzają nawet przepływające statki. Liczba turystów rośnie. Do urzędu wpływa wiele pism, podziękowań za bardzo udany pobyt w naszym mieście; bogaty kalendarz imprez rekreacyjnych. Są oczywiście także konkretne uwagi, które staramy się jak najszybciej uwzględnić.
- mówi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Niedziela [23.04.2017, 18:22:10] • [IP: 80.245.191.***]

BRAWO jak do centrum Krakowa ---nie wpuszczać do Świnoujścia samochodów, tylko zatrzymać przed promami na strzezonych parkingach.W mieście tylko elektryczne taxówki i elektryczne minibusy do rozwożenia turystów.(rowery itp)

Dr • Niedziela [23.04.2017, 12:51:20] • [IP: 78.11.122.***]

Turyście zalecam szybką kurację w szpitalu zamkniętym. omamy wzrokowe, słuchowe, węchowe i czuciowe naraz to bardzo poważna sprawa. Nie należy ich lekceważyć.

Gość • Sobota [22.04.2017, 18:47:55] • [IP: 37.8.215.**]

Mam wrażenie, że to wcale nie był turysta. To wypociny miejscowego nudziarza pesymisty.

Gość • Sobota [22.04.2017, 18:41:36] • [IP: 178.238.246.**]

Nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu do Świnoujścia i wdychania spalin okrętowch zawsze można pojechac na plażę do Tunezjii lub Egiptu i mieć wystrzałowe atrakcje.

Gość • Sobota [22.04.2017, 17:57:11] • [IP: 80.245.181.***]

W jednym ma rację. Skąd ten wszechobecny gruz na naszej plaży ? ??

Gość • Sobota [22.04.2017, 17:51:23] • [IP: 80.245.183.***]

To może być prawda.

Gość • Sobota [22.04.2017, 16:12:33] • [IP: 178.238.249.**]

Jakiś nawiedzony, albo pomylił miasta. Piasek na naszej plaży jest miękki. Z tym zakopywanym gruzem, przesxedł gość samego siebie.

Gość • Sobota [22.04.2017, 16:09:12] • [IP: 93.94.190.**]

PRZESADZAJĄ, BYŁEM W POŁCZYNIE W SANATORIUM W STYCZNIU. TAM DOPIERO BYŁ SMOG ZERO WIATRU I WSZYSTKO WISIAŁO JAK MGŁA W POWIETRZU A OPŁATY 4 ZŁ ZA DOBĘ.

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:45:46] • [IP: 88.156.206.**]

jaki wrażliwy niesłyszałam żeby spaliny od statków komus przeszkadzało a zasyfiała plaża to jest przez to bydło co sie uważają za turyste i mają pretensje do życia

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:44:39] • [IP: 178.238.246.**]

Spacerujac plaza -mozna zobaczyc wielu ludzi ktorzy spaceruja z psami ktore zalatwiaja sie do piasku i to samo jest latem JAK TO SIE MA DO BLEKITNEJ FLAGI!!

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:39:34] • [IP: 178.238.246.**]

ULICA PRZY PROMENADZIE POWINNA BYC ZAMKNIETA DLA SAMOCHODOW OSOBOWYCH-TYLKO DOSTAWCZE I AUTOBUSY MOGLY BY JEZDZIC A TYMCZASEM NAWET NASI MIESZKANCY ROBIA SOBIE PRZEJAZDZKI I SMROD SAMOCHODOWY JEST JUZ NA PROMENADZIE.W HISZPANI ZAMKNIE TE SA ULICE BLISKO PROMENADY NAWET AUTOBUSY TURYSTYCZNE MAJA ZAKAZ WJAZDU-TURYSCI MUSZA SOBIE RADZIC Z BAGAZEM NAWE NIEMCY.MOZE W KONCU DOTRZE TO DO RADNYCH I POMYSLA O SRODOWISKU I O TYM ZE POBIERANIE KLIMATYCZNEGO WIAZE SIE Z SWIERZYM POWIETRZEM

BS • Sobota [22.04.2017, 14:12:24] • [IP: 80.245.180.***]

Naszym zdaniem w Świnoujściu są tak duże wiatry na szczęście, że nie ma smogu. Jednak Warszów jest zniszczony przemysłem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:23:45] • [IP: 92.42.112.***]

Pewnie wjechał samochodem i zatruwał powietrze dla przyjezdnych 50 zł za godzinę parkowania w Świnoujściu albo zostawić auto na Warszowie i za okazaniem biletu parkingowego komunikacja miejska za darmo.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:08:45] • [IP: 79.186.64.**]

W 100% prawda. Wystarczyłoby zrobić pomiary czystości powietrza przez niezależne laboratorium i sprawa dla wszystkich byłaby jasna że powietrze zanieczyszczone!! A opłaty dokonuje się za pobyt w miejscowości uzdrowiskowej która MUSI spełniać pewne kryteria CZYSTOSCI POWIETRZA!! I

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:55:13] • [IP: 46.231.63.**]

jaki znowu smród? mogę się zgodzić ze smrodem z portu podczas przeładunku soi, ale poza tym? ludzie mamy jedno z najczystszych pod względem powietrza miast w Polsce, więc nie rozumiem zarzutów związanych z duszącymi oparami i spalinami. Oczywiście powietrze jest zanieczyszczone, ale jak ktoś chce oddychać czystszym powietrzem proszę jechać do dżungli w Brazylii tam na pewno będzie mniej spalin niż tu, ewentualnie wysoko w góry może Himalaje? nie jest tu idealnie, ale jest o wiele lepiej z powietrzem niż w pięknym Wrocławiu czy Krakowie. Pozostałe zarzuty mocno przesadzone.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:54:55] • [IP: 195.187.15.***]

Musiałem wyjechać na kilka miesięcy do Łodzi. Zapraszam, , zdruzgotanego " turystę - Tutaj jest pięknie. Ja się cieszę, że zaraz będę mógł wrócić. Okno otworzę - przewietrzę mieszkanie i z wielką ochotą pójdę na spacer na '' zasyfioną '' plażę.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:40:17] • [IP: 31.17.248.**]

Gość sobota 8.29.58. To zwykła zazdrość, jeśli wmawiasz idiocie, że na Śląsku powietrze jest czystsze niż w samozwanczym uzdrowisku.

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:27:45] • [IP: 88.156.234.***]

Tego typu artykuły tylko mnożą tzw.malkontentów którzy wypowiadają się na tutejszym forum.Uważam iż ten" turysta" został wyssany z palca...który dziwnym trafem wypowiada się w imieniu wszystkich wczasowiczów.Ja słyszę całkowicie inną opinię z ust turystów odwiedzających nasze piękne miasto...Uważają, że Świnoujscie pięknieje z roku na rok, a malkontenci za pośrednictwem niektórych bzdurnych artykułów iswinoujście, twierdzą, ze nasze miasto zalewane jest betonem.Czy Wy, szanowni redaktorzy iswinoujscie, kochacie nasze miasto, czy Go nienawidzicie.A może każe Wam tak pisać Naczelny?.Musicie wiedzieć, że tzw. malkontentów w Świnoujsciu jest zaledwie garstka...i że na pewno oni giną w tłumie...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:52:13] • [IP: 31.17.248.**]

Krytyka zawsze boli a najbardziej gdy dotyczy osobiscie. Ktoś tu chwali jedyną toaletę (ile jest ich w pobliskim Ahlbecku, ile lat była nieczynna i za co ją wybudowano?) Opłata kuracja na upiększanie miasta? A na co idą dotacje unijne? Trudno wam przyjąć krytykę a zapominajcie ile razy narzekano na wlasnych mieszkańców, którzy w piecach palą śmieciami. Ten smród czuć w całym mieście. Więc ta krytyka jest w 100% zasada.

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:29:58] • [IP: 37.7.4.***]

Co za idiota, może za czyste, nie przyzwyczajony i go dusiło, przyzwyczajony do swojego czystego śląskiego powietrza.

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:15] • [IP: 80.245.184.***]

, , bogaty kalendarz imprez rekreacyjnych." - Karelus chyba żyje w innym mieście heeeehe

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:49:24] • [IP: 80.245.178.***]

turysta chyba nacpany jakis

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:36:20] • [IP: 92.18.247.***]

Ja pierd...!! :D

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:13:58] • [IP: 62.69.253.***]

Sorry taki mamy klimadło.

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:30:47] • [IP: 93.94.184.***]

A to odcinek pt " Socjopata nad morzem " ??

Oglądasz 1-25 z 90
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■