POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 17:41:13] • Świnoujście

GAZ-SYSTEM rozbuduje Terminal LNG w Świnoujściu

GAZ-SYSTEM rozbuduje Terminal LNG w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

GAZ–SYSTEM podjął decyzję o rozbudowie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po zakończeniu prac jego moce regazyfikacyjne wzrosną z obecnych 5 mld m3 do 7,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie.

Planowana rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu obejmuje zwiększenie istniejącego układu regazyfikatorów SCV o kolejne jednostki. Obecnie GAZ-SYSTEM wraz ze spółką zależną Polskie LNG przygotowują uruchomienie postępowania przetargowego na wykonanie wstępnych prac projektowych (FEED) oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, którego elementem jest otrzymanie decyzji środowiskowej.

Jednocześnie GAZ–SYSTEM prowadzi analizy związane z rozbudową terminalu o nowe funkcjonalności. Uwzględniają one perspektywy rozwoju rynku LNG w kraju oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka dostrzega duży potencjał skroplonego gazu ziemnego wykorzystanego jako paliwo – chce rozwijać usługi załadunku LNG i bunkrowania statków, a także bezpośrednio dostarczać skroplony gaz ziemny do klientów z wykorzystaniem logistyki samochodowej i kolejowej.

Rozważany przez GAZ–SYSTEM zakres rozbudowy terminalu obejmuje m.in. budowę drugiego stanowiska statkowego, budowę bocznicy kolejowej w celu uruchomienia przeładunku LNG na kolej oraz budowę trzeciego zbiornika LNG.

LNG stało się jednym z najbardziej perspektywicznych paliw na zmieniającym się dynamicznie rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki rozbudowie terminalu w Świnoujściu będziemy aktywnym graczem na tym rynku. Zyskamy dzięki temu dodatkowe możliwości odbioru i przesyłu gazu oraz zwiększymy konkurencyjność polskiego terminalu. Opierając się na obecnym postępie technologicznym w branży LNG i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, GAZ-SYSTEM będzie mógł wybrać optymalną drogę rozwoju infrastruktury i usług terminalu. W ten sposób w pełni wykorzystamy potencjał rynkowy regionu – powiedział Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM.

Poza projektem rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu, GAZ-SYSTEM prowadzi również inne projekty strategiczne: budowę gazociągu Baltic Pipe w ramach Korytarza Norweskiego oraz pracuje nad koncepcją pływającego terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej. Spółka realizuje także dużą rozbudowę krajowej sieci przesyłowej – w najbliższych latach powstanie ponad 2000 km nowych gazociągów przesyłowych.

Informacje Polskie LNG


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [26.04.2017, 11:32:46] • [IP: 62.69.252.**]

przypominam ze przy budowie konstrukcja jednego z zbiornikow byla naruszona... tylko czekac az to dupnie...

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:29:00] • [IP: 46.231.63.***]

A CO NA TYM ZYSKA MIASTO I MIESZKAŃCY ZA TO ŻE SIEDZIMY NA BOMBIE, , , , ,

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:16:03] • [IP: 109.241.63.***]

Kiedyś jak w sklepach rosły ceny, to Gomułka mówił, że lokomotywy staniały. Dzisiaj inaczej" rozbudowują" mówi" dobra zmiana". Zobaczymy ile jeszcze ten festiwal rozdawnictwa i marnowania pieniędzy potrwa. Kasa już się kończy!! Ceny gazu poszły w górę i myślą, że zawsze będziemy dopłacać do górnictwa.. Kiedyś za podwyżkę kiełbasy ze stanowiska poleciał I sekretarz ! Przypominam ten fakt PISOWCOM!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:13:46] • [IP: 164.127.170.***]

O, to widzę, że do mojego domu położonego na rogatkach Swinoujścia jednak wybuch gazu może dotrzeć. Powinni tez podać do wiadomości publicznej grafiki pokazujące krąg rażenia wybuchu takiego gazu.

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:05:51] • [IP: 37.47.181.**]

no a gaz jest bezpieczniejszy o terminala kontenerowego ? a gdzie protesty...bałwany sterowane!

Gość • Piątek [21.04.2017, 09:05:09] • [IP: 94.254.226.***]

Polska aktywnym graczem ale beka

Gość • Piątek [21.04.2017, 06:59:07] • [IP: 37.47.132.**]

Już wiem gdzie zatrudnią misiewicza.

Gość • Piątek [21.04.2017, 00:01:38] • [IP: 93.94.190.**]

Do 23 41 54 A odprowadzasz podatek do Urzędu za wynajęcie kwater?bo ja tak.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 23:41:54] • [IP: 88.156.234.***]

Brawo - budować !! Kolejne miejsca pracy dla ludzi a i prawobrzeże znów zarobi na wynajmie kwater dla pracowników.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 23:15:27] • [IP: 93.94.190.**]

Popieram
Popieram IP 80 245 189 Bardzo mądra wypowiedż.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 21:40:16] • [IP: 94.254.224.***]

Skoro gaz-system mówi że rozbuduje..., to znaczy że za gaz zapłacimy 20% więcej !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 21:40:02] • [IP: 93.94.190.***]

DO GOŚCIA : Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:30:18] • [IP: 80.245.189.***] - Święta racja !!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 21:25:16] • [IP: 45.21.216.**]

Faktycznie, kolejne stanowisko rozładowcze jest niezbędne. Gazowce będą czekały na rozładunek. To przypomina konieczną potrzebę budowania-jak w przypadku przejścia granicznego na końcu ulicy Grunwaldzkiej:)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 21:14:21] • [IP: 62.69.231.***]

Podobnie było z wieżowcem na slumsie Platan...

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:30:18] • [IP: 80.245.189.***]

ILE RAZY MOŻNA PISAĆ O TYM SAMYM WYBUDUJECIE SOBIE NA WIEJSKIEJ JUŻ PISAŁEM NIE RAZ SZYBCIEJ WAS W POWIETRZE BY WYJEBAŁO I BĘDZIE NARÓD MNIEJ SKŁÓCONY OCZYWIŚCIE ŻEBY NIE BYŁO NIE JESTEM Z PIS, PO, PZPR , SLD, PSL ORAZ INNEGO GÓWNA MAM DOSYĆ SŁUCHANIA TYCH BAŁWANÓW I UTRZYMYWANIA ZE SWOICH PODATKÓW I TE ICH FANABERIE ROZWALANIE LIMUZYN , ROZDAWNICTWA W SENSIE 500 PLUS ZŁAMANEGO GROSZA NIE DOSTAŁEM OD NIKOGO WYCHOWAŁEM DZIECI WNUKI I DAŁEM RADĘ

Gość • Czwartek [20.04.2017, 19:56:37] • [IP: 92.42.119.***]

Z zaciekawieniem będę oczekiwał informacji gdzie ten trzeci zbiornik będzie pobudowany skoro przedtem niby te dwa ledwo się zmieściły. Czy teraz też te idiotyzmy z nietoperzami się powtórzą?

Gość • Czwartek [20.04.2017, 19:14:28] • [IP: 95.129.226.**]

Pis wybuduje posesje rydzykowi co najwyżej.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 18:59:50] • [IP: 93.94.185.***]

No i gitara :)

Oglądasz 1-18 z 18
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (wtorek) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■