░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 12:56:07] • Świnoujście

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

40-letniego Syryjczyka ze szwedzką kartą pobytu, który kierował w stanie nietrzeźwości samochodem i usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, zatrzymała 15 kwietnia w Świnoujściu Straż Graniczna.

Cudzoziemiec kierował bmw z niemiecką rejestracją i chwilę przed kontrolą drogową zjechał autem z promu przybyłego ze Szwecji. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna przebywa w Polsce bez wymaganych dokumentów. Zdecydowali poza tym o zbadaniu jego trzeźwości, ponieważ wyczuli zapach alkoholu. Cudzoziemiec chciał przekupić strażników granicznych kwotą 50 euro.

Dalsze czynności przeprowadzone zostały w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyznę poddano badaniu, miał 1,10 prom. alkoholu. Został zatrzymany, a banknot, którym chciał przekupić funkcjonariuszy, zabezpieczony.

W toku dalszego postępowania Syryjczyk usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Cudzoziemiec nie przyznał się do winy i nie skorzystał z dobrowolnego poddania się karze. Sprawą zajmie się więc Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

Po wykonaniu czynności procesowych Syryjczyka zwolniono i pouczono o konieczności opuszczenia Polski.

http://www.morski.strazgraniczna.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:44:10] • [IP: 37.47.167.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:18:18] • [IP: 109.173.155.***]

92.43.113, ty przebyales w tej Syrii nielegalnie, po pijaku jezdziles i dawałes lapowki policjantom ? I po tym wszystkim traktowali cię z goscinnoscia i uznaniem ? To oni tam szurnieci sa chyba !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:14:41] • [IP: 78.109.23.*]

lepszy rydz niz nic to mogli powiedziec ze nie chca a nie jeszcze problemy komus robil ze zapytal czy nie sa glodni

Gość • Wtorek [18.04.2017, 22:25:51] • [IP: 92.42.113.**]

Spędziłem wiele lat na Bliskim Wschodzie.Jako Polak byłem zawsze traktowany z wielką gościnnością i uznaniem.Mam wielu przyjaciół muzułmanów, chrześcijan Takiej nienawiści jak w tylu komentarzach tutaj nie ma w żadnym innym europejskim kraju.Tego jestem pewien

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:42:26] • [IP: 92.42.112.***]

Jak nauczała Kopacz to jest utalentowany inżynier albo lekarz. Nowoczesna prezes może dać mu dobry etat w naszym szpitalu.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:37:35] • [IP: 95.160.155.***]

Jaki Syryjczyk ze szwedzką kartą pobytu? Przecież to na pewno Szwed z dziada pradziada. Wręcz WIKING! ;)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:26:49] • [IP: 94.254.227.**]

Żenująca decyzja prokuratury i sądu. Straż tu nie miała nic do gadania.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:22:23] • [IP: 92.42.112.***]

Miejscowi członkowie PO i tzw. KOD mają okazję zaopiekować się wyczekiwanym gościem który bez wizy chciał ich odwiedzić i ubogacić kulturowo. Jest też powód aby zorganizować marsz poparcia dla ciapatego.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:47:47] • [IP: 80.94.29.*]

jechał pijany i się nie przyznał :D

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:47] • [IP: 37.8.215.*]

to jakis zart?

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:16] • [IP: 80.245.189.***]

WIERZĘ W MĄDROŚĆ SĄDU ŚWINOUJSKIEGO I NAKAŻE DEPORTACJĘ DO SWEGO KRAJU I SWEGO DOMU ULEPIONEGO Z KROWIEGO PLACKA I SWEJ KOZY DO JEŻDŻENIA ORAZ UPRAWIANIA SEKSU

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:21:08] • [IP: 178.238.252.**]

obciach str arzy granicznej

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:20:10] • [IP: 95.129.226.***]

no i co ciapaty na sanki zjechał? no i oby miał wesoło na czerwoniaku żeby miał co opowiadać kolegom habibom jak wyjdzie jechać z nim

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:12:51] • [IP: 90.185.183.***]

Jak to pouczono? Byl przeciez nielegalnie w Polsce, trzeba go bylo odprowadzic z powrotem skad przyjechal, czyli na prom i poczekac az odplynie na wlasny koszt lub koszt kraju z ktorego wyjechal. Tak sie to praktykuje m.in. w Niemczech i w Skandynawii. Sama sytuacja jego pojawienia sie w Polsce, sposobu podrozy oraz zachowania wzbudza podejrzenia, strach sie bac po ostatnich wypadkach terrorystycznych, rowniez w Szwecji. Nasze sluzby powinny byc ostrozne, rowniez na granicy polsko-niemieckiej; coraz czesciej spotyka sie w Swinoujsciu osoby pochodzenia arabskiego, ciekawa jestem zatem czy majac prawo azylu w Niemczech wolno im sie swobodnie przekraczac granice z Polska? Mam co do tego powazne watpliwosci?.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:11:29] • [IP: 81.173.128.*]

Chszescijanski Syryjczyk bo moslem by sie nie napil, czyli nasz chlop.

pastuch • Wtorek [18.04.2017, 17:59:33] • [IP: 95.129.228.**]

dawne przyzwyczajenia, jak to na kozie jeździło się na bani.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 17:44:12] • [IP: 37.47.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:33:17] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:04:27] • [IP: 95.129.228.***]

w 2050 r z Azji przyjadą i nakryją całą Europę Czapkami

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:08:14] • [IP: 95.129.226.**]

Ałach się napier... i co mu zrobią od Syryjczyka gardzą kasą a na promenadzie ful nie legalnych pracuje.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:59:39] • [IP: 92.42.114.**]

co to znaczy :" pouczono o konieczności Polski?" kiedy? gdzie? kto tego dopilnował? jak to wygląda z punktu widzenia naszego prawa? na myśl nasuwa się konieczność deportacji. czy do niej doszło? kto poniósł koszty? jaka jest realna skuteczność wyegzekwowania pożądanego zachowania i ewentualnych należności od takiej osoby? przecież to jakiś obłęd!!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:26:08] • [IP: 92.42.114.***]

parodia, Polak by siedział a tego wypuszczają i pomachają palcem by juz nie jezdzil w Polsce po spozyciu.paranoja

Mieszkanka • Wtorek [18.04.2017, 14:22:15] • [IP: 92.42.114.***]

Mieszkańca Świnoujścia też by tak potraktowano. Pouczono o konieczności opuszczeniu Polski. Żałosne !! Polska sprawiedliwość zesrała się ze śmiechu. opuści Polskę pijany samochodem czy piechotą trzeżwy. A może Straż Graniczna odwiezie Syryjczyka pod wskazany adres. Gratuluję pięknej postawy służbą

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:17:09] • [IP: 178.238.253.**]

Tam na południowym wschodzie bez" bakszyszu" się nie obejdzie, to u ciapatych chleb powszedni, BRAWO STRAZ GRANICZNA, pilnować, niech się" klimatyzuja" u Szwedów i Merkel, mamy ważniejsze problemy w kraju do rozwiązania, niż martwic się o nich, robić to co robi Australia, w tył zwrot i do miejsca pobytu!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:16:30] • [IP: 37.47.173.***]

I co dalej z takim panem ? Syryjczyk, niemiecki samochód, na bani, bez wymaganych dokumentów i na dodatek łapówkarz.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■