░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 12:56:07] • Świnoujście

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

40-letniego Syryjczyka ze szwedzką kartą pobytu, który kierował w stanie nietrzeźwości samochodem i usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, zatrzymała 15 kwietnia w Świnoujściu Straż Graniczna.

Cudzoziemiec kierował bmw z niemiecką rejestracją i chwilę przed kontrolą drogową zjechał autem z promu przybyłego ze Szwecji. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna przebywa w Polsce bez wymaganych dokumentów. Zdecydowali poza tym o zbadaniu jego trzeźwości, ponieważ wyczuli zapach alkoholu. Cudzoziemiec chciał przekupić strażników granicznych kwotą 50 euro.

Dalsze czynności przeprowadzone zostały w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyznę poddano badaniu, miał 1,10 prom. alkoholu. Został zatrzymany, a banknot, którym chciał przekupić funkcjonariuszy, zabezpieczony.

W toku dalszego postępowania Syryjczyk usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Cudzoziemiec nie przyznał się do winy i nie skorzystał z dobrowolnego poddania się karze. Sprawą zajmie się więc Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

Po wykonaniu czynności procesowych Syryjczyka zwolniono i pouczono o konieczności opuszczenia Polski.

http://www.morski.strazgraniczna.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:44:10] • [IP: 37.47.167.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:18:18] • [IP: 109.173.155.***]

92.43.113, ty przebyales w tej Syrii nielegalnie, po pijaku jezdziles i dawałes lapowki policjantom ? I po tym wszystkim traktowali cię z goscinnoscia i uznaniem ? To oni tam szurnieci sa chyba !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:14:41] • [IP: 78.109.23.*]

lepszy rydz niz nic to mogli powiedziec ze nie chca a nie jeszcze problemy komus robil ze zapytal czy nie sa glodni

Gość • Wtorek [18.04.2017, 22:25:51] • [IP: 92.42.113.**]

Spędziłem wiele lat na Bliskim Wschodzie.Jako Polak byłem zawsze traktowany z wielką gościnnością i uznaniem.Mam wielu przyjaciół muzułmanów, chrześcijan Takiej nienawiści jak w tylu komentarzach tutaj nie ma w żadnym innym europejskim kraju.Tego jestem pewien

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:42:26] • [IP: 92.42.112.***]

Jak nauczała Kopacz to jest utalentowany inżynier albo lekarz. Nowoczesna prezes może dać mu dobry etat w naszym szpitalu.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:37:35] • [IP: 95.160.155.***]

Jaki Syryjczyk ze szwedzką kartą pobytu? Przecież to na pewno Szwed z dziada pradziada. Wręcz WIKING! ;)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:26:49] • [IP: 94.254.227.**]

Żenująca decyzja prokuratury i sądu. Straż tu nie miała nic do gadania.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:22:23] • [IP: 92.42.112.***]

Miejscowi członkowie PO i tzw. KOD mają okazję zaopiekować się wyczekiwanym gościem który bez wizy chciał ich odwiedzić i ubogacić kulturowo. Jest też powód aby zorganizować marsz poparcia dla ciapatego.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:47:47] • [IP: 80.94.29.*]

jechał pijany i się nie przyznał :D

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:47] • [IP: 37.8.215.*]

to jakis zart?

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:16] • [IP: 80.245.189.***]

WIERZĘ W MĄDROŚĆ SĄDU ŚWINOUJSKIEGO I NAKAŻE DEPORTACJĘ DO SWEGO KRAJU I SWEGO DOMU ULEPIONEGO Z KROWIEGO PLACKA I SWEJ KOZY DO JEŻDŻENIA ORAZ UPRAWIANIA SEKSU

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:21:08] • [IP: 178.238.252.**]

obciach str arzy granicznej

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:20:10] • [IP: 95.129.226.***]

no i co ciapaty na sanki zjechał? no i oby miał wesoło na czerwoniaku żeby miał co opowiadać kolegom habibom jak wyjdzie jechać z nim

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:12:51] • [IP: 90.185.183.***]

Jak to pouczono? Byl przeciez nielegalnie w Polsce, trzeba go bylo odprowadzic z powrotem skad przyjechal, czyli na prom i poczekac az odplynie na wlasny koszt lub koszt kraju z ktorego wyjechal. Tak sie to praktykuje m.in. w Niemczech i w Skandynawii. Sama sytuacja jego pojawienia sie w Polsce, sposobu podrozy oraz zachowania wzbudza podejrzenia, strach sie bac po ostatnich wypadkach terrorystycznych, rowniez w Szwecji. Nasze sluzby powinny byc ostrozne, rowniez na granicy polsko-niemieckiej; coraz czesciej spotyka sie w Swinoujsciu osoby pochodzenia arabskiego, ciekawa jestem zatem czy majac prawo azylu w Niemczech wolno im sie swobodnie przekraczac granice z Polska? Mam co do tego powazne watpliwosci?.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:11:29] • [IP: 81.173.128.*]

Chszescijanski Syryjczyk bo moslem by sie nie napil, czyli nasz chlop.

pastuch • Wtorek [18.04.2017, 17:59:33] • [IP: 95.129.228.**]

dawne przyzwyczajenia, jak to na kozie jeździło się na bani.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 17:44:12] • [IP: 37.47.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:33:17] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:04:27] • [IP: 95.129.228.***]

w 2050 r z Azji przyjadą i nakryją całą Europę Czapkami

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:08:14] • [IP: 95.129.226.**]

Ałach się napier... i co mu zrobią od Syryjczyka gardzą kasą a na promenadzie ful nie legalnych pracuje.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:59:39] • [IP: 92.42.114.**]

co to znaczy :" pouczono o konieczności Polski?" kiedy? gdzie? kto tego dopilnował? jak to wygląda z punktu widzenia naszego prawa? na myśl nasuwa się konieczność deportacji. czy do niej doszło? kto poniósł koszty? jaka jest realna skuteczność wyegzekwowania pożądanego zachowania i ewentualnych należności od takiej osoby? przecież to jakiś obłęd!!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:26:08] • [IP: 92.42.114.***]

parodia, Polak by siedział a tego wypuszczają i pomachają palcem by juz nie jezdzil w Polsce po spozyciu.paranoja

Mieszkanka • Wtorek [18.04.2017, 14:22:15] • [IP: 92.42.114.***]

Mieszkańca Świnoujścia też by tak potraktowano. Pouczono o konieczności opuszczeniu Polski. Żałosne !! Polska sprawiedliwość zesrała się ze śmiechu. opuści Polskę pijany samochodem czy piechotą trzeżwy. A może Straż Graniczna odwiezie Syryjczyka pod wskazany adres. Gratuluję pięknej postawy służbą

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:17:09] • [IP: 178.238.253.**]

Tam na południowym wschodzie bez" bakszyszu" się nie obejdzie, to u ciapatych chleb powszedni, BRAWO STRAZ GRANICZNA, pilnować, niech się" klimatyzuja" u Szwedów i Merkel, mamy ważniejsze problemy w kraju do rozwiązania, niż martwic się o nich, robić to co robi Australia, w tył zwrot i do miejsca pobytu!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:16:30] • [IP: 37.47.173.***]

I co dalej z takim panem ? Syryjczyk, niemiecki samochód, na bani, bez wymaganych dokumentów i na dodatek łapówkarz.

Oglądasz 1-25 z 33
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■