POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 12:56:07] • Świnoujście

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

40-letniego Syryjczyka ze szwedzką kartą pobytu, który kierował w stanie nietrzeźwości samochodem i usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, zatrzymała 15 kwietnia w Świnoujściu Straż Graniczna.

Cudzoziemiec kierował bmw z niemiecką rejestracją i chwilę przed kontrolą drogową zjechał autem z promu przybyłego ze Szwecji. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna przebywa w Polsce bez wymaganych dokumentów. Zdecydowali poza tym o zbadaniu jego trzeźwości, ponieważ wyczuli zapach alkoholu. Cudzoziemiec chciał przekupić strażników granicznych kwotą 50 euro.

Dalsze czynności przeprowadzone zostały w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyznę poddano badaniu, miał 1,10 prom. alkoholu. Został zatrzymany, a banknot, którym chciał przekupić funkcjonariuszy, zabezpieczony.

W toku dalszego postępowania Syryjczyk usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Cudzoziemiec nie przyznał się do winy i nie skorzystał z dobrowolnego poddania się karze. Sprawą zajmie się więc Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

Po wykonaniu czynności procesowych Syryjczyka zwolniono i pouczono o konieczności opuszczenia Polski.

http://www.morski.strazgraniczna.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:44:10] • [IP: 37.47.167.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:18:18] • [IP: 109.173.155.***]

92.43.113, ty przebyales w tej Syrii nielegalnie, po pijaku jezdziles i dawałes lapowki policjantom ? I po tym wszystkim traktowali cię z goscinnoscia i uznaniem ? To oni tam szurnieci sa chyba !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:14:41] • [IP: 78.109.23.*]

lepszy rydz niz nic to mogli powiedziec ze nie chca a nie jeszcze problemy komus robil ze zapytal czy nie sa glodni

Gość • Wtorek [18.04.2017, 22:25:51] • [IP: 92.42.113.**]

Spędziłem wiele lat na Bliskim Wschodzie.Jako Polak byłem zawsze traktowany z wielką gościnnością i uznaniem.Mam wielu przyjaciół muzułmanów, chrześcijan Takiej nienawiści jak w tylu komentarzach tutaj nie ma w żadnym innym europejskim kraju.Tego jestem pewien

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:42:26] • [IP: 92.42.112.***]

Jak nauczała Kopacz to jest utalentowany inżynier albo lekarz. Nowoczesna prezes może dać mu dobry etat w naszym szpitalu.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:37:35] • [IP: 95.160.155.***]

Jaki Syryjczyk ze szwedzką kartą pobytu? Przecież to na pewno Szwed z dziada pradziada. Wręcz WIKING! ;)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:26:49] • [IP: 94.254.227.**]

Żenująca decyzja prokuratury i sądu. Straż tu nie miała nic do gadania.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:22:23] • [IP: 92.42.112.***]

Miejscowi członkowie PO i tzw. KOD mają okazję zaopiekować się wyczekiwanym gościem który bez wizy chciał ich odwiedzić i ubogacić kulturowo. Jest też powód aby zorganizować marsz poparcia dla ciapatego.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:47:47] • [IP: 80.94.29.*]

jechał pijany i się nie przyznał :D

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:47] • [IP: 37.8.215.*]

to jakis zart?

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:16] • [IP: 80.245.189.***]

WIERZĘ W MĄDROŚĆ SĄDU ŚWINOUJSKIEGO I NAKAŻE DEPORTACJĘ DO SWEGO KRAJU I SWEGO DOMU ULEPIONEGO Z KROWIEGO PLACKA I SWEJ KOZY DO JEŻDŻENIA ORAZ UPRAWIANIA SEKSU

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:21:08] • [IP: 178.238.252.**]

obciach str arzy granicznej

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:20:10] • [IP: 95.129.226.***]

no i co ciapaty na sanki zjechał? no i oby miał wesoło na czerwoniaku żeby miał co opowiadać kolegom habibom jak wyjdzie jechać z nim

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:12:51] • [IP: 90.185.183.***]

Jak to pouczono? Byl przeciez nielegalnie w Polsce, trzeba go bylo odprowadzic z powrotem skad przyjechal, czyli na prom i poczekac az odplynie na wlasny koszt lub koszt kraju z ktorego wyjechal. Tak sie to praktykuje m.in. w Niemczech i w Skandynawii. Sama sytuacja jego pojawienia sie w Polsce, sposobu podrozy oraz zachowania wzbudza podejrzenia, strach sie bac po ostatnich wypadkach terrorystycznych, rowniez w Szwecji. Nasze sluzby powinny byc ostrozne, rowniez na granicy polsko-niemieckiej; coraz czesciej spotyka sie w Swinoujsciu osoby pochodzenia arabskiego, ciekawa jestem zatem czy majac prawo azylu w Niemczech wolno im sie swobodnie przekraczac granice z Polska? Mam co do tego powazne watpliwosci?.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:11:29] • [IP: 81.173.128.*]

Chszescijanski Syryjczyk bo moslem by sie nie napil, czyli nasz chlop.

pastuch • Wtorek [18.04.2017, 17:59:33] • [IP: 95.129.228.**]

dawne przyzwyczajenia, jak to na kozie jeździło się na bani.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 17:44:12] • [IP: 37.47.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:33:17] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:04:27] • [IP: 95.129.228.***]

w 2050 r z Azji przyjadą i nakryją całą Europę Czapkami

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:08:14] • [IP: 95.129.226.**]

Ałach się napier... i co mu zrobią od Syryjczyka gardzą kasą a na promenadzie ful nie legalnych pracuje.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:59:39] • [IP: 92.42.114.**]

co to znaczy :" pouczono o konieczności Polski?" kiedy? gdzie? kto tego dopilnował? jak to wygląda z punktu widzenia naszego prawa? na myśl nasuwa się konieczność deportacji. czy do niej doszło? kto poniósł koszty? jaka jest realna skuteczność wyegzekwowania pożądanego zachowania i ewentualnych należności od takiej osoby? przecież to jakiś obłęd!!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:26:08] • [IP: 92.42.114.***]

parodia, Polak by siedział a tego wypuszczają i pomachają palcem by juz nie jezdzil w Polsce po spozyciu.paranoja

Mieszkanka • Wtorek [18.04.2017, 14:22:15] • [IP: 92.42.114.***]

Mieszkańca Świnoujścia też by tak potraktowano. Pouczono o konieczności opuszczeniu Polski. Żałosne !! Polska sprawiedliwość zesrała się ze śmiechu. opuści Polskę pijany samochodem czy piechotą trzeżwy. A może Straż Graniczna odwiezie Syryjczyka pod wskazany adres. Gratuluję pięknej postawy służbą

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:17:09] • [IP: 178.238.253.**]

Tam na południowym wschodzie bez" bakszyszu" się nie obejdzie, to u ciapatych chleb powszedni, BRAWO STRAZ GRANICZNA, pilnować, niech się" klimatyzuja" u Szwedów i Merkel, mamy ważniejsze problemy w kraju do rozwiązania, niż martwic się o nich, robić to co robi Australia, w tył zwrot i do miejsca pobytu!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:16:30] • [IP: 37.47.173.***]

I co dalej z takim panem ? Syryjczyk, niemiecki samochód, na bani, bez wymaganych dokumentów i na dodatek łapówkarz.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Dziewczynka wpadła na maskę samochodu! Ekspert lotniczy, Michał Fiszer nie upilnował dziecka? ■ Nie grozi nam pożar jak w Gorzowie? Strażacy przeprowadzili rozpoznanie operacyjne na wypadek pożaru wieży kościelnej ■ Wręczono Buławy Biznesu 2017 ■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■