POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 12:56:07] • Świnoujście

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

Syryjczyk jechał pod wpływem alkoholu. Próbował przekupić funkcjonariuszy kwotą 50 euro

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

40-letniego Syryjczyka ze szwedzką kartą pobytu, który kierował w stanie nietrzeźwości samochodem i usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, zatrzymała 15 kwietnia w Świnoujściu Straż Graniczna.

Cudzoziemiec kierował bmw z niemiecką rejestracją i chwilę przed kontrolą drogową zjechał autem z promu przybyłego ze Szwecji. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna przebywa w Polsce bez wymaganych dokumentów. Zdecydowali poza tym o zbadaniu jego trzeźwości, ponieważ wyczuli zapach alkoholu. Cudzoziemiec chciał przekupić strażników granicznych kwotą 50 euro.

Dalsze czynności przeprowadzone zostały w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyznę poddano badaniu, miał 1,10 prom. alkoholu. Został zatrzymany, a banknot, którym chciał przekupić funkcjonariuszy, zabezpieczony.

W toku dalszego postępowania Syryjczyk usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Cudzoziemiec nie przyznał się do winy i nie skorzystał z dobrowolnego poddania się karze. Sprawą zajmie się więc Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

Po wykonaniu czynności procesowych Syryjczyka zwolniono i pouczono o konieczności opuszczenia Polski.

http://www.morski.strazgraniczna.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:44:10] • [IP: 37.47.167.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:18:18] • [IP: 109.173.155.***]

92.43.113, ty przebyales w tej Syrii nielegalnie, po pijaku jezdziles i dawałes lapowki policjantom ? I po tym wszystkim traktowali cię z goscinnoscia i uznaniem ? To oni tam szurnieci sa chyba !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:14:41] • [IP: 78.109.23.*]

lepszy rydz niz nic to mogli powiedziec ze nie chca a nie jeszcze problemy komus robil ze zapytal czy nie sa glodni

Gość • Wtorek [18.04.2017, 22:25:51] • [IP: 92.42.113.**]

Spędziłem wiele lat na Bliskim Wschodzie.Jako Polak byłem zawsze traktowany z wielką gościnnością i uznaniem.Mam wielu przyjaciół muzułmanów, chrześcijan Takiej nienawiści jak w tylu komentarzach tutaj nie ma w żadnym innym europejskim kraju.Tego jestem pewien

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:42:26] • [IP: 92.42.112.***]

Jak nauczała Kopacz to jest utalentowany inżynier albo lekarz. Nowoczesna prezes może dać mu dobry etat w naszym szpitalu.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:37:35] • [IP: 95.160.155.***]

Jaki Syryjczyk ze szwedzką kartą pobytu? Przecież to na pewno Szwed z dziada pradziada. Wręcz WIKING! ;)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:26:49] • [IP: 94.254.227.**]

Żenująca decyzja prokuratury i sądu. Straż tu nie miała nic do gadania.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 20:22:23] • [IP: 92.42.112.***]

Miejscowi członkowie PO i tzw. KOD mają okazję zaopiekować się wyczekiwanym gościem który bez wizy chciał ich odwiedzić i ubogacić kulturowo. Jest też powód aby zorganizować marsz poparcia dla ciapatego.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:47:47] • [IP: 80.94.29.*]

jechał pijany i się nie przyznał :D

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:47] • [IP: 37.8.215.*]

to jakis zart?

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:24:16] • [IP: 80.245.189.***]

WIERZĘ W MĄDROŚĆ SĄDU ŚWINOUJSKIEGO I NAKAŻE DEPORTACJĘ DO SWEGO KRAJU I SWEGO DOMU ULEPIONEGO Z KROWIEGO PLACKA I SWEJ KOZY DO JEŻDŻENIA ORAZ UPRAWIANIA SEKSU

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:21:08] • [IP: 178.238.252.**]

obciach str arzy granicznej

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:20:10] • [IP: 95.129.226.***]

no i co ciapaty na sanki zjechał? no i oby miał wesoło na czerwoniaku żeby miał co opowiadać kolegom habibom jak wyjdzie jechać z nim

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:12:51] • [IP: 90.185.183.***]

Jak to pouczono? Byl przeciez nielegalnie w Polsce, trzeba go bylo odprowadzic z powrotem skad przyjechal, czyli na prom i poczekac az odplynie na wlasny koszt lub koszt kraju z ktorego wyjechal. Tak sie to praktykuje m.in. w Niemczech i w Skandynawii. Sama sytuacja jego pojawienia sie w Polsce, sposobu podrozy oraz zachowania wzbudza podejrzenia, strach sie bac po ostatnich wypadkach terrorystycznych, rowniez w Szwecji. Nasze sluzby powinny byc ostrozne, rowniez na granicy polsko-niemieckiej; coraz czesciej spotyka sie w Swinoujsciu osoby pochodzenia arabskiego, ciekawa jestem zatem czy majac prawo azylu w Niemczech wolno im sie swobodnie przekraczac granice z Polska? Mam co do tego powazne watpliwosci?.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:11:29] • [IP: 81.173.128.*]

Chszescijanski Syryjczyk bo moslem by sie nie napil, czyli nasz chlop.

pastuch • Wtorek [18.04.2017, 17:59:33] • [IP: 95.129.228.**]

dawne przyzwyczajenia, jak to na kozie jeździło się na bani.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 17:44:12] • [IP: 37.47.181.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:33:17] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:04:27] • [IP: 95.129.228.***]

w 2050 r z Azji przyjadą i nakryją całą Europę Czapkami

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:08:14] • [IP: 95.129.226.**]

Ałach się napier... i co mu zrobią od Syryjczyka gardzą kasą a na promenadzie ful nie legalnych pracuje.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:59:39] • [IP: 92.42.114.**]

co to znaczy :" pouczono o konieczności Polski?" kiedy? gdzie? kto tego dopilnował? jak to wygląda z punktu widzenia naszego prawa? na myśl nasuwa się konieczność deportacji. czy do niej doszło? kto poniósł koszty? jaka jest realna skuteczność wyegzekwowania pożądanego zachowania i ewentualnych należności od takiej osoby? przecież to jakiś obłęd!!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:26:08] • [IP: 92.42.114.***]

parodia, Polak by siedział a tego wypuszczają i pomachają palcem by juz nie jezdzil w Polsce po spozyciu.paranoja

Mieszkanka • Wtorek [18.04.2017, 14:22:15] • [IP: 92.42.114.***]

Mieszkańca Świnoujścia też by tak potraktowano. Pouczono o konieczności opuszczeniu Polski. Żałosne !! Polska sprawiedliwość zesrała się ze śmiechu. opuści Polskę pijany samochodem czy piechotą trzeżwy. A może Straż Graniczna odwiezie Syryjczyka pod wskazany adres. Gratuluję pięknej postawy służbą

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:17:09] • [IP: 178.238.253.**]

Tam na południowym wschodzie bez" bakszyszu" się nie obejdzie, to u ciapatych chleb powszedni, BRAWO STRAZ GRANICZNA, pilnować, niech się" klimatyzuja" u Szwedów i Merkel, mamy ważniejsze problemy w kraju do rozwiązania, niż martwic się o nich, robić to co robi Australia, w tył zwrot i do miejsca pobytu!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:16:30] • [IP: 37.47.173.***]

I co dalej z takim panem ? Syryjczyk, niemiecki samochód, na bani, bez wymaganych dokumentów i na dodatek łapówkarz.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■