░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 14:32:58] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

fot. Czytelnik

Jeden z mieszkańców, w trakcie czekania na wjazd, na prom Bielik zauważył, że pracownik ŻŚ, co chwilę odsyła samochody z obcymi rejestracjami na przeprawę Karsibór. Nie byłoby, w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z samochodów z rejestracją z Gdańska wjechał na prom bez większych problemów i to jeszcze z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. - Pasażer z czarnego subaru udał się do pracowników Żeglugi, po dłuższej dyskusji okazało się, że czarne subaru także wjechało na prom z pasa dla uprzywilejowanych. Jak widać, jakimś cudem pasażerowi auta udało się ” dogadać” z pracownikami ŻŚ.- tak całą sytuacje opisuje nasz Czytelnik.

Incydent miał miejsce w świąteczny poniedziałek. Prom odbijał z wyspy Uznam o godzinie 12:20.

Mieszkaniec zastanawia się też, jakich argumentów użył mężczyzna, że po kilku minutach wjechał na Bielika bez większych problemów. Jakiekolwiek one były, to jak widać na załączonym zdjęciu okazały się bardzo skuteczne.

- Uważam że takie sytuacje szkodzą wizerunkowi miasta, gdy innych odsyła się z kolejki, a tych co się "dogadają" nie. Bądźmy konsekwentni, albo robimy prom dla wszystkich albo przestrzegamy zasad – podsumowuje Czytelnik.

Co na to Żegluga Świnoujska?

Żegluga Świnoujska twierdzi, że opisana przez Czytelnika sytuacja nie w pełni pokrywa się z wyjaśnieniami pracowników ŻŚ.

- Żaden pojazd nieposiadający uprawnień do korzystania z przeprawy Warszów w dniu 17.04.2017 nie wjeżdżał na prom z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. W związku z sytuacją losową, pełniący tego dnia służbę Dyspozytor zezwolił na przejazd samochodu marki Subaru z gdańskimi rejestracjami. Pojazd wjechał na prom z prawego pasa- informuje nas Żegluga Świnoujska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Sobota [22.04.2017, 23:11:12] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]. ... chyba Ci misiu szare komórki nie zbyt dobrze pracują. ... ale wrażenie mam, że nie masz ich w ogóle. ... ale jak to mówią " głupich nie sieją, sami się rodzą" .

Gość • Sobota [22.04.2017, 19:52:18] • [IP: 80.245.176.***]

trzeba było zrobić zdjęcie z przodu, może tam za szybą jest zezwolenie na wjazd a nie od razu bić pianę

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]

Gdybyś jeden z drugim był na emeryturze wojskowej i dodatkowo takie śmiecie zarabiał jak plącą w żegludze i zajmował stanowisko dyspozytora to tez byś pozwolił LOSOWO wjechać na prom za jakieś 5 euro oczywiście do działki z niedouczonym matrosem.

BS • Sobota [22.04.2017, 14:14:10] • [IP: 80.245.180.***]

Jeśli jest prom pusty lub zostało miejsce, to czemu nie, ale zaznaczmy jednak że należy najpierw mieszkańców wpuszczać, ponieważ dla nie mieszkańców jest prom karsibór. Tyle w temacie

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:08:41] • [IP: 37.248.164.***]

Jeśli prom pusty, to dlaczego nie?.I bywają też przypadki uzasadnione.Nie nam kierowcom to oceniać. Nasi mieszkańcy naprawdę są czepialscy, wszędzie doszukujemy się oszustw.Bądźmy bardziej ludzcy.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:48:03] • [IP: 83.8.129.***]

nie bądźmy takimi zupełnymi egoistami! możliwe że ten przypadek akurat tylko się dogadał, ale przecież są i takie sytuacje kiedy ludzie nie dzwonią po karetkę tylko szybko ładują się do auta i gnają do szpitala i co? ważne jest jaka rejestracja?!! gówno ważna!! oczekuję że każdy szczególny indywidualny przypadek będzie rozpatrywany przez osoby akurat obsługujące przeprawę i nie będą bali się podejmować decyzji bo jakiś społeczniak pstryknie mu fotkę i będzie miał po premii! Sami siebie zaganiacie w skrajność!!

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:41:59] • [IP: 178.238.249.**]

Najwyższy czas zlikwidować na obu przeprawach przejazdy poza kolejnością. Wyjatek : karetki pogotowia, policja w akcji, straż pozarna (z wyłączeniem samochodów osobowych), śmieciarki. Przeprawa w centrum miasta powinna być płatna za KAŻDY samochód bez numeru rejestracyjnego Świnoujścia.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:10:35] • [IP: 95.129.228.***]

na pokładzie promu odstep powinien wynosic 0, 5 metra

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:08:43] • [IP: 80.245.188.***]

Skoro dyspozytor zezwolił wjechać subaru na prom to wpuszczający nie ma nic do gadania. Musial wpuścić. Widze ze niektórzy tu czytają tylko nagłówek a artykułu to już nie

Wsi • Sobota [22.04.2017, 10:56:11] • [IP: 37.47.170.**]

CBŚ na swi wjechało

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:48:18] • [IP: 87.205.239.*]

tunel bedzie i po sprawie a tych nieudacznikow z przeprawy promowej na zielona trawke wyslemy

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:19:47] • [IP: 188.146.66.***]

Jak na promie jest miejsce to zawsze, o każdej porze może wjechać każdy samochód. Tu jak widać luzy duże na promie. Po co prom ma wozić powietrze? Za nasze pieniądze?

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:23:24] • [IP: 2.108.233.***]

Ciekawy jestem kto jest właścicielem tego auta, że ma takie przywileje. Wielu czytelników twierdzi, że to nie pierwszy raz. Ciekawe, czy za każdym razem jest to" sytuacja losowa" czy inne względy?

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:17:57] • [IP: 85.167.100.**]

chlopie widac ze prom niepełny jak odbijał a miał miejsce to wpuscił to chyba logiczne

max • Sobota [22.04.2017, 01:21:31] • [IP: 5.60.44.**]

A ja jak jadę samochodem brata z inną rejestracją niż ZSW, to pokazuję dowód że mieszkam w Świnoujściu i wpuszczają na bieliki...W końcu pacę tutaj podatki, a nie w Toruniu dla Ojca Maybacha...

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:48:22] • [IP: 178.238.252.**]

dostal sto to go wpuscil

hihihahaGość • Piątek [21.04.2017, 23:04:21] • [IP: 94.254.226.***]

A ja myślę że to CBSie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:53:55] • [IP: 92.42.119.**]

Kupują apartament na sezon, składają wniosek i otrzymują zezwolenie - ot, co...

Bucuś • Piątek [21.04.2017, 22:41:22] • [IP: 94.254.226.**]

Nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzyw. Tak samo nie rozumiem cielakow którzy na promie siedzą w aucie i palą z otwartym oknem puszczając dym za okno gdzie stoi matka z dwójką małych dzieci a obok w aucie z matką jedzie malutkie dziecko chcesz się buraku dusić to zamknij okno i wtedy pal wiesniaku z kobietą z tyłu która nie może chwili wytrzymać bez papierosa. Gdzie wtedy jest promiarz?

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:22:25] • [IP: 92.42.119.***]

...czemu...bo ma subaru forestera!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:28:36] • [IP: 83.11.89.***]

Przecierz cale swinoujscie niemcom dupe lize wlazi bez wazeliny gdyby nie niemcy i ich euro to biedota ze swinoujscia stala by podbiedronkai zebraka o dwa zlote z wozka swinoujska ludnosc to biedota i buractwo sezonowe

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:21:33] • [IP: 88.156.206.***]

To nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzywilejowanych. W innym dniu też w pierwszej chwili pracownik ŻŚ nie chciał wpuścić to auto na prom. Wówczas ktoś z wnętrza auta coś powiedział i pracownik wpuścił to auto. Czyli auto jest tych co wszystko mogą i co im się wszystko należy.

Gość sympatyczny • Piątek [21.04.2017, 21:15:33] • [IP: 93.94.185.***]

I po co takie artykuły ? Red nacz nie ma o czym pisać

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:14:59] • [IP: 31.1.16.***]

BURDEL !!

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:48:28] • [IP: 188.146.2.**]

buractwo wychodzi z mieszkańca, a co jak opłacił to nie może? jak ma w długoterminowym wynajmie też nie może bo nie ma plakietki zsw? gula skacze prawda? Świnexit sobie zróbcie i możecie Niemcom się w pas kłaniać, a sorry już to robicie.

Oglądasz 1-25 z 64
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■