░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 14:32:58] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

fot. Czytelnik

Jeden z mieszkańców, w trakcie czekania na wjazd, na prom Bielik zauważył, że pracownik ŻŚ, co chwilę odsyła samochody z obcymi rejestracjami na przeprawę Karsibór. Nie byłoby, w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z samochodów z rejestracją z Gdańska wjechał na prom bez większych problemów i to jeszcze z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. - Pasażer z czarnego subaru udał się do pracowników Żeglugi, po dłuższej dyskusji okazało się, że czarne subaru także wjechało na prom z pasa dla uprzywilejowanych. Jak widać, jakimś cudem pasażerowi auta udało się ” dogadać” z pracownikami ŻŚ.- tak całą sytuacje opisuje nasz Czytelnik.

Incydent miał miejsce w świąteczny poniedziałek. Prom odbijał z wyspy Uznam o godzinie 12:20.

Mieszkaniec zastanawia się też, jakich argumentów użył mężczyzna, że po kilku minutach wjechał na Bielika bez większych problemów. Jakiekolwiek one były, to jak widać na załączonym zdjęciu okazały się bardzo skuteczne.

- Uważam że takie sytuacje szkodzą wizerunkowi miasta, gdy innych odsyła się z kolejki, a tych co się "dogadają" nie. Bądźmy konsekwentni, albo robimy prom dla wszystkich albo przestrzegamy zasad – podsumowuje Czytelnik.

Co na to Żegluga Świnoujska?

Żegluga Świnoujska twierdzi, że opisana przez Czytelnika sytuacja nie w pełni pokrywa się z wyjaśnieniami pracowników ŻŚ.

- Żaden pojazd nieposiadający uprawnień do korzystania z przeprawy Warszów w dniu 17.04.2017 nie wjeżdżał na prom z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. W związku z sytuacją losową, pełniący tego dnia służbę Dyspozytor zezwolił na przejazd samochodu marki Subaru z gdańskimi rejestracjami. Pojazd wjechał na prom z prawego pasa- informuje nas Żegluga Świnoujska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Sobota [22.04.2017, 23:11:12] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]. ... chyba Ci misiu szare komórki nie zbyt dobrze pracują. ... ale wrażenie mam, że nie masz ich w ogóle. ... ale jak to mówią " głupich nie sieją, sami się rodzą" .

Gość • Sobota [22.04.2017, 19:52:18] • [IP: 80.245.176.***]

trzeba było zrobić zdjęcie z przodu, może tam za szybą jest zezwolenie na wjazd a nie od razu bić pianę

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]

Gdybyś jeden z drugim był na emeryturze wojskowej i dodatkowo takie śmiecie zarabiał jak plącą w żegludze i zajmował stanowisko dyspozytora to tez byś pozwolił LOSOWO wjechać na prom za jakieś 5 euro oczywiście do działki z niedouczonym matrosem.

BS • Sobota [22.04.2017, 14:14:10] • [IP: 80.245.180.***]

Jeśli jest prom pusty lub zostało miejsce, to czemu nie, ale zaznaczmy jednak że należy najpierw mieszkańców wpuszczać, ponieważ dla nie mieszkańców jest prom karsibór. Tyle w temacie

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:08:41] • [IP: 37.248.164.***]

Jeśli prom pusty, to dlaczego nie?.I bywają też przypadki uzasadnione.Nie nam kierowcom to oceniać. Nasi mieszkańcy naprawdę są czepialscy, wszędzie doszukujemy się oszustw.Bądźmy bardziej ludzcy.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:48:03] • [IP: 83.8.129.***]

nie bądźmy takimi zupełnymi egoistami! możliwe że ten przypadek akurat tylko się dogadał, ale przecież są i takie sytuacje kiedy ludzie nie dzwonią po karetkę tylko szybko ładują się do auta i gnają do szpitala i co? ważne jest jaka rejestracja?!! gówno ważna!! oczekuję że każdy szczególny indywidualny przypadek będzie rozpatrywany przez osoby akurat obsługujące przeprawę i nie będą bali się podejmować decyzji bo jakiś społeczniak pstryknie mu fotkę i będzie miał po premii! Sami siebie zaganiacie w skrajność!!

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:41:59] • [IP: 178.238.249.**]

Najwyższy czas zlikwidować na obu przeprawach przejazdy poza kolejnością. Wyjatek : karetki pogotowia, policja w akcji, straż pozarna (z wyłączeniem samochodów osobowych), śmieciarki. Przeprawa w centrum miasta powinna być płatna za KAŻDY samochód bez numeru rejestracyjnego Świnoujścia.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:10:35] • [IP: 95.129.228.***]

na pokładzie promu odstep powinien wynosic 0, 5 metra

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:08:43] • [IP: 80.245.188.***]

Skoro dyspozytor zezwolił wjechać subaru na prom to wpuszczający nie ma nic do gadania. Musial wpuścić. Widze ze niektórzy tu czytają tylko nagłówek a artykułu to już nie

Wsi • Sobota [22.04.2017, 10:56:11] • [IP: 37.47.170.**]

CBŚ na swi wjechało

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:48:18] • [IP: 87.205.239.*]

tunel bedzie i po sprawie a tych nieudacznikow z przeprawy promowej na zielona trawke wyslemy

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:19:47] • [IP: 188.146.66.***]

Jak na promie jest miejsce to zawsze, o każdej porze może wjechać każdy samochód. Tu jak widać luzy duże na promie. Po co prom ma wozić powietrze? Za nasze pieniądze?

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:23:24] • [IP: 2.108.233.***]

Ciekawy jestem kto jest właścicielem tego auta, że ma takie przywileje. Wielu czytelników twierdzi, że to nie pierwszy raz. Ciekawe, czy za każdym razem jest to" sytuacja losowa" czy inne względy?

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:17:57] • [IP: 85.167.100.**]

chlopie widac ze prom niepełny jak odbijał a miał miejsce to wpuscił to chyba logiczne

max • Sobota [22.04.2017, 01:21:31] • [IP: 5.60.44.**]

A ja jak jadę samochodem brata z inną rejestracją niż ZSW, to pokazuję dowód że mieszkam w Świnoujściu i wpuszczają na bieliki...W końcu pacę tutaj podatki, a nie w Toruniu dla Ojca Maybacha...

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:48:22] • [IP: 178.238.252.**]

dostal sto to go wpuscil

hihihahaGość • Piątek [21.04.2017, 23:04:21] • [IP: 94.254.226.***]

A ja myślę że to CBSie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:53:55] • [IP: 92.42.119.**]

Kupują apartament na sezon, składają wniosek i otrzymują zezwolenie - ot, co...

Bucuś • Piątek [21.04.2017, 22:41:22] • [IP: 94.254.226.**]

Nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzyw. Tak samo nie rozumiem cielakow którzy na promie siedzą w aucie i palą z otwartym oknem puszczając dym za okno gdzie stoi matka z dwójką małych dzieci a obok w aucie z matką jedzie malutkie dziecko chcesz się buraku dusić to zamknij okno i wtedy pal wiesniaku z kobietą z tyłu która nie może chwili wytrzymać bez papierosa. Gdzie wtedy jest promiarz?

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:22:25] • [IP: 92.42.119.***]

...czemu...bo ma subaru forestera!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:28:36] • [IP: 83.11.89.***]

Przecierz cale swinoujscie niemcom dupe lize wlazi bez wazeliny gdyby nie niemcy i ich euro to biedota ze swinoujscia stala by podbiedronkai zebraka o dwa zlote z wozka swinoujska ludnosc to biedota i buractwo sezonowe

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:21:33] • [IP: 88.156.206.***]

To nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzywilejowanych. W innym dniu też w pierwszej chwili pracownik ŻŚ nie chciał wpuścić to auto na prom. Wówczas ktoś z wnętrza auta coś powiedział i pracownik wpuścił to auto. Czyli auto jest tych co wszystko mogą i co im się wszystko należy.

Gość sympatyczny • Piątek [21.04.2017, 21:15:33] • [IP: 93.94.185.***]

I po co takie artykuły ? Red nacz nie ma o czym pisać

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:14:59] • [IP: 31.1.16.***]

BURDEL !!

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:48:28] • [IP: 188.146.2.**]

buractwo wychodzi z mieszkańca, a co jak opłacił to nie może? jak ma w długoterminowym wynajmie też nie może bo nie ma plakietki zsw? gula skacze prawda? Świnexit sobie zróbcie i możecie Niemcom się w pas kłaniać, a sorry już to robicie.

Oglądasz 1-25 z 64
■ Komunikat. Utrudnienia na rogu Roosevelta i Gałczyńskiego. UWAGA KIEROWCY. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z powodu naprawy sieci kanalizacyjnej, od dziś mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na rogu ulicy Roosevelta i Gałczyńskiego. Prowadzone prace nie spowodują natomiast przerw w dostawie wody do odbiorców ■
■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■