POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.04.2017, 22:07:48] • Świnoujście

Ponad setka zawodników na parkrunie

Ponad setka zawodników na parkrunie

fot. Organizator

Wiosna w powolnym rozkwicie budzi w ludziach chęć do aktywności sportowej. Endorfiny krążą na parkrunie i „zarażają” kolejnych entuzjastów biegu.

W sobotę (08.04.2017) - trzeci raz z rzędu ponad setka zawodników stanęła na linii startu, to naprawdę duży sukces. Fajnie jest obserwować jak dotychczasowi kibice „wskakują” w sportowe stroje i dołączają do biegających.

Przed każdym biegiem zawodnicy mają w „pakiecie” rozgrzewkę, tym razem o odpowiednie rozciąganie zadbała Marta Stefańska (Studio Fitness Energy) i było bardzo, bardzo energetycznie. Rower bezpieczeństwa czyli Adam Krawczuk prowadził czołówkę nieźle przy tym kręcąc alejkami Parku Zdrojowego.

Pierwszy na metę wbiegł Robert Derda (19:21), drugi był Kamil Mazur a trzeci Piotr (Mario Spanic). Wśród kobiet zwyciężyła, biegnąca u nas po raz pierwszy, Emilia Wolińska (21:32), druga była Agnieszka Załoga-Sikorska a trzecia Karolina Romańska. Odnotowano 24 rekordy życiowe na parkrunowej trasie, a 21 osób pobiegło pierwszy raz. Gościliśmy zawodników z Wałcza, Wolina, Laufmützen - Usedom i całą rzeszę świnoujskich biegaczy. Dokładnie 103 osoby wzięły udział w biegu ( w tym spora grupa kijkarzy)oraz 12 czworonogów towarzyszyło swoim właścicielom. Całkiem sporą grupę stanowiły teamy rodzinne.

Ponad setka zawodników na parkrunie

fot. Organizator

Zespół parkrun - dziękuje wszystkim za obecność, zarówno tym biegającym jak i tym, którzy wsparli bieg – licznej grupie wolontariuszy oraz sponsorom - Hotel „Trzy Wyspy”, „Uzdrowisko Świnoujście” oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowego "HOL" im. Jurka Dobrowolskiego w Świnoujściu. atrakcyjny.

A już w sobotę (15.04.2017) kolejny parkrun tym razem Bieg Wielkanocny, że choć bieg rozpoczyna się o godz. 09:00, warto pojawić się około godz. 08:45 i uczestniczyć w profesjonalnej rozgrzewce.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [10.04.2017, 22:05:14] • [IP: 80.245.178.**]

Ale przystojniaki.

Oglądasz 1-1 z 1
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■