POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.04.2017, 22:07:48] • Świnoujście

Ponad setka zawodników na parkrunie

Ponad setka zawodników na parkrunie

fot. Organizator

Wiosna w powolnym rozkwicie budzi w ludziach chęć do aktywności sportowej. Endorfiny krążą na parkrunie i „zarażają” kolejnych entuzjastów biegu.

W sobotę (08.04.2017) - trzeci raz z rzędu ponad setka zawodników stanęła na linii startu, to naprawdę duży sukces. Fajnie jest obserwować jak dotychczasowi kibice „wskakują” w sportowe stroje i dołączają do biegających.

Przed każdym biegiem zawodnicy mają w „pakiecie” rozgrzewkę, tym razem o odpowiednie rozciąganie zadbała Marta Stefańska (Studio Fitness Energy) i było bardzo, bardzo energetycznie. Rower bezpieczeństwa czyli Adam Krawczuk prowadził czołówkę nieźle przy tym kręcąc alejkami Parku Zdrojowego.

Pierwszy na metę wbiegł Robert Derda (19:21), drugi był Kamil Mazur a trzeci Piotr (Mario Spanic). Wśród kobiet zwyciężyła, biegnąca u nas po raz pierwszy, Emilia Wolińska (21:32), druga była Agnieszka Załoga-Sikorska a trzecia Karolina Romańska. Odnotowano 24 rekordy życiowe na parkrunowej trasie, a 21 osób pobiegło pierwszy raz. Gościliśmy zawodników z Wałcza, Wolina, Laufmützen - Usedom i całą rzeszę świnoujskich biegaczy. Dokładnie 103 osoby wzięły udział w biegu ( w tym spora grupa kijkarzy)oraz 12 czworonogów towarzyszyło swoim właścicielom. Całkiem sporą grupę stanowiły teamy rodzinne.

Ponad setka zawodników na parkrunie

fot. Organizator

Zespół parkrun - dziękuje wszystkim za obecność, zarówno tym biegającym jak i tym, którzy wsparli bieg – licznej grupie wolontariuszy oraz sponsorom - Hotel „Trzy Wyspy”, „Uzdrowisko Świnoujście” oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowego "HOL" im. Jurka Dobrowolskiego w Świnoujściu. atrakcyjny.

A już w sobotę (15.04.2017) kolejny parkrun tym razem Bieg Wielkanocny, że choć bieg rozpoczyna się o godz. 09:00, warto pojawić się około godz. 08:45 i uczestniczyć w profesjonalnej rozgrzewce.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [10.04.2017, 22:05:14] • [IP: 80.245.178.**]

Ale przystojniaki.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ Spotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■