POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 08:13:09] • Świnoujście

W tym roku wakacje nad morzem i w górach będą droższe. Hotelarze podnoszą ceny za noclegi

W tym roku wakacje nad morzem i w górach będą droższe. Hotelarze podnoszą ceny za noclegi

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziennik Gazeta Prawna donosi, że w tym roku turyści muszą być przygotowani na większe wydatki na urlopie. Wszystko przez zapowiedź branży hotelarskiej o podniesieniu cen za noclegi. Jak informuje DGP, w tym roku ceny mogą wzrosnąć nawet o 20 %. Gazeta informuje, że wszystko to jest spowodowane dużą frekwencją turystów, zarówno w kurortach nadmorskich jak i górskich.

Jak widać, na wakacje w Polsce decyduje się coraz większa liczba osób. W ubiegłym roku branża hotelarska odnotowała rekordowe wyniki. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku może być podobnie. Mało prawdopodobny wydaje się być scenariusz, że turyści przestraszą się wyższych cen za noclegi.

A Wy gdzie wolicie spędzać wakacje? W Polsce czy za granicą?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Sobota [01.07.2017, 14:06:06] • [IP: 178.238.252.***]

Nikt nie kaze ci placic za piwo 10 zlotych i nietylko za piwo , na promenadzie jest ZABKA, ceny sa takie same jak w miescie , nic dodac . ..

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:23:45] • [IP: 37.47.60.**]

188* nie, nie jesteś jeleniem ale poprostu biedakiem skoro ceny są dla Ciebie zaporowe. Kto matoly powiedział że to ma być dostępne dla wszystkich? Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi albo wybiera wczasy na Rodos! (rodzinne ogrody działkowe ogrodzone siatka)!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 20:04:30] • [IP: 51.15.56.***]

Do wszystkich chejterów Świnoujścia, zapraszam do Międzyzdrojów i innych takich, takich. Nie podobają się promy i ceny? Płakać za Wami nie będziemy. Wolicie gnieździć się na wązkiej plaży, wasza sprawa, prestiż kosztuje.

fororak • Poniedziałek [15.05.2017, 18:53:54] • [IP: 162.253.130.**]

Do : Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 17:30:25] • [IP: 176.11.35.***]...Jak ktoś pragnie dobrej i atrakcyjnej rozrywki to jedzie do Międzyzdrojów, tam jest wspaniała rozrywka, gra w trzy kubeczki...Niesamowita adrenalina, co niektórzy zapamiętują tę atrakcyjną gierkę do końca swych dni na tym padole...

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 17:30:45] • [IP: 83.11.91.***]

Jak się chce mieszkać w hotelu, mieć komfortowe warunki to trzeba płacić. Za granią pokoik dwuosobowy od 380 zł za dobę i jeszcze 40 euro za sprzątanie. A w kraju jak zbyt drogo to jechać w maju. czerwcu, wrześniu -jest 50 % taniej. Nie wszyscy mają dzieci w wieku szkolnym, a oni mają 500+. Wynajmuję w lipcu pokój z łazienka, lodówką, 300 m od morza dla 3 osób za 135 zł i co, to jest drogo?

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 17:30:25] • [IP: 176.11.35.***]

Wszyscy powystawiali stoliki, ogródki piwne, restauracyjki itp ale żeby zrobić coś dla rozrywki cyrk z prawdziwego zdarzenia jaki i wesołe miasteczko bo niema gdzie z dziećmi pójść lub coś innego to nie typowe zagrody dla Niemców z piwem itp kiedyś na promenadzie był jarmark było kolorowo ładnie a teraz hotelikow i żarcie na całej dlugosci gdzie tu atrakcje...

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 16:07:04] • [IP: 80.245.188.***]

piwo po 10, rybka po 100 za kg, szaszłyk drugie tyle cola mała 6 złotych woda 5 zł dziękuję za promkę wole działke. nie jestem jeleniem żeby mnie w rogi walić

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 16:04:31] • [IP: 62.69.252.***]

W tej norze, w tym grajdole z chamskimi mieszkańcami i cenami z kosmosu ?? NIGDY !! Lepiej będzie zniszczyć promy, żeby to całe chamstwo nie wydostawało się za granice tego grajdołu. Coś mi sięwydaje, że mieszkańcy (nazwę ich delikatnie) nienawidzący przyjezdnych, bardzo chętnie przenoszą się w inne rejony kraju. Siedzieć zatem na dupie w swoim grajdole, i nie wychylać się na świat, bo zarazicie ludzi swoim zezwierzęceniem, i dopiero będzie !! Ceny sobie podnoście do woli. Już i tak niewiele osób do was przyjeżdża, a i Niemcy przestaną. Chamem to ty jesteś, a mieszkańcy Świnoujścia wcale się wczasowiczami nie cieszą, poza garstką obcych właścicieli hoteli. Czy ktoś cię tu zaprasza, chamie?

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 16:01:58] • [IP: 62.69.252.***]

Wali na głowę średnia cena 70zl osoba za dobę niektórzy tyle dniówki w pracy nie mają Jedź na. ...Majorkę. Albo opalaj się na działce. W Świnoujściu brak wody i brak na nią widoków. W czasie sezonu wczasowiczów jest 4 razy tyle co mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:58:02] • [IP: 62.69.252.***]

W tej norze, w tym grajdole z chamskimi mieszkańcami i cenami z kosmosu ?? NIGDY !! Lepiej będzie zniszczyć promy, żeby to całe chamstwo nie wydostawało się za granice tego grajdołu. Coś mi sięwydaje, że mieszkańcy (nazwę ich delikatnie) nienawidzący przyjezdnych, bardzo chętnie przenoszą się w inne rejony kraju. Siedzieć zatem na dupie w swoim grajdole, i nie wychylać się na świat, bo zarazicie ludzi swoim zezwierzęceniem, i dopiero będzie !! Ceny sobie podnoście do woli. Już i tak niewiele osób do was przyjeżdża, a i Niemcy przestaną. Złapali cię na złodziejstwie?? Ostatni taki" wczasowicz" zdemontował mi baterię w umywalce, Warszawiak...

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:55:43] • [IP: 62.69.252.***]

Masakra bezmyślność brak słów na ludzką głupotę.. .. Też tam byłem nie raz i już mi się nie chce. To jednak za daleko na plażę!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:49:17] • [IP: 62.69.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:42:54] • [IP: 50.7.78.**]

Trzeba być masochistą, żeby tutaj przyjeżdżać. W tym smutnym jak dupa zabetonowanym komercyjnym mieście nic się nie dzieje. Zero baletów, zero atrakcji poza Bielikami, Latarnią, Wiatrakiem, dzikami i menelami. Plaża też już jest zniszczona przez jełopów, którzy na siłę chcą Świnoujście zamienić w Miami. Apropo, jest w tym mieście jakaś atrakcja, która nie jest poniemiecka?

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 14:59:44] • [IP: 194.179.96.***]

Pochodzę ze Świnoujścia i akurat przebywam na Majorce, nie ma porównania. Jestem za Majorką.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 14:05:24] • [IP: 92.42.114.*]

No do Egiptu i innych krajów muzułmańskich to już raczej nikt nie pojedzie.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 13:40:19] • [IP: 80.245.180.**]

a zarobki bez zmain, , nigdy nie pojde do pracy za 1800 zl

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 13:23:37] • [IP: 178.238.246.**]

Przyjazne państwo ale tylko dla bogatych. Bieda musi spędzać wakacje w domciu lub na działce przy pieleniu grządek.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 13:15:36] • [IP: 80.245.184.**]

Woda, prąd, gaz, wszystkie usługi poszły w górę. I tak to własnie 500+ jest oacane kosztem wszystkich. ceny poszły wszędzie do góry, a z Katowic to raczej oni jada nad morze a nie odwrotnie.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 12:27:42] • [IP: 89.76.26.***]

W tej norze, w tym grajdole z chamskimi mieszkańcami i cenami z kosmosu ?? NIGDY !! Lepiej będzie zniszczyć promy, żeby to całe chamstwo nie wydostawało się za granice tego grajdołu. Coś mi sięwydaje, że mieszkańcy (nazwę ich delikatnie) nienawidzący przyjezdnych, bardzo chętnie przenoszą się w inne rejony kraju. Siedzieć zatem na dupie w swoim grajdole, i nie wychylać się na świat, bo zarazicie ludzi swoim zezwierzęceniem, i dopiero będzie !! Ceny sobie podnoście do woli. Już i tak niewiele osób do was przyjeżdża, a i Niemcy przestaną.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 11:09:17] • [IP: 87.204.191.***]

Myśleli że jak dostano pińcet+ to bedo wakacje a tu ceny fik do góry I dalej w czarnej d..ie. No Co za paskudne prawa ekonomii...kto by to przewidział...

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 11:04:27] • [IP: 80.245.189.***]

Podziwiam ludzi co przyjezdzaja do tej brudnej wioski.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 10:59:36] • [IP: 95.129.226.**]

TO SĄ NIEZŁE ZŁOTÓWY MERCAMI SIĘ ROZBIJAJĄ ALE PŁAKAĆ UMIEJĄ JAK IM TO ŹLE JAK TU ŻYĆ. Przedobrzą to po rozum pójdą. Tu tym mendom powinni się dobrać do podatków.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 10:59:08] • [IP: 95.129.228.***]

Wszystko drożeje taka prawda, więc skąd te zdziwienie, utrzymanie hotelu czy pensjonatu to nie są małe pieniądze, zobaczcie jak ceny wynajmu mieszkań poszły do góry za byle pokoik 600 - 700 złoty a o kawalerkach już nie wspomne

Schoolwysyn • Poniedziałek [15.05.2017, 10:50:07] • [IP: 94.254.232.**]

Sa dodatkowe pieniądze z 500+ na rynku. Wzrosło najnizsze wynagrodzenie. Jest inflacja. Nie dziwi mnie to.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 10:47:29] • [IP: 188.146.135.***]

Wali na głowę średnia cena 70zl osoba za dobę niektórzy tyle dniówki w pracy nie mają

Oglądasz 1-25 z 42
■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■