POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.03.2017, 15:29:28] • Świnoujście

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył.



Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 14.00, na deptaku osiedla Platan, w pobliżu hotelu Hilton. Dostawca jedzenia podczas cofania auta nie zauważył kobiety z wózkiem spacerowym, która wyszła spomiędzy ławek. Na tę chwilę nie wiemy, czy dziecko było w wózku czy obok niego.

Na miejsce wezwano pogotowie. Ambulans na sygnale zabrał dziecko i jego ojca. Druga karetka przewiozła do szpitala matkę, która kulała na jedną nogę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, stan dziecka jest stabilny.

Dziecięcy wózek jest uszkodzony. Jego rączka znajdowała się między tylnym kołem i zderzakiem pojazdu.

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Matka z dzieckiem była prawdopodobnie wcześniej na zakupach, bo na miejscu zostawiła torbę z rzeczami.

Dostawca to młody mężczyzna, który, jak się dowiedzieliśmy, po raz ostatni był tego dnia w pracy.

- Dziś około godziny 14.00 w strefie ruchu przy ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Na skutek doznanych obrażeń 2-letni chłopczyk został przetransportowany helikopeterm do szpitala w Szczecinie, natomiast matka dziecka trafiła do świnoujskiego szpitala. Stan poszkodowanych na tą chwilę jest stabilny. 20-letni sprawca zdarzenia był trzeźwy. W ramach prowadzonego postępowania będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia - pisze asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [23.03.2017, 21:33:32] • [IP: 5.172.235.***]

NIGDY nie zachodzi się za tył pojazdu który cofa. sam jeździłem dostawczym blaszakiem, w którym przy wrzuceniu wstecznego załączał się przerywany sygnał dźwiękowy, ale to i tak nie włączało myślenia u pieszych i ładowali się pod koła... to samo z 40'sto tonowcami... Kiero robi manewr z dostawa tyłem pod rampę biedronki wyje sygnał dźwiękowy i miga jak lampki na choince i jakaś babka zachodzi mu za naczepę... Jakby na nią najechał to po pierwsze nawet by nie poczuł, że na nią najechał, a po drugie przez dupę wyszły by jej flaki. Zatraciliście instynkt samozachowawczy czy jak to jest?

Gość • Środa [22.03.2017, 20:45:04] • [IP: 80.245.180.***]

jak bys znal przepisy to bys wiedzial ze kierowcy taxy moga jezdzic bez pasow (bezpieczenstwo)

Gość • Środa [22.03.2017, 06:56:13] • [IP: 37.249.91.**]

ja bym goscia chyba polamal na miejscu

Gość • Wtorek [21.03.2017, 19:27:36] • [IP: 37.47.148.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.03.2017, 16:37:05] • [IP: 62.69.203.***]

Każdego, kto doszukuje się winy pieszych pozbawiłbym prawa prowadzenia pojazdów do końca życia.

Gość • Wtorek [21.03.2017, 08:29:29] • [IP: 92.42.113.***]

To jest samochód dostawczy. Pani siedząca na ławce z dzieckiem i zakupami siedziała za tym samochodem. Kierowca pewnie nie zauważył tej Pani za samochodem pewnie myślał że siedzi na tej ławce. Wstała i ruszyła mu za samochód. Po prostu to był nieszczęśliwy wypadek a ta Pani mogła też pomyśleć. ..

Gość • Wtorek [21.03.2017, 00:12:39] • [IP: 178.238.247.***]

Czepiliście się młodego. Cofał z was ktoś kiedyś? Wystarczyło, że patrzył 3 sekundy w drugie lusterko a baba wstała z ławki i ruszyła mu za bagażnik. Byliście tam? Może w całej tej sytuacji gość się zatrzymał, zmienił stację w radiu, odebrał telefon i znów ruszył. Dostanie mandat, albo wyrok za nieumyślne spowodowanie czegośtam i koniec. Nauczy się. Zacznie przy cofaniu manewrować na boki, żeby zlikwidować martwe pola za narożnikami auta. Zapłaci mandat. Koniec. Teksty, że ojciec jeśli ma jaja to wie co z nim zrobić... Niech najpierw strzeli swoją lubą - prowadząc wózek kobieta powinna uważać 20x bardziej, bo byle rowerzysta w chwilę nieuwagi może jej zabić dzieciaka.

tomcio • Poniedziałek [20.03.2017, 17:51:18] • [IP: 95.41.67.***]

Wszyscy powinni uważać. Niestety, dla dziecka i własnego spokoju także matka. Bez złosliwosci, oczy dookoła głowy jak ma sie małe dziecko..

Kolejnapotrąconaosoba • Poniedziałek [20.03.2017, 14:57:06] • [IP: 95.129.224.**]

kolejny spieszący się dostawca chu*j, nie patrzą jak jeżdżą parkują gdzie chcą, wpychają się gdzie tylko się da i pierdo...lic innych na drodze ważne żeby im było szybciej i wygodniej a bab z wózkiem niech lepiej ich przepuści na pasach bo im się spieszy ! tych i taksówkarzy powinni sprawdzać pierwszych bo po pierwsze jeżdżą jak oszołomy w ostatniej chwili wyskakują przed maskę swoimi karocami mimo ze czeka do ostatniej chwili, jeżdżą bez pasów, po pijaku jak jacyś królowie miasta, myśla ze jak jeżdżą po 8 godzin po mieście to ze wszystko im wolno a powinni dawać przykład jak powinno się prowadzić auto ale oni zawsze mają odpuszczane ;)

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:43:42] • [IP: 88.156.235.**]

niech wracaja do zdrowia to teraz najwazniejsze.kierowca winny, ale matka tez nie pozostaje bez winy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:37:31] • [IP: 80.245.188.**]

koło kcorso ewidentna wina ale nie kierowcy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:31:04] • [IP: 80.245.188.**]

od 10 definitywny zakaz ruchu jaki parking to ściema tam jest 5 miejsc parkingowych po prostu ktoś ma tam chawire i nie chce mu się drałować do tyłu

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:27:47] • [IP: 92.42.119.**]

Oto efekt pieszy ma pierszenstwo.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 12:47:11] • [IP: 92.42.114.***]

Pośpiech wskazana przy łapaniu pcheł, życzę zdrowia dziecku i mamie.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:45:39] • [IP: 80.50.129.***]

a na Malczewskiego jest znak" strefa zamieszkania" a kierowcy jadą normalnie jak po zwykłej drodze i nie ustępują pieszym, policja powinna łapać tam za prędkoość (20km/h) i za nie ustępowanie pieszym.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:38:13] • [IP: 92.42.114.***]

kierowcy nic nie robią sobie z pieszych, wiele razy byłam świadkiem i uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji w stylu cofania na pieszego albo nie przepuszczenia na pasach. Ostatnio pan przeprowadzał malutkie dziecko na rowerku na przejściu dla pieszych kierowca tylko dodał gazu zęby zdążyć przed nim przejechać. Było niewiele do tragedii.Chamstwo i jeszcze raz Chamstwo

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:19:30] • [IP: 93.94.184.***]

NIestety czego ktoś oczekiwał robiąc parking i strefę ruchu na chodniku?

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:15:30] • [IP: 188.146.139.***]

Do wszystkich którzy są tak mądrzy i szkaluja kobietę, na sali obok mojego dziecka leży dziewczynka która wczoraj 20 latek sciolściął na pasach koło Corso i wychamowal 30 metrów dalej też wina rodziców!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:55:51] • [IP: 81.50.174.***]

Nie zdziwilabym sie gdyby kierowca i matka dziecka wpatrzeni byli we wlasne telefony!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:54:50] • [IP: 80.245.188.**]

a dlaczego tam niema zakazu, bo biznes jest ważniejszy pan powinien donieść do samochodu jedzenie. To samo jest na promenadzie niby do 9 można jeżdzic po promce a dostawczaki cały dzień zasuwają

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:43:33] • [IP: 5.172.255.**]

Dużo zdrówka dla maluszka i jego mamy!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:51:02] • [IP: 109.173.155.***]

Skoro jest taki chodnik, ze i ludzie i samochody moga jezdzic, to jakis duren to chyba zaprojektowal !! Idzie kobieta z dzieckiem za reke i drugie ma w wozku po np. Plac Wolności, a tutaj samochody jezdza, rowerzysci smigaja jak wciekli. Na chodniku mam sie czuc bezpiecznie !! Jak deptak to deptak, jak chodnik to chodnik, jak jezdnia to jezdnia. Zwariowane lotnisko lepiej funkcjonuje niz nasz urzad komunikacji !!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:18:19] • [IP: 178.238.252.***]

Na wjazdach na ten deptak powinny byc postawione znaki strefa zamieszkania i byla by jasne co moze pieszy lub kierowca.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 08:49:59] • [IP: 37.47.132.***]

Widząc cofajacy samochód można było się zatrzymać i pozwolić mu cofnąć...Nie zawsze w lusterkach widać co się dzieje za samochodem. .Ale naród idiotów nauczono ryzykować własnym zdrowiem i życiem bo mam pierwszeństwo...Wchodzimy znienacka na pasy, jezdnię, jeździmy rowerami jak chcemy bez znajomości przepisów, pchamy się do środka nie pozwalając wychodzącym na opuszczenie autobusu lub sklepu, Itd. Jak coś się stanie to mamy pretensje do całego świata, tylko nie do własnej głupoty...

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 07:39:39] • [IP: 217.153.7.***]

Gość • Niedziela [19.03.2017, 19:46:25] • [IP: 92.42.112.***] Jak dobrze widać to lebiega szła po części udostępnionej do ruchu pojazdów a nie po części dla pieszych. Pewnie zapomiała, że wózek to nie samochód- powinna dostać mandat za spowodowanie kolizji i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Bałwanie jeden a widzisz na foto że sa ławki dla ludzi.A może wg.ciebie to ławki dla samochodów??Kobieta szła dobrze.jak nie wiesz to nie pitol bzdetów.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■