POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.03.2017, 15:29:28] • Świnoujście

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył.



Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 14.00, na deptaku osiedla Platan, w pobliżu hotelu Hilton. Dostawca jedzenia podczas cofania auta nie zauważył kobiety z wózkiem spacerowym, która wyszła spomiędzy ławek. Na tę chwilę nie wiemy, czy dziecko było w wózku czy obok niego.

Na miejsce wezwano pogotowie. Ambulans na sygnale zabrał dziecko i jego ojca. Druga karetka przewiozła do szpitala matkę, która kulała na jedną nogę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, stan dziecka jest stabilny.

Dziecięcy wózek jest uszkodzony. Jego rączka znajdowała się między tylnym kołem i zderzakiem pojazdu.

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Matka z dzieckiem była prawdopodobnie wcześniej na zakupach, bo na miejscu zostawiła torbę z rzeczami.

Dostawca to młody mężczyzna, który, jak się dowiedzieliśmy, po raz ostatni był tego dnia w pracy.

- Dziś około godziny 14.00 w strefie ruchu przy ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Na skutek doznanych obrażeń 2-letni chłopczyk został przetransportowany helikopeterm do szpitala w Szczecinie, natomiast matka dziecka trafiła do świnoujskiego szpitala. Stan poszkodowanych na tą chwilę jest stabilny. 20-letni sprawca zdarzenia był trzeźwy. W ramach prowadzonego postępowania będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia - pisze asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [23.03.2017, 21:33:32] • [IP: 5.172.235.***]

NIGDY nie zachodzi się za tył pojazdu który cofa. sam jeździłem dostawczym blaszakiem, w którym przy wrzuceniu wstecznego załączał się przerywany sygnał dźwiękowy, ale to i tak nie włączało myślenia u pieszych i ładowali się pod koła... to samo z 40'sto tonowcami... Kiero robi manewr z dostawa tyłem pod rampę biedronki wyje sygnał dźwiękowy i miga jak lampki na choince i jakaś babka zachodzi mu za naczepę... Jakby na nią najechał to po pierwsze nawet by nie poczuł, że na nią najechał, a po drugie przez dupę wyszły by jej flaki. Zatraciliście instynkt samozachowawczy czy jak to jest?

Gość • Środa [22.03.2017, 20:45:04] • [IP: 80.245.180.***]

jak bys znal przepisy to bys wiedzial ze kierowcy taxy moga jezdzic bez pasow (bezpieczenstwo)

Gość • Środa [22.03.2017, 06:56:13] • [IP: 37.249.91.**]

ja bym goscia chyba polamal na miejscu

Gość • Wtorek [21.03.2017, 19:27:36] • [IP: 37.47.148.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.03.2017, 16:37:05] • [IP: 62.69.203.***]

Każdego, kto doszukuje się winy pieszych pozbawiłbym prawa prowadzenia pojazdów do końca życia.

Gość • Wtorek [21.03.2017, 08:29:29] • [IP: 92.42.113.***]

To jest samochód dostawczy. Pani siedząca na ławce z dzieckiem i zakupami siedziała za tym samochodem. Kierowca pewnie nie zauważył tej Pani za samochodem pewnie myślał że siedzi na tej ławce. Wstała i ruszyła mu za samochód. Po prostu to był nieszczęśliwy wypadek a ta Pani mogła też pomyśleć. ..

Gość • Wtorek [21.03.2017, 00:12:39] • [IP: 178.238.247.***]

Czepiliście się młodego. Cofał z was ktoś kiedyś? Wystarczyło, że patrzył 3 sekundy w drugie lusterko a baba wstała z ławki i ruszyła mu za bagażnik. Byliście tam? Może w całej tej sytuacji gość się zatrzymał, zmienił stację w radiu, odebrał telefon i znów ruszył. Dostanie mandat, albo wyrok za nieumyślne spowodowanie czegośtam i koniec. Nauczy się. Zacznie przy cofaniu manewrować na boki, żeby zlikwidować martwe pola za narożnikami auta. Zapłaci mandat. Koniec. Teksty, że ojciec jeśli ma jaja to wie co z nim zrobić... Niech najpierw strzeli swoją lubą - prowadząc wózek kobieta powinna uważać 20x bardziej, bo byle rowerzysta w chwilę nieuwagi może jej zabić dzieciaka.

tomcio • Poniedziałek [20.03.2017, 17:51:18] • [IP: 95.41.67.***]

Wszyscy powinni uważać. Niestety, dla dziecka i własnego spokoju także matka. Bez złosliwosci, oczy dookoła głowy jak ma sie małe dziecko..

Kolejnapotrąconaosoba • Poniedziałek [20.03.2017, 14:57:06] • [IP: 95.129.224.**]

kolejny spieszący się dostawca chu*j, nie patrzą jak jeżdżą parkują gdzie chcą, wpychają się gdzie tylko się da i pierdo...lic innych na drodze ważne żeby im było szybciej i wygodniej a bab z wózkiem niech lepiej ich przepuści na pasach bo im się spieszy ! tych i taksówkarzy powinni sprawdzać pierwszych bo po pierwsze jeżdżą jak oszołomy w ostatniej chwili wyskakują przed maskę swoimi karocami mimo ze czeka do ostatniej chwili, jeżdżą bez pasów, po pijaku jak jacyś królowie miasta, myśla ze jak jeżdżą po 8 godzin po mieście to ze wszystko im wolno a powinni dawać przykład jak powinno się prowadzić auto ale oni zawsze mają odpuszczane ;)

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:43:42] • [IP: 88.156.235.**]

niech wracaja do zdrowia to teraz najwazniejsze.kierowca winny, ale matka tez nie pozostaje bez winy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:37:31] • [IP: 80.245.188.**]

koło kcorso ewidentna wina ale nie kierowcy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:31:04] • [IP: 80.245.188.**]

od 10 definitywny zakaz ruchu jaki parking to ściema tam jest 5 miejsc parkingowych po prostu ktoś ma tam chawire i nie chce mu się drałować do tyłu

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:27:47] • [IP: 92.42.119.**]

Oto efekt pieszy ma pierszenstwo.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 12:47:11] • [IP: 92.42.114.***]

Pośpiech wskazana przy łapaniu pcheł, życzę zdrowia dziecku i mamie.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:45:39] • [IP: 80.50.129.***]

a na Malczewskiego jest znak" strefa zamieszkania" a kierowcy jadą normalnie jak po zwykłej drodze i nie ustępują pieszym, policja powinna łapać tam za prędkoość (20km/h) i za nie ustępowanie pieszym.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:38:13] • [IP: 92.42.114.***]

kierowcy nic nie robią sobie z pieszych, wiele razy byłam świadkiem i uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji w stylu cofania na pieszego albo nie przepuszczenia na pasach. Ostatnio pan przeprowadzał malutkie dziecko na rowerku na przejściu dla pieszych kierowca tylko dodał gazu zęby zdążyć przed nim przejechać. Było niewiele do tragedii.Chamstwo i jeszcze raz Chamstwo

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:19:30] • [IP: 93.94.184.***]

NIestety czego ktoś oczekiwał robiąc parking i strefę ruchu na chodniku?

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:15:30] • [IP: 188.146.139.***]

Do wszystkich którzy są tak mądrzy i szkaluja kobietę, na sali obok mojego dziecka leży dziewczynka która wczoraj 20 latek sciolściął na pasach koło Corso i wychamowal 30 metrów dalej też wina rodziców!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:55:51] • [IP: 81.50.174.***]

Nie zdziwilabym sie gdyby kierowca i matka dziecka wpatrzeni byli we wlasne telefony!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:54:50] • [IP: 80.245.188.**]

a dlaczego tam niema zakazu, bo biznes jest ważniejszy pan powinien donieść do samochodu jedzenie. To samo jest na promenadzie niby do 9 można jeżdzic po promce a dostawczaki cały dzień zasuwają

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:43:33] • [IP: 5.172.255.**]

Dużo zdrówka dla maluszka i jego mamy!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:51:02] • [IP: 109.173.155.***]

Skoro jest taki chodnik, ze i ludzie i samochody moga jezdzic, to jakis duren to chyba zaprojektowal !! Idzie kobieta z dzieckiem za reke i drugie ma w wozku po np. Plac Wolności, a tutaj samochody jezdza, rowerzysci smigaja jak wciekli. Na chodniku mam sie czuc bezpiecznie !! Jak deptak to deptak, jak chodnik to chodnik, jak jezdnia to jezdnia. Zwariowane lotnisko lepiej funkcjonuje niz nasz urzad komunikacji !!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:18:19] • [IP: 178.238.252.***]

Na wjazdach na ten deptak powinny byc postawione znaki strefa zamieszkania i byla by jasne co moze pieszy lub kierowca.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 08:49:59] • [IP: 37.47.132.***]

Widząc cofajacy samochód można było się zatrzymać i pozwolić mu cofnąć...Nie zawsze w lusterkach widać co się dzieje za samochodem. .Ale naród idiotów nauczono ryzykować własnym zdrowiem i życiem bo mam pierwszeństwo...Wchodzimy znienacka na pasy, jezdnię, jeździmy rowerami jak chcemy bez znajomości przepisów, pchamy się do środka nie pozwalając wychodzącym na opuszczenie autobusu lub sklepu, Itd. Jak coś się stanie to mamy pretensje do całego świata, tylko nie do własnej głupoty...

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 07:39:39] • [IP: 217.153.7.***]

Gość • Niedziela [19.03.2017, 19:46:25] • [IP: 92.42.112.***] Jak dobrze widać to lebiega szła po części udostępnionej do ruchu pojazdów a nie po części dla pieszych. Pewnie zapomiała, że wózek to nie samochód- powinna dostać mandat za spowodowanie kolizji i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Bałwanie jeden a widzisz na foto że sa ławki dla ludzi.A może wg.ciebie to ławki dla samochodów??Kobieta szła dobrze.jak nie wiesz to nie pitol bzdetów.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■