POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.02.2017, 21:45:04] • Świnoujście

Trytony 2016 rozdane! Zobacz film!

Trytony 2016 rozdane! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W karnawałowo udekorowanej sali balowej hotelu Interferie Medical Spa, poznaliśmy nominowanych, a wkrótce potem laureatów nagród prezydenta Świnoujścia za wybitne osiągnięcia wpływające na rozwój i poprawę wizerunku Świnoujścia w roku 2016. W kategorii Działalność kulturalna, społeczna, edukacyjna i sportowa Trytona 2016 odebrał fotograf Krzysztof Chomicz!





Jako pierwsi zaprezentowani zostali nominowani do Trytona w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość. Do nagrody w tej kategorii pretendowały w tym roku trzy firmy; „Bułki z bibułki”-firma gastronomiczna Krzysztofa Husa, armator miejskich promów Żegluga Świnoujska oraz stocznia Poltramp Yard S.A. Tryton trafił ostatecznie do stoczniowców Poltrampu.

Trytony 2016 rozdane! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niełatwy wybór mieli również członkowie kapituły w kategorii „Działalność kulturalna, społeczna, edukacyjna i sportowa. Wśród nominowanych znalazły się bowiem: Fundacja Motywacja i działanie, Andrzej Pawełczyk i galeria Miejsce Sztuki 44, Drużyn Aniołów oraz Krzysztof Chomicz. Dokonania tego ostatniego zaimponowały członkom kapituły nie tylko ze względu na walory promocyjne jego fotografii ale również olbrzymią pasję i poświęcenie miłośnika przyrody. Krzysztof Chomicz odebrał Trytona!

Spośród zgłoszonych do nagrody w kategorii obiekt roku nominowano trzy zakończone inwestycje. Zaskoczeniem nie było zgłoszenie terminalu LNG. Na pewno jednak zaskakująco przedwczesnym było nominowanie boiska na Warszowie bo faktycznie, poza murawą obiekt nie posiada jeszcze żadnej potrzebnej infrastruktury. W tej sytuacji bezkonkurencyjny w tej kategorii okazał się zakończony projekt „Stop-shop” czyli handlowa zabudowa dawnej rzeźni przy ulicy Kołłątaja. Przedstawiciele inwestora odebrali statuetkę.

Trytony 2016 rozdane! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy każdym rozdaniu Trytonów, pozostaje jedna statuetka nazywana przez niektórych „supertrytonem albo Trytonem prezydenckim. O laureacie decyduje w tym przypadku osobiście i jednoosobowo prezydent miasta. W tym roku Janusz Żmurkiewicz postanowił uhonorować supertrynonem szefową świnoujskiego sztabu Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcmistrz Iwona Postulka po raz kolejny poprowadziła w tym roku, 25-ty jubileuszowy finał. Swoją nagrodę zadedykowała całej wielkiej rodzinie WOŚP w Świnoujściu.

Trytony 2016 rozdane! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kandydatów do nagrody zgłaszali mieszkańcy miasta. Nominacje i wybór laureatów to decyzja kapituły, do udziału w której prezydent zaprasza swoich najbliższych współpracowników oraz redaktorów naczelnych świnoujskich mediów.

Po zakończeniu części oficjalnej dziennikarze zostali poproszeni o opuszczenie Sali hotelu Interferie Medical Spa. Zespół Capri New Beat zaprosił wszystkich do zabawy. Zgodnie z planem ma zakończyć się nad ranem. To w końcu ostatnia sobota karnawału.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Wtorek [28.02.2017, 19:04:41] • [IP: 62.69.241.**]

Pani gogol zapomniala oddac palta do szatni?? czy bala sie ze ukradna?

Gość • Wtorek [28.02.2017, 13:30:28] • [IP: 46.113.122.***]

Jeszcze jedno potwierdzenie: WOŚP to polityka, to światowy blichtr, a" wielkie granie w pomaganie" (znamienny cytat z pieśni WOŚP) przynosi zyski, ale te, w świetle jupiterów. Nigdy bym nie chciał brać udziału w zbieraniu pieniędzy, a potem miec za to nagrodę. Mnóstwo osób, które dają na różne datki, w tym pewnie sa i takie, które daja na WOŚP, sa bohaterami (jeśli wyrzekły sie pieniędzy, co je naprawde kosztowało). Bohaterowie zbiórek chodza po ulicach i nie ma ich na ceremoniach.

Gość • Wtorek [28.02.2017, 08:46:55] • [IP: 217.153.7.***]

Pani Michalska to babka z klasą, jak zawsze elegancka, bardzo mi się podoba.

Gość • Wtorek [28.02.2017, 08:45:59] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [28.02.2017, 08:44:46] • [IP: 83.18.66.**]

Jest i v-ce Prezes FLOTY Dawid Sz. w fotogalerii - GOOD LUCK i powodzenia Panie Dawidzie. Oby tak dalej :-)

Gość • Wtorek [28.02.2017, 08:38:00] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak katolik • Wtorek [28.02.2017, 00:09:07] • [IP: 37.8.215.***]

Zgłaszanie kandydatów przez mieszkańców ? Po co ? i tak to nie wybór mieszkańców ! Mieszkańcy potrzebni są tylko jako kwiatek do kożuszka prezydenta Januszka. Komuna się odznaczyła gratuluję laureatom ! Jedyne prawdziwe wybory to będą wybory samorządowe 2015 o ile ich znowu PSL nie przekręci.

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 18:50:50] • [IP: 93.94.190.**]

PLUS DLA POLTRAMPU ZA TO ZE ZATRUDNIAJĄ LUDZI JUZ DAWNO ODRZUCONYCH PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO TYM OD ALBERTA I DAJĄ IN JESZCZE JEDNĄ SZANSE DO POWROTU i plus dla tych co muszą się nimi zajmować bo pewnie nie jest to łatwe. Szacun

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 13:05:49] • [IP: 83.18.66.**]

Jimmy vel Dawid Sz. - best of the best GRATULACJE

Gość • Niedziela [26.02.2017, 23:01:40] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [26.02.2017, 21:22:53] • [IP: 46.105.100.***]

Dajcie fote Jimiego na przód.Zgubił gdzieś apaszke i mandoline ;) W garniaku w krate jak z książki Grzesiuka wygląda-wygrał.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 21:14:26] • [IP: 185.38.14.***]

Dajcie fote Jimiego na przód.Zgubił gdzieś apaszke i mandoline ;) W garniaku w krate jak z książki Grzesiuka wygląda-wygrał.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:40:45] • [IP: 93.94.188.***]

Ludzie, co wy pie...e?! Impreza jak każda inna. Chcesz iść to kupujesz bilet i wchodzisz.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:36:00] • [IP: 93.94.188.***]

A o co chodzi z tą panią co chciała a nie mogła?

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:34:01] • [IP: 83.27.198.***]

, , , , to nie wiecie, że to wielka rodzina, , , , , , ma...ia ?? polityczna? nie jesteś tam to Cię nie ma, , , , ,

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:27:54] • [IP: 83.27.198.***]

dziadostwo jak zwykle w tym mieście

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:11:01] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:56:54] • [IP: 77.88.191.**]

Czytelniczka : Sójka " Warszawie to Ty nie zamkniesz gęby" Ha ha ha. .to Warszawa ma GĘBĘ?? Nie pchaj się tam gdzie cię nie chcą,

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:32:15] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:21:55] • [IP: 80.245.189.**]

Gratuluję Pani Iwonie Postulka. Należało się bardzo. Tak jak Pani powiedziała mądrze, że ten Super Tryton jest tak naprawdę dla wszystkich którzy pomagają w organizacji WOŚP.Brawo

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:21:05] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [26.02.2017, 18:50:41] • [IP: 92.42.118.**]

Warsztat statkowy Poltrampyard nie mógł być pominięty, niedawno fajne ciasteczka tam rozdawali, więc nie wypadało.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 17:18:45] • [IP: 178.238.251.***]

Gratuluję panu K.Chomiczowi nagrody, bo podziwiam jego prace.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 16:40:29] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin