POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [17.02.2017, 15:41:03] • 安inouj軼ie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

W zwi您ku z fal atak闚 skierowanych na radnych zrzeszonych w Klubie Radnych Grupa Morska – Ca豉 Naprz鏚, w wyniku odrzucenia przez nich projektu uchwa造 zg這szonego pod obrady dnia 9 lutego 2017 r. przez Klub Radnych SLD, o鈍iadczamy, 瞠 przedmiotowy projekt uchwa造 zaopiniowali鄉y negatywnie, poniewa:

1. Wbrew deklaracjom projektodawc闚, nie wnosi on do kwestii koncepcji budowy terminala kontenerowego w 安inouj軼iu niczego wi璚ej ni to, co z mocy prawa musi by w tej koncepcji zawarte.

2. Odpowiedzi na pytania postawione w projekcie uchwa造 nie mog zosta udzielone wcze郾iej, ni na poszczeg鏊nych etapach opracowywania koncepcji, co czyni這 jej przyj璚ie bezzasadnym.

3. Trwaj帷 na niejednokrotnie zg豉szanym stanowisku, 瞠 merytoryczna dyskusja nad planowan inwestycj mo瞠 si odbywa dopiero w oparciu o przed這穎n mieszka鎍om koncepcj, zwracamy uwag na fakt, 瞠 gotowo嗆 Klubu Radnych SLD do rozwa瘸nia budowy portu wewn皻rznego dowodzi potencjalnej zgody jego cz這nk闚 na przeprowadzenie dr鏬 transportowych do i z portu a w granice miasta.

4. W zwi您ku z powy窺zym nie mo積a by這 uzna przed這穎nej propozycji za nic wi璚ej, jak tylko przejaw pr鏏y konfliktowania mieszka鎍闚 naszego miasta i zdyskredytowania radnych, kt鏎zy opowiedz si przeciw niej.

5. Jeszcze raz kategorycznie o鈍iadczamy, 瞠 odrzucenie przez nas projektu tej uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw budowie terminala kontenerowego, a jedynie aktem niezgody przeciwko politycznym manipulacjom.

6. Jednocze郾ie o鈍iadczamy, 瞠 g這s wi瘯szo軼i mieszka鎍闚 安inouj軼ia oddany w zapowiedzianym referendum, b璠zie dla nas wi捫帷y.

Radni Rady Miasta 安inouj軼ie:
S豉womir Nowicki
Alicja Bohdziewicz
Zdzis豉w Merchelski
Sebastian Olszar


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 55

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 12:46:15] • [IP: 83.8.133.***]

Najwi瘯sze kumpelstwo w mie軼ie 瞠nada i wstyd

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 10:50:46] • [IP: 37.47.139.**]

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**] koncepcja jak koncepcja ale chodzi tutaj o w豉sne okre郵enie - jak co chcesz to chcesz i chcesz zna warunki. A tutaj nie ma tego 瞠 kto co chce, tylko 瞠 nie jest przeciwny. Takich jak ta grupka jest tysi帷e, nie oszukuje si na ka盥ego z tych radnych znajdzie si zast瘼stwo - nikt nie jest wieczny.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 09:55:34] • [IP: 88.156.235.**]

"Bo ja prosz pana nie jestem ani za ani przeciw. Ja jestem tak po鈔odku" (Mro瞠k). Pytanie do radnych Ca貫j Wstecz. Po jak choler zostali軼ie radnymi? Zabierajcie g這s, gdy ju b璠ziecie wiedzie, czy jeste軼ie ZA czy PRZECIW. Bycie PO吐ODKU was dyskwalifikuje jako naszych przedstawicieli.

termi • Sobota [18.02.2017, 09:54:00] • [IP: 80.245.188.**]

AD kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**] 名I邛A RACJA !! NIE MACIE SI CZYM ZAJ﹉ ? JAZDA DO BUDEK PILNOWA TOWARU ! I PATRZE TYLKO CZY NIEMCE OIRO PRZYNOSZ! TERMINAL KONTENEROWY NIE B犵ZIE TYLKO DLA 名INOUJ列IA B犵ZIE DLA CAΒGO KRAJU NIE B.拴IE EGOISTAMI !!

Go嗆mieszkaniec • Sobota [18.02.2017, 09:37:32] • [IP: 80.61.46.***]

Wpis zosta usuni皻y ze wzgl璠u na z豉manie prawa lub regulaminu serwisu przez u篡tkownika/Admin

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 08:39:21] • [IP: 50.7.78.**]

21:59:12 - Jak ju tak Grupie Morskiej li瞠sz d_psko, to r鏏 to bardzo dok豉dnie, bo na kraw璠ziach odbytu zostawi豉 resztki ka逝.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 01:14:35] • [IP: 88.156.206.***]

Widac ze GRUPA MORSKA itd...jest za a nawet przeciw, nie rozumie takiej postawy asekuranctwo.Mieszkancy Swinoujscia nie powinni dac sie nabrac.Do tego komentujacego, ktory w sposob niewybredny wypowiada sie o mieszkancach naszego miasta NIE JESTESMY GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI i wierze ze, mieszkancy zaglosuja na NIE.Niech Chinczycy procesy inwestycyjne przeniosa gdzie indziej i niech tam" piora sobie te brudne majtki"Mieszkancy Swinoujscia madrze wybiora poniewaz NNNNNIE SA GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI...Przyroda i turystyka to nasza przyszlosc a nie terminale i smrodzace Tiry

kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**]

jak sie ma budki na Wojska Polskiego albo lodziarnie na promenadzie to co ich obchodzi jakis terminal kontenerowy, zasiedzieli od lat w Radzie Miasta maja sie dobrze a ich wiedza w tej sprawie jest zalosna, wazne zeby zablysnac, ale co potem. wiadomo ze ziemia zywi ale pamietajcie tez ze morze bogaci !! ale wy to juz bogate nie ??

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:29:30] • [IP: 88.156.233.***]

" Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa." I innych opracowa W豉郾ie GRUPA MORSKA tego nie chcia豉. Kompromitacja.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:26:21] • [IP: 62.69.254.***]

Smutne to jest ale jednak prawdziwe - to jest w豉郾ie Grupa Morska, kt鏎ej przedstawiciele chyba zapomnieli kto ich wybra do Rady.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**]

Jak si czyta te komentarze, to nasuwa si jedna my郵, czy 篡j w mie軼ie gamoni闚 intelektualnych ? Mo積a prze篡, 瞠 ta grupa sld, tak siebie lokalizuje, to staruszkowie albo tacy co bez diety nie prze篡j, ale jest przygn瑿iaj帷e je瞠li to dotyczy wi瘯szej liczby mieszka鎍闚. Proces inwestycyjny, to nie pranie majtek, to procedury racjonalne i zgodne z natur materii. Tak jest w ca造m cywilizowanym 鈍iecie. Na ka盥e, powtarzam na ka盥e pytanie odpowied udzieli : koncepcja, oraz ca造 szereg z這穎nych opracowa przed realizacyjnych. Brawo Grupa Morska, 瞠 nie pozwolili軼ie sobie na to, 瞠by traktowano was jak ludzi niemy郵帷ych, nie znaj帷ych abecad豉 przygotowania inwestycyjnego, tak jak ta grupa sld. Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa. SLD uwa瘸, 瞠 najlepiej jak by s逝chali ich propagandy, ale komuna ju nie wr鏂i

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:31:47] • [IP: 92.42.114.***]

Ostatni raz g這sowa貫m na, , takich radnych"! Jak widz MINY radnych, obra穎nych na ca造 鈍iat, te grymasy b鏊u i cierpienia. ..Ludzie jak wam jest tak 磧e to po jakie licho pchacie si w wyborach! U鄉iechajcie si, b康盧ie dumni 瞠 to was wybrano.Nie opluwajcie sie. ..Zr鏏cie co dobrego dla miasta i jego mieszka鎍闚 i nie oczekujcie na ho責y...

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:53:11] • [IP: 80.245.180.**]

terminal wybuduj tak czy siak, decyzje zapadn na szczeblu wojew鏚ztwa i Warszawy, nale篡 tylko jak najwi璚ej wychapa szmalu dla naszego miasta i zadba oto aby tiry mia造 drog dojazdow poza Warszowem, najlepiej przed rondem ㄆnowo, chc mie dojazd do terminalu niech wybuduj sobie drog, przy takiej inwestycji to jest pryszcz, a m闚ienie za czy przeciw to takie bla, bla, bla tyle co sobie pogadacie, za du篡 szmal wchodzi w gr, tak by這 z l.n.g. pami皻acie miasto na bombie itp.i co ? mamy terminal gazowy z pi瘯nym widokiem na niego z falochronu stawa m造n, dla zakochanych jak niekt鏎zy twierdz. pozdrawiam" libra"

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:42:52] • [IP: 188.146.19.**]

Grupa Morska Na Taczkach powioza was Ludzie

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:21:39] • [IP: 178.238.252.***]

Terminal nie...elektrownie atomow tak...cicha spokojna, czysta...ale jak dupnie razem zgazoportem to by by fajerwerek.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:11:41] • [IP: 50.7.78.***]

Ty te nie jeste warty bycia Polakiem, bo Chi鎍zykom dupsko wylizujesz.AGENGA21

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:07:00] • [IP: 80.245.188.**]

鄉iech mnie ogarnia, we pan pi趾 i na boisko

AGENDA 21 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:14] • [IP: 80.245.178.***]

Jeszcze jedno. Za trzydzie軼i lat, kiedy usi康ziecie przy kominku z wnukiem na kolanach, a on was zapyta: „Co robi貫 w czasie bandyckiego napadu zbrodniarzy kontenerowych na 安inouj軼ie, dziadku?”, nie b璠ziecie musieli odpowiedzie zachrypni皻ym g這sem: „Rozrzuca貫m gn鎩 na Ognicy”. Nie panowie, popatrzycie mu prosto w oczy i powiecie: „Wnusiu, tw鎩 dziadek walczy razem z szeregami wspania造ch radnych z SLD..

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:11] • [IP: 37.47.156.***]

SLD grunt pod nogami si pali to udaj 瞠 si martwi o miasto i ich mieszka鎍闚

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:52:44] • [IP: 92.42.114.***]

W wypowiedzi AGENGA21 brakuje mi" kto nie skacze ten za turystami" To ja postoj ;)

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:45:40] • [IP: 86.82.99.**]

Kto jest przeciw powstaniu terminala ten broni niemieckiej racji stanu

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:42:08] • [IP: 37.7.114.***]

Panowie RADNI z Grupy Morskiej, z tym Nowickim i Merchelskim na czele, puknijcie si w g這wy - jaki interes macie w popieraniu tego syfu 鈔odowiskowego. Za pi耩 lat b璠ziecie walczy ze smogiem nad 安inouj軼iem, ha豉sem nie do zniesienia, uci捫liwo軼iami na drogach, brakiem dost瘼u do morza od strony prawobrze瘸, bo z 500 ha dzisiaj terminal rozro郾ie si do 1000 ha jutro, a Pan Nowicki i Merchelski b璠 doje盥瘸 nad Ba速yk do Mi璠zyzdroj闚. Zastan闚cie si co w zamian dostaniecie od Chi鎍zyk闚 i naszego rz康u - chyba po dupie !! Pozdrawiam WAS MAΜ SEREDECZNIE PANOWIE SPRZEDAWCZYKI.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:33:36] • [IP: 62.69.231.***]

Pan radny Nowicki zapomnia doda, 瞠 to ich ugrupowanie waln窸o z ucha do ZPMS-, kt鏎e na przeszpiegi wys豉這 Trojnara. To jasne jak s這鎍e. Grupa Morska da豉 cia豉 bez dw鏂h zda, jawnie sprzeniewierzaj帷 si obietnicom z這穎nym mieszka鎍om Prawobrze瘸 i nie da rady ju tego odkr璚i. Skoro uwierzyli軼ie w be趾ot PO o tym, 瞠 ta uchwa豉, to by za s豉by g這s, to czemu nie zaproponowali軼ie niczego konkretniejszego 瞠by g這s miasta i jego mieszka鎍闚 wzmocni? Pope軟ili軼ie polityczny b陰d i ju do was dotar造 skutki. Sorry, trzeba umie kalkulowa ryzyko. Teraz ju wam nikt na Warszowie nie uwierzy.

CHIEF PORT • Pi徠ek [17.02.2017, 19:26:24] • [IP: 80.245.178.***]

CO ONI S NIEPEΛOSPRAWNI ? NIE WIEDZA CO MAJ ROBI? JAK MO烤A CO TAKIEGO WYBRA ?

AGENGA21 • Pi徠ek [17.02.2017, 18:57:51] • [IP: 62.69.229.**]

JA POWIEM WPROST JAK KTO PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN JEST NIE WARTY BYCIA POLAKIEM I MIESZKA哸EM 名INOUJ列IA. POWIEM WI犴EJ KTO B犵ZIE PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN NIE B犵ZIE NIGDY RADNYM

Ogl康asz 1-25 z 55
■ Sprawca napadu z Mi璠zyzdroj闚 zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcze郾iej notowany przez policj za posiadanie narkotyk闚. Do Poznania pojecha poci庵iem ■ UBB wyda這 o鈍iadczenie. Z jego tre軼i wynika, 瞠 S康 Okr璕owy w Szczecinie uzna, 瞠 niemiecki przewo幡ik mo瞠 korzysta ze 鈍inoujskich przystank闚 autobusowych ■ Sobotnie popo逝dnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tu przy parku Zdrojowym pojawia si pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszka鎍y zastanawiaj si, co mog這 si sta w ich bloku. Jak si okaza這, wyj徠kowo agresywny tego dnia by 26 - letni m篹czyzna. By na tyle pobudzony, 瞠 瞠 ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptak闚 酥iewaj帷ych i nietoperzy od tych dla jerzyk闚 r騜ni wygl康, a tak瞠 miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze 鈍inoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamkni璚ie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w zwi您ku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wy陰czona z ruchu b璠zie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa M造ny. W przypadku z造ch warunk闚 atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamkni璚ie odcinka, mo瞠 ulec zmianie. Prosimy o rozwa積 jazd i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczeg馧y sporu pomi璠zy UBB a w豉dzami 安inouj軼ia ■ Pluskwy opanowa造 budynek socjalny przy Steyera! Mieszka鎍y stawiaj urz璠nikom ultimatum: Je瞠li nam nie pomo瞠cie, to roz這篡my namioty i zamieszkamy pod Urz璠em Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrze簑 W豉dys豉wa IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na cz窷ci ulicy Wybrze瞠 W豉dys豉wa IV b璠zie obowi您ywa豉 tymczasowa organizacja ruchu. Zamkni皻y zostanie odcinek od skrzy穎wania z ulic Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu P馧nocnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozi雟kiego. Zmiany organizacji ruchu zwi您ane s z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail 安inouj軼ie 2017 oraz XXXIII P造waj帷ego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - 安i皻o Wojska Polskiego w 安inouj軼iu. We wtorek 15 sierpnia, 穎軟ierze, pracownicy wojska, mieszka鎍y i tury軼i 安inouj軼ia obchodzi b璠 鈍i皻o Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zosta造 przedsi瞝zi璚ia patriotyczne i kulturalne, kt鏎e dost瘼ne b璠 dla spo貫cze雟twa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykuj帷 w豉sne 篡cie uratowa 5 - letni dziewczynk! Zobacz film! ■ Jad traw, gryz ziemi, rzuca si pod auta i chodzi na czworaka! Co op皻a這 m篹czyn? ■ Silny wiatr czy 豉pa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej mo積a podziwia taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich s逝瘺? ■ Najwa積iejsi politycy Prawa i Sprawiedliwo軼i otwierali fina regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano te prezydenta 安inouj軼ia Janusza 痂urkiewicza ■ Op騧nione poci庵i to efekt niedzielnego po瘸ru na mo軼ie w Goleniowie. Op騧nione by poci庵i ze 安inouj軼ia, ale tak瞠 w druga stron- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owad闚 ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pog喚bienie toru wodnego-liderzy PiS powt鏎zyli w Szczecinie wcze郾iejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak by kiedy jak pla瘸 ■ W jednym z dni pomi璠zy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedzia貫k - 鈔oda) nast徙i zmiana godzin pracy sygnalizacji 鈍ietlnej na wszystkich skrzy穎waniach. Po zmianie sygnalizacja b璠zie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu dosz這 w pi徠ek przy Wybrze簑 W豉dys豉wa IV. Rowerzysta wpad do kana逝! Na pomoc m篹czy幡ie ruszy豉 za這ga Bielika II. Pracownicy 疾glugi 安inoujskiej rzucili ton帷emu ko這 ratunkowe i drabin. Na szcz窷cie, starszego m篹czyzn uda這 si uratowa. Z naszych informacji wynika, 瞠 by pod wp造wem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policj oraz stra po瘸rn. Funkcjonariusze b璠 wyja郾ia okoliczno軼i tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o S這wackiego: Nowo wyremontowana ulica, a ju zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spe軟ia swoj rol ■ Afera w 鈍inoujskim Przedsi瑿iorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotni豉 si spora cz窷 w璕la? Jak dot康 to wewn皻rzna komisja inwentaryzacyjna Przedsi瑿iorstwa Energetyki Cieplnej w 安inouj軼iu sprawdza czy z placu sk豉dowego przedsi瑿iorstwa znikn掖 w璕iel. Gdyby informacje jakie otrzymali鄉y anonimowo od pracownika firmy mia造 si potwierdzi to ze sk豉du PEC-u znikn望 mia opa wart oko這 400 tysi璚y z這tych. Jak dot康, dyrekcja nie potwierdzi豉 straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, 瞠 trwa intensywna inwentaryzacja ■