POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [17.02.2017, 15:41:03] • 安inouj軼ie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

W zwi您ku z fal atak闚 skierowanych na radnych zrzeszonych w Klubie Radnych Grupa Morska – Ca豉 Naprz鏚, w wyniku odrzucenia przez nich projektu uchwa造 zg這szonego pod obrady dnia 9 lutego 2017 r. przez Klub Radnych SLD, o鈍iadczamy, 瞠 przedmiotowy projekt uchwa造 zaopiniowali鄉y negatywnie, poniewa:

1. Wbrew deklaracjom projektodawc闚, nie wnosi on do kwestii koncepcji budowy terminala kontenerowego w 安inouj軼iu niczego wi璚ej ni to, co z mocy prawa musi by w tej koncepcji zawarte.

2. Odpowiedzi na pytania postawione w projekcie uchwa造 nie mog zosta udzielone wcze郾iej, ni na poszczeg鏊nych etapach opracowywania koncepcji, co czyni這 jej przyj璚ie bezzasadnym.

3. Trwaj帷 na niejednokrotnie zg豉szanym stanowisku, 瞠 merytoryczna dyskusja nad planowan inwestycj mo瞠 si odbywa dopiero w oparciu o przed這穎n mieszka鎍om koncepcj, zwracamy uwag na fakt, 瞠 gotowo嗆 Klubu Radnych SLD do rozwa瘸nia budowy portu wewn皻rznego dowodzi potencjalnej zgody jego cz這nk闚 na przeprowadzenie dr鏬 transportowych do i z portu a w granice miasta.

4. W zwi您ku z powy窺zym nie mo積a by這 uzna przed這穎nej propozycji za nic wi璚ej, jak tylko przejaw pr鏏y konfliktowania mieszka鎍闚 naszego miasta i zdyskredytowania radnych, kt鏎zy opowiedz si przeciw niej.

5. Jeszcze raz kategorycznie o鈍iadczamy, 瞠 odrzucenie przez nas projektu tej uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw budowie terminala kontenerowego, a jedynie aktem niezgody przeciwko politycznym manipulacjom.

6. Jednocze郾ie o鈍iadczamy, 瞠 g這s wi瘯szo軼i mieszka鎍闚 安inouj軼ia oddany w zapowiedzianym referendum, b璠zie dla nas wi捫帷y.

Radni Rady Miasta 安inouj軼ie:
S豉womir Nowicki
Alicja Bohdziewicz
Zdzis豉w Merchelski
Sebastian Olszar


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 55

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 12:46:15] • [IP: 83.8.133.***]

Najwi瘯sze kumpelstwo w mie軼ie 瞠nada i wstyd

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 10:50:46] • [IP: 37.47.139.**]

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**] koncepcja jak koncepcja ale chodzi tutaj o w豉sne okre郵enie - jak co chcesz to chcesz i chcesz zna warunki. A tutaj nie ma tego 瞠 kto co chce, tylko 瞠 nie jest przeciwny. Takich jak ta grupka jest tysi帷e, nie oszukuje si na ka盥ego z tych radnych znajdzie si zast瘼stwo - nikt nie jest wieczny.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 09:55:34] • [IP: 88.156.235.**]

"Bo ja prosz pana nie jestem ani za ani przeciw. Ja jestem tak po鈔odku" (Mro瞠k). Pytanie do radnych Ca貫j Wstecz. Po jak choler zostali軼ie radnymi? Zabierajcie g這s, gdy ju b璠ziecie wiedzie, czy jeste軼ie ZA czy PRZECIW. Bycie PO吐ODKU was dyskwalifikuje jako naszych przedstawicieli.

termi • Sobota [18.02.2017, 09:54:00] • [IP: 80.245.188.**]

AD kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**] 名I邛A RACJA !! NIE MACIE SI CZYM ZAJ﹉ ? JAZDA DO BUDEK PILNOWA TOWARU ! I PATRZE TYLKO CZY NIEMCE OIRO PRZYNOSZ! TERMINAL KONTENEROWY NIE B犵ZIE TYLKO DLA 名INOUJ列IA B犵ZIE DLA CAΒGO KRAJU NIE B.拴IE EGOISTAMI !!

Go嗆mieszkaniec • Sobota [18.02.2017, 09:37:32] • [IP: 80.61.46.***]

Wpis zosta usuni皻y ze wzgl璠u na z豉manie prawa lub regulaminu serwisu przez u篡tkownika/Admin

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 08:39:21] • [IP: 50.7.78.**]

21:59:12 - Jak ju tak Grupie Morskiej li瞠sz d_psko, to r鏏 to bardzo dok豉dnie, bo na kraw璠ziach odbytu zostawi豉 resztki ka逝.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 01:14:35] • [IP: 88.156.206.***]

Widac ze GRUPA MORSKA itd...jest za a nawet przeciw, nie rozumie takiej postawy asekuranctwo.Mieszkancy Swinoujscia nie powinni dac sie nabrac.Do tego komentujacego, ktory w sposob niewybredny wypowiada sie o mieszkancach naszego miasta NIE JESTESMY GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI i wierze ze, mieszkancy zaglosuja na NIE.Niech Chinczycy procesy inwestycyjne przeniosa gdzie indziej i niech tam" piora sobie te brudne majtki"Mieszkancy Swinoujscia madrze wybiora poniewaz NNNNNIE SA GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI...Przyroda i turystyka to nasza przyszlosc a nie terminale i smrodzace Tiry

kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**]

jak sie ma budki na Wojska Polskiego albo lodziarnie na promenadzie to co ich obchodzi jakis terminal kontenerowy, zasiedzieli od lat w Radzie Miasta maja sie dobrze a ich wiedza w tej sprawie jest zalosna, wazne zeby zablysnac, ale co potem. wiadomo ze ziemia zywi ale pamietajcie tez ze morze bogaci !! ale wy to juz bogate nie ??

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:29:30] • [IP: 88.156.233.***]

" Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa." I innych opracowa W豉郾ie GRUPA MORSKA tego nie chcia豉. Kompromitacja.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:26:21] • [IP: 62.69.254.***]

Smutne to jest ale jednak prawdziwe - to jest w豉郾ie Grupa Morska, kt鏎ej przedstawiciele chyba zapomnieli kto ich wybra do Rady.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**]

Jak si czyta te komentarze, to nasuwa si jedna my郵, czy 篡j w mie軼ie gamoni闚 intelektualnych ? Mo積a prze篡, 瞠 ta grupa sld, tak siebie lokalizuje, to staruszkowie albo tacy co bez diety nie prze篡j, ale jest przygn瑿iaj帷e je瞠li to dotyczy wi瘯szej liczby mieszka鎍闚. Proces inwestycyjny, to nie pranie majtek, to procedury racjonalne i zgodne z natur materii. Tak jest w ca造m cywilizowanym 鈍iecie. Na ka盥e, powtarzam na ka盥e pytanie odpowied udzieli : koncepcja, oraz ca造 szereg z這穎nych opracowa przed realizacyjnych. Brawo Grupa Morska, 瞠 nie pozwolili軼ie sobie na to, 瞠by traktowano was jak ludzi niemy郵帷ych, nie znaj帷ych abecad豉 przygotowania inwestycyjnego, tak jak ta grupa sld. Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa. SLD uwa瘸, 瞠 najlepiej jak by s逝chali ich propagandy, ale komuna ju nie wr鏂i

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:31:47] • [IP: 92.42.114.***]

Ostatni raz g這sowa貫m na, , takich radnych"! Jak widz MINY radnych, obra穎nych na ca造 鈍iat, te grymasy b鏊u i cierpienia. ..Ludzie jak wam jest tak 磧e to po jakie licho pchacie si w wyborach! U鄉iechajcie si, b康盧ie dumni 瞠 to was wybrano.Nie opluwajcie sie. ..Zr鏏cie co dobrego dla miasta i jego mieszka鎍闚 i nie oczekujcie na ho責y...

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:53:11] • [IP: 80.245.180.**]

terminal wybuduj tak czy siak, decyzje zapadn na szczeblu wojew鏚ztwa i Warszawy, nale篡 tylko jak najwi璚ej wychapa szmalu dla naszego miasta i zadba oto aby tiry mia造 drog dojazdow poza Warszowem, najlepiej przed rondem ㄆnowo, chc mie dojazd do terminalu niech wybuduj sobie drog, przy takiej inwestycji to jest pryszcz, a m闚ienie za czy przeciw to takie bla, bla, bla tyle co sobie pogadacie, za du篡 szmal wchodzi w gr, tak by這 z l.n.g. pami皻acie miasto na bombie itp.i co ? mamy terminal gazowy z pi瘯nym widokiem na niego z falochronu stawa m造n, dla zakochanych jak niekt鏎zy twierdz. pozdrawiam" libra"

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:42:52] • [IP: 188.146.19.**]

Grupa Morska Na Taczkach powioza was Ludzie

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:21:39] • [IP: 178.238.252.***]

Terminal nie...elektrownie atomow tak...cicha spokojna, czysta...ale jak dupnie razem zgazoportem to by by fajerwerek.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:11:41] • [IP: 50.7.78.***]

Ty te nie jeste warty bycia Polakiem, bo Chi鎍zykom dupsko wylizujesz.AGENGA21

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:07:00] • [IP: 80.245.188.**]

鄉iech mnie ogarnia, we pan pi趾 i na boisko

AGENDA 21 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:14] • [IP: 80.245.178.***]

Jeszcze jedno. Za trzydzie軼i lat, kiedy usi康ziecie przy kominku z wnukiem na kolanach, a on was zapyta: „Co robi貫 w czasie bandyckiego napadu zbrodniarzy kontenerowych na 安inouj軼ie, dziadku?”, nie b璠ziecie musieli odpowiedzie zachrypni皻ym g這sem: „Rozrzuca貫m gn鎩 na Ognicy”. Nie panowie, popatrzycie mu prosto w oczy i powiecie: „Wnusiu, tw鎩 dziadek walczy razem z szeregami wspania造ch radnych z SLD..

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:11] • [IP: 37.47.156.***]

SLD grunt pod nogami si pali to udaj 瞠 si martwi o miasto i ich mieszka鎍闚

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:52:44] • [IP: 92.42.114.***]

W wypowiedzi AGENGA21 brakuje mi" kto nie skacze ten za turystami" To ja postoj ;)

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:45:40] • [IP: 86.82.99.**]

Kto jest przeciw powstaniu terminala ten broni niemieckiej racji stanu

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:42:08] • [IP: 37.7.114.***]

Panowie RADNI z Grupy Morskiej, z tym Nowickim i Merchelskim na czele, puknijcie si w g這wy - jaki interes macie w popieraniu tego syfu 鈔odowiskowego. Za pi耩 lat b璠ziecie walczy ze smogiem nad 安inouj軼iem, ha豉sem nie do zniesienia, uci捫liwo軼iami na drogach, brakiem dost瘼u do morza od strony prawobrze瘸, bo z 500 ha dzisiaj terminal rozro郾ie si do 1000 ha jutro, a Pan Nowicki i Merchelski b璠 doje盥瘸 nad Ba速yk do Mi璠zyzdroj闚. Zastan闚cie si co w zamian dostaniecie od Chi鎍zyk闚 i naszego rz康u - chyba po dupie !! Pozdrawiam WAS MAΜ SEREDECZNIE PANOWIE SPRZEDAWCZYKI.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:33:36] • [IP: 62.69.231.***]

Pan radny Nowicki zapomnia doda, 瞠 to ich ugrupowanie waln窸o z ucha do ZPMS-, kt鏎e na przeszpiegi wys豉這 Trojnara. To jasne jak s這鎍e. Grupa Morska da豉 cia豉 bez dw鏂h zda, jawnie sprzeniewierzaj帷 si obietnicom z這穎nym mieszka鎍om Prawobrze瘸 i nie da rady ju tego odkr璚i. Skoro uwierzyli軼ie w be趾ot PO o tym, 瞠 ta uchwa豉, to by za s豉by g這s, to czemu nie zaproponowali軼ie niczego konkretniejszego 瞠by g這s miasta i jego mieszka鎍闚 wzmocni? Pope軟ili軼ie polityczny b陰d i ju do was dotar造 skutki. Sorry, trzeba umie kalkulowa ryzyko. Teraz ju wam nikt na Warszowie nie uwierzy.

CHIEF PORT • Pi徠ek [17.02.2017, 19:26:24] • [IP: 80.245.178.***]

CO ONI S NIEPEΛOSPRAWNI ? NIE WIEDZA CO MAJ ROBI? JAK MO烤A CO TAKIEGO WYBRA ?

AGENGA21 • Pi徠ek [17.02.2017, 18:57:51] • [IP: 62.69.229.**]

JA POWIEM WPROST JAK KTO PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN JEST NIE WARTY BYCIA POLAKIEM I MIESZKA哸EM 名INOUJ列IA. POWIEM WI犴EJ KTO B犵ZIE PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN NIE B犵ZIE NIGDY RADNYM

Ogl康asz 1-25 z 55
■ Do redakcji iswinoujscie.pl zwr鏂ili si dzia趾owicze z pro軸 o nag這郾ienie problemu z uci捫liwym s御iadem. Licz, 瞠 po takiej medialnej interwencji kto zainteresuje si poczynaniami hodowcy go喚bi, kt鏎y uprzykrza 篡cie w豉軼icielom okolicznych dzia貫k. Rzecz dzieje si na terenie ogr鏚k闚 dzia趾owych Nad Zalewem. Go喚bie wydziobuj uprawy, a ich posiadacz zastrasza s御iad闚. Zarz康 ogr鏚k闚 nie robi nic w tej sprawie - twierdz dzia趾owicze ■ Nie ma, nie ma wody na pustyni, a wielb陰dy nie chc dalej i嗆 … s這wa tej znanej piosenki Bajmu idealnie pasowa造by do zobrazowania tego co dzieje si na Placu Wolno軼i. Ju od jakiego czasu, w tzw. kanale ozdobnym nie ma wody. Nasi Czytelnicy zastanawiaj si dlaczego? ■ 17-latka i jej kolega nieprzytomni po za篡ciu kokainy. Dwoje nastolatk闚 znalezionych na rynku przy Wojska Polskiego. Zobacz film! ■ Anna Paradowska-Naturska, Zast瘼ca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projekt闚 Transportowych poinformowa豉 nas dzisiaj, 瞠 wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie po陰czenia komunikacyjnego pomi璠zy wyspami Uznam i Wolin w 安inouj軼iu – budowa tunelu pod 安in” nie zosta jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisj Europejsk. Przedmiotowy projekt tak jak ka盥a du瘸 inwestycja (o warto軼i powy瞠j 75 mln Euro) b璠zie podlega standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przes豉nej nam informacji ■ Bezpiecze雟two rowerzyst闚 zale篡 od rozs康ku kierowc闚 samochod闚. Dwa zdarzenia z udzia貫m rowerzyst闚. Na skrzy穎waniu ulicy 疾romskiego i Nowowiejskiego skoda zderzy豉 si z cyklistk. Na innym skrzy穎waniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczy opel. ■