POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [17.02.2017, 15:41:03] • 安inouj軼ie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw jego budowie

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

W zwi您ku z fal atak闚 skierowanych na radnych zrzeszonych w Klubie Radnych Grupa Morska – Ca豉 Naprz鏚, w wyniku odrzucenia przez nich projektu uchwa造 zg這szonego pod obrady dnia 9 lutego 2017 r. przez Klub Radnych SLD, o鈍iadczamy, 瞠 przedmiotowy projekt uchwa造 zaopiniowali鄉y negatywnie, poniewa:

1. Wbrew deklaracjom projektodawc闚, nie wnosi on do kwestii koncepcji budowy terminala kontenerowego w 安inouj軼iu niczego wi璚ej ni to, co z mocy prawa musi by w tej koncepcji zawarte.

2. Odpowiedzi na pytania postawione w projekcie uchwa造 nie mog zosta udzielone wcze郾iej, ni na poszczeg鏊nych etapach opracowywania koncepcji, co czyni這 jej przyj璚ie bezzasadnym.

3. Trwaj帷 na niejednokrotnie zg豉szanym stanowisku, 瞠 merytoryczna dyskusja nad planowan inwestycj mo瞠 si odbywa dopiero w oparciu o przed這穎n mieszka鎍om koncepcj, zwracamy uwag na fakt, 瞠 gotowo嗆 Klubu Radnych SLD do rozwa瘸nia budowy portu wewn皻rznego dowodzi potencjalnej zgody jego cz這nk闚 na przeprowadzenie dr鏬 transportowych do i z portu a w granice miasta.

4. W zwi您ku z powy窺zym nie mo積a by這 uzna przed這穎nej propozycji za nic wi璚ej, jak tylko przejaw pr鏏y konfliktowania mieszka鎍闚 naszego miasta i zdyskredytowania radnych, kt鏎zy opowiedz si przeciw niej.

5. Jeszcze raz kategorycznie o鈍iadczamy, 瞠 odrzucenie przez nas projektu tej uchwa造 nie jest g這sem ani za, ani przeciw budowie terminala kontenerowego, a jedynie aktem niezgody przeciwko politycznym manipulacjom.

6. Jednocze郾ie o鈍iadczamy, 瞠 g這s wi瘯szo軼i mieszka鎍闚 安inouj軼ia oddany w zapowiedzianym referendum, b璠zie dla nas wi捫帷y.

Radni Rady Miasta 安inouj軼ie:
S豉womir Nowicki
Alicja Bohdziewicz
Zdzis豉w Merchelski
Sebastian Olszar


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 55

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 12:46:15] • [IP: 83.8.133.***]

Najwi瘯sze kumpelstwo w mie軼ie 瞠nada i wstyd

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 10:50:46] • [IP: 37.47.139.**]

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**] koncepcja jak koncepcja ale chodzi tutaj o w豉sne okre郵enie - jak co chcesz to chcesz i chcesz zna warunki. A tutaj nie ma tego 瞠 kto co chce, tylko 瞠 nie jest przeciwny. Takich jak ta grupka jest tysi帷e, nie oszukuje si na ka盥ego z tych radnych znajdzie si zast瘼stwo - nikt nie jest wieczny.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 09:55:34] • [IP: 88.156.235.**]

"Bo ja prosz pana nie jestem ani za ani przeciw. Ja jestem tak po鈔odku" (Mro瞠k). Pytanie do radnych Ca貫j Wstecz. Po jak choler zostali軼ie radnymi? Zabierajcie g這s, gdy ju b璠ziecie wiedzie, czy jeste軼ie ZA czy PRZECIW. Bycie PO吐ODKU was dyskwalifikuje jako naszych przedstawicieli.

termi • Sobota [18.02.2017, 09:54:00] • [IP: 80.245.188.**]

AD kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**] 名I邛A RACJA !! NIE MACIE SI CZYM ZAJ﹉ ? JAZDA DO BUDEK PILNOWA TOWARU ! I PATRZE TYLKO CZY NIEMCE OIRO PRZYNOSZ! TERMINAL KONTENEROWY NIE B犵ZIE TYLKO DLA 名INOUJ列IA B犵ZIE DLA CAΒGO KRAJU NIE B.拴IE EGOISTAMI !!

Go嗆mieszkaniec • Sobota [18.02.2017, 09:37:32] • [IP: 80.61.46.***]

Wpis zosta usuni皻y ze wzgl璠u na z豉manie prawa lub regulaminu serwisu przez u篡tkownika/Admin

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 08:39:21] • [IP: 50.7.78.**]

21:59:12 - Jak ju tak Grupie Morskiej li瞠sz d_psko, to r鏏 to bardzo dok豉dnie, bo na kraw璠ziach odbytu zostawi豉 resztki ka逝.

Go嗆 • Sobota [18.02.2017, 01:14:35] • [IP: 88.156.206.***]

Widac ze GRUPA MORSKA itd...jest za a nawet przeciw, nie rozumie takiej postawy asekuranctwo.Mieszkancy Swinoujscia nie powinni dac sie nabrac.Do tego komentujacego, ktory w sposob niewybredny wypowiada sie o mieszkancach naszego miasta NIE JESTESMY GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI i wierze ze, mieszkancy zaglosuja na NIE.Niech Chinczycy procesy inwestycyjne przeniosa gdzie indziej i niech tam" piora sobie te brudne majtki"Mieszkancy Swinoujscia madrze wybiora poniewaz NNNNNIE SA GAMONIAMI INTELEKTUALNYMI...Przyroda i turystyka to nasza przyszlosc a nie terminale i smrodzace Tiry

kontenerowiec • Sobota [18.02.2017, 00:35:40] • [IP: 93.190.188.**]

jak sie ma budki na Wojska Polskiego albo lodziarnie na promenadzie to co ich obchodzi jakis terminal kontenerowy, zasiedzieli od lat w Radzie Miasta maja sie dobrze a ich wiedza w tej sprawie jest zalosna, wazne zeby zablysnac, ale co potem. wiadomo ze ziemia zywi ale pamietajcie tez ze morze bogaci !! ale wy to juz bogate nie ??

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:29:30] • [IP: 88.156.233.***]

" Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa." I innych opracowa W豉郾ie GRUPA MORSKA tego nie chcia豉. Kompromitacja.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 23:26:21] • [IP: 62.69.254.***]

Smutne to jest ale jednak prawdziwe - to jest w豉郾ie Grupa Morska, kt鏎ej przedstawiciele chyba zapomnieli kto ich wybra do Rady.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:59:12] • [IP: 92.42.118.**]

Jak si czyta te komentarze, to nasuwa si jedna my郵, czy 篡j w mie軼ie gamoni闚 intelektualnych ? Mo積a prze篡, 瞠 ta grupa sld, tak siebie lokalizuje, to staruszkowie albo tacy co bez diety nie prze篡j, ale jest przygn瑿iaj帷e je瞠li to dotyczy wi瘯szej liczby mieszka鎍闚. Proces inwestycyjny, to nie pranie majtek, to procedury racjonalne i zgodne z natur materii. Tak jest w ca造m cywilizowanym 鈍iecie. Na ka盥e, powtarzam na ka盥e pytanie odpowied udzieli : koncepcja, oraz ca造 szereg z這穎nych opracowa przed realizacyjnych. Brawo Grupa Morska, 瞠 nie pozwolili軼ie sobie na to, 瞠by traktowano was jak ludzi niemy郵帷ych, nie znaj帷ych abecad豉 przygotowania inwestycyjnego, tak jak ta grupa sld. Nie wolno odebra mieszka鎍om prawa do opinii, ale 瞠by wiedzieli jak opini powinni wyrazi, musz otrzyma podstawowe informacje w zwartej, czytelnej formie, jako wyci庵 z koncepcji i innych opracowa. SLD uwa瘸, 瞠 najlepiej jak by s逝chali ich propagandy, ale komuna ju nie wr鏂i

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 21:31:47] • [IP: 92.42.114.***]

Ostatni raz g這sowa貫m na, , takich radnych"! Jak widz MINY radnych, obra穎nych na ca造 鈍iat, te grymasy b鏊u i cierpienia. ..Ludzie jak wam jest tak 磧e to po jakie licho pchacie si w wyborach! U鄉iechajcie si, b康盧ie dumni 瞠 to was wybrano.Nie opluwajcie sie. ..Zr鏏cie co dobrego dla miasta i jego mieszka鎍闚 i nie oczekujcie na ho責y...

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:53:11] • [IP: 80.245.180.**]

terminal wybuduj tak czy siak, decyzje zapadn na szczeblu wojew鏚ztwa i Warszawy, nale篡 tylko jak najwi璚ej wychapa szmalu dla naszego miasta i zadba oto aby tiry mia造 drog dojazdow poza Warszowem, najlepiej przed rondem ㄆnowo, chc mie dojazd do terminalu niech wybuduj sobie drog, przy takiej inwestycji to jest pryszcz, a m闚ienie za czy przeciw to takie bla, bla, bla tyle co sobie pogadacie, za du篡 szmal wchodzi w gr, tak by這 z l.n.g. pami皻acie miasto na bombie itp.i co ? mamy terminal gazowy z pi瘯nym widokiem na niego z falochronu stawa m造n, dla zakochanych jak niekt鏎zy twierdz. pozdrawiam" libra"

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:42:52] • [IP: 188.146.19.**]

Grupa Morska Na Taczkach powioza was Ludzie

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:21:39] • [IP: 178.238.252.***]

Terminal nie...elektrownie atomow tak...cicha spokojna, czysta...ale jak dupnie razem zgazoportem to by by fajerwerek.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:11:41] • [IP: 50.7.78.***]

Ty te nie jeste warty bycia Polakiem, bo Chi鎍zykom dupsko wylizujesz.AGENGA21

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:07:00] • [IP: 80.245.188.**]

鄉iech mnie ogarnia, we pan pi趾 i na boisko

AGENDA 21 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:14] • [IP: 80.245.178.***]

Jeszcze jedno. Za trzydzie軼i lat, kiedy usi康ziecie przy kominku z wnukiem na kolanach, a on was zapyta: „Co robi貫 w czasie bandyckiego napadu zbrodniarzy kontenerowych na 安inouj軼ie, dziadku?”, nie b璠ziecie musieli odpowiedzie zachrypni皻ym g這sem: „Rozrzuca貫m gn鎩 na Ognicy”. Nie panowie, popatrzycie mu prosto w oczy i powiecie: „Wnusiu, tw鎩 dziadek walczy razem z szeregami wspania造ch radnych z SLD..

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 20:06:11] • [IP: 37.47.156.***]

SLD grunt pod nogami si pali to udaj 瞠 si martwi o miasto i ich mieszka鎍闚

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:52:44] • [IP: 92.42.114.***]

W wypowiedzi AGENGA21 brakuje mi" kto nie skacze ten za turystami" To ja postoj ;)

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:45:40] • [IP: 86.82.99.**]

Kto jest przeciw powstaniu terminala ten broni niemieckiej racji stanu

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:42:08] • [IP: 37.7.114.***]

Panowie RADNI z Grupy Morskiej, z tym Nowickim i Merchelskim na czele, puknijcie si w g這wy - jaki interes macie w popieraniu tego syfu 鈔odowiskowego. Za pi耩 lat b璠ziecie walczy ze smogiem nad 安inouj軼iem, ha豉sem nie do zniesienia, uci捫liwo軼iami na drogach, brakiem dost瘼u do morza od strony prawobrze瘸, bo z 500 ha dzisiaj terminal rozro郾ie si do 1000 ha jutro, a Pan Nowicki i Merchelski b璠 doje盥瘸 nad Ba速yk do Mi璠zyzdroj闚. Zastan闚cie si co w zamian dostaniecie od Chi鎍zyk闚 i naszego rz康u - chyba po dupie !! Pozdrawiam WAS MAΜ SEREDECZNIE PANOWIE SPRZEDAWCZYKI.

Go嗆 • Pi徠ek [17.02.2017, 19:33:36] • [IP: 62.69.231.***]

Pan radny Nowicki zapomnia doda, 瞠 to ich ugrupowanie waln窸o z ucha do ZPMS-, kt鏎e na przeszpiegi wys豉這 Trojnara. To jasne jak s這鎍e. Grupa Morska da豉 cia豉 bez dw鏂h zda, jawnie sprzeniewierzaj帷 si obietnicom z這穎nym mieszka鎍om Prawobrze瘸 i nie da rady ju tego odkr璚i. Skoro uwierzyli軼ie w be趾ot PO o tym, 瞠 ta uchwa豉, to by za s豉by g這s, to czemu nie zaproponowali軼ie niczego konkretniejszego 瞠by g這s miasta i jego mieszka鎍闚 wzmocni? Pope軟ili軼ie polityczny b陰d i ju do was dotar造 skutki. Sorry, trzeba umie kalkulowa ryzyko. Teraz ju wam nikt na Warszowie nie uwierzy.

CHIEF PORT • Pi徠ek [17.02.2017, 19:26:24] • [IP: 80.245.178.***]

CO ONI S NIEPEΛOSPRAWNI ? NIE WIEDZA CO MAJ ROBI? JAK MO烤A CO TAKIEGO WYBRA ?

AGENGA21 • Pi徠ek [17.02.2017, 18:57:51] • [IP: 62.69.229.**]

JA POWIEM WPROST JAK KTO PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN JEST NIE WARTY BYCIA POLAKIEM I MIESZKA哸EM 名INOUJ列IA. POWIEM WI犴EJ KTO B犵ZIE PRZECIWKO BUDOWIE TERMINALA TEN NIE B犵ZIE NIGDY RADNYM

Ogl康asz 1-25 z 55
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odb璠 si 獞iczenia s逝瘺 w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Za這瞠niem g堯wnym sytuacji kryzysowej b璠zie doskonalenie wsp馧dzia豉nia s逝瘺 ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udzia貫m cysterny przewo膨cej gaz LNG. W zwi您ku z powy窺zym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysoko軼i miejscowo軼i Przybiern闚, kt鏎a b璠zie zamkni皻a dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocze郾ie zapewniamy, 瞠 na miejscu policjanci b璠 dbali o up造nnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wy陰czenia pr康u w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie pr康u nast徙i 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci wsp馧dzia豉j帷 z SG zatrzymali 2 m篹czyzn do wyja郾ienia, w sprawie kradzie篡 pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe nale瞠 b璠 do Prok. Rej. w 安inouj軼iu, prowadz帷ej 郵edztwo ■ Tesla odnaleziona w gara簑 przy ulicy Markiewicza ■ Gro幡y wypadek przed Mi璠zyzdrojami, gdzie zderzy造 si dwie osob闚ki. Z naszych informacji wynika, 瞠 1 osoba ponios豉 鄉ier na miejscu, a 2 osoby s zakleszczone w poje寮zie ■ Funkcjonariusz stra篡 granicznej odda kilka strza堯w w kierunku odje盥瘸j帷ej Tesli! Przeczytaj, co m闚i mieszka鎍y, kt鏎zy widzieli ca貫 zaj軼ie! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strze穎nego parkingu plac闚ki Stra篡 Granicznej w 安inouj軼iu ■ Magia 安i徠 wkr鏒ce dotrze do 安inouj軼ia! W tym roku b璠zie du穎 nowych ozd鏏! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochod闚 na promie m鎩 znajomy sp騧ni si do pracy. Czytelnik postanowi poruszy problem znany wielu 鈍inouj軼ianom. Kolejki do prom闚 to problem znany i poruszany na 豉mach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowi poruszy kwesti ustawiania samochod闚 na Bieliku. Chodzi o konkretn sytuacj, kt鏎a mia豉 miejsce w poniedzia貫k, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta by豉 ca趾iem spora ■ Pod lup 鈍inoujskiej Prokuratury Rejonowej znalaz si PEC. Zawiadomienie o mo磧iwo軼i pope軟ienia przest瘼stwa z這篡li jego pracownicy, a dok豉dniej cz這nkowie zwi您ku zawodowego. Mowa tu o nowo powsta造m Niezale積ym Samorz康nym Zwi您ku NSZZ "Solidarno嗆", Zak豉dowej Organizacji Zwi您kowej przy Przedsi瑿iorstwie Energetyki Cieplnej w 安inouj軼iu, kt鏎ego pracownicy s wyra幡ie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje si w sp馧ce. Sprawa wydaje si by powa積a, bo 鈍inoujska prokuratura prowadzi post瘼owanie sprawdzaj帷e w sprawie z art. 296 1 k.k, kt鏎y dotyczy niegospodarno軼i ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zr鏏cie co z tym! ■ Spotkali si by broni Konstytucji RP i uczcili pami耩 m篹czyzny, kt鏎y podpali si w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie b璠zie miejsca na nud. Powstan nowe atrakcje ■ Uwaga! Zak豉d Wodoci庵闚 i Kanalizacji informuje, 瞠 w dniu 10 listopada 2017 roku (pi徠ek) zak豉d b璠zie nieczynny ■ Staniszewski jak pi豉 tarczowa. Flota - D帳 D瑿no 5-2 ■ Trzy pr鏏y dokonania oszustwa metod "na policjanta" odnotowano dzi w 安inouj軼iu. 畝dna z nich nie okaza豉 si - na szcz窷cie - udana. W dw鏂h przypadkach emeryt, do kt鏎ego dzwonili fa連zywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrze, w trzecim przypadku za oszcz璠no軼i starszego pana uratowa pracownik banku. 安inoujscy policjanci przestrzegaj przed oszustami i zalecaj ostro積o嗆 przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich 安i皻ych-dzie po鈍i璚ony pami璚i tych. kt鏎zy przekroczyli ju pr鏬 wieczno軼i. 安inouj軼ianie odwiedzaj groby bliskich zmar造ch. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wo膨 pasa瞠r闚 bez bilet闚 ■ 39 - letni pracownik budowy zas豉b w trakcie wchodzenia na d德ig! Akcja stra瘸k闚 na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbli窺ze trzy tygodnie, w godzinach pomi璠zy 23.00 a 6.00, Zak豉d Wodoci庵闚 i Kanalizacji b璠zie prowadzi w lewobrze積ej cz窷ci miasta p逝kanie sieci wodoci庵owych. Mo瞠 to spowodowa w tych godzinach spadek ci郾ienia wody ■