POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 14:34:23] • Świnoujście

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota! Czekamy na zdjęcia waszych mruczków!

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota! Czekamy na zdjęcia waszych mruczków!

Na zdjęciu Maniek - kot Pani Martyny(fot. Czytelnik )

Perski, Bengalski, Brytyjski czy domowy krótkowłosy, wszystkie koty obchodzą dzisiaj swoje święto, z okazji którego życzymy mruczkom i ich właścicielom wszystkiego najlepszego i prosimy o przesyłanie ich zdjęć w tym wyjątkowym, kocim dniu!

Koty zostały udomowione około 9500 lat temu. Jak się okazuje, świetnie czują się w domu, w którym ich aktywność polega zazwyczaj na leżeniu!

Trudno w to uwierzyć, ale kot mieszkający z ludźmi poświęca około 80% swojego czasu na wypoczynek! Pozostały czas wykorzystuje na higienę - około 17% oraz polowanie około 3%.

W Polsce mruczki obchodzą swoje święto od niedawna, ponieważ pierwszy Dzień Kota w Polsce obchodziliśmy w 2006 roku. Jak informuje Wikipedia - jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Na zdjęcia Waszych kotów wraz z krótkim opisem, czekamy pod adresem kontakt@iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Sobota [18.02.2017, 11:50:25] • [IP: 92.42.114.***]

a kiedy jest dzień SŁONIA?

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:13:15] • [IP: 178.238.253.**]

A jutro DZIEŃ PSA, POTEM, DZIKA, SZCZURA, MYSZY A KIEDY DZIEŃ CZŁOWIEKA, MASAKRA, CHOROBA ZWANA , . ...SPOWOLNIENIEM CZOŁOWYM DOTARLA NA WYSPĘ!

Gość • Sobota [18.02.2017, 08:12:14] • [IP: 109.243.157.*]

Kiedy będzie Dzień Ośmiorniczek (druga nazwa" Sowy")?

Gość • Sobota [18.02.2017, 08:09:33] • [IP: 94.254.227.*]

Tak przy okazji, jest parę rzeczy bez których ludzkość miała by jeszcze więcej pod górkę w swoim rozwoju. Jedną z tych rzeczy była umiejętność uprawy roli i udomowienie kota aby chronił płody rolne od szkodników, więcej pokarmu równa się większej populacji ludzi i dlatego sądzę że to że żyjemy dzisiaj jest w jakimś stopniu zasługą mn kotów jak i innych zwierząt pomagających nam przeżyć.

Gość • Sobota [18.02.2017, 02:18:08] • [IP: 109.243.220.**]

Ale ten Misiek zafrasowany, typowa kocia mina.

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:34:54] • [IP: 109.241.63.***]

Na czapke idealne zwierzątko

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:09:03] • [IP: 93.94.190.***]

sto lat kociaki i życzę, żeby każde zwierzątko miało dobrego właściciela.

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:04:45] • [IP: 62.69.253.**]

[17.02.2017, 16:35:57] • [IP: 79.186.187.***] aby cie myszy nie wpierdo////////zywcem

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:54:24] • [IP: 62.69.252.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:49:36] • [IP: 31.0.43.***]

A po co komu tacy glupi ludzie jak 79 186 187?

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:46:22] • [IP: 62.69.231.***]

Sto Lat Kociaki ;-)

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:35:57] • [IP: 79.186.187.***]

I po co potrzebne komu takie głupie koty? No chyba żeby było czym szczuć psy

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:31:23] • [IP: 95.129.226.*]

PREZES SWOJEGO OCHRZCI.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Do redakcji iswinoujscie.pl zwrócili się działkowicze z prośbą o nagłośnienie problemu z uciążliwym sąsiadem. Liczą, że po takiej medialnej interwencji ktoś zainteresuje się poczynaniami hodowcy gołębi, który uprzykrza życie właścicielom okolicznych działek. Rzecz dzieje się na terenie ogródków działkowych Nad Zalewem. Gołębie wydziobują uprawy, a ich posiadacz zastrasza sąsiadów. Zarząd ogródków nie robi nic w tej sprawie - twierdzą działkowicze ■ Nie ma, nie ma wody na pustyni, a wielbłądy nie chcą dalej iść … słowa tej znanej piosenki Bajmu idealnie pasowałyby do zobrazowania tego co dzieje się na Placu Wolności. Już od jakiegoś czasu, w tzw. kanale ozdobnym nie ma wody. Nasi Czytelnicy zastanawiają się dlaczego? ■ 17-latka i jej kolega nieprzytomni po zażyciu kokainy. Dwoje nastolatków znalezionych na rynku przy Wojska Polskiego. Zobacz film! ■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■