░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 11:58:48] • Świnoujście

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Ponad 60 nurków minerów i nurków inżynierii z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej szkoli się w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym na Mazurach.

W Mrągowie, nad jeziorem Czos, specjaliści od podwodnych zadań doskonalą umiejętności prowadzenia działań bojowych m.in. nurkując pod lodem.

Nurkowie – minerzy i nurkowie inżynierii Marynarki Wojennej w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie całego kraju. Operują zarówno w akwenach morskich jak i śródlądowych. Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doszkalania się oraz wielu godzin treningów. Sezon zimowy daje szansę na ćwiczenie działania w warunkach szczególnie utrudnionych, gdy tafla wody skuta jest lodem a temperatura powietrza spada poniżej zera. Właśnie wtedy nurkowie z jednostek Marynarki Wojennej, podczas corocznych zgrupowań, doskonalą umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną. W planie tegorocznego trzytygodniowego szkolenia przewidziane są takie zagadnienia jak wykonywanie przerębli, nurkowanie pod lodem, umiejętność zachowania orientacji w przestrzeni, czy zdolność radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Wiele godzin poświęca się tematyce autoratownictwa i wzajemnej asekuracji podczas nurkowań parami. Nurkowie doskonalą zarówno procedury działania i współpracy, jak i umiejętność obsługi i wykorzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego i urządzeń łączności podwodnej. Poza godzinami spędzonymi na nurkowaniu, prowadzone są także zajęcia kondycyjne w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnych w Mrągowie – wzmacniające ogólną sprawność fizyczną, niezbędną w tej specjalności. Obóz ma na celu doskonalenie i podtrzymanie kondycji nurkowej jego uczestników. Bierze w nim udział ponad 60 specjalistów z 12 i 13 Dywizjonu Trałowców oraz 8 i 43 Batalionu Saperów.

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

W Marynarce Wojennej istnieją dwie Grupy Nurków –Minerów. Wchodzą one w skład 12. Dywizjonu Trałowców oraz 13. Dywizjonu Trałowców ( oba dywizjony wchodzą w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ). Poza tym, w strukturach etatowych 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa oraz 43. Batalionu Saperów z Rozewia znajdują się specjaliści od prac podwodnych – nurkowie inżynierii. Są oni zawsze gotowi interweniować gdy wystąpi zagrożenie pod wodą. Poza nimi w Porcie Wojennym w Gdyni stacjonuje Brzegowa Grupa Ratownicza. Jej żołnierze wykorzystywani są zawsze gdy zachodzi potrzeba ratowania życia na morzu.

Organizatorem zgrupowania jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

8 FOW


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [20.02.2017, 08:34:30] • [IP: 62.158.124.***]

A czego tu zazdrościć - buractwa i chamstwa?

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:10:48] • [IP: 37.47.227.**]

ktos" mondry" sie wypowiedzial w koncu

Gość • Sobota [18.02.2017, 07:50:18] • [IP: 94.254.232.**]

Skoro jest kierownikiem to ma cos w glowie a nie jak wiekszosc pustakow i ieudacznikow podwazajacych czyjes kwalifikacje. Duzo mondrzejsi od was dali mu te uprawnienia wiec co zazdro przemawia?? Do roboty zapierdala... a nie nazekac. Zeby kazdy sie taka wiedza wykazywal w pracy ja on to by bylo dobrze. Pozdro dla chlopakow z GNM i nie tylko.

Gość • Sobota [18.02.2017, 05:47:00] • [IP: 41.13.158.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 22:38:47] • [IP: 31.0.1.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:54:52] • [IP: 80.245.184.**]

Brawo!!to jest prawdziwa służba!

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:49:30] • [IP: 188.146.95.**]

GPM został utworzony w 1969 roku, o jakich milionach lat piszesz?

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:41:14] • [IP: 94.254.235.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:40:52] • [IP: 5.172.255.***]

to prawda żeby zostać kierownikiem trzeba mieć coś w głowie to fakt nie wszystkim jest to dane

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:36:24] • [IP: 93.94.188.***]

tak od milionów lat... może miliardów... stara gwardia za brzuch się trzyma...

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:12:00] • [IP: 93.94.188.***]

co to za cwel chłopakom rozkazuje? trzeba jeszcze mieć coś w głowie, żeby być kierownikiem...

emeryt • Piątek [17.02.2017, 21:00:36] • [IP: 94.254.235.**]

Panowie Ci co byli i służyli na pożądnym GPM to wiedzą, że pożądna rodzina była tylko chwast się trafił a go ciężko wyplenić. Pozdrawiam was chłopaki zawsze chętnie pamięcią wracam do czasów kiedy nurkowaliśmy. TO były akcje!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:57:29] • [IP: 5.172.255.***]

od milionów lat kierownik zmuszał do roboty jak się nie podoba to do piechoty

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:26:14] • [IP: 94.254.232.**]

Ooo zaczelo sie :D Narzekanie... Zapierd*** do apteki po maść na bół dupy! Pozdro chłopaki!

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:05:30] • [IP: 37.47.194.***]

nie tego w czarnym tylko na pierwszym planie

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:45:57] • [IP: 37.47.31.**]

Zazdrość i bezsilność

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:37:00] • [IP: 5.172.255.***]

zazdrościć zazdrościć boooooo jest czego

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:31:35] • [IP: 5.172.255.***]

Super frajer pewnie chodzi o tego w czarnym bo na GNM to wszyscy nurkować zawsze potrafili a z tego co wiem to fra... to tech... bo zazdroszczą chłopakom tego i tamtego. pozdrowienia dla nurasów

były • Piątek [17.02.2017, 18:20:23] • [IP: 37.47.201.***]

pozdro dla Was nie dotyczy kierownika podziemnych dzial minowych

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:29:19] • [IP: 62.69.203.**]

Na off shory..Takich nurków się nie bierze to są nurki smietnikowe.

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:17:34] • [IP: 94.254.235.**]

Super frajer na zdjecie sie załapał a pewnie cały poligon nic nie robił jak zawsze. Jak przyszedł nurkować nie umiał i do diś tak zostało. Pozdro dra reszty chłopaków.

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:49:32] • [IP: 80.245.188.**]

a ty już sie nie chwal tymi offshorami a tyle to kapitan nie ma

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:20:29] • [IP: 188.146.26.***]

Szkoda, ze woda brudna

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:04:28] • [IP: 79.140.194.**]

Na Offshorach mieli byscie dziennie 1300.GBP na dobe !!

Gość • Piątek [17.02.2017, 13:30:13] • [IP: 41.13.148.***]

Go pro na głowę i heja nuramy

Oglądasz 1-25 z 26
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W dniach od 24 maja od godz. 1900 do godz. 2100 wyłączona z ruchu zostanie ul. Konstytucji 3 Maja (część ronda) wjazd na rondo z ulicy Dąbrowskiego oraz wyjazd z ronda na ul. Konstytucji 3 Maja. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicami Dąbrowskiego i Piastowską.Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■