POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 11:58:48] • Świnoujście

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Ponad 60 nurków minerów i nurków inżynierii z jednostek wojskowych Marynarki Wojennej szkoli się w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym na Mazurach.

W Mrągowie, nad jeziorem Czos, specjaliści od podwodnych zadań doskonalą umiejętności prowadzenia działań bojowych m.in. nurkując pod lodem.

Nurkowie – minerzy i nurkowie inżynierii Marynarki Wojennej w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie całego kraju. Operują zarówno w akwenach morskich jak i śródlądowych. Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doszkalania się oraz wielu godzin treningów. Sezon zimowy daje szansę na ćwiczenie działania w warunkach szczególnie utrudnionych, gdy tafla wody skuta jest lodem a temperatura powietrza spada poniżej zera. Właśnie wtedy nurkowie z jednostek Marynarki Wojennej, podczas corocznych zgrupowań, doskonalą umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną. W planie tegorocznego trzytygodniowego szkolenia przewidziane są takie zagadnienia jak wykonywanie przerębli, nurkowanie pod lodem, umiejętność zachowania orientacji w przestrzeni, czy zdolność radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Wiele godzin poświęca się tematyce autoratownictwa i wzajemnej asekuracji podczas nurkowań parami. Nurkowie doskonalą zarówno procedury działania i współpracy, jak i umiejętność obsługi i wykorzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego i urządzeń łączności podwodnej. Poza godzinami spędzonymi na nurkowaniu, prowadzone są także zajęcia kondycyjne w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnych w Mrągowie – wzmacniające ogólną sprawność fizyczną, niezbędną w tej specjalności. Obóz ma na celu doskonalenie i podtrzymanie kondycji nurkowej jego uczestników. Bierze w nim udział ponad 60 specjalistów z 12 i 13 Dywizjonu Trałowców oraz 8 i 43 Batalionu Saperów.

Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

W Marynarce Wojennej istnieją dwie Grupy Nurków –Minerów. Wchodzą one w skład 12. Dywizjonu Trałowców oraz 13. Dywizjonu Trałowców ( oba dywizjony wchodzą w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ). Poza tym, w strukturach etatowych 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa oraz 43. Batalionu Saperów z Rozewia znajdują się specjaliści od prac podwodnych – nurkowie inżynierii. Są oni zawsze gotowi interweniować gdy wystąpi zagrożenie pod wodą. Poza nimi w Porcie Wojennym w Gdyni stacjonuje Brzegowa Grupa Ratownicza. Jej żołnierze wykorzystywani są zawsze gdy zachodzi potrzeba ratowania życia na morzu.

Organizatorem zgrupowania jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

8 FOW


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [20.02.2017, 08:34:30] • [IP: 62.158.124.***]

A czego tu zazdrościć - buractwa i chamstwa?

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:10:48] • [IP: 37.47.227.**]

ktos" mondry" sie wypowiedzial w koncu

Gość • Sobota [18.02.2017, 07:50:18] • [IP: 94.254.232.**]

Skoro jest kierownikiem to ma cos w glowie a nie jak wiekszosc pustakow i ieudacznikow podwazajacych czyjes kwalifikacje. Duzo mondrzejsi od was dali mu te uprawnienia wiec co zazdro przemawia?? Do roboty zapierdala... a nie nazekac. Zeby kazdy sie taka wiedza wykazywal w pracy ja on to by bylo dobrze. Pozdro dla chlopakow z GNM i nie tylko.

Gość • Sobota [18.02.2017, 05:47:00] • [IP: 41.13.158.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 22:38:47] • [IP: 31.0.1.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:54:52] • [IP: 80.245.184.**]

Brawo!!to jest prawdziwa służba!

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:49:30] • [IP: 188.146.95.**]

GPM został utworzony w 1969 roku, o jakich milionach lat piszesz?

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:41:14] • [IP: 94.254.235.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:40:52] • [IP: 5.172.255.***]

to prawda żeby zostać kierownikiem trzeba mieć coś w głowie to fakt nie wszystkim jest to dane

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:36:24] • [IP: 93.94.188.***]

tak od milionów lat... może miliardów... stara gwardia za brzuch się trzyma...

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:12:00] • [IP: 93.94.188.***]

co to za cwel chłopakom rozkazuje? trzeba jeszcze mieć coś w głowie, żeby być kierownikiem...

emeryt • Piątek [17.02.2017, 21:00:36] • [IP: 94.254.235.**]

Panowie Ci co byli i służyli na pożądnym GPM to wiedzą, że pożądna rodzina była tylko chwast się trafił a go ciężko wyplenić. Pozdrawiam was chłopaki zawsze chętnie pamięcią wracam do czasów kiedy nurkowaliśmy. TO były akcje!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:57:29] • [IP: 5.172.255.***]

od milionów lat kierownik zmuszał do roboty jak się nie podoba to do piechoty

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:26:14] • [IP: 94.254.232.**]

Ooo zaczelo sie :D Narzekanie... Zapierd*** do apteki po maść na bół dupy! Pozdro chłopaki!

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:05:30] • [IP: 37.47.194.***]

nie tego w czarnym tylko na pierwszym planie

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:45:57] • [IP: 37.47.31.**]

Zazdrość i bezsilność

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:37:00] • [IP: 5.172.255.***]

zazdrościć zazdrościć boooooo jest czego

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:31:35] • [IP: 5.172.255.***]

Super frajer pewnie chodzi o tego w czarnym bo na GNM to wszyscy nurkować zawsze potrafili a z tego co wiem to fra... to tech... bo zazdroszczą chłopakom tego i tamtego. pozdrowienia dla nurasów

były • Piątek [17.02.2017, 18:20:23] • [IP: 37.47.201.***]

pozdro dla Was nie dotyczy kierownika podziemnych dzial minowych

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:29:19] • [IP: 62.69.203.**]

Na off shory..Takich nurków się nie bierze to są nurki smietnikowe.

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:17:34] • [IP: 94.254.235.**]

Super frajer na zdjecie sie załapał a pewnie cały poligon nic nie robił jak zawsze. Jak przyszedł nurkować nie umiał i do diś tak zostało. Pozdro dra reszty chłopaków.

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:49:32] • [IP: 80.245.188.**]

a ty już sie nie chwal tymi offshorami a tyle to kapitan nie ma

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:20:29] • [IP: 188.146.26.***]

Szkoda, ze woda brudna

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:04:28] • [IP: 79.140.194.**]

Na Offshorach mieli byscie dziennie 1300.GBP na dobe !!

Gość • Piątek [17.02.2017, 13:30:13] • [IP: 41.13.148.***]

Go pro na głowę i heja nuramy

Oglądasz 1-25 z 26
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■