POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 12:33:55] • Świnoujście

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

fot. Czytelnik

Twarde prawo, ale prawo - tak można by podsumować zdarzenie na ulicy Hołdu Pruskiego, gdzie kobieta cofając samochód, uderzyła w inne zaparkowane auto. Jak przyznaje kierująca, szkody były niewielkie a do ich usunięcia wystarczyły jedynie mokre chusteczki. Zastanawia się także, za co dostała 300 zł mandatu i dlaczego właściciel uderzonego samochodu od razu wezwał policję.

Opis zdarzenia z 15 lutego, otrzymaliśmy razem ze zdjęciami uszkodzonego samochodu.

- Witam chciałabym się podzielić z Państwem zdarzeniem na Ul. Hołdu Pruskiego 9. Wczoraj około godziny 18.00 chciałam wyjechać z podwórka znajdującego się na Ul. Hołdu, cofając ubrudziłam hakiem zderzak oto tego samochodu (gdyby ktoś nie zauważył to jest ta mała biała plama). Od razu po tym wylecieli moi niesforni sąsiedzi z parteru mówiąc, że dzwonią na policję nie szło się z nimi dogadać. Chciałam wytrzeć plamę, którą zrobiłam na tym zderzaku, bo wystarczyła jedynie mokra chusteczka, a plamy by już nie było. Gdy przyjechała policja nie mogli doszukać się śladu jakiego zrobiłam. Ale niestety, że u nas na podwórku jest strefa ruchu, musiałam dostać mandat w wysokości 300 zł za brudny zderzak, gdzie mokre chusteczki kosztują 2 zł . Chciałabym ostrzec innych ludzi przed tymi mieszkańcami na Ul. Hołdu, bo to może spotkać i was... - ostrzega Czytelniczka.

O odniesienie się do opisanego zdarzenia, poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu. Odpowiedzi udzieliła mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć.

- W dniu 15 lutego 2017 roku około godziny 18.40 na ulicy Hołdu Pruskiego 9 Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu podjęli interwencję wobec kierującej, która poruszając się pojazdem w strefie ruchu uderzyła w inny zaparkowany tam pojazd. Na zaparkowanym pojeździe w wyniku zdarzenia drogowego powstały uszkodzenia w postaci wgniecenia zderzaka i zarysowania powłoki lakierniczej. Funkcjonariusz przeprowadzający czynności służbowe na miejscu zdarzenia wykonał dokumentację fotograficzną oraz zaproponował kierującej mandat w wysokości 300zł., który kobieta przyjęła. Zaznaczam, że sprawczyni zdarzenia drogowego została przez Funkcjonariuszy Policji pouczona, iż ma prawo odmowy przyjęcia mandatu i z możliwości takiej kobieta nie skorzystała. Każda osoba, która nie zgadza się z decyzją Policjanta przeprowadzającego interwencję o ukaraniu mandatem karnym ma prawo odmówić jego przyjęcia, natomiast konsekwencją nie przyjęcia mandatu jest skierowanie sprawy do Sądu Rejonowego w Świnoujściu celem rozstrzygnięcia - informuje mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć - KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Sobota [18.02.2017, 02:24:59] • [IP: 109.243.220.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość x • Sobota [18.02.2017, 01:26:08] • [IP: 92.42.116.***]

Inaczej byście pisali, jak by chodziło a wasz samochód, chusteczką to można sobie nos wysmarkać, ta kobieta jest zagrożeniem dla innych kierowców. Policja wyraźnie stwierdziła - wgniecenie karoserii i uszkodzenie lakieru. Nie lakieruje sie 2 cm tylko cały element o to koszt około 300 zł, ciekawe czy szanowna pani tak samo by podeszłą do sprawy jak by je samochód zarysowali ??!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:05:12] • [IP: 80.245.189.***]

Szczescie tego zlotowy ze auto stalo zaparkowane a nie bylo kolizji podczas jazdy. Wtedy pewnie nie wzywalby policji bo moglby wydmuchac co nieco ;-)

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:28:05] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**] Ale nie z innymi pojazdami. Możesz sobie wjeżdżać np. w mur. jeśli oczywiście sprawia Ci to satysfakcję.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:25:11] • [IP: 80.245.179.***]

złotówa i wszystko jasne. chciał nowy zderzak

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**]

ZDEZAK JEST PO TO BY SIE ZDEZAC

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:30:17] • [IP: 80.245.186.***]

KOBIETO!MANDAT ZA MALY!CZULAS, ZE W COS UDERZYLAS, A WIEDZIALAS, ZE STAL TAM SAMOCHOD, NALEZLO Z AUTA WYSIASC I SPRAWDZIC, JEZELI NA UDERZONYM AUCIE BYL SLA, A KIEROWCY NIE BYLO, NALEZALO ZOSTAWIC ZA WYCIERACZKA NAMIARY NA SIEBIE, A NIE ODJEZDZAC Z MIEJSCA.NIE MASZ WPRAWY, JEST ZA CIASNO, STAWIAJ AUTO NA DZIKIM PLACU PRZY CHROBREGO VIS A VIS APTEKI!ODPOWIEDZIALNOSC NA KAZDYM KROKU-POTRZEBNA OD ZARAZ!

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:26:59] • [IP: 178.238.247.**]

to typowy portal dla sąsiadów hahahah

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:05:32] • [IP: 5.172.233.***]

nie ma to jak zarobić czyimś kosztem na nowy zderzak!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:13:34] • [IP: 5.172.233.***]

sami konfidenci w tym mieście

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:06:39] • [IP: 95.129.224.***]

zlotowka dziś by popuscil babie to jutro było by to samo... zrozumiałe zachowanie.. a to czy uszkodzenie ma 1cm2 czy 20 cm2 nie ma znaczenia, kontakt był, slad jest zderzak do roboty..

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:29:51] • [IP: 95.129.226.*]

KOBIETY NA TRAKTORY EWENTUALNIE TACZKĄ POWOZIĆ. Na miejscu poszkodowanego za samo umieszczenie tego na portalu naprawił bym ten zderzak w autoryzowanym serwisie na jej OC. To się zdziwi ile taka naprawa kosztuje i sprawę o zniesławienie wytoczył. KOBIETO ZASTANÓW SIĘ CO PRÓBUJESZ ROBIĆ NIM SIĘ UPAĆKASZ PO PACHY. NIEWIEDZA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI. BĘDĘ SIĘ ŚMIAŁ JAK CI NIE ŹLE DOKOPIĄ A JUŻ LEŻYSZ MANDAT I OC OJ TO BOLI.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:28:21] • [IP: 80.245.178.***]

A ja bym się dogadała z osobą, ktora wczoraj o godz. 15:20 uszkodziła mi zderzak Vectrą na parkingu koło urzędu miasta, niestety ta osoba odjechała, ale kilka osób to widziało i spisało numer rejestracyjny. I nie miałam wyjścia, musiałam dzwonić po policję, żeby protokół przedstawić ubezpieczycielowi.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:10:39] • [IP: 92.42.119.**]

Tu nie chodzi o uszkodzenie ale o to, że ta Pani nie potrafi jeździć. Policja jest po to aby karać a kierowca jak nie potrafi jeździć niech wykupi kursy doszkalające albo niech poćwiczy na placu a nie uszkadzając samochody innym. Czy wy myślicie, że ta Pani by zakończyła swoją przygodę na takim jednym incydencie ? Według mnie to jeszcze nie koniec jej popisów za kółkiem. Także nie płaczcie jak wam uszkodzi wasze złomy. Bo my nie płaczemy. Tym osobom, które tutaj pisały, że mogła zwiać to właśnie robiła ! Także i wam życzę aby w przyszłości ktoś coś uszkodził i zwiał.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:00:18] • [IP: 5.172.233.***]

ma starego gruchota to chociaż zderzak chiał mieć nowy, bo nie mógł sam się dorobić to biedną babkę wykorzystał

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:54:59] • [IP: 5.172.233.***]

sąsiad na sąsiada na policję dzwoni ale jaja tego jeszcze nie grali

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:48:50] • [IP: 5.172.233.***]

* ludzie wy nie umiecie żyć bez policji ? Pies zrobi kupe na trawniku odrazu dzwonicie po policję, ktoś stanie na waszym miejscu parkingowym dzwonicie na policję. Ludzie czy wy nie umiecie rozmawiać z drugim człowiekiem ? Trzeba było powiedzieć Kobitce zeby kupiła marker do zderzaków a nie policję na nią wołać przeciez samochod i wszystko całe. Wspóczuję Pani sąsiadów no nic są ludzie i są świnie !!

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:47:23] • [IP: 95.154.230.***]

Po to są zderzaki idioci, ale jak ktoś jest gołodupcem i jego cały dorobek życia, to stary samochód, żeby zaszpanować przed sąsiadami, to później płacze o byle ryskę. Szkoda, że te jełopy nie podciągnęli tego tyknięcia pod katastrofę w ruchu lądowym...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:37:15] • [IP: 159.205.26.**]

Ale mandat jak zrozumiałem był za spowodowanie kolizji a nie za brudny zderzak. więc tytuł wprowadza w błąd.

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:25:59] • [IP: 92.42.117.***]

To jakaś złotówka chyba i musiał zarobić żeby była dobra dniówka

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:21:14] • [IP: 178.238.252.**]

Nie umiesz dobrze prowadzić samochodu i tyle ja mam PRAWO JAZDY A, B. JUŻ 60 LAT i nadal prowadzę s.d , A nie miałam żadnej kolizji przez ten OKRES. Jestem babcią już. i tyje na ten temat...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:12:55] • [IP: 37.47.140.***]

Gdzie można kupić takie chusteczki?

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:11:45] • [IP: 94.254.147.**]

Trzeba było walnąć raz a porządnie a nie takie coś przynajmniej byś wiedziała za co mandat dostałaś a nie za takie gowno

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:06:56] • [IP: 94.254.147.**]

trzeba było to olać i jechać dalej

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:33:40] • [IP: 92.42.119.**]

Więc tak, całe zdarzenie widziałem z okna. Czekałem na tej Pani reakcję. (To coś białego to się nazywa podkład który znajduje się pod lakierem dla twojej informacji.) Reakcja była taka, że gaz i do przodu i jedzie po schodach. Pierwszy odruch powinien wyglądać na wyjściu z samochodu, sprawdzeniu czy dokonało sie uszkodzeń i wezwanie właściciela. Tutaj tego nie było bo przecież wystarczy chusteczka za 2 zł. Znak Strefa Ruchu został zamontowany właśnie na waszą prośbę. Chcieliście to go macie i proszę bez pretensji. Jak się robi szkodę to się płaci.

Oglądasz 1-25 z 66
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■