░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 12:33:55] • Świnoujście

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

fot. Czytelnik

Twarde prawo, ale prawo - tak można by podsumować zdarzenie na ulicy Hołdu Pruskiego, gdzie kobieta cofając samochód, uderzyła w inne zaparkowane auto. Jak przyznaje kierująca, szkody były niewielkie a do ich usunięcia wystarczyły jedynie mokre chusteczki. Zastanawia się także, za co dostała 300 zł mandatu i dlaczego właściciel uderzonego samochodu od razu wezwał policję.

Opis zdarzenia z 15 lutego, otrzymaliśmy razem ze zdjęciami uszkodzonego samochodu.

- Witam chciałabym się podzielić z Państwem zdarzeniem na Ul. Hołdu Pruskiego 9. Wczoraj około godziny 18.00 chciałam wyjechać z podwórka znajdującego się na Ul. Hołdu, cofając ubrudziłam hakiem zderzak oto tego samochodu (gdyby ktoś nie zauważył to jest ta mała biała plama). Od razu po tym wylecieli moi niesforni sąsiedzi z parteru mówiąc, że dzwonią na policję nie szło się z nimi dogadać. Chciałam wytrzeć plamę, którą zrobiłam na tym zderzaku, bo wystarczyła jedynie mokra chusteczka, a plamy by już nie było. Gdy przyjechała policja nie mogli doszukać się śladu jakiego zrobiłam. Ale niestety, że u nas na podwórku jest strefa ruchu, musiałam dostać mandat w wysokości 300 zł za brudny zderzak, gdzie mokre chusteczki kosztują 2 zł . Chciałabym ostrzec innych ludzi przed tymi mieszkańcami na Ul. Hołdu, bo to może spotkać i was... - ostrzega Czytelniczka.

O odniesienie się do opisanego zdarzenia, poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu. Odpowiedzi udzieliła mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć.

- W dniu 15 lutego 2017 roku około godziny 18.40 na ulicy Hołdu Pruskiego 9 Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu podjęli interwencję wobec kierującej, która poruszając się pojazdem w strefie ruchu uderzyła w inny zaparkowany tam pojazd. Na zaparkowanym pojeździe w wyniku zdarzenia drogowego powstały uszkodzenia w postaci wgniecenia zderzaka i zarysowania powłoki lakierniczej. Funkcjonariusz przeprowadzający czynności służbowe na miejscu zdarzenia wykonał dokumentację fotograficzną oraz zaproponował kierującej mandat w wysokości 300zł., który kobieta przyjęła. Zaznaczam, że sprawczyni zdarzenia drogowego została przez Funkcjonariuszy Policji pouczona, iż ma prawo odmowy przyjęcia mandatu i z możliwości takiej kobieta nie skorzystała. Każda osoba, która nie zgadza się z decyzją Policjanta przeprowadzającego interwencję o ukaraniu mandatem karnym ma prawo odmówić jego przyjęcia, natomiast konsekwencją nie przyjęcia mandatu jest skierowanie sprawy do Sądu Rejonowego w Świnoujściu celem rozstrzygnięcia - informuje mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć - KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Sobota [18.02.2017, 02:24:59] • [IP: 109.243.220.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość x • Sobota [18.02.2017, 01:26:08] • [IP: 92.42.116.***]

Inaczej byście pisali, jak by chodziło a wasz samochód, chusteczką to można sobie nos wysmarkać, ta kobieta jest zagrożeniem dla innych kierowców. Policja wyraźnie stwierdziła - wgniecenie karoserii i uszkodzenie lakieru. Nie lakieruje sie 2 cm tylko cały element o to koszt około 300 zł, ciekawe czy szanowna pani tak samo by podeszłą do sprawy jak by je samochód zarysowali ??!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:05:12] • [IP: 80.245.189.***]

Szczescie tego zlotowy ze auto stalo zaparkowane a nie bylo kolizji podczas jazdy. Wtedy pewnie nie wzywalby policji bo moglby wydmuchac co nieco ;-)

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:28:05] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**] Ale nie z innymi pojazdami. Możesz sobie wjeżdżać np. w mur. jeśli oczywiście sprawia Ci to satysfakcję.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:25:11] • [IP: 80.245.179.***]

złotówa i wszystko jasne. chciał nowy zderzak

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**]

ZDEZAK JEST PO TO BY SIE ZDEZAC

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:30:17] • [IP: 80.245.186.***]

KOBIETO!MANDAT ZA MALY!CZULAS, ZE W COS UDERZYLAS, A WIEDZIALAS, ZE STAL TAM SAMOCHOD, NALEZLO Z AUTA WYSIASC I SPRAWDZIC, JEZELI NA UDERZONYM AUCIE BYL SLA, A KIEROWCY NIE BYLO, NALEZALO ZOSTAWIC ZA WYCIERACZKA NAMIARY NA SIEBIE, A NIE ODJEZDZAC Z MIEJSCA.NIE MASZ WPRAWY, JEST ZA CIASNO, STAWIAJ AUTO NA DZIKIM PLACU PRZY CHROBREGO VIS A VIS APTEKI!ODPOWIEDZIALNOSC NA KAZDYM KROKU-POTRZEBNA OD ZARAZ!

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:26:59] • [IP: 178.238.247.**]

to typowy portal dla sąsiadów hahahah

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:05:32] • [IP: 5.172.233.***]

nie ma to jak zarobić czyimś kosztem na nowy zderzak!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:13:34] • [IP: 5.172.233.***]

sami konfidenci w tym mieście

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:06:39] • [IP: 95.129.224.***]

zlotowka dziś by popuscil babie to jutro było by to samo... zrozumiałe zachowanie.. a to czy uszkodzenie ma 1cm2 czy 20 cm2 nie ma znaczenia, kontakt był, slad jest zderzak do roboty..

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:29:51] • [IP: 95.129.226.*]

KOBIETY NA TRAKTORY EWENTUALNIE TACZKĄ POWOZIĆ. Na miejscu poszkodowanego za samo umieszczenie tego na portalu naprawił bym ten zderzak w autoryzowanym serwisie na jej OC. To się zdziwi ile taka naprawa kosztuje i sprawę o zniesławienie wytoczył. KOBIETO ZASTANÓW SIĘ CO PRÓBUJESZ ROBIĆ NIM SIĘ UPAĆKASZ PO PACHY. NIEWIEDZA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI. BĘDĘ SIĘ ŚMIAŁ JAK CI NIE ŹLE DOKOPIĄ A JUŻ LEŻYSZ MANDAT I OC OJ TO BOLI.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:28:21] • [IP: 80.245.178.***]

A ja bym się dogadała z osobą, ktora wczoraj o godz. 15:20 uszkodziła mi zderzak Vectrą na parkingu koło urzędu miasta, niestety ta osoba odjechała, ale kilka osób to widziało i spisało numer rejestracyjny. I nie miałam wyjścia, musiałam dzwonić po policję, żeby protokół przedstawić ubezpieczycielowi.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:10:39] • [IP: 92.42.119.**]

Tu nie chodzi o uszkodzenie ale o to, że ta Pani nie potrafi jeździć. Policja jest po to aby karać a kierowca jak nie potrafi jeździć niech wykupi kursy doszkalające albo niech poćwiczy na placu a nie uszkadzając samochody innym. Czy wy myślicie, że ta Pani by zakończyła swoją przygodę na takim jednym incydencie ? Według mnie to jeszcze nie koniec jej popisów za kółkiem. Także nie płaczcie jak wam uszkodzi wasze złomy. Bo my nie płaczemy. Tym osobom, które tutaj pisały, że mogła zwiać to właśnie robiła ! Także i wam życzę aby w przyszłości ktoś coś uszkodził i zwiał.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:00:18] • [IP: 5.172.233.***]

ma starego gruchota to chociaż zderzak chiał mieć nowy, bo nie mógł sam się dorobić to biedną babkę wykorzystał

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:54:59] • [IP: 5.172.233.***]

sąsiad na sąsiada na policję dzwoni ale jaja tego jeszcze nie grali

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:48:50] • [IP: 5.172.233.***]

* ludzie wy nie umiecie żyć bez policji ? Pies zrobi kupe na trawniku odrazu dzwonicie po policję, ktoś stanie na waszym miejscu parkingowym dzwonicie na policję. Ludzie czy wy nie umiecie rozmawiać z drugim człowiekiem ? Trzeba było powiedzieć Kobitce zeby kupiła marker do zderzaków a nie policję na nią wołać przeciez samochod i wszystko całe. Wspóczuję Pani sąsiadów no nic są ludzie i są świnie !!

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:47:23] • [IP: 95.154.230.***]

Po to są zderzaki idioci, ale jak ktoś jest gołodupcem i jego cały dorobek życia, to stary samochód, żeby zaszpanować przed sąsiadami, to później płacze o byle ryskę. Szkoda, że te jełopy nie podciągnęli tego tyknięcia pod katastrofę w ruchu lądowym...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:37:15] • [IP: 159.205.26.**]

Ale mandat jak zrozumiałem był za spowodowanie kolizji a nie za brudny zderzak. więc tytuł wprowadza w błąd.

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:25:59] • [IP: 92.42.117.***]

To jakaś złotówka chyba i musiał zarobić żeby była dobra dniówka

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:21:14] • [IP: 178.238.252.**]

Nie umiesz dobrze prowadzić samochodu i tyle ja mam PRAWO JAZDY A, B. JUŻ 60 LAT i nadal prowadzę s.d , A nie miałam żadnej kolizji przez ten OKRES. Jestem babcią już. i tyje na ten temat...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:12:55] • [IP: 37.47.140.***]

Gdzie można kupić takie chusteczki?

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:11:45] • [IP: 94.254.147.**]

Trzeba było walnąć raz a porządnie a nie takie coś przynajmniej byś wiedziała za co mandat dostałaś a nie za takie gowno

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:06:56] • [IP: 94.254.147.**]

trzeba było to olać i jechać dalej

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:33:40] • [IP: 92.42.119.**]

Więc tak, całe zdarzenie widziałem z okna. Czekałem na tej Pani reakcję. (To coś białego to się nazywa podkład który znajduje się pod lakierem dla twojej informacji.) Reakcja była taka, że gaz i do przodu i jedzie po schodach. Pierwszy odruch powinien wyglądać na wyjściu z samochodu, sprawdzeniu czy dokonało sie uszkodzeń i wezwanie właściciela. Tutaj tego nie było bo przecież wystarczy chusteczka za 2 zł. Znak Strefa Ruchu został zamontowany właśnie na waszą prośbę. Chcieliście to go macie i proszę bez pretensji. Jak się robi szkodę to się płaci.

Oglądasz 1-25 z 66
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■