POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 12:33:55] • Świnoujście

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

Czytelniczka: Dostałam mandat za „brudny” zderzak!

fot. Czytelnik

Twarde prawo, ale prawo - tak można by podsumować zdarzenie na ulicy Hołdu Pruskiego, gdzie kobieta cofając samochód, uderzyła w inne zaparkowane auto. Jak przyznaje kierująca, szkody były niewielkie a do ich usunięcia wystarczyły jedynie mokre chusteczki. Zastanawia się także, za co dostała 300 zł mandatu i dlaczego właściciel uderzonego samochodu od razu wezwał policję.

Opis zdarzenia z 15 lutego, otrzymaliśmy razem ze zdjęciami uszkodzonego samochodu.

- Witam chciałabym się podzielić z Państwem zdarzeniem na Ul. Hołdu Pruskiego 9. Wczoraj około godziny 18.00 chciałam wyjechać z podwórka znajdującego się na Ul. Hołdu, cofając ubrudziłam hakiem zderzak oto tego samochodu (gdyby ktoś nie zauważył to jest ta mała biała plama). Od razu po tym wylecieli moi niesforni sąsiedzi z parteru mówiąc, że dzwonią na policję nie szło się z nimi dogadać. Chciałam wytrzeć plamę, którą zrobiłam na tym zderzaku, bo wystarczyła jedynie mokra chusteczka, a plamy by już nie było. Gdy przyjechała policja nie mogli doszukać się śladu jakiego zrobiłam. Ale niestety, że u nas na podwórku jest strefa ruchu, musiałam dostać mandat w wysokości 300 zł za brudny zderzak, gdzie mokre chusteczki kosztują 2 zł . Chciałabym ostrzec innych ludzi przed tymi mieszkańcami na Ul. Hołdu, bo to może spotkać i was... - ostrzega Czytelniczka.

O odniesienie się do opisanego zdarzenia, poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu. Odpowiedzi udzieliła mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć.

- W dniu 15 lutego 2017 roku około godziny 18.40 na ulicy Hołdu Pruskiego 9 Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu podjęli interwencję wobec kierującej, która poruszając się pojazdem w strefie ruchu uderzyła w inny zaparkowany tam pojazd. Na zaparkowanym pojeździe w wyniku zdarzenia drogowego powstały uszkodzenia w postaci wgniecenia zderzaka i zarysowania powłoki lakierniczej. Funkcjonariusz przeprowadzający czynności służbowe na miejscu zdarzenia wykonał dokumentację fotograficzną oraz zaproponował kierującej mandat w wysokości 300zł., który kobieta przyjęła. Zaznaczam, że sprawczyni zdarzenia drogowego została przez Funkcjonariuszy Policji pouczona, iż ma prawo odmowy przyjęcia mandatu i z możliwości takiej kobieta nie skorzystała. Każda osoba, która nie zgadza się z decyzją Policjanta przeprowadzającego interwencję o ukaraniu mandatem karnym ma prawo odmówić jego przyjęcia, natomiast konsekwencją nie przyjęcia mandatu jest skierowanie sprawy do Sądu Rejonowego w Świnoujściu celem rozstrzygnięcia - informuje mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć - KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Sobota [18.02.2017, 02:24:59] • [IP: 109.243.220.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość x • Sobota [18.02.2017, 01:26:08] • [IP: 92.42.116.***]

Inaczej byście pisali, jak by chodziło a wasz samochód, chusteczką to można sobie nos wysmarkać, ta kobieta jest zagrożeniem dla innych kierowców. Policja wyraźnie stwierdziła - wgniecenie karoserii i uszkodzenie lakieru. Nie lakieruje sie 2 cm tylko cały element o to koszt około 300 zł, ciekawe czy szanowna pani tak samo by podeszłą do sprawy jak by je samochód zarysowali ??!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:05:12] • [IP: 80.245.189.***]

Szczescie tego zlotowy ze auto stalo zaparkowane a nie bylo kolizji podczas jazdy. Wtedy pewnie nie wzywalby policji bo moglby wydmuchac co nieco ;-)

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:28:05] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**] Ale nie z innymi pojazdami. Możesz sobie wjeżdżać np. w mur. jeśli oczywiście sprawia Ci to satysfakcję.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:25:11] • [IP: 80.245.179.***]

złotówa i wszystko jasne. chciał nowy zderzak

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:47] • [IP: 178.238.252.**]

ZDEZAK JEST PO TO BY SIE ZDEZAC

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:30:17] • [IP: 80.245.186.***]

KOBIETO!MANDAT ZA MALY!CZULAS, ZE W COS UDERZYLAS, A WIEDZIALAS, ZE STAL TAM SAMOCHOD, NALEZLO Z AUTA WYSIASC I SPRAWDZIC, JEZELI NA UDERZONYM AUCIE BYL SLA, A KIEROWCY NIE BYLO, NALEZALO ZOSTAWIC ZA WYCIERACZKA NAMIARY NA SIEBIE, A NIE ODJEZDZAC Z MIEJSCA.NIE MASZ WPRAWY, JEST ZA CIASNO, STAWIAJ AUTO NA DZIKIM PLACU PRZY CHROBREGO VIS A VIS APTEKI!ODPOWIEDZIALNOSC NA KAZDYM KROKU-POTRZEBNA OD ZARAZ!

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:26:59] • [IP: 178.238.247.**]

to typowy portal dla sąsiadów hahahah

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:05:32] • [IP: 5.172.233.***]

nie ma to jak zarobić czyimś kosztem na nowy zderzak!!

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:13:34] • [IP: 5.172.233.***]

sami konfidenci w tym mieście

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:06:39] • [IP: 95.129.224.***]

zlotowka dziś by popuscil babie to jutro było by to samo... zrozumiałe zachowanie.. a to czy uszkodzenie ma 1cm2 czy 20 cm2 nie ma znaczenia, kontakt był, slad jest zderzak do roboty..

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:29:51] • [IP: 95.129.226.*]

KOBIETY NA TRAKTORY EWENTUALNIE TACZKĄ POWOZIĆ. Na miejscu poszkodowanego za samo umieszczenie tego na portalu naprawił bym ten zderzak w autoryzowanym serwisie na jej OC. To się zdziwi ile taka naprawa kosztuje i sprawę o zniesławienie wytoczył. KOBIETO ZASTANÓW SIĘ CO PRÓBUJESZ ROBIĆ NIM SIĘ UPAĆKASZ PO PACHY. NIEWIEDZA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI. BĘDĘ SIĘ ŚMIAŁ JAK CI NIE ŹLE DOKOPIĄ A JUŻ LEŻYSZ MANDAT I OC OJ TO BOLI.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:28:21] • [IP: 80.245.178.***]

A ja bym się dogadała z osobą, ktora wczoraj o godz. 15:20 uszkodziła mi zderzak Vectrą na parkingu koło urzędu miasta, niestety ta osoba odjechała, ale kilka osób to widziało i spisało numer rejestracyjny. I nie miałam wyjścia, musiałam dzwonić po policję, żeby protokół przedstawić ubezpieczycielowi.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:10:39] • [IP: 92.42.119.**]

Tu nie chodzi o uszkodzenie ale o to, że ta Pani nie potrafi jeździć. Policja jest po to aby karać a kierowca jak nie potrafi jeździć niech wykupi kursy doszkalające albo niech poćwiczy na placu a nie uszkadzając samochody innym. Czy wy myślicie, że ta Pani by zakończyła swoją przygodę na takim jednym incydencie ? Według mnie to jeszcze nie koniec jej popisów za kółkiem. Także nie płaczcie jak wam uszkodzi wasze złomy. Bo my nie płaczemy. Tym osobom, które tutaj pisały, że mogła zwiać to właśnie robiła ! Także i wam życzę aby w przyszłości ktoś coś uszkodził i zwiał.

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:00:18] • [IP: 5.172.233.***]

ma starego gruchota to chociaż zderzak chiał mieć nowy, bo nie mógł sam się dorobić to biedną babkę wykorzystał

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:54:59] • [IP: 5.172.233.***]

sąsiad na sąsiada na policję dzwoni ale jaja tego jeszcze nie grali

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:48:50] • [IP: 5.172.233.***]

* ludzie wy nie umiecie żyć bez policji ? Pies zrobi kupe na trawniku odrazu dzwonicie po policję, ktoś stanie na waszym miejscu parkingowym dzwonicie na policję. Ludzie czy wy nie umiecie rozmawiać z drugim człowiekiem ? Trzeba było powiedzieć Kobitce zeby kupiła marker do zderzaków a nie policję na nią wołać przeciez samochod i wszystko całe. Wspóczuję Pani sąsiadów no nic są ludzie i są świnie !!

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:47:23] • [IP: 95.154.230.***]

Po to są zderzaki idioci, ale jak ktoś jest gołodupcem i jego cały dorobek życia, to stary samochód, żeby zaszpanować przed sąsiadami, to później płacze o byle ryskę. Szkoda, że te jełopy nie podciągnęli tego tyknięcia pod katastrofę w ruchu lądowym...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:37:15] • [IP: 159.205.26.**]

Ale mandat jak zrozumiałem był za spowodowanie kolizji a nie za brudny zderzak. więc tytuł wprowadza w błąd.

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:25:59] • [IP: 92.42.117.***]

To jakaś złotówka chyba i musiał zarobić żeby była dobra dniówka

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:21:14] • [IP: 178.238.252.**]

Nie umiesz dobrze prowadzić samochodu i tyle ja mam PRAWO JAZDY A, B. JUŻ 60 LAT i nadal prowadzę s.d , A nie miałam żadnej kolizji przez ten OKRES. Jestem babcią już. i tyje na ten temat...

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:12:55] • [IP: 37.47.140.***]

Gdzie można kupić takie chusteczki?

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:11:45] • [IP: 94.254.147.**]

Trzeba było walnąć raz a porządnie a nie takie coś przynajmniej byś wiedziała za co mandat dostałaś a nie za takie gowno

Gość • Piątek [17.02.2017, 15:06:56] • [IP: 94.254.147.**]

trzeba było to olać i jechać dalej

Gość • Piątek [17.02.2017, 14:33:40] • [IP: 92.42.119.**]

Więc tak, całe zdarzenie widziałem z okna. Czekałem na tej Pani reakcję. (To coś białego to się nazywa podkład który znajduje się pod lakierem dla twojej informacji.) Reakcja była taka, że gaz i do przodu i jedzie po schodach. Pierwszy odruch powinien wyglądać na wyjściu z samochodu, sprawdzeniu czy dokonało sie uszkodzeń i wezwanie właściciela. Tutaj tego nie było bo przecież wystarczy chusteczka za 2 zł. Znak Strefa Ruchu został zamontowany właśnie na waszą prośbę. Chcieliście to go macie i proszę bez pretensji. Jak się robi szkodę to się płaci.

Oglądasz 1-25 z 66
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■