POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 15:40:25] • Świnoujście

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

fot. Agnieszka Puszcz

W związku z powzięciem informacji, że Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wyłonił Wykonawcę Koncepcji Techniczno-Programowej inwestycji „Budowa Terminala Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu", Klub Radnych SLD wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta o podjęcie uchwały Oświadczenia o przygotowanie niezbędnych informacji o oddziaływaniu tej inwestycji na życie społeczno – gospodarcze naszego Miasta i jego Mieszkańców.

W przygotowanym na Sesję Rady Miasta w dniu 09.02.2017 roku projekcie Oświadczenia wskazaliśmy konieczność określenia w Koncepcji - alternatywnych rozwiązań dotyczących lokalizacji budowy portu kontenerowego w Szczecinie i Świnoujściu oraz określenie wpływu ulokowania na plaży Warszowa, tej gigantycznej inwestycji na podstawowe sfery codziennego życia Miasta, na środowisko, komunikację, jakość życia mieszkańców Prawobrzeża itp. Treść zaproponowanego dokumentu została oparta na oczekiwaniach wyrażanych przez radnych, które były wyrażane na Komisji Gospodarki i Budżetu w październiku 2016 r., kiedy to Minister Gospodarki po raz pierwszy złożył wniosek o rozszerzenie granic obecnego portu o ponad 500 ha terenów na Prawobrzeżu Świnoujścia. Wówczas jednak po burzliwej dyskusji Prezydent w imieniu Ministra, wniosek ten wycofał z obradowania Rady.
Członkowie Klubu Radnych SLD należą do przeciwników budowy portu kontenerowego w wariancie rozszerzenia granic portu o tereny plaż i 500 ha Warszowa i będziemy przekonywać, że to zły pomysł. Ale wiemy, że w naszym mieście są również zwolennicy budowy portu kontenerowego. Dlatego uważaliśmy już w roku ubiegłym i nadal uważamy, że ostateczna decyzja w tym temacie należy do wszystkich mieszkańców i trzeba ją podjąć po merytorycznej dyskusji /do której potrzebne jest szerokie spektrum właśnie informacji/, przeprowadzeniu konsultacji i referendum lokalnego, które powinny poprzedzić wydanie przez Radę Miasta we współpracy z Prezydentem Miasta, opinii akceptującej bądź wykluczającej lokalizację wyżej wymienionej inwestycji w naszym Mieście. Warunkiem równie istotnym przy tej dyskusji jest przestrzeganie również obowiązujących dokumentów: Strategii Rozwoju Miasta Świnoujście, Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Miasta oraz Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego.
Stąd też z ogromnym zdziwieniem, wręcz niezrozumieniem przyjęliśmy wynik głosowania na ostatniej Sesji Rady Miasta, na którym radni Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej Cała Naprzód i PiS BYLI PRZECIW TAKIEMU OŚWIADCZENIU! czyli nie wyrazili zgody na pozyskanie dodatkowych informacji o wpływie inwestycji na miasto!
O ile można zrozumieć zachowanie się radnych PiS /oprócz radnego A. Staszyńskiego, który wstrzymał się od głosu/ - popierających parcie własnego ministra do szybkich rozwiązań w tej sprawie /już raz wniesiony bez uzasadnienia projekt zmiany granic portu/ o tyle całkowicie niezrozumiałe były uzasadnienia wygłoszone przez przedstawicieli dwóch pozostałych Klubów PO i Grupy Morskiej nie wyrażenie zgody w głosowaniu na przygotowanie dokumentów informacyjnych dla radnych i mieszkańców. Nie zgadzamy się z zaprezentowaną przez innych radnych opinią, że takie Oświadczenia nic nie dają i dlatego są niepotrzebne - to świadome i z premedytacją obniżanie roli Rady Miasta i mieszkańców przy podejmowaniu decyzji strategicznych dla miasta i życia mieszkańców oraz wycofanie się z odpowiedzialności za przyszłość miasta. W związku z tym, iż widzimy brak zainteresowania ze strony innych klubów współpracą w tym ważnym temacie i uzyskaniem niezbędnych informacji - Klub Radnych SLD oświadcza, że przygotujemy w najbliższym czasie dalej idące, konkretne zapytanie w formie Uchwały, w tym temacie, co ostatecznie mamy nadzieję rozstrzygnie różne dylematy.
Wystąpimy również do Ministra Gospodarki o potwierdzenie informacji przedstawionej na ostatniej Sesji przez Prezydenta miasta, że trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców przy podejmowaniu tej ważnej decyzji, czego najbardziej teraz się obawiamy i dlatego alarmujemy opinię publiczną.
Głośno i stanowczo sprzeciwiamy się takiemu trybowi rozmawiania o przyszłości Świnoujścia. Mieszkańcy mówią: Nic o nas bez nas!. Jako Klub Radnych SLD uważamy, że rozwój turystyczny, handel i usługi są bardziej efektywne dla budżetu miasta i bogacenia się na nich większość mieszkańców. Żyjemy z przyjeżdżających do Świnoujścia turystów polskich i zagranicznych. Powstanie portu kontenerowego z tysiącami codziennie jeżdżących tirów na drodze S3 może spowodować, że turyści zaczną nasze miasto omijać (boją się tego również władze Międzyzdrojów!)

Szanujemy prawo do godnego życia i identyfikujemy się również z żądaniami mieszkańców Prawobrzeża Warszowa, Karsiborza, Przytoru, Ognicy i Łunowa do decydowania o swoim najbliższym otoczeniu, o tym gdzie będą chodzić na plażę i czy przez ich osiedla będzie biegła droga ekspresowa, czy też tory kolejowe. Ponieważ naszym zadaniem jako radnych jest dbanie o dobrobyt, zdrowie i rozwój miasta oraz mieszkańców Świnoujścia – to będziemy w tym aktywni bez względu na okoliczności.
Zapowiadane przez ZMPSŚ wpływy do miasta na poziomie 600.000 zł rocznie! to „grosze” nieadekwatne do utraty ponad 500 ha ziemi, dostępu do plaż na wysokości Warszowa, ograniczenia dostępu do zabytków Latarni Morskiej, Fortu Gerharda, Podziemnego Miasta itd. i wpływów z rozwoju innych funkcji w tym miejscu w przyszłości.
Kochamy Świnoujście i chcemy reprezentować tych Mieszkańców, którzy chcą żyć w zdrowym środowisku, pięknym kurorcie, cieszyć się pięknymi czystymi plażami i wspaniałymi wspomnieniami setek tysięcy turystów, którzy corocznie zostawiają w naszym mieście swoje pieniądze a wywożą wspaniałe wspomnienia i tu chętnie wracają.


Radni Klubu SLD: J. Agatowska, St. Bartkowiak, W. Buczyński, R. Gawroński, M. Niewiarowski, K. Szpytko, R. Teterycz, J. Włodarczyk oraz radny niezależny Kazimierz Nowicki.


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Niedziela [19.02.2017, 14:47:23] • [IP: 93.94.190.***]

Panie Sławomirze! Dziękuję serdecznie Panu za umieszczenie takiego pięknego zdjęcia na Pana portalu szlachetnego ptaka (chyba orzeł, jeżeli się mylę, to przepraszam) z napisem ; JAKI TERMINAL JA TU MIESZKAM. I za to Pana SZANUJĘ I CENIĘ. JEST PAN CUDOWNY. Ta przyroda gdyby umiała Panu podziękować, to zrobiłaby to z ogromną wdzięcznością !!

Gość • Sobota [18.02.2017, 21:37:34] • [IP: 31.0.34.***]

...188 A jaką to władzę PiS sprawuje w Świnoujściu? Gdzie się w czymkolwiek udziela? Co robi dla mieszkańców? Chyba nie myślisz o tych trzech radnych, którzy w podstawowych sprawach nie mogą się dogadać.Poza tym w naszym pięknym mieście PiS nigdy do władzy nie dojdzie i niczego w związku z tym nie będzie miał okazji zepsuć.

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:54:04] • [IP: 83.11.188.***]

Zobaczcie jak sprawuje władzę pis, nie mają się czego wstydzić...szczególnie w Świnoujściu...

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:52:42] • [IP: 83.11.188.***]

Pis jesteśmy w Świnoujściu i prezydent będzie nasz...takie polityczne gierki nic nie dadzą

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:25:55] • [IP: 83.20.88.***]

czy nadal jest to aktualne a NAPEWNO NAK mowimy nie myslimy? NIEocs tym nie wierze no ale WYBORY IDA ??

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:06:44] • [IP: 94.254.234.***]

190 TY MENDO SPOŁECZNA .

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:04:29] • [IP: 94.254.234.***]

178 MASZ COŚ POD DEKLEM .

tERMI • Sobota [18.02.2017, 10:08:32] • [IP: 80.245.188.**]

PANI JOANNO, A ZAPYTAŁA SIĘ PANI CO O SPRAWIE TERMINALA KONTENEROWEGO MYŚLI PRZEWODNICZĄCY PAN LESZEK. BO Z TEGO CO WIEM TO JEST ZA ROZWOJEM PORTÓW. A MOŻE PANI JUŻ ZAŁOŻYŁA WŁASNĄ PARTIĘ ? OJ NIECH SIĘ DOWIE PAN LESZEK CO PANI TU WYPRAWIA TO BĘDZIE DYM ! PARTIA SLD JEST PRZECIWKO ROZWOJOWI POLSKI ? CZY CHCE PANI TAKIEGO WIZERUNKU PARTII ? WSTECZNICTWO CAŁKOWITE ? W IMIĘ JAKIEŚ MALEŃKIEJ GRUPKI POSIADACZY APARTAMENTÓW I BUDEK Z RYBAMI ZWĘDZONYMI ?

Gość • Sobota [18.02.2017, 06:24:02] • [IP: 79.140.194.**]

PiS czekamy na was w naszym Miescie, czas na wielkie porzadki: Agatowska I Teterycz zasiedzieli sie w OSiR Wyspiarz duze pieniadze za mala prace + diety itd. im to zyc nie umioerac !! Precz z komuna...

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:40:10] • [IP: 94.254.236.**]

Przed laty jakiś młody rzekomo nauczyciel musiał pożegnać się z zawodem ponieważ za bardzo " kochał dzieci". Odbył kilkuletnią " przymusową edukację" , po której namiętnie i z wielkim zaangażowaniem poszukuję wrogów wśród SLD -owców, nazywając ich po katolicku - komunistami, czerwońcami itd. Oświadczam rownież- po katolicku, że wszystkie obrażane osoby nie zasługują nawet na piekło ponieważ systematycznie uczęszczają do kościoła, spowiadają się, posyłają swoje dzieci na religię, ślubują przed ołtarzem itp. Ich socjaldemokratyczne poglądy nie mają żadnego związku z marksistowsko -leninowską filozofią. ONI STAWIAJĄ NA MĄDROŚĆ, UCZCIWOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ... WALCZĄ ZE ZŁEM !!

Gąsiorek • Piątek [17.02.2017, 21:35:17] • [IP: 178.238.252.***]

czy radni SLD chodzą czasem po mieście czy tylko wyjazdy służbowe, diety i konferencje w godzinach pracy ich interesują? Czy nie widza ile w mieście lokali wolnych stoi i straszy?? nie ma usług nie ma nabywców. To są właśnie skutki waszych decyzji, decyzji krótkowzrocznych, politycznych nakierowanych na zbijanie kapitału przed wyborami. Dalsze monotonne wspieranie turystyki jako jedynej słusznej gałęzi egzystencji zupełnie pogrąży to puste na ulicach miasto.

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:22:11] • [IP: 146.198.115.***]

na budowie terminala zarobio ci co kwatery robotnikom na łunowie wynajmujo. ze 3 lata bedzie alboi wiencej

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 20:44:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***] BARDZO MĄDRE SŁOWA. MUSIMY WSPÓLNIE WALCZYĆ Z TĄ BANDĄ BERMANOWSKICH PRZYBŁĘDÓW Z MADAGASKARU, TRZYMANYCH NA POSTRONKU PRZEZ BANDY ŚWIATOWE. PRZYBŁĘDY GRABIĄ I KUPCZĄ POLSKĄ TAK JAKBY TO ICH WŁASNOŚĆ BYŁA.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:31:32] • [IP: 37.47.169.***]

a gdzie zdjęcie z promem w tle??

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***]

BRAWO ! Podoba mi się determinacja części radnych, którzy wnoszą okruchy nadziei na to, że będziemy żyli w normalnym mieście w zdrowych warunkach. Pisiory, zapewne nie będą się bawić i spróbują wyeliminować Radę z gry za pomocą" SPECUSTAWY", więc konieczne będzie zjednoczenie sił i walka z całej społeczności z tym paskudztwem. Wydaje się, że oni już podjęli decyzje o budowie tego sk...yństwa na naszym terenie

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 19:49:06] • [IP: 80.245.178.***]

POLACY RODACY, NADCHODZI CZAS WALKI I EGZAMIN Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ Z KORPORACYJNYMI BANDYTAMI. BANDYTÓW TYCH NIE INTERESUJE ZA CO ŻYJECIE, GDZIE MIESZKACIE I CO ROBICIE. JESTEŚCIE DLA NICH TŁUSZCZĄ, TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ I ODPADEM CYWILIZACYJNYM MOGĄCYM MASOWO GINĄĆ POD TIRAMI I OD SMOGU Z SILNIKÓW POTĘŻNYCH CIĘŻARÓWEK. INTERESUJE ICH TYLKO SZMAL, SZMAL I JESZCZE RAZ SZMAL. TAKI KONTENEROWY BURDEL ZATRUDNI 40 BANDEROWCÓW I 20 DOBRZE OPŁACANYCH PRZYBŁĘDÓW W ZARZĄDZIE I DYREKCJI. BERMANOWSCY BANDYCI ADMINISTRUJĄCY POLSKĄ OD 1989 ROKU SPRZEDAJĄ WAS I WASZ KRAJ KAŻDEMU PRZYBŁĘDZIE Z DOWOLNEGO REJONU ŚWIATA. JUŻ TERAZ WIDAĆ, ŻE TO ZŁODZIEJE BO ZACZĘLI MIESZKAŃCOM MIASTA KRAŚĆ PSEUDONIMY INTERNETOWE, I SZCZEKAĆ NA RADĘ MIEJSKĄ. ZACZYNAJĄ OD KRADZIEŻY I SZKALOWANIA LUDZI Z RADY MIASTA, A SKOŃCZĄ NA TYM, ŻE BĘDĄ WAS MASOWO MORDOWAĆ CIĘŻARÓWKAMI Z KONTENERAMI. NIE BĘDĄ TO ICH ULUBIONE CIĘŻARÓWKI ZE ŻWIREM TYLKO Z KONTENERAMI.

AGENDA 21 • Piątek [17.02.2017, 19:41:48] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Popisior grupy jezioraków • Piątek [17.02.2017, 19:39:26] • [IP: 94.254.226.***]

Brawo tak trzymajcie... walczcie o nasze MIASTO resztA radnych to DNO I JESZCZE NIŻEJ... NIE DAJCIE ZNISZCZYC NAM MIASTA...

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:32:43] • [IP: 109.241.63.***]

To jest więcej niż pewne że taka specustawa będzie przygotowana przez PIS mająca na celu wyrwanie tego terenu pod terminal za tzw." damskie prącie" od miasta na rzecz Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście SA, oraz bez pytania mieszkańców i samorządu o zdanie w tej kwestii. W razie powstania tego terminala gigantyczną korzyść będzie miał z tego w/wym. Zarząd Portów z wszelakich opłat w wys. ca 50 milionów rocznie. Dla Świnoujścia mają być ochłapy w wysokości ok. 600 tys. Ten terminal może oczywiście szybko nie powstać, ale teren będzie przekazany dla ZMPSz-n i Ś-cie bankowo. Inwestorem tego terminala mają być podobno Chińczycy, ale jakoś cicho o tym że chcą oni z niego uczynić tzw. północną odnogę/na Skandynawię/ tzw." Jedwabnego Szlaku", który ma przebiegać przez Polskę do Europy zachodniej. Szalony Antoni który odmówił dla samorządu Łodzi przekazania terenów AMW pod stacje przeładunkową która miała być częścią tego chińskiego szlaku, stwierdził że nie leży on w interesie gospodarki USA. Więc wszystko jasne.

AGENGA21 • Piątek [17.02.2017, 19:06:21] • [IP: 62.69.229.**]

DLACZEGO JĄTRZYCIE I JĄTRZYCIE ? ŻAL MI WAS ! ZAJMIJCIE SIĘ LEPIEJ TYM DLACZEGO WYCINAJĄ WSZĘDZIE DRZEWA !

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:27:56] • [IP: 62.69.251.**]

Świnoujscie powinno być takie jakie sami sobie stworzymy ale jednak przyjazne środowiskowo.Żadna spec ustawa nie może decydować za nas.Dlatego pełny szacun dla SLD!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:19:13] • [IP: 31.0.70.***]

Radnym dziękuję za aktywność i starania o zachowanie uzdrowiskowo-wypoczynkowego charakteru miasta! Kontenerom mówię tak jak wy NIE!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:17:23] • [IP: 62.69.254.***]

Oświadczenie grupy radnych SLD i radnego K. Nowickiego, w którym zawarte są argumenty przeciwko Terminalowi Kontenerowemu całkowicie przekonują mnie o ich słuszności. Terminalowi mówimy NIE. Brawo Radni, tak trzymać.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:14:00] • [IP: 62.69.203.***]

Brawo, nie pozwulcie tym karjerowiczą z poza miasta Swinoujscie mieszać się do naszego pięknego miasta i plaży, won od nas, co żescie się uczepili dosyć nakradliscie, jeszcze wam mało? teraz za nas się bierzecie?, SLD tak trzymać i gonić tA szumowinę, prezesów za dychę., i innych do grobu tego nie wezmiecie.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:01:28] • [IP: 178.238.251.***]

precz

Oglądasz 1-25 z 42
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■