POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 15:40:25] • Świnoujście

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

fot. Agnieszka Puszcz

W związku z powzięciem informacji, że Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wyłonił Wykonawcę Koncepcji Techniczno-Programowej inwestycji „Budowa Terminala Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu", Klub Radnych SLD wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta o podjęcie uchwały Oświadczenia o przygotowanie niezbędnych informacji o oddziaływaniu tej inwestycji na życie społeczno – gospodarcze naszego Miasta i jego Mieszkańców.

W przygotowanym na Sesję Rady Miasta w dniu 09.02.2017 roku projekcie Oświadczenia wskazaliśmy konieczność określenia w Koncepcji - alternatywnych rozwiązań dotyczących lokalizacji budowy portu kontenerowego w Szczecinie i Świnoujściu oraz określenie wpływu ulokowania na plaży Warszowa, tej gigantycznej inwestycji na podstawowe sfery codziennego życia Miasta, na środowisko, komunikację, jakość życia mieszkańców Prawobrzeża itp. Treść zaproponowanego dokumentu została oparta na oczekiwaniach wyrażanych przez radnych, które były wyrażane na Komisji Gospodarki i Budżetu w październiku 2016 r., kiedy to Minister Gospodarki po raz pierwszy złożył wniosek o rozszerzenie granic obecnego portu o ponad 500 ha terenów na Prawobrzeżu Świnoujścia. Wówczas jednak po burzliwej dyskusji Prezydent w imieniu Ministra, wniosek ten wycofał z obradowania Rady.
Członkowie Klubu Radnych SLD należą do przeciwników budowy portu kontenerowego w wariancie rozszerzenia granic portu o tereny plaż i 500 ha Warszowa i będziemy przekonywać, że to zły pomysł. Ale wiemy, że w naszym mieście są również zwolennicy budowy portu kontenerowego. Dlatego uważaliśmy już w roku ubiegłym i nadal uważamy, że ostateczna decyzja w tym temacie należy do wszystkich mieszkańców i trzeba ją podjąć po merytorycznej dyskusji /do której potrzebne jest szerokie spektrum właśnie informacji/, przeprowadzeniu konsultacji i referendum lokalnego, które powinny poprzedzić wydanie przez Radę Miasta we współpracy z Prezydentem Miasta, opinii akceptującej bądź wykluczającej lokalizację wyżej wymienionej inwestycji w naszym Mieście. Warunkiem równie istotnym przy tej dyskusji jest przestrzeganie również obowiązujących dokumentów: Strategii Rozwoju Miasta Świnoujście, Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Miasta oraz Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego.
Stąd też z ogromnym zdziwieniem, wręcz niezrozumieniem przyjęliśmy wynik głosowania na ostatniej Sesji Rady Miasta, na którym radni Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej Cała Naprzód i PiS BYLI PRZECIW TAKIEMU OŚWIADCZENIU! czyli nie wyrazili zgody na pozyskanie dodatkowych informacji o wpływie inwestycji na miasto!
O ile można zrozumieć zachowanie się radnych PiS /oprócz radnego A. Staszyńskiego, który wstrzymał się od głosu/ - popierających parcie własnego ministra do szybkich rozwiązań w tej sprawie /już raz wniesiony bez uzasadnienia projekt zmiany granic portu/ o tyle całkowicie niezrozumiałe były uzasadnienia wygłoszone przez przedstawicieli dwóch pozostałych Klubów PO i Grupy Morskiej nie wyrażenie zgody w głosowaniu na przygotowanie dokumentów informacyjnych dla radnych i mieszkańców. Nie zgadzamy się z zaprezentowaną przez innych radnych opinią, że takie Oświadczenia nic nie dają i dlatego są niepotrzebne - to świadome i z premedytacją obniżanie roli Rady Miasta i mieszkańców przy podejmowaniu decyzji strategicznych dla miasta i życia mieszkańców oraz wycofanie się z odpowiedzialności za przyszłość miasta. W związku z tym, iż widzimy brak zainteresowania ze strony innych klubów współpracą w tym ważnym temacie i uzyskaniem niezbędnych informacji - Klub Radnych SLD oświadcza, że przygotujemy w najbliższym czasie dalej idące, konkretne zapytanie w formie Uchwały, w tym temacie, co ostatecznie mamy nadzieję rozstrzygnie różne dylematy.
Wystąpimy również do Ministra Gospodarki o potwierdzenie informacji przedstawionej na ostatniej Sesji przez Prezydenta miasta, że trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców przy podejmowaniu tej ważnej decyzji, czego najbardziej teraz się obawiamy i dlatego alarmujemy opinię publiczną.
Głośno i stanowczo sprzeciwiamy się takiemu trybowi rozmawiania o przyszłości Świnoujścia. Mieszkańcy mówią: Nic o nas bez nas!. Jako Klub Radnych SLD uważamy, że rozwój turystyczny, handel i usługi są bardziej efektywne dla budżetu miasta i bogacenia się na nich większość mieszkańców. Żyjemy z przyjeżdżających do Świnoujścia turystów polskich i zagranicznych. Powstanie portu kontenerowego z tysiącami codziennie jeżdżących tirów na drodze S3 może spowodować, że turyści zaczną nasze miasto omijać (boją się tego również władze Międzyzdrojów!)

Szanujemy prawo do godnego życia i identyfikujemy się również z żądaniami mieszkańców Prawobrzeża Warszowa, Karsiborza, Przytoru, Ognicy i Łunowa do decydowania o swoim najbliższym otoczeniu, o tym gdzie będą chodzić na plażę i czy przez ich osiedla będzie biegła droga ekspresowa, czy też tory kolejowe. Ponieważ naszym zadaniem jako radnych jest dbanie o dobrobyt, zdrowie i rozwój miasta oraz mieszkańców Świnoujścia – to będziemy w tym aktywni bez względu na okoliczności.
Zapowiadane przez ZMPSŚ wpływy do miasta na poziomie 600.000 zł rocznie! to „grosze” nieadekwatne do utraty ponad 500 ha ziemi, dostępu do plaż na wysokości Warszowa, ograniczenia dostępu do zabytków Latarni Morskiej, Fortu Gerharda, Podziemnego Miasta itd. i wpływów z rozwoju innych funkcji w tym miejscu w przyszłości.
Kochamy Świnoujście i chcemy reprezentować tych Mieszkańców, którzy chcą żyć w zdrowym środowisku, pięknym kurorcie, cieszyć się pięknymi czystymi plażami i wspaniałymi wspomnieniami setek tysięcy turystów, którzy corocznie zostawiają w naszym mieście swoje pieniądze a wywożą wspaniałe wspomnienia i tu chętnie wracają.


Radni Klubu SLD: J. Agatowska, St. Bartkowiak, W. Buczyński, R. Gawroński, M. Niewiarowski, K. Szpytko, R. Teterycz, J. Włodarczyk oraz radny niezależny Kazimierz Nowicki.


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Niedziela [19.02.2017, 14:47:23] • [IP: 93.94.190.***]

Panie Sławomirze! Dziękuję serdecznie Panu za umieszczenie takiego pięknego zdjęcia na Pana portalu szlachetnego ptaka (chyba orzeł, jeżeli się mylę, to przepraszam) z napisem ; JAKI TERMINAL JA TU MIESZKAM. I za to Pana SZANUJĘ I CENIĘ. JEST PAN CUDOWNY. Ta przyroda gdyby umiała Panu podziękować, to zrobiłaby to z ogromną wdzięcznością !!

Gość • Sobota [18.02.2017, 21:37:34] • [IP: 31.0.34.***]

...188 A jaką to władzę PiS sprawuje w Świnoujściu? Gdzie się w czymkolwiek udziela? Co robi dla mieszkańców? Chyba nie myślisz o tych trzech radnych, którzy w podstawowych sprawach nie mogą się dogadać.Poza tym w naszym pięknym mieście PiS nigdy do władzy nie dojdzie i niczego w związku z tym nie będzie miał okazji zepsuć.

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:54:04] • [IP: 83.11.188.***]

Zobaczcie jak sprawuje władzę pis, nie mają się czego wstydzić...szczególnie w Świnoujściu...

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:52:42] • [IP: 83.11.188.***]

Pis jesteśmy w Świnoujściu i prezydent będzie nasz...takie polityczne gierki nic nie dadzą

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:25:55] • [IP: 83.20.88.***]

czy nadal jest to aktualne a NAPEWNO NAK mowimy nie myslimy? NIEocs tym nie wierze no ale WYBORY IDA ??

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:06:44] • [IP: 94.254.234.***]

190 TY MENDO SPOŁECZNA .

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:04:29] • [IP: 94.254.234.***]

178 MASZ COŚ POD DEKLEM .

tERMI • Sobota [18.02.2017, 10:08:32] • [IP: 80.245.188.**]

PANI JOANNO, A ZAPYTAŁA SIĘ PANI CO O SPRAWIE TERMINALA KONTENEROWEGO MYŚLI PRZEWODNICZĄCY PAN LESZEK. BO Z TEGO CO WIEM TO JEST ZA ROZWOJEM PORTÓW. A MOŻE PANI JUŻ ZAŁOŻYŁA WŁASNĄ PARTIĘ ? OJ NIECH SIĘ DOWIE PAN LESZEK CO PANI TU WYPRAWIA TO BĘDZIE DYM ! PARTIA SLD JEST PRZECIWKO ROZWOJOWI POLSKI ? CZY CHCE PANI TAKIEGO WIZERUNKU PARTII ? WSTECZNICTWO CAŁKOWITE ? W IMIĘ JAKIEŚ MALEŃKIEJ GRUPKI POSIADACZY APARTAMENTÓW I BUDEK Z RYBAMI ZWĘDZONYMI ?

Gość • Sobota [18.02.2017, 06:24:02] • [IP: 79.140.194.**]

PiS czekamy na was w naszym Miescie, czas na wielkie porzadki: Agatowska I Teterycz zasiedzieli sie w OSiR Wyspiarz duze pieniadze za mala prace + diety itd. im to zyc nie umioerac !! Precz z komuna...

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:40:10] • [IP: 94.254.236.**]

Przed laty jakiś młody rzekomo nauczyciel musiał pożegnać się z zawodem ponieważ za bardzo " kochał dzieci". Odbył kilkuletnią " przymusową edukację" , po której namiętnie i z wielkim zaangażowaniem poszukuję wrogów wśród SLD -owców, nazywając ich po katolicku - komunistami, czerwońcami itd. Oświadczam rownież- po katolicku, że wszystkie obrażane osoby nie zasługują nawet na piekło ponieważ systematycznie uczęszczają do kościoła, spowiadają się, posyłają swoje dzieci na religię, ślubują przed ołtarzem itp. Ich socjaldemokratyczne poglądy nie mają żadnego związku z marksistowsko -leninowską filozofią. ONI STAWIAJĄ NA MĄDROŚĆ, UCZCIWOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ... WALCZĄ ZE ZŁEM !!

Gąsiorek • Piątek [17.02.2017, 21:35:17] • [IP: 178.238.252.***]

czy radni SLD chodzą czasem po mieście czy tylko wyjazdy służbowe, diety i konferencje w godzinach pracy ich interesują? Czy nie widza ile w mieście lokali wolnych stoi i straszy?? nie ma usług nie ma nabywców. To są właśnie skutki waszych decyzji, decyzji krótkowzrocznych, politycznych nakierowanych na zbijanie kapitału przed wyborami. Dalsze monotonne wspieranie turystyki jako jedynej słusznej gałęzi egzystencji zupełnie pogrąży to puste na ulicach miasto.

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:22:11] • [IP: 146.198.115.***]

na budowie terminala zarobio ci co kwatery robotnikom na łunowie wynajmujo. ze 3 lata bedzie alboi wiencej

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 20:44:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***] BARDZO MĄDRE SŁOWA. MUSIMY WSPÓLNIE WALCZYĆ Z TĄ BANDĄ BERMANOWSKICH PRZYBŁĘDÓW Z MADAGASKARU, TRZYMANYCH NA POSTRONKU PRZEZ BANDY ŚWIATOWE. PRZYBŁĘDY GRABIĄ I KUPCZĄ POLSKĄ TAK JAKBY TO ICH WŁASNOŚĆ BYŁA.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:31:32] • [IP: 37.47.169.***]

a gdzie zdjęcie z promem w tle??

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***]

BRAWO ! Podoba mi się determinacja części radnych, którzy wnoszą okruchy nadziei na to, że będziemy żyli w normalnym mieście w zdrowych warunkach. Pisiory, zapewne nie będą się bawić i spróbują wyeliminować Radę z gry za pomocą" SPECUSTAWY", więc konieczne będzie zjednoczenie sił i walka z całej społeczności z tym paskudztwem. Wydaje się, że oni już podjęli decyzje o budowie tego sk...yństwa na naszym terenie

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 19:49:06] • [IP: 80.245.178.***]

POLACY RODACY, NADCHODZI CZAS WALKI I EGZAMIN Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ Z KORPORACYJNYMI BANDYTAMI. BANDYTÓW TYCH NIE INTERESUJE ZA CO ŻYJECIE, GDZIE MIESZKACIE I CO ROBICIE. JESTEŚCIE DLA NICH TŁUSZCZĄ, TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ I ODPADEM CYWILIZACYJNYM MOGĄCYM MASOWO GINĄĆ POD TIRAMI I OD SMOGU Z SILNIKÓW POTĘŻNYCH CIĘŻARÓWEK. INTERESUJE ICH TYLKO SZMAL, SZMAL I JESZCZE RAZ SZMAL. TAKI KONTENEROWY BURDEL ZATRUDNI 40 BANDEROWCÓW I 20 DOBRZE OPŁACANYCH PRZYBŁĘDÓW W ZARZĄDZIE I DYREKCJI. BERMANOWSCY BANDYCI ADMINISTRUJĄCY POLSKĄ OD 1989 ROKU SPRZEDAJĄ WAS I WASZ KRAJ KAŻDEMU PRZYBŁĘDZIE Z DOWOLNEGO REJONU ŚWIATA. JUŻ TERAZ WIDAĆ, ŻE TO ZŁODZIEJE BO ZACZĘLI MIESZKAŃCOM MIASTA KRAŚĆ PSEUDONIMY INTERNETOWE, I SZCZEKAĆ NA RADĘ MIEJSKĄ. ZACZYNAJĄ OD KRADZIEŻY I SZKALOWANIA LUDZI Z RADY MIASTA, A SKOŃCZĄ NA TYM, ŻE BĘDĄ WAS MASOWO MORDOWAĆ CIĘŻARÓWKAMI Z KONTENERAMI. NIE BĘDĄ TO ICH ULUBIONE CIĘŻARÓWKI ZE ŻWIREM TYLKO Z KONTENERAMI.

AGENDA 21 • Piątek [17.02.2017, 19:41:48] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Popisior grupy jezioraków • Piątek [17.02.2017, 19:39:26] • [IP: 94.254.226.***]

Brawo tak trzymajcie... walczcie o nasze MIASTO resztA radnych to DNO I JESZCZE NIŻEJ... NIE DAJCIE ZNISZCZYC NAM MIASTA...

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:32:43] • [IP: 109.241.63.***]

To jest więcej niż pewne że taka specustawa będzie przygotowana przez PIS mająca na celu wyrwanie tego terenu pod terminal za tzw." damskie prącie" od miasta na rzecz Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście SA, oraz bez pytania mieszkańców i samorządu o zdanie w tej kwestii. W razie powstania tego terminala gigantyczną korzyść będzie miał z tego w/wym. Zarząd Portów z wszelakich opłat w wys. ca 50 milionów rocznie. Dla Świnoujścia mają być ochłapy w wysokości ok. 600 tys. Ten terminal może oczywiście szybko nie powstać, ale teren będzie przekazany dla ZMPSz-n i Ś-cie bankowo. Inwestorem tego terminala mają być podobno Chińczycy, ale jakoś cicho o tym że chcą oni z niego uczynić tzw. północną odnogę/na Skandynawię/ tzw." Jedwabnego Szlaku", który ma przebiegać przez Polskę do Europy zachodniej. Szalony Antoni który odmówił dla samorządu Łodzi przekazania terenów AMW pod stacje przeładunkową która miała być częścią tego chińskiego szlaku, stwierdził że nie leży on w interesie gospodarki USA. Więc wszystko jasne.

AGENGA21 • Piątek [17.02.2017, 19:06:21] • [IP: 62.69.229.**]

DLACZEGO JĄTRZYCIE I JĄTRZYCIE ? ŻAL MI WAS ! ZAJMIJCIE SIĘ LEPIEJ TYM DLACZEGO WYCINAJĄ WSZĘDZIE DRZEWA !

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:27:56] • [IP: 62.69.251.**]

Świnoujscie powinno być takie jakie sami sobie stworzymy ale jednak przyjazne środowiskowo.Żadna spec ustawa nie może decydować za nas.Dlatego pełny szacun dla SLD!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:19:13] • [IP: 31.0.70.***]

Radnym dziękuję za aktywność i starania o zachowanie uzdrowiskowo-wypoczynkowego charakteru miasta! Kontenerom mówię tak jak wy NIE!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:17:23] • [IP: 62.69.254.***]

Oświadczenie grupy radnych SLD i radnego K. Nowickiego, w którym zawarte są argumenty przeciwko Terminalowi Kontenerowemu całkowicie przekonują mnie o ich słuszności. Terminalowi mówimy NIE. Brawo Radni, tak trzymać.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:14:00] • [IP: 62.69.203.***]

Brawo, nie pozwulcie tym karjerowiczą z poza miasta Swinoujscie mieszać się do naszego pięknego miasta i plaży, won od nas, co żescie się uczepili dosyć nakradliscie, jeszcze wam mało? teraz za nas się bierzecie?, SLD tak trzymać i gonić tA szumowinę, prezesów za dychę., i innych do grobu tego nie wezmiecie.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:01:28] • [IP: 178.238.251.***]

precz

Oglądasz 1-25 z 42
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■