POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.02.2017, 15:40:25] • Świnoujście

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

Oświadczenie SLD i radnego Kazimierza Nowickiego w sprawie terminala kontenerowego: Trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców

fot. Agnieszka Puszcz

W związku z powzięciem informacji, że Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wyłonił Wykonawcę Koncepcji Techniczno-Programowej inwestycji „Budowa Terminala Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu", Klub Radnych SLD wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta o podjęcie uchwały Oświadczenia o przygotowanie niezbędnych informacji o oddziaływaniu tej inwestycji na życie społeczno – gospodarcze naszego Miasta i jego Mieszkańców.

W przygotowanym na Sesję Rady Miasta w dniu 09.02.2017 roku projekcie Oświadczenia wskazaliśmy konieczność określenia w Koncepcji - alternatywnych rozwiązań dotyczących lokalizacji budowy portu kontenerowego w Szczecinie i Świnoujściu oraz określenie wpływu ulokowania na plaży Warszowa, tej gigantycznej inwestycji na podstawowe sfery codziennego życia Miasta, na środowisko, komunikację, jakość życia mieszkańców Prawobrzeża itp. Treść zaproponowanego dokumentu została oparta na oczekiwaniach wyrażanych przez radnych, które były wyrażane na Komisji Gospodarki i Budżetu w październiku 2016 r., kiedy to Minister Gospodarki po raz pierwszy złożył wniosek o rozszerzenie granic obecnego portu o ponad 500 ha terenów na Prawobrzeżu Świnoujścia. Wówczas jednak po burzliwej dyskusji Prezydent w imieniu Ministra, wniosek ten wycofał z obradowania Rady.
Członkowie Klubu Radnych SLD należą do przeciwników budowy portu kontenerowego w wariancie rozszerzenia granic portu o tereny plaż i 500 ha Warszowa i będziemy przekonywać, że to zły pomysł. Ale wiemy, że w naszym mieście są również zwolennicy budowy portu kontenerowego. Dlatego uważaliśmy już w roku ubiegłym i nadal uważamy, że ostateczna decyzja w tym temacie należy do wszystkich mieszkańców i trzeba ją podjąć po merytorycznej dyskusji /do której potrzebne jest szerokie spektrum właśnie informacji/, przeprowadzeniu konsultacji i referendum lokalnego, które powinny poprzedzić wydanie przez Radę Miasta we współpracy z Prezydentem Miasta, opinii akceptującej bądź wykluczającej lokalizację wyżej wymienionej inwestycji w naszym Mieście. Warunkiem równie istotnym przy tej dyskusji jest przestrzeganie również obowiązujących dokumentów: Strategii Rozwoju Miasta Świnoujście, Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju Miasta oraz Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego.
Stąd też z ogromnym zdziwieniem, wręcz niezrozumieniem przyjęliśmy wynik głosowania na ostatniej Sesji Rady Miasta, na którym radni Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej Cała Naprzód i PiS BYLI PRZECIW TAKIEMU OŚWIADCZENIU! czyli nie wyrazili zgody na pozyskanie dodatkowych informacji o wpływie inwestycji na miasto!
O ile można zrozumieć zachowanie się radnych PiS /oprócz radnego A. Staszyńskiego, który wstrzymał się od głosu/ - popierających parcie własnego ministra do szybkich rozwiązań w tej sprawie /już raz wniesiony bez uzasadnienia projekt zmiany granic portu/ o tyle całkowicie niezrozumiałe były uzasadnienia wygłoszone przez przedstawicieli dwóch pozostałych Klubów PO i Grupy Morskiej nie wyrażenie zgody w głosowaniu na przygotowanie dokumentów informacyjnych dla radnych i mieszkańców. Nie zgadzamy się z zaprezentowaną przez innych radnych opinią, że takie Oświadczenia nic nie dają i dlatego są niepotrzebne - to świadome i z premedytacją obniżanie roli Rady Miasta i mieszkańców przy podejmowaniu decyzji strategicznych dla miasta i życia mieszkańców oraz wycofanie się z odpowiedzialności za przyszłość miasta. W związku z tym, iż widzimy brak zainteresowania ze strony innych klubów współpracą w tym ważnym temacie i uzyskaniem niezbędnych informacji - Klub Radnych SLD oświadcza, że przygotujemy w najbliższym czasie dalej idące, konkretne zapytanie w formie Uchwały, w tym temacie, co ostatecznie mamy nadzieję rozstrzygnie różne dylematy.
Wystąpimy również do Ministra Gospodarki o potwierdzenie informacji przedstawionej na ostatniej Sesji przez Prezydenta miasta, że trwają prace nad przygotowaniem tzw. Specustawy, która może całkowicie wyeliminować udział władz lokalnych i mieszkańców przy podejmowaniu tej ważnej decyzji, czego najbardziej teraz się obawiamy i dlatego alarmujemy opinię publiczną.
Głośno i stanowczo sprzeciwiamy się takiemu trybowi rozmawiania o przyszłości Świnoujścia. Mieszkańcy mówią: Nic o nas bez nas!. Jako Klub Radnych SLD uważamy, że rozwój turystyczny, handel i usługi są bardziej efektywne dla budżetu miasta i bogacenia się na nich większość mieszkańców. Żyjemy z przyjeżdżających do Świnoujścia turystów polskich i zagranicznych. Powstanie portu kontenerowego z tysiącami codziennie jeżdżących tirów na drodze S3 może spowodować, że turyści zaczną nasze miasto omijać (boją się tego również władze Międzyzdrojów!)

Szanujemy prawo do godnego życia i identyfikujemy się również z żądaniami mieszkańców Prawobrzeża Warszowa, Karsiborza, Przytoru, Ognicy i Łunowa do decydowania o swoim najbliższym otoczeniu, o tym gdzie będą chodzić na plażę i czy przez ich osiedla będzie biegła droga ekspresowa, czy też tory kolejowe. Ponieważ naszym zadaniem jako radnych jest dbanie o dobrobyt, zdrowie i rozwój miasta oraz mieszkańców Świnoujścia – to będziemy w tym aktywni bez względu na okoliczności.
Zapowiadane przez ZMPSŚ wpływy do miasta na poziomie 600.000 zł rocznie! to „grosze” nieadekwatne do utraty ponad 500 ha ziemi, dostępu do plaż na wysokości Warszowa, ograniczenia dostępu do zabytków Latarni Morskiej, Fortu Gerharda, Podziemnego Miasta itd. i wpływów z rozwoju innych funkcji w tym miejscu w przyszłości.
Kochamy Świnoujście i chcemy reprezentować tych Mieszkańców, którzy chcą żyć w zdrowym środowisku, pięknym kurorcie, cieszyć się pięknymi czystymi plażami i wspaniałymi wspomnieniami setek tysięcy turystów, którzy corocznie zostawiają w naszym mieście swoje pieniądze a wywożą wspaniałe wspomnienia i tu chętnie wracają.


Radni Klubu SLD: J. Agatowska, St. Bartkowiak, W. Buczyński, R. Gawroński, M. Niewiarowski, K. Szpytko, R. Teterycz, J. Włodarczyk oraz radny niezależny Kazimierz Nowicki.


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Sobota [18.02.2017, 21:37:34] • [IP: 31.0.34.***]

...188 A jaką to władzę PiS sprawuje w Świnoujściu? Gdzie się w czymkolwiek udziela? Co robi dla mieszkańców? Chyba nie myślisz o tych trzech radnych, którzy w podstawowych sprawach nie mogą się dogadać.Poza tym w naszym pięknym mieście PiS nigdy do władzy nie dojdzie i niczego w związku z tym nie będzie miał okazji zepsuć.

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:54:04] • [IP: 83.11.188.***]

Zobaczcie jak sprawuje władzę pis, nie mają się czego wstydzić...szczególnie w Świnoujściu...

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:52:42] • [IP: 83.11.188.***]

Pis jesteśmy w Świnoujściu i prezydent będzie nasz...takie polityczne gierki nic nie dadzą

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:25:55] • [IP: 83.20.88.***]

czy nadal jest to aktualne a NAPEWNO NAK mowimy nie myslimy? NIEocs tym nie wierze no ale WYBORY IDA ??

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:06:44] • [IP: 94.254.234.***]

190 TY MENDO SPOŁECZNA .

Gość • Sobota [18.02.2017, 12:04:29] • [IP: 94.254.234.***]

178 MASZ COŚ POD DEKLEM .

tERMI • Sobota [18.02.2017, 10:08:32] • [IP: 80.245.188.**]

PANI JOANNO, A ZAPYTAŁA SIĘ PANI CO O SPRAWIE TERMINALA KONTENEROWEGO MYŚLI PRZEWODNICZĄCY PAN LESZEK. BO Z TEGO CO WIEM TO JEST ZA ROZWOJEM PORTÓW. A MOŻE PANI JUŻ ZAŁOŻYŁA WŁASNĄ PARTIĘ ? OJ NIECH SIĘ DOWIE PAN LESZEK CO PANI TU WYPRAWIA TO BĘDZIE DYM ! PARTIA SLD JEST PRZECIWKO ROZWOJOWI POLSKI ? CZY CHCE PANI TAKIEGO WIZERUNKU PARTII ? WSTECZNICTWO CAŁKOWITE ? W IMIĘ JAKIEŚ MALEŃKIEJ GRUPKI POSIADACZY APARTAMENTÓW I BUDEK Z RYBAMI ZWĘDZONYMI ?

Gość • Sobota [18.02.2017, 06:24:02] • [IP: 79.140.194.**]

PiS czekamy na was w naszym Miescie, czas na wielkie porzadki: Agatowska I Teterycz zasiedzieli sie w OSiR Wyspiarz duze pieniadze za mala prace + diety itd. im to zyc nie umioerac !! Precz z komuna...

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:40:10] • [IP: 94.254.236.**]

Przed laty jakiś młody rzekomo nauczyciel musiał pożegnać się z zawodem ponieważ za bardzo " kochał dzieci". Odbył kilkuletnią " przymusową edukację" , po której namiętnie i z wielkim zaangażowaniem poszukuję wrogów wśród SLD -owców, nazywając ich po katolicku - komunistami, czerwońcami itd. Oświadczam rownież- po katolicku, że wszystkie obrażane osoby nie zasługują nawet na piekło ponieważ systematycznie uczęszczają do kościoła, spowiadają się, posyłają swoje dzieci na religię, ślubują przed ołtarzem itp. Ich socjaldemokratyczne poglądy nie mają żadnego związku z marksistowsko -leninowską filozofią. ONI STAWIAJĄ NA MĄDROŚĆ, UCZCIWOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ... WALCZĄ ZE ZŁEM !!

Gąsiorek • Piątek [17.02.2017, 21:35:17] • [IP: 178.238.252.***]

czy radni SLD chodzą czasem po mieście czy tylko wyjazdy służbowe, diety i konferencje w godzinach pracy ich interesują? Czy nie widza ile w mieście lokali wolnych stoi i straszy?? nie ma usług nie ma nabywców. To są właśnie skutki waszych decyzji, decyzji krótkowzrocznych, politycznych nakierowanych na zbijanie kapitału przed wyborami. Dalsze monotonne wspieranie turystyki jako jedynej słusznej gałęzi egzystencji zupełnie pogrąży to puste na ulicach miasto.

Gość • Piątek [17.02.2017, 21:22:11] • [IP: 146.198.115.***]

na budowie terminala zarobio ci co kwatery robotnikom na łunowie wynajmujo. ze 3 lata bedzie alboi wiencej

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 20:44:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***] BARDZO MĄDRE SŁOWA. MUSIMY WSPÓLNIE WALCZYĆ Z TĄ BANDĄ BERMANOWSKICH PRZYBŁĘDÓW Z MADAGASKARU, TRZYMANYCH NA POSTRONKU PRZEZ BANDY ŚWIATOWE. PRZYBŁĘDY GRABIĄ I KUPCZĄ POLSKĄ TAK JAKBY TO ICH WŁASNOŚĆ BYŁA.

Gość • Piątek [17.02.2017, 20:31:32] • [IP: 37.47.169.***]

a gdzie zdjęcie z promem w tle??

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:57:02] • [IP: 37.7.114.***]

BRAWO ! Podoba mi się determinacja części radnych, którzy wnoszą okruchy nadziei na to, że będziemy żyli w normalnym mieście w zdrowych warunkach. Pisiory, zapewne nie będą się bawić i spróbują wyeliminować Radę z gry za pomocą" SPECUSTAWY", więc konieczne będzie zjednoczenie sił i walka z całej społeczności z tym paskudztwem. Wydaje się, że oni już podjęli decyzje o budowie tego sk...yństwa na naszym terenie

CHIEF PORT • Piątek [17.02.2017, 19:49:06] • [IP: 80.245.178.***]

POLACY RODACY, NADCHODZI CZAS WALKI I EGZAMIN Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ Z KORPORACYJNYMI BANDYTAMI. BANDYTÓW TYCH NIE INTERESUJE ZA CO ŻYJECIE, GDZIE MIESZKACIE I CO ROBICIE. JESTEŚCIE DLA NICH TŁUSZCZĄ, TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ I ODPADEM CYWILIZACYJNYM MOGĄCYM MASOWO GINĄĆ POD TIRAMI I OD SMOGU Z SILNIKÓW POTĘŻNYCH CIĘŻARÓWEK. INTERESUJE ICH TYLKO SZMAL, SZMAL I JESZCZE RAZ SZMAL. TAKI KONTENEROWY BURDEL ZATRUDNI 40 BANDEROWCÓW I 20 DOBRZE OPŁACANYCH PRZYBŁĘDÓW W ZARZĄDZIE I DYREKCJI. BERMANOWSCY BANDYCI ADMINISTRUJĄCY POLSKĄ OD 1989 ROKU SPRZEDAJĄ WAS I WASZ KRAJ KAŻDEMU PRZYBŁĘDZIE Z DOWOLNEGO REJONU ŚWIATA. JUŻ TERAZ WIDAĆ, ŻE TO ZŁODZIEJE BO ZACZĘLI MIESZKAŃCOM MIASTA KRAŚĆ PSEUDONIMY INTERNETOWE, I SZCZEKAĆ NA RADĘ MIEJSKĄ. ZACZYNAJĄ OD KRADZIEŻY I SZKALOWANIA LUDZI Z RADY MIASTA, A SKOŃCZĄ NA TYM, ŻE BĘDĄ WAS MASOWO MORDOWAĆ CIĘŻARÓWKAMI Z KONTENERAMI. NIE BĘDĄ TO ICH ULUBIONE CIĘŻARÓWKI ZE ŻWIREM TYLKO Z KONTENERAMI.

AGENDA 21 • Piątek [17.02.2017, 19:41:48] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Popisior grupy jezioraków • Piątek [17.02.2017, 19:39:26] • [IP: 94.254.226.***]

Brawo tak trzymajcie... walczcie o nasze MIASTO resztA radnych to DNO I JESZCZE NIŻEJ... NIE DAJCIE ZNISZCZYC NAM MIASTA...

Gość • Piątek [17.02.2017, 19:32:43] • [IP: 109.241.63.***]

To jest więcej niż pewne że taka specustawa będzie przygotowana przez PIS mająca na celu wyrwanie tego terenu pod terminal za tzw." damskie prącie" od miasta na rzecz Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście SA, oraz bez pytania mieszkańców i samorządu o zdanie w tej kwestii. W razie powstania tego terminala gigantyczną korzyść będzie miał z tego w/wym. Zarząd Portów z wszelakich opłat w wys. ca 50 milionów rocznie. Dla Świnoujścia mają być ochłapy w wysokości ok. 600 tys. Ten terminal może oczywiście szybko nie powstać, ale teren będzie przekazany dla ZMPSz-n i Ś-cie bankowo. Inwestorem tego terminala mają być podobno Chińczycy, ale jakoś cicho o tym że chcą oni z niego uczynić tzw. północną odnogę/na Skandynawię/ tzw." Jedwabnego Szlaku", który ma przebiegać przez Polskę do Europy zachodniej. Szalony Antoni który odmówił dla samorządu Łodzi przekazania terenów AMW pod stacje przeładunkową która miała być częścią tego chińskiego szlaku, stwierdził że nie leży on w interesie gospodarki USA. Więc wszystko jasne.

AGENGA21 • Piątek [17.02.2017, 19:06:21] • [IP: 62.69.229.**]

DLACZEGO JĄTRZYCIE I JĄTRZYCIE ? ŻAL MI WAS ! ZAJMIJCIE SIĘ LEPIEJ TYM DLACZEGO WYCINAJĄ WSZĘDZIE DRZEWA !

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:27:56] • [IP: 62.69.251.**]

Świnoujscie powinno być takie jakie sami sobie stworzymy ale jednak przyjazne środowiskowo.Żadna spec ustawa nie może decydować za nas.Dlatego pełny szacun dla SLD!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:19:13] • [IP: 31.0.70.***]

Radnym dziękuję za aktywność i starania o zachowanie uzdrowiskowo-wypoczynkowego charakteru miasta! Kontenerom mówię tak jak wy NIE!

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:17:23] • [IP: 62.69.254.***]

Oświadczenie grupy radnych SLD i radnego K. Nowickiego, w którym zawarte są argumenty przeciwko Terminalowi Kontenerowemu całkowicie przekonują mnie o ich słuszności. Terminalowi mówimy NIE. Brawo Radni, tak trzymać.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:14:00] • [IP: 62.69.203.***]

Brawo, nie pozwulcie tym karjerowiczą z poza miasta Swinoujscie mieszać się do naszego pięknego miasta i plaży, won od nas, co żescie się uczepili dosyć nakradliscie, jeszcze wam mało? teraz za nas się bierzecie?, SLD tak trzymać i gonić tA szumowinę, prezesów za dychę., i innych do grobu tego nie wezmiecie.

Gość • Piątek [17.02.2017, 18:01:28] • [IP: 178.238.251.***]

precz

Gość • Piątek [17.02.2017, 17:56:33] • [IP: 94.254.235.**]

zostawcie politykę, pomyśleć trzeba o grożącym SMOGU i o tym, że zablokują nam drogę do miasta, z którego nie wyjedziemy, a korzyści żadnej bo tam pracy dla mieszkańców nie będzie, potrzebni będą specjaliści wysokiej klasy z innych terenów Polski, warto więc prosić o informację tych z rządu oSPECUSTAWE

Oglądasz 1-25 z 41
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■