POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 11:49:41] • Świnoujście

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

fot. facebook.com

- Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym - zaapelował radny Marek Niewiarowski na portalu społecznościowym Facebook.pl. Jak się okazuje, sprawa dotyczy złośliwego łańcuszka którego tematem przewodnim jest krew dla chorego na białaczkę dziecka.

Jak poinformował radny Niewiarowski, sprawa łańcuszka została przez niego sprawdzona i jak się miało okazać, informacja o krwi dla dziecka chorego na białaczkę, jest fałszywa.

- Moi drodzy.

W ostatnich dniach jestem bombardowany apelem o treści:

"Potrzebna krew dla dziecka chorego na białaczkę. B Rh- to bardzo rzadka grupa. Prześlij proszę znajomym" i personalia Marzeny Czyż.

Informuję, że już dwa lata temu osobiście to sprawdzałem i jest to wymyślony przez jakiegoś bezmózgiego cymbała złośliwy łańcuszek.

Sprawa była komentowana w mediach ale jak widać łańcuszek raz puszczony do sieci co i rusz odżywa.

Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym
- informuje Marek Niewiarowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Piątek [13.01.2017, 11:14:47] • [IP: 85.230.137.***]

Oj ludzie ludzie-nigdy nie zrozumie dlaczego jestescie tacy naiwni i puszczacie dalej wszystkie gowniane prosby o pomoc! Wszystkie te lancuszki to pic na wode a ludzie jak te malpy...bo jeden pusci to i zaraz drugi musi pokazac jakim jest wzorowym chrzescijaninem. Niby coraz wiecej wyksztalconych i madrych ludzi mamy a zwykli tepi oszusci robia wiekszosc z nich w balona...radze przestac bujac w oblokach. Pozdrawiam rozsadnych niedowiarkow.

Gość • Piątek [13.01.2017, 09:25:01] • [IP: 77.253.153.*]

Kto sprawdził czy to prawda? A kto sobie tylko poprawił humor pseudo dobrym uczyniłem, by nie odwiedzić punktu krwiodawstwa? Krew jest potrzebna i cenna, z wskazaniem docelowej fikcyjnej osoby to się zmarnuje. Naiwni dobroczyncy tym łańcuszkiem nie pomagają, chyba że dawca będzie rozsądniejszy. Zmodyfikujcie treść. Kolejne naciągane wytwarza też znieczulicę. Sprawdź i pomyśl nim prześlesz. Pomóż przychodząc.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:45:22] • [IP: 62.69.231.***]

To nie mogą tak zrobić, żeby nie rozsyłali, tylko robią tek, że rozsyłają?

Krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 19:20:15] • [IP: 95.129.228.***]

Zadziwiające są te niemal pochlebne komentarze do rozsyłania łańcuszka, którego celem jest wprowadzanie w błąd i żerowanie na czyimś dobrym sercu. Niestety jego rozsyłanie nie przyczynia się do zwiększenia liczby osób, które krew chcą oddać. Ktoś, kto dał się nabrać z pewnością krwi nie odda. Drugą sprawą jest bezczelne wykorzystanie czyichś danych osobowych z podanym numerem telefonu. Wyobrażacie sobie co się działo kiedy adresatka tego łańcuszka musiała odbierać dziesiątki telefonów i tłumaczyć, że to nieprawda? Zapewne też musiała wysłuchać niewybredne komentarze od oszukanych a zatroskanych ludzi, którzy byli gotowi oddać krew a w stacji krwiodawstwa dowiedzieli się, że to lipa? Trochę więcej wyobraźni życzę.

młody krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 18:18:03] • [IP: 89.71.165.***]

Oj ludzie, ludzie, bardzo dobrze, że informacja o fałszywym apelu została podana, bo wyobraźcie sobie, ze ten numer telefonu do kogoś należy i od lat jest on nękany. Fałszywe apele wcale nie powodują zwiększenia ilości krwi, a jedynie kpią sobie z krwiodawców. A do tego pan Marek jest akurat bardzo czynny jeśli chodzi o krwiodawstwo. Wiele tematycznych akcji już zorganizował i zapewne wiele jeszcze zorganizuje. Ale żeby takie rzeczy wiedzieć, to trzeba się zainteresować, a nie pisać komentarze z podtekstami.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:47:11] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Marku to niech Pan go dalej nie przesyła tylko do punktu krwiodawstwa się uda i oda te pół litra, a i nie musi to być BRH- każda się przyda.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:41:33] • [IP: 62.69.252.***]

a czy to nie jeden z tych nrów co kase wyciąga z konta?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:45:19] • [IP: 2.108.233.***]

Krew na wagę złota. Niejedno życie może uratować. Lepiej więcej dawców niż za mało. Panie Marku - to naprawdę nie jest problem

Dawca krwi • Czwartek [12.01.2017, 14:04:57] • [IP: 31.0.69.**]

Panie Marku... jeżeli ta nieprawda ma się przyczynić do zwiększenia dawców krwi i szpiku to czasami trzeba spojrzeć troszkę dalej niż na czubek własnego nosa... Pan jako radny powinien to wiedzieć.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Ponad 10 milionów złotych wypłacono w ubiegłym roku mieszkańcom naszego miasta z rządowego programu 500 plus. W tym roku przewiduje się, że świadczenia będą kosztowały około 15 milionów! ■ Ten rajd mógł się skończyć naprawdę tragicznie. Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się jeden ze świnoujskich kierowców, który wsiadł za kółko po wpływem alkoholu. 53- latek rozbijał wszystko co napotkał na swojej drodze. Ściął znak drogowy, dwie latarnie uliczne, uszkodził inne pojazdy, a na końcu prawie wjechał do restauracji McDonald s. To cud, że nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano policję. Mieszkaniec Świnoujścia trafił już do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzuty ■ Trudno dojechać. Czy wiedzą o tym nasi urzędnicy?. Nasz Czytelnik szczerze zachęca, żeby wybrać się na ulicę Portową w Świnoujściu. Stan drogi jest tragiczny - pisze - dziura na dziurze. Jest to droga, za którą odpowiada miasto ■ 35- latek okradł swojego szefa! Ukradł elektronarzędzia wartości 2 tysięcy złotych! Świnoujscy policjanci zatrzymali 35-latka, który ukradł elektronarzędzia swojemu pracodawcy, a ponadto odzyskali część skradzionych przedmiotów o łącznej wartości blisko 2.000 zł. Dodatkowo mężczyzna okazał się poszukiwanym do innej sprawy przez Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim celem odbycia kary pozbawienia wolności■ Oszukał seniorkę - najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Policjanci zatrzymali sprawcę, który oszukał seniorkę. Mężczyzna okradł kobietę z oszczędności, namawiając ją do wypłacenia pieniędzy z konta, aby je uchronić przed "atakiem" hakerów. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mundurowi apelują do seniorów o rozwagę i ostrożność ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat! Dzisiaj odebrali medale! W dniu 18 stycznia 2017 roku, o godzinie 14.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się uroczystość wręczenia Medali 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego. Na uroczystość zaproszonych zostało 7 par małżeńskich ■ Połączą „jedynki”? Czytelnik: Gdzie dobro dzieci? Magistrat nie chce zdradzić szczegółów, jak ma wyglądać reforma oświatowa w naszym mieście. Docierają już do nas jednak sygnały od oburzonych rodziców, którzy sprzeciwiają się łączeniu szkół ■ W dniu 16 01 br. W parku zdrojowym znaleziono pęk kluczy z referentką. Właściciel proszony o kontakt tel. 506258532 ■