POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 11:49:41] • Świnoujście

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

fot. facebook.com

- Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym - zaapelował radny Marek Niewiarowski na portalu społecznościowym Facebook.pl. Jak się okazuje, sprawa dotyczy złośliwego łańcuszka którego tematem przewodnim jest krew dla chorego na białaczkę dziecka.

Jak poinformował radny Niewiarowski, sprawa łańcuszka została przez niego sprawdzona i jak się miało okazać, informacja o krwi dla dziecka chorego na białaczkę, jest fałszywa.

- Moi drodzy.

W ostatnich dniach jestem bombardowany apelem o treści:

"Potrzebna krew dla dziecka chorego na białaczkę. B Rh- to bardzo rzadka grupa. Prześlij proszę znajomym" i personalia Marzeny Czyż.

Informuję, że już dwa lata temu osobiście to sprawdzałem i jest to wymyślony przez jakiegoś bezmózgiego cymbała złośliwy łańcuszek.

Sprawa była komentowana w mediach ale jak widać łańcuszek raz puszczony do sieci co i rusz odżywa.

Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym
- informuje Marek Niewiarowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Piątek [13.01.2017, 11:14:47] • [IP: 85.230.137.***]

Oj ludzie ludzie-nigdy nie zrozumie dlaczego jestescie tacy naiwni i puszczacie dalej wszystkie gowniane prosby o pomoc! Wszystkie te lancuszki to pic na wode a ludzie jak te malpy...bo jeden pusci to i zaraz drugi musi pokazac jakim jest wzorowym chrzescijaninem. Niby coraz wiecej wyksztalconych i madrych ludzi mamy a zwykli tepi oszusci robia wiekszosc z nich w balona...radze przestac bujac w oblokach. Pozdrawiam rozsadnych niedowiarkow.

Gość • Piątek [13.01.2017, 09:25:01] • [IP: 77.253.153.*]

Kto sprawdził czy to prawda? A kto sobie tylko poprawił humor pseudo dobrym uczyniłem, by nie odwiedzić punktu krwiodawstwa? Krew jest potrzebna i cenna, z wskazaniem docelowej fikcyjnej osoby to się zmarnuje. Naiwni dobroczyncy tym łańcuszkiem nie pomagają, chyba że dawca będzie rozsądniejszy. Zmodyfikujcie treść. Kolejne naciągane wytwarza też znieczulicę. Sprawdź i pomyśl nim prześlesz. Pomóż przychodząc.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:45:22] • [IP: 62.69.231.***]

To nie mogą tak zrobić, żeby nie rozsyłali, tylko robią tek, że rozsyłają?

Krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 19:20:15] • [IP: 95.129.228.***]

Zadziwiające są te niemal pochlebne komentarze do rozsyłania łańcuszka, którego celem jest wprowadzanie w błąd i żerowanie na czyimś dobrym sercu. Niestety jego rozsyłanie nie przyczynia się do zwiększenia liczby osób, które krew chcą oddać. Ktoś, kto dał się nabrać z pewnością krwi nie odda. Drugą sprawą jest bezczelne wykorzystanie czyichś danych osobowych z podanym numerem telefonu. Wyobrażacie sobie co się działo kiedy adresatka tego łańcuszka musiała odbierać dziesiątki telefonów i tłumaczyć, że to nieprawda? Zapewne też musiała wysłuchać niewybredne komentarze od oszukanych a zatroskanych ludzi, którzy byli gotowi oddać krew a w stacji krwiodawstwa dowiedzieli się, że to lipa? Trochę więcej wyobraźni życzę.

młody krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 18:18:03] • [IP: 89.71.165.***]

Oj ludzie, ludzie, bardzo dobrze, że informacja o fałszywym apelu została podana, bo wyobraźcie sobie, ze ten numer telefonu do kogoś należy i od lat jest on nękany. Fałszywe apele wcale nie powodują zwiększenia ilości krwi, a jedynie kpią sobie z krwiodawców. A do tego pan Marek jest akurat bardzo czynny jeśli chodzi o krwiodawstwo. Wiele tematycznych akcji już zorganizował i zapewne wiele jeszcze zorganizuje. Ale żeby takie rzeczy wiedzieć, to trzeba się zainteresować, a nie pisać komentarze z podtekstami.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:47:11] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Marku to niech Pan go dalej nie przesyła tylko do punktu krwiodawstwa się uda i oda te pół litra, a i nie musi to być BRH- każda się przyda.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:41:33] • [IP: 62.69.252.***]

a czy to nie jeden z tych nrów co kase wyciąga z konta?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:45:19] • [IP: 2.108.233.***]

Krew na wagę złota. Niejedno życie może uratować. Lepiej więcej dawców niż za mało. Panie Marku - to naprawdę nie jest problem

Dawca krwi • Czwartek [12.01.2017, 14:04:57] • [IP: 31.0.69.**]

Panie Marku... jeżeli ta nieprawda ma się przyczynić do zwiększenia dawców krwi i szpiku to czasami trzeba spojrzeć troszkę dalej niż na czubek własnego nosa... Pan jako radny powinien to wiedzieć.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Informujemy, że w najbliższy piątek, 18 sierpnia 2017, o godzinie 17:30, na głównej płycie stadionu miejskiego odbędzie się sesja zdjęciowa zawodników pierwszej drużyny Floty ■
■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■