POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 13:54:01] • Świnoujście

Nocny pościg za kierowcą zakończony sukcesem. 22- letni mieszkaniec Świnoujścia miał ponad 2 promile!

Nocny pościg za kierowcą zakończony sukcesem. 22- letni mieszkaniec Świnoujścia miał ponad 2 promile!

fot. iswinoujscie.pl

Świnoujscy policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę tico, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami miasta. Badanie wykazało, że mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 22-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Minionej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu patrolujący ulice miasta zauważyli przy ulicy Grunwaldzkiej samochód osobowy marki Daewoo Tico, którego kierowca na widok radiowozu zwolnił i wyłączył światła. Dodatkowo pojazd nie posiadał na przednim zderzaku tablicy rejestracyjnej.

Stróże prawa postanowili skontrolować osobówkę. Kiedy podali sygnały do zatrzymania, kierowca włączył światła i przyspieszył, szybko kierując się w stronę ulicy Wielkopolskiej. Policjanci ruszyli w pościg.
Kierowca tico nie reagował na sygnały świetlne ani dźwiękowe i kontynuował ucieczkę ulicami Osiedla Zachodniego. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzając przednim kołem w krawężnik.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Świnoujścia, który oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania ani żadnych dokumentów pojazdu. W pojeździe znajdowały się jeszcze dwie inne osoby.
Rozmawiając z mężczyzną policjanci od razu wyczuli woń alkoholu z jego ust. 22-latek potwierdził, że wcześniej wypił butelkę wódki oraz kilka piw. Nietrzeźwy świnoujścianin trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to jest zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności, grzywną, zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi do 10 lat oraz świadczeniem pieniężnym w kwocie 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci skierują ponadto do sądu wniosek o ukaranie 22-latka w związku z popełnionymi wykroczeniami, tj. kierowanie pojazdem bez uprawnień, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, niezatrzymanie się do kontroli oraz brak dokumentów, za co czeka go także wysoka grzywna.

asp. szt. Beata Olszewska/AG
KMP Świnoujście


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Drajwer • Sobota [14.01.2017, 18:34:17] • [IP: 80.245.190.***]

Weźcie wy cepy zawijajcie dupe stąd nie wiecie nic a pierd*licie farmazony. Zajmijcie się swojimi dupami cepy a nie kogoś. Najpierw zobaczcie na swoje dupy a nie piszecie kocopoly

GośćFiutek 1985 • Piątek [13.01.2017, 17:13:35] • [IP: 5.172.234.**]

Brat po bracie w Ticoo i nie w automacie OSIX 7

Gość • Piątek [13.01.2017, 17:09:36] • [IP: 5.172.234.**]

BRAT PO BRACIE W TICO I NIE W AUTOMACIE OSIX

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:19:15] • [IP: 89.229.65.***]

Gość • Środa [11.01.2017, 20:32:57] • [IP: 94.254.226.**] Anonimowe cwaniaki haha podpiszcie sie pod kom Wtedy zobaczymy Brawo koleszko A TY SIE PODPISAŁES :)?

Gość • Środa [11.01.2017, 22:38:11] • [IP: 5.172.237.**]

HURAAA mamy policje nawet w nocy nie śpi jestesmy juz bezpieczni

Gość • Środa [11.01.2017, 22:27:09] • [IP: 188.146.20.**]

Co tam na wsi piszczy? Wbijcie sobie do tych czaszek, że krętactwo i łamanie prawa to nie jest powód do dumy.

Gość • Środa [11.01.2017, 21:29:28] • [IP: 80.245.190.***]

Haha tylko czarus z krzywej ma 20lat

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:59] • [IP: 37.47.139.***]

Armia z krzywej się bawi i ch...? wam do tego 😁😁😁

Gość • Środa [11.01.2017, 20:59:41] • [IP: 78.11.48.***]

To jest cud że po pijaku w ogóle trafił do tego auta, znalazł to auto w zaspach śniegu. Tico jest tak małe że aż dziw bierze iż pijany mężczyzna upchał tam jeszcze pasażerów. A ci wydają się niezbyt rozgarnięci zamiast iść pieszo na świeżym powietrzu wybrali ciasnotę Tico i nieświeży oddech kierowcy.

Gość • Środa [11.01.2017, 20:32:57] • [IP: 94.254.226.**]

Anonimowe cwaniaki haha podpiszcie sie pod kom Wtedy zobaczymy Brawo koleszko

Gość • Środa [11.01.2017, 20:30:12] • [IP: 80.245.184.***]

Takim bałwanom policja powinna robić zdjęcie i pokazywać na iświnoujście, ale pewnie przepisy i zabraniają.

Gość • Środa [11.01.2017, 19:12:48] • [IP: 94.254.235.***]

Czaruś z Krzywej hahaha

Gość • Środa [11.01.2017, 18:09:46] • [IP: 95.129.226.**]

Przydałaby się informacja o tempie pracy sądu i wysokości kar nałożonych przez sąd na pijanych kierowców.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:45:06] • [IP: 77.88.191.**]

mlody CHCIAL SIE POPISAC PRZED KOLEGAMI KOLEZANKAMI JAKI TO JEST Z NIEGO BANDERAS I SEBIX TO MA, MOZE JAK RODZICE ODETNA MU KIESZONKOWE I ZABIORA PLUSZOWEGO MISIA TO ZROZUMIE CYM BAL

Gość • Środa [11.01.2017, 16:21:38] • [IP: 88.156.234.***]

Sól tej ziemi.Przyszłość narodu.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:19:07] • [IP: 80.245.191.***]

[IP: 88.109.86.***] Pewnie to ty się powinieneś leczyć

Gość • Środa [11.01.2017, 16:18:49] • [IP: 80.245.182.***]

młode wilki z krzywej

Gość • Środa [11.01.2017, 16:05:25] • [IP: 62.69.203.**]

W takim samochodzie można po pijaku jeździć żeby się ze wstydu nie spalić policja powinna oko przymruzyc.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:05:58] • [IP: 46.231.62.**]

Po pierwsze tico jechalo od strony markiewicza i kierowalo sie na ul. Grunwaldzka a druga sprawa to bylo o 3 w nocy pomijajac jak go gonili ze mieli syreny wlaczone ale jak go zatrzymali to jeszcze przez chwile im wyly :/

Gość • Środa [11.01.2017, 15:05:21] • [IP: 95.129.224.**]

może to pawełek w. ?

Gość • Środa [11.01.2017, 14:56:38] • [IP: 87.162.137.**]

Tiko:))))dlatego go dogonili!poscig :)wystrczylo za nim pobiec!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:39] • [IP: 94.254.227.**]

I W NAGRODE DO BIDRONKI NA MIESI...NA KASE