POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 10:05:51] • Świnoujście

Licealiści Mieszka jako pierwsi. Wszyscy uczniowie mają już szafki

Licealiści Mieszka jako pierwsi. Wszyscy uczniowie mają już szafki

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W ciągu najbliższych kilku lat każdy uczeń świnoujskiej publicznej placówki będzie miał swoją szafkę w szkole –taką decyzję podjął prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. Na początek 320 nowych szafek za 44 tys. złotych brutto trafiło do Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I.

Dzięki temu w tej chwili każdy uczeń tej szkoły ma swoją szafkę, gdzie może zostawić kurtkę, książki itp. – Dziękujemy w imieniu naszej szkolnej społeczności. To dla nas naprawdę duża wygoda i ułatwienie – powiedzieli prezydentowi uczniowie LO Michał Materka i Kamila Słupińska( na zdjęciu).

Wcześniej liceum z własnych pieniędzy kupiło 90 szafek. Wniosek o zakup reszty szkoła złożyła do Budżetu Obywatelskiego 2016. Niestety, choć w głosowaniu wniosek poparło aż 418 mieszkańców, to jednak nie wystarczyło, aby mógł być zrealizowany w ramach BO. Ale już wtedy prezydent Janusz Żmurkiewicz obiecał uczniom, że będzie o nich pamiętał i gdy tylko pozwolą na to fundusze, to miasto kupi brakujące szafki.

Licealiści Mieszka jako pierwsi. Wszyscy uczniowie mają już szafki

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- Pamiętałem o tej obietnicy. I gdy tylko pod koniec ubiegłego roku okazało się, że zostały nam pieniądze z rezerwy budżetowej, to zdecydowałem o zakupie szafek – mówi Janusz Żmurkiewicz. - Zdaję sobie sprawę, że takie szafki są potrzebne także w innych szkołach. Dzięki nim uczniowie nie muszą nosić ze sobą książek, mogą w szkole zmienić obuwie. A, że finanse miasta są na dobrym poziomie, to zdecydowałem, że w kolejnych latach kupimy szafki do wszystkich naszych szkół.

Tekst i fot BIK UM Świnoujście


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:49:03] • [IP: 92.42.119.**]

Coś panu prezydentowi chyba pomyliło. Najpierw to powinien pan kupić szafki do podstawówek, gdzie dzieci noszą 18 kg na plecach codziennie! A później bóle, skrzywienie kręgosłupa. A nie licealistom. My w SP1 od 6 lat walczymy o szafki i nic z tego! Nawet to, że chodzi tam synek vice S. i zatrudnienie są jego ludzie, nic nie dało. On chyba najwięcej wie w tym temacie, bo wstawił etat rehabilitanki dla swojej żony, nie pracującej w zawodzie od 20 lat. Ale teraz pani vice prezydentowa będzie rehalibitować dzieci z tymi wadami postawy. I dlatego nie będzie szafek w SP1, żeby sujkowa miała godziny i etat. Proste jak budowa cepa. Żenada!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:05:02] • [IP: 92.222.103.***]

to niech oddadza jesliniepotrzebne

Gość • Środa [11.01.2017, 20:48:03] • [IP: 62.69.252.***]

Szkoly podstawowe to jak zwykle zapomniane dzieciaki powinni dostac te szafki a nie mlodziez z liceum.

Gość • Środa [11.01.2017, 20:46:08] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 20:43:33] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 20:39:58] • [IP: 2.108.233.***]

Nareszcie!! Po 50 latach doganiamy państwa zachodnie ;)

Gość • Środa [11.01.2017, 19:57:13] • [IP: 37.47.169.***]

Te szafki powinny najpierw zostać zakupione przez miasto dla szkół podstawowych!! Tam małe dzieci nie mają siły dźwigać strasznie ciężkich tornistrow. Młodzież z Mieszka poradzilaby sobie i bez szafek. Czyli znowu zagrywka pod publiczke a nie żeby rzeczywiście pomoc dzieciom co tego potrzebuja.

Gość • Środa [11.01.2017, 19:26:30] • [IP: 92.42.115.***]

No tak, jak zawsze Mieszko wyróżnione. Żenada!! Nie wygrali w konkursie z Budżetu Obywatelskiego ale i tak dostali. Rzeczywiście jest się czym chwalić? 44 tysiączki wydane- porażka! Jakby w Szkołach nie było większych potrzeb. Abstrahując już to dalibyście takie szafki do podstawówek, gdzie małe dzieci bardziej je potrzebują albo do Z.S.O na Witosa 12. Bo tam rzeczywiście jest potrzeba, takich szafek, oczywiście nie tylko dla sporowców, którzy z przeładowanymi torbami chodzą do Szkoły.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:38:57] • [IP: 92.42.112.***]

MALOW

Gość • Środa [11.01.2017, 18:28:58] • [IP: 80.152.166.***]

Brawo Panie Januszu. Co by sie nie zrobilo dobrego w tym miescie to nie dogodzisz tym Pisiorom. Trzeba bylo te pieniadze dac na pomnik z wizerunkiem Kacorow.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:45:03] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 17:42:18] • [IP: 92.42.119.**]

No bo patologii w Ś-ciu szybko się nie zmieni, dopóki będą trwały stare układy. Dobrze, ktoś niżej napisał, w pierwszej kolejności liceum, bo będą głosować, a każdy głos się liczy. W podstawówkach, dzieci jeszcze nie mogą, a nie każdy rodzić będzie wiedział, że to prezydent zakupił te szafki z naszych pieniędzy. Bezinteresowności żadnej, czysta kalkulacja. Ot i cała filozofia.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:35:20] • [IP: 94.254.226.**]

Ci co pisza ze pierw szafki do podstawowek smieszne ciezkie plecaki zapraszam do zsm gdzie jak patrzalem na moj plan to w najlżejszy dzien trzeba zabrac 11 ksiazek wraz z zeszytami plus wf

Gość • Środa [11.01.2017, 17:05:51] • [IP: 95.129.229.***]

A w podstawówkach dzieci noszą od 7 do 11 kg na plecach plus worek na wf. I jak poprzednik napisał- cały dzień chodzą w grubych butach. Brawo Panie Prezydencie!

Gość • Środa [11.01.2017, 15:29:46] • [IP: 109.243.157.*]

A czy bezpłatne? Bo w Szkole Morskiej sa płatne - uczniowie bula za korzystanie z szafki.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:13:43] • [IP: 80.245.183.***]

Szafki polskiego producenta, Malow. O trwalosci wypowiadal sie nie bede, kazdy sam oceni

Gość • Środa [11.01.2017, 15:07:24] • [IP: 188.146.24.***]

jeszcze chwila a dogonimy Niemcy w latach 70

Gość • Środa [11.01.2017, 14:40:11] • [IP: 62.69.241.**]

BANDZIORY TO SĄ W UM 1 PIĘTRO

Gość • Środa [11.01.2017, 14:27:55] • [IP: 46.170.248.***]

Ksiądz nie poświęcił szafek bo pierwszeństwo mają czołgi i armaty, pozatym więcej płacą.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:22:05] • [IP: 178.238.246.**]

Jak się okazuje od wielu lat w Świnoujściu panuje bandytyzm a pan prezydent jakby chował się za szafki. Najpierw chyba trzeba zająć się sprawami ważniejszymi a zwłaszcza bezpieczeństwem ludzi w mieście.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:47:04] • [IP: 46.169.56.***]

Gość • Środa [11.01.2017, 12:36:32] • [IP: 95.129.226.**] Czemu ksiądz nie poświęcił? Gość • Środa [11.01.2017, 12:35:18] • [IP: 95.129.226.**] A OTO ZAKOMPLEKSIONY I ZAKUTY CYMBAŁ!

Gość • Środa [11.01.2017, 13:09:35] • [IP: 80.245.188.***]

tylko po co te szafki skoro dzieci nie mają dwóch egzemplarzy książek i ćwiczeń

Gość • Środa [11.01.2017, 13:08:42] • [IP: 178.238.249.**]

Smutne jest to, że rzeczy gdzie indziej od lat będące normą u nas są wydarzeniem, którym żyje miasto.Ktoś tu uważa że prezydentowi coś się pomyliło i że powinien zacząć od szafek dla najmłodszych.Mnie to nie dziwi choć zniesmacza, licealiści to wyborcy a maluchy nie.Ten gość nie robiu niczego od serca a wszystko kalkuluje na zimno.I małe sprostowanie.To nie prezydent funduje te szafki a my wszyscy płacący podatki.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:02:13] • [IP: 188.146.170.*]

Dzieci z podstawówek powinny w pierwszej kolejności dostać.W okresie zimowym dzieci po kilka godzin chodzą w kozakach.Proszę się później nie dziwić że nóżki brzydko pachną i pocą się.Poza tym można by zwiększyć ciężar plecaków poprzez pozostawianie obuwia na WF, piórniki itd.Dzieki temu kręgosłupy nie miałyby skolioz.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:49:09] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 54
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■