POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 18:23:14] • Świnoujście

Krzysztof Rutkowski do Pawła Włodarczyka: I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie komplementem byłoby gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu! Zobacz film!

Krzysztof Rutkowski do Pawła Włodarczyka: I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie komplementem byłoby gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W akcję poszukiwawczą, 4 ze zwyrodnialców, który brał udział w morderstwie 19- letniego Piotra Wawrzynowicza zaangażowało się biuro detektywistyczne Rutkowski Patrol. Krzysztof Rutkowski prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu 26-letniego Pawła Włodarczyka. - Bez względu na to, czy będzie to Polska, Hamburg, czy Holandia to finał będzie ten sam, który jest zazwyczaj. I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie byłoby komplementem gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu i z pewnością polski sąd doprowadzi do tego, że taka osoba jak Ty nie wyjdzie nigdy na wolność i nie będzie miała prawa ubiegania się o przedterminowe zwolnienie nawet po 35- latach- ostro do poszukiwanego listem gończym 26- latka mówił przed KMP w Świnoujściu, Rutkowski.



Krzysztof Rutkowski w akcję poszukiwawczą oprawcy niepełnosprawnego 19- latka zaangażował się zaraz po tym, jak o zdarzeniu został poinformowany przez rodzinę Piotra.

- Jako przedstawiciel biura chciałbym powiedzieć, że poszukujemy czwartego ze zwyrodnialców. Przekazujemy informacje na bieżąco do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Podejmujemy dalsze działania, jeżeli gdziekolwiek czy za granicą, czy w Polsce będziemy mieli informacje dotyczącą tego gdzie się ukrywa. Na pewno ja jako właściciel biura będę przekazywał informacje na bieżąco. Ta sprawa szczególnie mnie poruszyła- dodał Krzysztof Rutkowski.

Znany ze skuteczności, przy tego typu działaniach Rutkowski podkreślił, że jeżeli zajdzie taka potrzeba to zupełnie niekomercyjnie zaangażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa w mieście.

- Nie chciałbym, żeby tego rodzaju marsz przyjął formę ataku na policję tylko żeby zwrócił uwagę na to, żeby miasto było bezpieczne- podsumował Rutkowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 231, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 231

Gość • Sobota [14.01.2017, 00:10:40] • [IP: 94.254.170.**]

Konkretny facet :) szacun za postawę i znajomości ;)

Marts • Środa [11.01.2017, 23:59:20] • [IP: 94.254.227.***]

Zgadzam sie z IP 92.42.114 Temat nie dotyczy Sandry i tego skad miala na lokal..W obliczu takiej tragedii czepiac sie takich rzeczy, no coz widac ile w was empatii a ile zawisci ;).

Gość • Środa [11.01.2017, 23:07:19] • [IP: 92.42.114.**]

A myślicie, że jak pracuje to nie jest realne by któryś bank dał kredyt na 170 tysięcy na mieszkanie? Ludzie w ogłoszeniach gotówką chcą kupować mieszkania za 200 tysięcy czy 300. To jest bardziej zaskakujące :) To nie artykuł o niej. Jaka jest i co kto o niej sądzi niech pisze u niej na profilu bądź najlepiej mówi jej wprost. Jeśli jest dla Was obca to najlepiej skupić się na myśleniu o własnych bliskich.

Gość • Środa [11.01.2017, 21:19:35] • [IP: 37.47.139.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 20:32:22] • [IP: 92.42.112.***]

11.01.2017, 17:34:23]  [IP: 80.245.186.***] wlasnie idąc Twoim tokiem myśkenia to znaczy ze większosc biznesow otwieranych w Swinoujsciu jest sponsorowane przez mafie, gangi, polswiatek itp.Tak jak tutaj ktos napisal istnieją dotacje, kredyty itp.Tak samo jak diciekacie skąd miala 170 tys.na wynajem lokalu??Ludzie ogarnijcie sie.A w czasie morderstwa zvtego co wiadomo to z Pawłem juz nie hyla wiec po co wieszac na niej psy??!!Na matce i rodzinie??!!Przeciez nie jeden/jedna z Was zyje ze swoimi oprawcami w czterech scianach, bici i ponizani, i jestescie ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej.Nie bronie ani tego czynu ani ich uczestnikow ale naprawde co nie ktorych tu poniosło...nie wiem moze wlasnie z czystej zawisci i żalu nad wlasnym nie udanym zyciu.Czasami wart pomyslec i sie zastanowic nad sobà i nad tym co sie dzieje w nadzych 4 scianach.

Marts • Środa [11.01.2017, 19:38:21] • [IP: 94.254.227.***]

A moim zdaniem pomogli jej rodzice a nie Pawel, jej rodzice od dawna prowadza swoja firme ktora z Pawlem W.nie ma nic wspolnego, i z tego co wiem oni ja wspomogli finansowo plus sa teraz rozne mozliwosci np.kredyt, dofinansowanie z Uni. Moja kolezanka tez ma swoj maly salon fryzjerski zalozony z tego dofinansowania..Nie znacie dziewczyny a gadacie, zawisc i nic wiecej..A po drugie to dziewczyna jest zdolna, swietnie jej ta keratynowe prostowanie wychodzi i biznes kwitnie, bo klientki zadowolone, ja tez jako jedna z nich i na Sandre zlego slowa nie dam powiedziec! I niech rzuca kamieniem te ktore zaesze dobrze swoich partnerow wybieraly, ktore maja dzieci z odpowiednimi partnerami! Ja tez taki blad popelnilam i trudno zyje sie dalej..Same hipokrytki spojrzcie po sobie ile samotnych matek jest..I oby wasi byli nic wam takiego nie odwalili

Gośćmi • Środa [11.01.2017, 18:12:21] • [IP: 31.0.44.*]

A ten rutkowski za swoje pieniądze przyjechał mosiek czy reklame sobie robić bez niego złapali ciote wlodarczyka

Gość • Środa [11.01.2017, 18:08:12] • [IP: 93.92.59.***]

Kupie kawalerke na krzywej

Gość • Środa [11.01.2017, 17:44:31] • [IP: 91.226.7.***]

Jeśli rzeczywiście ta cała Sandra zamieściła ogłoszenie w/s chęci kupna lokalu za 170 tys. zł, to powinien być sygnał dla urzędu skarbowego, aby przyjrzeć się bliżej sytuacji finansowej tej młodej damy. Jeśli nie będzie w stanie wykazać, że całość posiadanych środków pieniężnych zdobyła legalną, opodatkowaną pracą - dowalić jej podatek od nieujawnionych źródeł przychodu w stawce 75%. Tak samo organy kontroli skarbowej powinny zrobić z innymi szemranymi pseudobiznesmenami ze Świnoujścia.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:34:23] • [IP: 80.245.186.***]

Pomyślałaś za czyje pieniądze założyła firmę?Faktycznie miała głowę na karku wiążąc się z bandytą...Twoje rozumowanie jest żałosne.Wolę moje przydeptane kapcie, męża piwosza i życie od 1 do 1.Szału nie ma ale da się.Jakoś tak wydaje mi się, że picie piwa to nie przestępstwo ścigane listem gończym.Współczuję ci, bo moim zdaniem głowę na karku maja osoby które takich typów omijają szerokim łukiem..

Gość • Środa [11.01.2017, 15:36:12] • [IP: 92.42.112.***]

Nievwiem czemu co nie którzy tak naskakują na Sandte.Dziewczyna zaczynała od zera, załozyła swoją własną dobrze prospektującą firme-wiec moze dlatego z zadrosco tak negatywne opinie na jej temat.Mialam okazje troche z nią pracowac i jest naprawde fajną i sympatyczną dziewczyną z głową navkarku.Poprostu te opinie piszą" damy" ktorym nic w zyciu nie wyszło optocz przydeptanych kapci obok chłopa piwosza zyjace od 1 fo 1...zazdrosc i zawisc nic wiecej.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:16:44] • [IP: 94.254.234.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 15:15:57] • [IP: 92.42.112.***]

I smiec sam zgłosił się na policję, ot bohater ale żałuję że nie wisi

Gość • Środa [11.01.2017, 15:13:26] • [IP: 77.88.191.**]

POWINIEN BYĆ ZA NIM LIST MIĘDZYNARODOWY!!

pritter • Środa [11.01.2017, 15:00:01] • [IP: 88.156.235.**]

zatrzymany.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:59:07] • [IP: 79.186.191.*]

nie można nikogo nazwac przestepca dopóty nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiemtakie jest prawo. i nazwyanie go bandziorem jest bezprawne.Chociaz czynu tego absolutnie nie popieram!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:54:44] • [IP: 80.245.180.**]

ale fryzure ma ten rutkowski jak by go piorun w glowe sieknol hheheheh

Gość • Środa [11.01.2017, 14:49:22] • [IP: 89.70.81.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:47] • [IP: 62.69.241.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:21] • [IP: 37.47.175.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:04] • [IP: 188.146.24.***]

Włodarczyk pewnie sie ukrywa gdzieś na działkach skąd on by miał pieniądze żeby do wielkiej brytani uciec sam kradł żeby mieć na ćpanie napewno Sandra nie miała z niego rzadnych korzyści bo takie coś tylko patrzy jak sie naćpać

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:13] • [IP: 37.47.175.**]

Dokładnie też widziałem te ogłoszenie że szuka lokal do 170 tysięcy dziewczyna 24 czy 25 lat dysponuje taka kasa wiadomo rodzice mają kasę ale bez przesady też im sie nie przelewa. Kasa z ludzkiej krzywdy

Gość • Środa [11.01.2017, 14:35:33] • [IP: 95.129.226.***]

Zostawcia ta Sandre w spokoju dziewczyna biedna niczemu niewinna a wy za to zawistne debile

Gość • Środa [11.01.2017, 14:16:22] • [IP: 93.94.190.**]

Do IP 46 169 14 Paweł nie odpowiada za zabójstwo.Narazie nie bo uciekł i się ukrywa.Jak był taki niewinny to czemu chłopakowi nie pomógł wszyscy zakatowali Piotra na śmierć.A jeśli chodzi o Panią Sandrę to nie znam kobiety ale widocznie coś nie tak skoro tak ludzie opisują ową Panią.Faktem jest że dała ogłoszenie pilnie kupię lokal w kwocie do 170 tys.Przepraszam ile Pani Sandra ma lat?dysponując taką kwotą to trzeba mieć super dochody.Ludzie uczciwie pracują i te kwoty do śmierci niektórzy nie odłożą.Także P Sandra coś zalazła jak widać za skórę innym z tąd widocznie te komentarze.Apropo Pawła czemu się nie wstawi wyjaśnić swoją sytuację.Nie daj się człowieku manipulować psychopacie bo zimą w sandałach będziesz chodzić!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:08:54] • [IP: 94.254.224.***]

Jak się nie boicie to piscie nazwiskami za kogo policja powinna sie zainteresowac

Oglądasz 1-25 z 231
■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■ W związku z awarią wodociągu żeliwnego w ul. Wielkopolskiej 1B ZWiK zmuszony jest do zamknięcia sieci magistralnej w ul. Grunwaldzkiej. Mieszkańcy kwartału ulic Mazowieckiej, Drawskiej, Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej mogą być pozbawieni dostawy wody na czas usunięcia awarii ■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■