POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 18:23:14] • Świnoujście

Krzysztof Rutkowski do Pawła Włodarczyka: I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie komplementem byłoby gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu! Zobacz film!

Krzysztof Rutkowski do Pawła Włodarczyka: I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie komplementem byłoby gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W akcję poszukiwawczą, 4 ze zwyrodnialców, który brał udział w morderstwie 19- letniego Piotra Wawrzynowicza zaangażowało się biuro detektywistyczne Rutkowski Patrol. Krzysztof Rutkowski prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu 26-letniego Pawła Włodarczyka. - Bez względu na to, czy będzie to Polska, Hamburg, czy Holandia to finał będzie ten sam, który jest zazwyczaj. I tak bandziorze zostaniesz aresztowany. Dla Ciebie byłoby komplementem gdybyś wisiał, ale niestety bestio będziesz siedział w więzieniu i z pewnością polski sąd doprowadzi do tego, że taka osoba jak Ty nie wyjdzie nigdy na wolność i nie będzie miała prawa ubiegania się o przedterminowe zwolnienie nawet po 35- latach- ostro do poszukiwanego listem gończym 26- latka mówił przed KMP w Świnoujściu, Rutkowski.



Krzysztof Rutkowski w akcję poszukiwawczą oprawcy niepełnosprawnego 19- latka zaangażował się zaraz po tym, jak o zdarzeniu został poinformowany przez rodzinę Piotra.

- Jako przedstawiciel biura chciałbym powiedzieć, że poszukujemy czwartego ze zwyrodnialców. Przekazujemy informacje na bieżąco do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Podejmujemy dalsze działania, jeżeli gdziekolwiek czy za granicą, czy w Polsce będziemy mieli informacje dotyczącą tego gdzie się ukrywa. Na pewno ja jako właściciel biura będę przekazywał informacje na bieżąco. Ta sprawa szczególnie mnie poruszyła- dodał Krzysztof Rutkowski.

Znany ze skuteczności, przy tego typu działaniach Rutkowski podkreślił, że jeżeli zajdzie taka potrzeba to zupełnie niekomercyjnie zaangażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa w mieście.

- Nie chciałbym, żeby tego rodzaju marsz przyjął formę ataku na policję tylko żeby zwrócił uwagę na to, żeby miasto było bezpieczne- podsumował Rutkowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 231, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 231

Gość • Sobota [14.01.2017, 00:10:40] • [IP: 94.254.170.**]

Konkretny facet :) szacun za postawę i znajomości ;)

Marts • Środa [11.01.2017, 23:59:20] • [IP: 94.254.227.***]

Zgadzam sie z IP 92.42.114 Temat nie dotyczy Sandry i tego skad miala na lokal..W obliczu takiej tragedii czepiac sie takich rzeczy, no coz widac ile w was empatii a ile zawisci ;).

Gość • Środa [11.01.2017, 23:07:19] • [IP: 92.42.114.**]

A myślicie, że jak pracuje to nie jest realne by któryś bank dał kredyt na 170 tysięcy na mieszkanie? Ludzie w ogłoszeniach gotówką chcą kupować mieszkania za 200 tysięcy czy 300. To jest bardziej zaskakujące :) To nie artykuł o niej. Jaka jest i co kto o niej sądzi niech pisze u niej na profilu bądź najlepiej mówi jej wprost. Jeśli jest dla Was obca to najlepiej skupić się na myśleniu o własnych bliskich.

Gość • Środa [11.01.2017, 21:19:35] • [IP: 37.47.139.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 20:32:22] • [IP: 92.42.112.***]

11.01.2017, 17:34:23]  [IP: 80.245.186.***] wlasnie idąc Twoim tokiem myśkenia to znaczy ze większosc biznesow otwieranych w Swinoujsciu jest sponsorowane przez mafie, gangi, polswiatek itp.Tak jak tutaj ktos napisal istnieją dotacje, kredyty itp.Tak samo jak diciekacie skąd miala 170 tys.na wynajem lokalu??Ludzie ogarnijcie sie.A w czasie morderstwa zvtego co wiadomo to z Pawłem juz nie hyla wiec po co wieszac na niej psy??!!Na matce i rodzinie??!!Przeciez nie jeden/jedna z Was zyje ze swoimi oprawcami w czterech scianach, bici i ponizani, i jestescie ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej.Nie bronie ani tego czynu ani ich uczestnikow ale naprawde co nie ktorych tu poniosło...nie wiem moze wlasnie z czystej zawisci i żalu nad wlasnym nie udanym zyciu.Czasami wart pomyslec i sie zastanowic nad sobà i nad tym co sie dzieje w nadzych 4 scianach.

Marts • Środa [11.01.2017, 19:38:21] • [IP: 94.254.227.***]

A moim zdaniem pomogli jej rodzice a nie Pawel, jej rodzice od dawna prowadza swoja firme ktora z Pawlem W.nie ma nic wspolnego, i z tego co wiem oni ja wspomogli finansowo plus sa teraz rozne mozliwosci np.kredyt, dofinansowanie z Uni. Moja kolezanka tez ma swoj maly salon fryzjerski zalozony z tego dofinansowania..Nie znacie dziewczyny a gadacie, zawisc i nic wiecej..A po drugie to dziewczyna jest zdolna, swietnie jej ta keratynowe prostowanie wychodzi i biznes kwitnie, bo klientki zadowolone, ja tez jako jedna z nich i na Sandre zlego slowa nie dam powiedziec! I niech rzuca kamieniem te ktore zaesze dobrze swoich partnerow wybieraly, ktore maja dzieci z odpowiednimi partnerami! Ja tez taki blad popelnilam i trudno zyje sie dalej..Same hipokrytki spojrzcie po sobie ile samotnych matek jest..I oby wasi byli nic wam takiego nie odwalili

Gośćmi • Środa [11.01.2017, 18:12:21] • [IP: 31.0.44.*]

A ten rutkowski za swoje pieniądze przyjechał mosiek czy reklame sobie robić bez niego złapali ciote wlodarczyka

Gość • Środa [11.01.2017, 18:08:12] • [IP: 93.92.59.***]

Kupie kawalerke na krzywej

Gość • Środa [11.01.2017, 17:44:31] • [IP: 91.226.7.***]

Jeśli rzeczywiście ta cała Sandra zamieściła ogłoszenie w/s chęci kupna lokalu za 170 tys. zł, to powinien być sygnał dla urzędu skarbowego, aby przyjrzeć się bliżej sytuacji finansowej tej młodej damy. Jeśli nie będzie w stanie wykazać, że całość posiadanych środków pieniężnych zdobyła legalną, opodatkowaną pracą - dowalić jej podatek od nieujawnionych źródeł przychodu w stawce 75%. Tak samo organy kontroli skarbowej powinny zrobić z innymi szemranymi pseudobiznesmenami ze Świnoujścia.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:34:23] • [IP: 80.245.186.***]

Pomyślałaś za czyje pieniądze założyła firmę?Faktycznie miała głowę na karku wiążąc się z bandytą...Twoje rozumowanie jest żałosne.Wolę moje przydeptane kapcie, męża piwosza i życie od 1 do 1.Szału nie ma ale da się.Jakoś tak wydaje mi się, że picie piwa to nie przestępstwo ścigane listem gończym.Współczuję ci, bo moim zdaniem głowę na karku maja osoby które takich typów omijają szerokim łukiem..

Gość • Środa [11.01.2017, 15:36:12] • [IP: 92.42.112.***]

Nievwiem czemu co nie którzy tak naskakują na Sandte.Dziewczyna zaczynała od zera, załozyła swoją własną dobrze prospektującą firme-wiec moze dlatego z zadrosco tak negatywne opinie na jej temat.Mialam okazje troche z nią pracowac i jest naprawde fajną i sympatyczną dziewczyną z głową navkarku.Poprostu te opinie piszą" damy" ktorym nic w zyciu nie wyszło optocz przydeptanych kapci obok chłopa piwosza zyjace od 1 fo 1...zazdrosc i zawisc nic wiecej.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:16:44] • [IP: 94.254.234.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 15:15:57] • [IP: 92.42.112.***]

I smiec sam zgłosił się na policję, ot bohater ale żałuję że nie wisi

Gość • Środa [11.01.2017, 15:13:26] • [IP: 77.88.191.**]

POWINIEN BYĆ ZA NIM LIST MIĘDZYNARODOWY!!

pritter • Środa [11.01.2017, 15:00:01] • [IP: 88.156.235.**]

zatrzymany.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:59:07] • [IP: 79.186.191.*]

nie można nikogo nazwac przestepca dopóty nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiemtakie jest prawo. i nazwyanie go bandziorem jest bezprawne.Chociaz czynu tego absolutnie nie popieram!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:54:44] • [IP: 80.245.180.**]

ale fryzure ma ten rutkowski jak by go piorun w glowe sieknol hheheheh

Gość • Środa [11.01.2017, 14:49:22] • [IP: 89.70.81.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:47] • [IP: 62.69.241.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:21] • [IP: 37.47.175.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:04] • [IP: 188.146.24.***]

Włodarczyk pewnie sie ukrywa gdzieś na działkach skąd on by miał pieniądze żeby do wielkiej brytani uciec sam kradł żeby mieć na ćpanie napewno Sandra nie miała z niego rzadnych korzyści bo takie coś tylko patrzy jak sie naćpać

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:13] • [IP: 37.47.175.**]

Dokładnie też widziałem te ogłoszenie że szuka lokal do 170 tysięcy dziewczyna 24 czy 25 lat dysponuje taka kasa wiadomo rodzice mają kasę ale bez przesady też im sie nie przelewa. Kasa z ludzkiej krzywdy

Gość • Środa [11.01.2017, 14:35:33] • [IP: 95.129.226.***]

Zostawcia ta Sandre w spokoju dziewczyna biedna niczemu niewinna a wy za to zawistne debile

Gość • Środa [11.01.2017, 14:16:22] • [IP: 93.94.190.**]

Do IP 46 169 14 Paweł nie odpowiada za zabójstwo.Narazie nie bo uciekł i się ukrywa.Jak był taki niewinny to czemu chłopakowi nie pomógł wszyscy zakatowali Piotra na śmierć.A jeśli chodzi o Panią Sandrę to nie znam kobiety ale widocznie coś nie tak skoro tak ludzie opisują ową Panią.Faktem jest że dała ogłoszenie pilnie kupię lokal w kwocie do 170 tys.Przepraszam ile Pani Sandra ma lat?dysponując taką kwotą to trzeba mieć super dochody.Ludzie uczciwie pracują i te kwoty do śmierci niektórzy nie odłożą.Także P Sandra coś zalazła jak widać za skórę innym z tąd widocznie te komentarze.Apropo Pawła czemu się nie wstawi wyjaśnić swoją sytuację.Nie daj się człowieku manipulować psychopacie bo zimą w sandałach będziesz chodzić!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:08:54] • [IP: 94.254.224.***]

Jak się nie boicie to piscie nazwiskami za kogo policja powinna sie zainteresowac

Oglądasz 1-25 z 231
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■