POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 16:30:19] • Świnoujście

Mieszkańcy oddali hołd 19- letniemu Piotrkowi. Ulicami miasta przeszedł Biały Marsz. Ojciec zamordowanego: Nie może być tak, żeby grupa ludzi terroryzowała to miasto! Ludzie twierdzą, że coś nie tak jest tutaj z policją. Zobacz film!

Mieszkańcy oddali hołd 19- letniemu Piotrkowi. Ulicami miasta przeszedł Biały Marsz. Ojciec zamordowanego: Nie może być tak, żeby grupa ludzi terroryzowała to miasto! Ludzie twierdzą, że coś nie tak jest tutaj z policją. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Sprawa zamordowanego w bestialski sposób 19- letniego Piotra Wawrzynowicza poruszyła świnoujścian. We wtorek, ulicami miasta przeszedł biały marsz. Jego uczestnicy wyruszyli spod bramy cmentarza komunalnego, następnie przemaszerowali ulicą Karsiborską, a następnie Grunwaldzką w kierunku centrum miasta. Spontaniczny marsz osób sprzeciwiających się przemocy w mieście miał swoje zakończenie pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Tam na jego uczestników czekał m.in. naczelnik Wydziału Prewencji oraz Rutkowski. - My mieszkańcy chcemy się czuć bezpiecznie w swoim mieście- mówili mieszkańcy. Gorzkich słów nie szczędził też ojciec zamordowanego 19- latka. - Przy okazji tej tragedii dowiedziałem się, że ludzie się tu boją. W imieniu mojego zamordowanego syna, prosiłbym, żeby coś z tym faktem zrobić. Nie może być tak, żeby grupa ludzi terroryzowała to miasto, żeby ulica Krzywa przy której mieszka wielu porządnych ludzi kojarzyła się ludziom z ulicą Steyera. Moje pokolenie ją pamięta. Ludzie twierdzą, że coś nie tak jest tutaj z policją. Ludzie twierdzą, że policjanci w tym mieście są skorumpowani- mówił Pan Mariusz.



- Ja jako matka czuje strach, gdy moje dziecko po godzinie 22.00 wraca po treningu do domu, wtedy jak szalona chodzę z okna do okna i patrzę kiedy wróci- mówiła jedna z kobiet uczestniczących w marszu.

Na zarzuty mieszkańców odpowiedział Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Świnoujściu.

- Jesteście uszami i oczami społeczeństwa, jeżeli coś się dzieje to bardzo proszę, żebyście przychodzili na policję. Zapewniam w imieniu swoim i Pani Komendant, że jeżeli będziemy informowani o złych rzeczach, które mają znamiona przestępstw to jak najbardziej będziemy reagować na takie zachowania- mówił policjant.

Mieszkańcy oddali hołd 19- letniemu Piotrkowi. Ulicami miasta przeszedł Biały Marsz. Ojciec zamordowanego: Nie może być tak, żeby grupa ludzi terroryzowała to miasto! Ludzie twierdzą, że coś nie tak jest tutaj z policją. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Ojciec zamordowanego Piotra prosił policję o interwencję.

- Wyjdźcie do ludzi, oni tu nie przyszli, żeby się przejść oni przyszli tu w jakimś konkretnym celu – mówił ojciec zamordowanego.

Mieszkańcy oddali hołd 19- letniemu Piotrkowi. Ulicami miasta przeszedł Biały Marsz. Ojciec zamordowanego: Nie może być tak, żeby grupa ludzi terroryzowała to miasto! Ludzie twierdzą, że coś nie tak jest tutaj z policją. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Pod Komendą Miejską Policji pojawił się też Rutkowski.

- Ta sprawa mnie szczególnie poruszyła. W momencie, gdy skontaktowała się ze mną rodzina stwierdziłem, że będę tu natychmiast i zupełnie niekomercyjnie jako biuro będę starał się pomóc- mówił Rutkowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 219, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 219

Gość • Niedziela [15.01.2017, 00:50:20] • [IP: 88.156.206.***]

Już nie róbcie z tej krzywej takiej biedoty i patoli! Sama mieszkam w centrum ale i tu jest pełno rożnych łobuzów i wszędzie indziej, to głupota robić taka nagonkę teraz na jedną dzielnice.

Gość • Piątek [13.01.2017, 17:54:03] • [IP: 62.69.203.***]

Biały marsz miałby sens, gdyby odbywał się pod hasłem" ŻĄDAMY PRZYWRÓCENIA KARY ŚMIERCI". Każdy morderca wylegujący się w pierdlu na koszt podatnika czyli ofiar to kpina ze elementarnej sprawiedliwości.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:12:57] • [IP: 78.152.210.***]

[12.01.2017, 13:55:24] • [IP: 94.217.234.***] A ja proponowałbym nie" ostrzenzać" na książkach ;P

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:55:24] • [IP: 94.217.234.***]

obserwowalam ta krzywa i te straszne warunki, w ktorych ludzie musza zyc. psy bezdomne zyja lepiej. narosla nastepna generacja pelno nienawisci. s´ujscie jest bogatem miastem ale nic nie robi z tym fantem. lubie burmiszcza, tylko on robi duzy blad jak sie nie zajmuje tez biednimy bez perspektywy. to kiedys wybuchnie. obawiam sie, ze to dopiero poczantek.cena jest strasznie wysoka, bo kosztowala niewinnemu chlopaku zycie. radzila bym nie ostrzenzac na biednych i tez wiecej inwestycji w policje dobrze wykrztalcona.

Gość • Środa [11.01.2017, 21:47:19] • [IP: 88.156.206.***]

Co do sąsiadów to też sie zastanawiam gdzie byli, chociaż mam znajomą która odziedziczyła mieszkanie z tego piętra po tacie i an razie nikt tam nie mieszka będzie dopiero wynajmować więc jedno było puste, a gdzie sąsiedzi z kolejnego i z innych pięter? Na leningradach wszystko się niesie.Swoją drogą niezłą reklame jej bloku zrobili, ,

Gość • Środa [11.01.2017, 17:10:05] • [IP: 92.42.114.***]

Pozamykać te 24 h i monopole w nocy bo zło nie śpi. ...

Gość • Środa [11.01.2017, 17:07:06] • [IP: 92.42.114.***]

Tak jak jest ostatnio nigdy nie było plaga nienawiści i rozbojów w całej Polsce wzrasta czas aby obecna Władza tym się zajęła a nie zajmują się tym co nie powinni!!

Gość • Środa [11.01.2017, 17:02:12] • [IP: 92.42.114.***]

A kiedy dzielnicowy był widziany w dzielnicy gdzie powinien być bierze pieniądze za to, czy zapukał do jakichkolwiek drzwi gdzie jest przemoc, alkohol itd...czy policja robi cokolwiek z wylęgarnią narkomanów ??

Gość • Środa [11.01.2017, 16:37:24] • [IP: 84.57.35.***]

Pawel wszedl na swojego fejsa i sie wylogowal/ usunal konto...i po tym go namierzyli.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:12:22] • [IP: 46.231.62.**]

A gdzie byli sąsiedzi z Matejki. Czterech bandziorów katowało chłopaka i co nikt nie słyszał? Jak muzyka głośniej zagra, to zaraz dzwonią na policję, a gdy dzieją się tak straszne rzeczy, to udają że nie słyszą. Nie wierzę, że nikt nic nie słyszał

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:02] • [IP: 84.57.35.***]

***Gość • Środa [11.01.2017, 13:47:24] • [IP: 109.241.63.***] TA starsza Pani nawet nie wie po co był ten marsz ale chciała się pokazać i mówiła nie na temat**************************** Ta starsza pani to pcha w kazde zamieszanie i marsz, ostatnio byla na marszu przeciwko aborcji chociaz sama wielokrotnie...

Gość • Środa [11.01.2017, 14:26:41] • [IP: 37.47.175.**]

Paweł (soczek) jesteśmy z tobą tylko ktoś kto cię nie zna mówi że o tobie lub ci którzy są po stronie zwyrodnialców. Oni sami sobie" nóż w plecy wbili" zero litości dla nich

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 188.146.89.***]

Mają go nieoficjalnie Paweł Włodarczyk zgłosił się sam na policje trwa sprawdzanie danych informacja nie jest jeszcze potwierdzona

Gość • Środa [11.01.2017, 13:47:24] • [IP: 109.241.63.***]

TA starsza Pani nawet nie wie po co był ten marsz ale chciała się pokazać i mówiła nie na temat

Gość • Środa [11.01.2017, 13:20:22] • [IP: 79.186.185.***]

to nie wina policji, która niejednokrotnie zatrzymywała Włodarczyka. pytanie co zrobił w tej sprawie prokurator, i co może polskie prawo żeby tacy jak on (a jest ich więcej w śwnoujściu)nie biegali po ulicy zaraz po tym jak zostają zatrzymani przez policję...

Gość • Środa [11.01.2017, 13:11:51] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie ! Nie podkręcajcie atmosfery strachu i zagrożenia! I jeszcze jedno -nie czepiajcie się Policji - to nie są jasnowidze ! Jedna z czytelniczek napisała :, , może razem coś zrobicie mieszkańcy" ? Ta pani ma poprzestawiane klepki w swej główce, innych zachęca /buntuje/a sama z okienka sobie popatrzy co sie będzie działo.Gada zbyt wielu a jak trzeba działać to. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 13:07:38] • [IP: 37.47.41.***]

Mam nadzieję, że Paweł (Soczek) pomści brata i wsypie ich wszystkich! Chcieli zemsty niech ją mają i odczują na własnej skórze. Paweł trzymaj się i nie miej litości tak jak oni nie mieli... Po tej stronie muru wszyscy jesteśmy z Tobą!!

Gość • Środa [11.01.2017, 12:54:04] • [IP: 37.47.175.**]

IP: 37.47.175. Miałem na myśli bossem

Gość • Środa [11.01.2017, 12:50:39] • [IP: 37.47.175.**]

Brat nie jest żadnym " nosem" że taka obstawa musiał mieć taka obstawa gdyby ktoś chciał się go pozbyć bo może być niewygodnym świadkiem. To do osoby która przypadkowo przechodziła

Gość • Środa [11.01.2017, 12:44:56] • [IP: 79.186.67.**]

Ta kodziara co tu robi??

Gość • Środa [11.01.2017, 12:35:06] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Środa [11.01.2017, 11:52:33] • [IP: 95.114.22.*] Zgadzam się z tym wpisem. Oni zwykłych ludzi zawsze mieli za nic. Liczą się stołki. Gdyby prezydent lub vice tam byli, to szybko przybiegliby, nawet padli na kolana. Wiem coś o tym. Wstyd. Szkoda pisać o honorze. Oni go nie mają i nie wiedzą, co to takiego. Skorumpowana policja i miasto z układami.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:16:43] • [IP: 93.94.184.*]

Kto tym ludziom pozwolił na konwój pod bronią to wygląda śmiesznie i tragicznie i kto wydał na to zgodę.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:11:21] • [IP: 2.108.233.***]

Dzisiaj Piotr. A jutro kto...? Dlaczego policja nic nie robi?

Gość • Środa [11.01.2017, 12:01:56] • [IP: 109.243.222.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin