░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 12:46:08] • Świnoujście

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy jedni narzekają, inni chwalą. Tak w skrócie należałoby podsumować list jednego z naszych Czytelników. Mieszkaniec postanowił pochwalić służby za odśnieżanie ulic miasta. Według Czytelnika w tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. - Muszę przyznać, że drogi w Świnoujściu są bardzo ładnie odśnieżone. Chciałbym pochwalić służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w mieście! Spisaliście się na medal!- opisuje Czytelnik.

Trzeba przyznać, że w tym roku drogowcy nie zaspali, przez co kierowcy mogli bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. Tylko w 2016 roku miasto wydało na Akcję Zima prawie 4 miliony złotych.

- W 2016 roku na oczyszczanie miasta oraz zimowe utrzymanie dróg miasto przeznaczyło prawie 4 mln złotych. W budżecie miasta na obecny rok są również zabezpieczone środki na ten cel.
Faktyczny koszt akcji zima 2016/2017 będzie znany po jej zakończeniu- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też podzielać optymizm Czytelnika?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:20:08] • [IP: 178.238.252.**]

ludzie przeciez to zima itak ma byc

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:36] • [IP: 164.127.164.**]

Odśnieżają jezdnie, zasypują chodniki i ścieżki rowerowe.

antyzawalidroga • Środa [11.01.2017, 21:08:07] • [IP: 62.69.203.**]

tak bardzo dobrze sluzby dzialaja w tym roku i to w calym swinoujsciu

Gość • Środa [11.01.2017, 19:15:10] • [IP: 109.243.157.*]

18:02 - Gdyby nie karykaturalne połaczenia autobusowe w Świnoujściu, gdzie sie jedzie do centrum z miejsca oddalonego od niego 2 km przez 15-20 minut, a odjazdów jest mało, gdyby nie zaśnieżone chodniki bardzo utrudniające ruch pieszych (wiele - nie tylko prywatnych - nie jest odśnieżonych), a błoto solone niszczy buty - to by się nie jeździło rowerem. Na szczęście inaczej niż ty myśli Remondis, bo ogólnie odśnieża ścieżki - tylko właśnie dziwne, że czasem zostawia małe odcinki nieruszone.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:02:32] • [IP: 83.11.71.**]

Gdy by nie wspaniała firma jaką jest REMONDIS to byście po śniegu jeździli. I jeszcze narzekacie, że ścieżki nie odśnieżone. A kto normalny jeździ rowerem kiedy za oknem śnieg?

Gość • Środa [11.01.2017, 17:59:38] • [IP: 95.129.226.**]

Jak widać na zdjęciu pług zgarnia śnieg, a właściwie błoto, z jezdni na chodnik. Gdyby chodniki były tak oczyszczone jak jezdnia, nikt by nie narzekał.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:26:04] • [IP: 83.11.71.**]

Za chodniki niestety nie odpowiada REMONDI, bo napewno było by czysto. Pozdrawiam wszystkich którzy nie wiedzą ale jak zwykle moją coś do powiedzenia.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:50:46] • [IP: 151.248.62.***]

GDZIE TE ODSNIEZANIE?? GDZIE SYPIĄ PIASKIEM-BO JA CHYBA W INNYM ŚWINOUJSCIU MIESZKAM! MATEJKI TO SYF I TONY SNIEGU-GIRY MOZNA POŁAMAC!! Czytelniku drogi-ty istniejesz czy kpisz?

Gość • Środa [11.01.2017, 16:00:11] • [IP: 178.238.249.**]

Wlasnie to widac jest nawet teraz jak dbaja o nasze drogi i ulice samochody sie slizgaja a ludzie moga polamac rece i nogi aby tak dalej bylo Pozdrowienia za dobre sprawowanie sie

Gość • Środa [11.01.2017, 15:59:45] • [IP: 109.243.157.*]

W 35 h po opadach w sobotę, czyli w poniedziałek, ścieżki rowerowe były raczej posolone niż wymiecione, więc nienajlepiej sie jechało. Jak zwykle były tradycyjne niedoróbki - każdej zimy nie odśnieżają zakrętu z Grunwaldzkiej w Marynarzy - pasu ścieżki rowerowej - nie wiem, dlaczego nie potrafią.Może stan na ranek dziś w środę był dobry, ale namawiam drogowców jako śnieżna rowerzystka - do sumiennego odśnieżania ścieżek rowerowych (np.zjazdy ze ścieżki rowerowej przy ul.Wojska Polskiego w kierunku tej ulicy nie są odśnieżane)

Gość • Środa [11.01.2017, 15:53:35] • [IP: 80.245.179.***]

a gdze ci" miszczowie" są teraz??

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:23] • [IP: 92.42.112.***]

Kierowcy wiedza, ze jest zima? :p

Gość • Środa [11.01.2017, 15:18:03] • [IP: 62.69.251.***]

Dzisiaj mieli zabierać choinki i jak na razie wielkie g..., moja jak leżała tak leży

Gość • Środa [11.01.2017, 15:10:40] • [IP: 92.42.112.***]

odśnieżanie powinno być kompleksowe co z tego, że ulica odśnieżona a chodnik nie i do tego zejście na ulicę to zaspa. A niech osoba odpowiedzialna za to spróbuje pokonać chodnik - muldy i zejście na pasy wózkiem dziecięcym. Powodzenia Nie wiem za co te pochwały.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:53:45] • [IP: 46.231.62.**]

Na os.zachodnim żadne służby nigdy chodników nie odśnieżają-to teren zapomniany?Skandaliczne wypełnianie swoich obowiązków przez pracowników, którzy otrzymują pensję z naszych podatków!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:45] • [IP: 62.69.254.**]

zapomnieli ze jeszcze sa w swinoujsciu chodniki

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:03] • [IP: 95.129.225.**]

Szkoda ze zapominają odśnieżać osiedle Posejdon i tego co chwali zapraszam razem z nimi do odśnieżania.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:31] • [IP: 87.205.71.***]

I po temacie :-) ZACZĄŁ PADAĆ ŚNIEG. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:39] • [IP: 91.199.250.**]

nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie jest najleiej oby nie było gorzej!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:15:21] • [IP: 79.188.75.**]

Szkoda tylko że takich pochwał nie można napisać o służbach dbających o chodniki ! Wszak chodniki w naszym mieście to totalna masakra. Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie chodników piwinna mieć pojechane po premii !

Gość • Środa [11.01.2017, 14:05:23] • [IP: 92.42.112.***]

Nie podzielam optymizmu osób, które nie odróżniaja pojęć: droga, jezdnia, chodnik.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:04:30] • [IP: 93.94.186.**]

Za to chodniki...masakra. I to przy głównych ulicach Matejki, Piłsudskiego... Ale co tam, zaraz się rozpuści:)

Gość • Środa [11.01.2017, 13:59:22] • [IP: 77.88.191.**]

Szkoda że zapomnieli o chodnikach.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 93.94.191.***]

a chodniki to co??

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:20] • [IP: 178.238.251.***]

Nie jest yo orawda chodniki na wielu ulicach są śliskie'

Oglądasz 1-25 z 31
■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■