POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 12:46:08] • Świnoujście

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy jedni narzekają, inni chwalą. Tak w skrócie należałoby podsumować list jednego z naszych Czytelników. Mieszkaniec postanowił pochwalić służby za odśnieżanie ulic miasta. Według Czytelnika w tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. - Muszę przyznać, że drogi w Świnoujściu są bardzo ładnie odśnieżone. Chciałbym pochwalić służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w mieście! Spisaliście się na medal!- opisuje Czytelnik.

Trzeba przyznać, że w tym roku drogowcy nie zaspali, przez co kierowcy mogli bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. Tylko w 2016 roku miasto wydało na Akcję Zima prawie 4 miliony złotych.

- W 2016 roku na oczyszczanie miasta oraz zimowe utrzymanie dróg miasto przeznaczyło prawie 4 mln złotych. W budżecie miasta na obecny rok są również zabezpieczone środki na ten cel.
Faktyczny koszt akcji zima 2016/2017 będzie znany po jej zakończeniu- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też podzielać optymizm Czytelnika?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:20:08] • [IP: 178.238.252.**]

ludzie przeciez to zima itak ma byc

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:36] • [IP: 164.127.164.**]

Odśnieżają jezdnie, zasypują chodniki i ścieżki rowerowe.

antyzawalidroga • Środa [11.01.2017, 21:08:07] • [IP: 62.69.203.**]

tak bardzo dobrze sluzby dzialaja w tym roku i to w calym swinoujsciu

Gość • Środa [11.01.2017, 19:15:10] • [IP: 109.243.157.*]

18:02 - Gdyby nie karykaturalne połaczenia autobusowe w Świnoujściu, gdzie sie jedzie do centrum z miejsca oddalonego od niego 2 km przez 15-20 minut, a odjazdów jest mało, gdyby nie zaśnieżone chodniki bardzo utrudniające ruch pieszych (wiele - nie tylko prywatnych - nie jest odśnieżonych), a błoto solone niszczy buty - to by się nie jeździło rowerem. Na szczęście inaczej niż ty myśli Remondis, bo ogólnie odśnieża ścieżki - tylko właśnie dziwne, że czasem zostawia małe odcinki nieruszone.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:02:32] • [IP: 83.11.71.**]

Gdy by nie wspaniała firma jaką jest REMONDIS to byście po śniegu jeździli. I jeszcze narzekacie, że ścieżki nie odśnieżone. A kto normalny jeździ rowerem kiedy za oknem śnieg?

Gość • Środa [11.01.2017, 17:59:38] • [IP: 95.129.226.**]

Jak widać na zdjęciu pług zgarnia śnieg, a właściwie błoto, z jezdni na chodnik. Gdyby chodniki były tak oczyszczone jak jezdnia, nikt by nie narzekał.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:26:04] • [IP: 83.11.71.**]

Za chodniki niestety nie odpowiada REMONDI, bo napewno było by czysto. Pozdrawiam wszystkich którzy nie wiedzą ale jak zwykle moją coś do powiedzenia.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:50:46] • [IP: 151.248.62.***]

GDZIE TE ODSNIEZANIE?? GDZIE SYPIĄ PIASKIEM-BO JA CHYBA W INNYM ŚWINOUJSCIU MIESZKAM! MATEJKI TO SYF I TONY SNIEGU-GIRY MOZNA POŁAMAC!! Czytelniku drogi-ty istniejesz czy kpisz?

Gość • Środa [11.01.2017, 16:00:11] • [IP: 178.238.249.**]

Wlasnie to widac jest nawet teraz jak dbaja o nasze drogi i ulice samochody sie slizgaja a ludzie moga polamac rece i nogi aby tak dalej bylo Pozdrowienia za dobre sprawowanie sie

Gość • Środa [11.01.2017, 15:59:45] • [IP: 109.243.157.*]

W 35 h po opadach w sobotę, czyli w poniedziałek, ścieżki rowerowe były raczej posolone niż wymiecione, więc nienajlepiej sie jechało. Jak zwykle były tradycyjne niedoróbki - każdej zimy nie odśnieżają zakrętu z Grunwaldzkiej w Marynarzy - pasu ścieżki rowerowej - nie wiem, dlaczego nie potrafią.Może stan na ranek dziś w środę był dobry, ale namawiam drogowców jako śnieżna rowerzystka - do sumiennego odśnieżania ścieżek rowerowych (np.zjazdy ze ścieżki rowerowej przy ul.Wojska Polskiego w kierunku tej ulicy nie są odśnieżane)

Gość • Środa [11.01.2017, 15:53:35] • [IP: 80.245.179.***]

a gdze ci" miszczowie" są teraz??

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:23] • [IP: 92.42.112.***]

Kierowcy wiedza, ze jest zima? :p

Gość • Środa [11.01.2017, 15:18:03] • [IP: 62.69.251.***]

Dzisiaj mieli zabierać choinki i jak na razie wielkie g..., moja jak leżała tak leży

Gość • Środa [11.01.2017, 15:10:40] • [IP: 92.42.112.***]

odśnieżanie powinno być kompleksowe co z tego, że ulica odśnieżona a chodnik nie i do tego zejście na ulicę to zaspa. A niech osoba odpowiedzialna za to spróbuje pokonać chodnik - muldy i zejście na pasy wózkiem dziecięcym. Powodzenia Nie wiem za co te pochwały.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:53:45] • [IP: 46.231.62.**]

Na os.zachodnim żadne służby nigdy chodników nie odśnieżają-to teren zapomniany?Skandaliczne wypełnianie swoich obowiązków przez pracowników, którzy otrzymują pensję z naszych podatków!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:45] • [IP: 62.69.254.**]

zapomnieli ze jeszcze sa w swinoujsciu chodniki

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:03] • [IP: 95.129.225.**]

Szkoda ze zapominają odśnieżać osiedle Posejdon i tego co chwali zapraszam razem z nimi do odśnieżania.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:31] • [IP: 87.205.71.***]

I po temacie :-) ZACZĄŁ PADAĆ ŚNIEG. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:39] • [IP: 91.199.250.**]

nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie jest najleiej oby nie było gorzej!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:15:21] • [IP: 79.188.75.**]

Szkoda tylko że takich pochwał nie można napisać o służbach dbających o chodniki ! Wszak chodniki w naszym mieście to totalna masakra. Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie chodników piwinna mieć pojechane po premii !

Gość • Środa [11.01.2017, 14:05:23] • [IP: 92.42.112.***]

Nie podzielam optymizmu osób, które nie odróżniaja pojęć: droga, jezdnia, chodnik.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:04:30] • [IP: 93.94.186.**]

Za to chodniki...masakra. I to przy głównych ulicach Matejki, Piłsudskiego... Ale co tam, zaraz się rozpuści:)

Gość • Środa [11.01.2017, 13:59:22] • [IP: 77.88.191.**]

Szkoda że zapomnieli o chodnikach.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 93.94.191.***]

a chodniki to co??

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:20] • [IP: 178.238.251.***]

Nie jest yo orawda chodniki na wielu ulicach są śliskie'

Oglądasz 1-25 z 31
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■