░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 12:46:08] • Świnoujście

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy jedni narzekają, inni chwalą. Tak w skrócie należałoby podsumować list jednego z naszych Czytelników. Mieszkaniec postanowił pochwalić służby za odśnieżanie ulic miasta. Według Czytelnika w tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. - Muszę przyznać, że drogi w Świnoujściu są bardzo ładnie odśnieżone. Chciałbym pochwalić służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w mieście! Spisaliście się na medal!- opisuje Czytelnik.

Trzeba przyznać, że w tym roku drogowcy nie zaspali, przez co kierowcy mogli bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. Tylko w 2016 roku miasto wydało na Akcję Zima prawie 4 miliony złotych.

- W 2016 roku na oczyszczanie miasta oraz zimowe utrzymanie dróg miasto przeznaczyło prawie 4 mln złotych. W budżecie miasta na obecny rok są również zabezpieczone środki na ten cel.
Faktyczny koszt akcji zima 2016/2017 będzie znany po jej zakończeniu- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też podzielać optymizm Czytelnika?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:20:08] • [IP: 178.238.252.**]

ludzie przeciez to zima itak ma byc

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:36] • [IP: 164.127.164.**]

Odśnieżają jezdnie, zasypują chodniki i ścieżki rowerowe.

antyzawalidroga • Środa [11.01.2017, 21:08:07] • [IP: 62.69.203.**]

tak bardzo dobrze sluzby dzialaja w tym roku i to w calym swinoujsciu

Gość • Środa [11.01.2017, 19:15:10] • [IP: 109.243.157.*]

18:02 - Gdyby nie karykaturalne połaczenia autobusowe w Świnoujściu, gdzie sie jedzie do centrum z miejsca oddalonego od niego 2 km przez 15-20 minut, a odjazdów jest mało, gdyby nie zaśnieżone chodniki bardzo utrudniające ruch pieszych (wiele - nie tylko prywatnych - nie jest odśnieżonych), a błoto solone niszczy buty - to by się nie jeździło rowerem. Na szczęście inaczej niż ty myśli Remondis, bo ogólnie odśnieża ścieżki - tylko właśnie dziwne, że czasem zostawia małe odcinki nieruszone.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:02:32] • [IP: 83.11.71.**]

Gdy by nie wspaniała firma jaką jest REMONDIS to byście po śniegu jeździli. I jeszcze narzekacie, że ścieżki nie odśnieżone. A kto normalny jeździ rowerem kiedy za oknem śnieg?

Gość • Środa [11.01.2017, 17:59:38] • [IP: 95.129.226.**]

Jak widać na zdjęciu pług zgarnia śnieg, a właściwie błoto, z jezdni na chodnik. Gdyby chodniki były tak oczyszczone jak jezdnia, nikt by nie narzekał.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:26:04] • [IP: 83.11.71.**]

Za chodniki niestety nie odpowiada REMONDI, bo napewno było by czysto. Pozdrawiam wszystkich którzy nie wiedzą ale jak zwykle moją coś do powiedzenia.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:50:46] • [IP: 151.248.62.***]

GDZIE TE ODSNIEZANIE?? GDZIE SYPIĄ PIASKIEM-BO JA CHYBA W INNYM ŚWINOUJSCIU MIESZKAM! MATEJKI TO SYF I TONY SNIEGU-GIRY MOZNA POŁAMAC!! Czytelniku drogi-ty istniejesz czy kpisz?

Gość • Środa [11.01.2017, 16:00:11] • [IP: 178.238.249.**]

Wlasnie to widac jest nawet teraz jak dbaja o nasze drogi i ulice samochody sie slizgaja a ludzie moga polamac rece i nogi aby tak dalej bylo Pozdrowienia za dobre sprawowanie sie

Gość • Środa [11.01.2017, 15:59:45] • [IP: 109.243.157.*]

W 35 h po opadach w sobotę, czyli w poniedziałek, ścieżki rowerowe były raczej posolone niż wymiecione, więc nienajlepiej sie jechało. Jak zwykle były tradycyjne niedoróbki - każdej zimy nie odśnieżają zakrętu z Grunwaldzkiej w Marynarzy - pasu ścieżki rowerowej - nie wiem, dlaczego nie potrafią.Może stan na ranek dziś w środę był dobry, ale namawiam drogowców jako śnieżna rowerzystka - do sumiennego odśnieżania ścieżek rowerowych (np.zjazdy ze ścieżki rowerowej przy ul.Wojska Polskiego w kierunku tej ulicy nie są odśnieżane)

Gość • Środa [11.01.2017, 15:53:35] • [IP: 80.245.179.***]

a gdze ci" miszczowie" są teraz??

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:23] • [IP: 92.42.112.***]

Kierowcy wiedza, ze jest zima? :p

Gość • Środa [11.01.2017, 15:18:03] • [IP: 62.69.251.***]

Dzisiaj mieli zabierać choinki i jak na razie wielkie g..., moja jak leżała tak leży

Gość • Środa [11.01.2017, 15:10:40] • [IP: 92.42.112.***]

odśnieżanie powinno być kompleksowe co z tego, że ulica odśnieżona a chodnik nie i do tego zejście na ulicę to zaspa. A niech osoba odpowiedzialna za to spróbuje pokonać chodnik - muldy i zejście na pasy wózkiem dziecięcym. Powodzenia Nie wiem za co te pochwały.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:53:45] • [IP: 46.231.62.**]

Na os.zachodnim żadne służby nigdy chodników nie odśnieżają-to teren zapomniany?Skandaliczne wypełnianie swoich obowiązków przez pracowników, którzy otrzymują pensję z naszych podatków!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:45] • [IP: 62.69.254.**]

zapomnieli ze jeszcze sa w swinoujsciu chodniki

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:03] • [IP: 95.129.225.**]

Szkoda ze zapominają odśnieżać osiedle Posejdon i tego co chwali zapraszam razem z nimi do odśnieżania.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:31] • [IP: 87.205.71.***]

I po temacie :-) ZACZĄŁ PADAĆ ŚNIEG. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:39] • [IP: 91.199.250.**]

nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie jest najleiej oby nie było gorzej!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:15:21] • [IP: 79.188.75.**]

Szkoda tylko że takich pochwał nie można napisać o służbach dbających o chodniki ! Wszak chodniki w naszym mieście to totalna masakra. Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie chodników piwinna mieć pojechane po premii !

Gość • Środa [11.01.2017, 14:05:23] • [IP: 92.42.112.***]

Nie podzielam optymizmu osób, które nie odróżniaja pojęć: droga, jezdnia, chodnik.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:04:30] • [IP: 93.94.186.**]

Za to chodniki...masakra. I to przy głównych ulicach Matejki, Piłsudskiego... Ale co tam, zaraz się rozpuści:)

Gość • Środa [11.01.2017, 13:59:22] • [IP: 77.88.191.**]

Szkoda że zapomnieli o chodnikach.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 93.94.191.***]

a chodniki to co??

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:20] • [IP: 178.238.251.***]

Nie jest yo orawda chodniki na wielu ulicach są śliskie'

Oglądasz 1-25 z 31
■ Dzień Dziecka 2017. Zapachowy dym, mydlane bańki, magia i radość. Na tę imprezę zapraszamy nie tylko najmłodszych z okazji ich święta, ale również dorosłych. Magiczne show z Mikim Czarodziejem w roli głównej przeniesie nas w zaczarowany świat bajkowej zabawy. Miejsce – muszla koncertowa przy promenadzie. Kiedy? Sobota 3 czerwca 2017 r. Początek o godzinie 15.00. Zapraszamy. ■ Z estakadą na plażę. Pokazali, jak ma przebiegać trasa szybkiego ruchu S3. Siedem węzłów komunikacyjnych na odcinku Świnoujście – Troszyn, dwupasmowe jezdnie o szerokości sumie 7 metrów i – co bardzo ważne dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz turystów – estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę na Warszowie. Tak skrócie będzie wyglądał odcinek drogi szybkiego ruchu S3 przebiegający w granicach miasta Świnoujście. Budowę zaplanowano na lata 2019 – 2023. Zobacz zdjęcia ■ To była noc! Po imprezie disco polo dwudziestolatek wszedł na dach amfiteatru i... zasnął. Na nogi postawił wszystkie służby. Wszedł i cisza. Nie schodzi – alarmował w nocy policję pracownik świnoujskiego amfiteatru, który na dachu obiektu zobaczył jakiegoś mężczyznę. Wezwano strażaków… Kilka godzin wcześniej w amfiteatrze przy muzyce disco polo szalały tłumy. Na policję zadzwonił po godzinie 2. Była noc z piątku na sobotę. Opiekun amfiteatru zauważył na dachu obiektu nieznajomego mężczyznę. Wszedł na amfiteatr, ale pracownik nie widział, aby z niego schodził. Zapanowała cisza ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■