POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 12:46:08] • Świnoujście

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy jedni narzekają, inni chwalą. Tak w skrócie należałoby podsumować list jednego z naszych Czytelników. Mieszkaniec postanowił pochwalić służby za odśnieżanie ulic miasta. Według Czytelnika w tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. - Muszę przyznać, że drogi w Świnoujściu są bardzo ładnie odśnieżone. Chciałbym pochwalić służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w mieście! Spisaliście się na medal!- opisuje Czytelnik.

Trzeba przyznać, że w tym roku drogowcy nie zaspali, przez co kierowcy mogli bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. Tylko w 2016 roku miasto wydało na Akcję Zima prawie 4 miliony złotych.

- W 2016 roku na oczyszczanie miasta oraz zimowe utrzymanie dróg miasto przeznaczyło prawie 4 mln złotych. W budżecie miasta na obecny rok są również zabezpieczone środki na ten cel.
Faktyczny koszt akcji zima 2016/2017 będzie znany po jej zakończeniu- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też podzielać optymizm Czytelnika?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:20:08] • [IP: 178.238.252.**]

ludzie przeciez to zima itak ma byc

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:36] • [IP: 164.127.164.**]

Odśnieżają jezdnie, zasypują chodniki i ścieżki rowerowe.

antyzawalidroga • Środa [11.01.2017, 21:08:07] • [IP: 62.69.203.**]

tak bardzo dobrze sluzby dzialaja w tym roku i to w calym swinoujsciu

Gość • Środa [11.01.2017, 19:15:10] • [IP: 109.243.157.*]

18:02 - Gdyby nie karykaturalne połaczenia autobusowe w Świnoujściu, gdzie sie jedzie do centrum z miejsca oddalonego od niego 2 km przez 15-20 minut, a odjazdów jest mało, gdyby nie zaśnieżone chodniki bardzo utrudniające ruch pieszych (wiele - nie tylko prywatnych - nie jest odśnieżonych), a błoto solone niszczy buty - to by się nie jeździło rowerem. Na szczęście inaczej niż ty myśli Remondis, bo ogólnie odśnieża ścieżki - tylko właśnie dziwne, że czasem zostawia małe odcinki nieruszone.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:02:32] • [IP: 83.11.71.**]

Gdy by nie wspaniała firma jaką jest REMONDIS to byście po śniegu jeździli. I jeszcze narzekacie, że ścieżki nie odśnieżone. A kto normalny jeździ rowerem kiedy za oknem śnieg?

Gość • Środa [11.01.2017, 17:59:38] • [IP: 95.129.226.**]

Jak widać na zdjęciu pług zgarnia śnieg, a właściwie błoto, z jezdni na chodnik. Gdyby chodniki były tak oczyszczone jak jezdnia, nikt by nie narzekał.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:26:04] • [IP: 83.11.71.**]

Za chodniki niestety nie odpowiada REMONDI, bo napewno było by czysto. Pozdrawiam wszystkich którzy nie wiedzą ale jak zwykle moją coś do powiedzenia.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:50:46] • [IP: 151.248.62.***]

GDZIE TE ODSNIEZANIE?? GDZIE SYPIĄ PIASKIEM-BO JA CHYBA W INNYM ŚWINOUJSCIU MIESZKAM! MATEJKI TO SYF I TONY SNIEGU-GIRY MOZNA POŁAMAC!! Czytelniku drogi-ty istniejesz czy kpisz?

Gość • Środa [11.01.2017, 16:00:11] • [IP: 178.238.249.**]

Wlasnie to widac jest nawet teraz jak dbaja o nasze drogi i ulice samochody sie slizgaja a ludzie moga polamac rece i nogi aby tak dalej bylo Pozdrowienia za dobre sprawowanie sie

Gość • Środa [11.01.2017, 15:59:45] • [IP: 109.243.157.*]

W 35 h po opadach w sobotę, czyli w poniedziałek, ścieżki rowerowe były raczej posolone niż wymiecione, więc nienajlepiej sie jechało. Jak zwykle były tradycyjne niedoróbki - każdej zimy nie odśnieżają zakrętu z Grunwaldzkiej w Marynarzy - pasu ścieżki rowerowej - nie wiem, dlaczego nie potrafią.Może stan na ranek dziś w środę był dobry, ale namawiam drogowców jako śnieżna rowerzystka - do sumiennego odśnieżania ścieżek rowerowych (np.zjazdy ze ścieżki rowerowej przy ul.Wojska Polskiego w kierunku tej ulicy nie są odśnieżane)

Gość • Środa [11.01.2017, 15:53:35] • [IP: 80.245.179.***]

a gdze ci" miszczowie" są teraz??

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:23] • [IP: 92.42.112.***]

Kierowcy wiedza, ze jest zima? :p

Gość • Środa [11.01.2017, 15:18:03] • [IP: 62.69.251.***]

Dzisiaj mieli zabierać choinki i jak na razie wielkie g..., moja jak leżała tak leży

Gość • Środa [11.01.2017, 15:10:40] • [IP: 92.42.112.***]

odśnieżanie powinno być kompleksowe co z tego, że ulica odśnieżona a chodnik nie i do tego zejście na ulicę to zaspa. A niech osoba odpowiedzialna za to spróbuje pokonać chodnik - muldy i zejście na pasy wózkiem dziecięcym. Powodzenia Nie wiem za co te pochwały.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:53:45] • [IP: 46.231.62.**]

Na os.zachodnim żadne służby nigdy chodników nie odśnieżają-to teren zapomniany?Skandaliczne wypełnianie swoich obowiązków przez pracowników, którzy otrzymują pensję z naszych podatków!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:45] • [IP: 62.69.254.**]

zapomnieli ze jeszcze sa w swinoujsciu chodniki

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:03] • [IP: 95.129.225.**]

Szkoda ze zapominają odśnieżać osiedle Posejdon i tego co chwali zapraszam razem z nimi do odśnieżania.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:31] • [IP: 87.205.71.***]

I po temacie :-) ZACZĄŁ PADAĆ ŚNIEG. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:39] • [IP: 91.199.250.**]

nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie jest najleiej oby nie było gorzej!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:15:21] • [IP: 79.188.75.**]

Szkoda tylko że takich pochwał nie można napisać o służbach dbających o chodniki ! Wszak chodniki w naszym mieście to totalna masakra. Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie chodników piwinna mieć pojechane po premii !

Gość • Środa [11.01.2017, 14:05:23] • [IP: 92.42.112.***]

Nie podzielam optymizmu osób, które nie odróżniaja pojęć: droga, jezdnia, chodnik.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:04:30] • [IP: 93.94.186.**]

Za to chodniki...masakra. I to przy głównych ulicach Matejki, Piłsudskiego... Ale co tam, zaraz się rozpuści:)

Gość • Środa [11.01.2017, 13:59:22] • [IP: 77.88.191.**]

Szkoda że zapomnieli o chodnikach.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 93.94.191.***]

a chodniki to co??

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:20] • [IP: 178.238.251.***]

Nie jest yo orawda chodniki na wielu ulicach są śliskie'

Oglądasz 1-25 z 31
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■