POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 12:46:08] • Świnoujście

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

Czytelnik chwali służby za odśnieżanie dróg. Zima nie zaskoczyła drogowców

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy jedni narzekają, inni chwalą. Tak w skrócie należałoby podsumować list jednego z naszych Czytelników. Mieszkaniec postanowił pochwalić służby za odśnieżanie ulic miasta. Według Czytelnika w tym roku zima nie zaskoczyła drogowców. - Muszę przyznać, że drogi w Świnoujściu są bardzo ładnie odśnieżone. Chciałbym pochwalić służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg w mieście! Spisaliście się na medal!- opisuje Czytelnik.

Trzeba przyznać, że w tym roku drogowcy nie zaspali, przez co kierowcy mogli bezpiecznie poruszać się ulicami miasta. Tylko w 2016 roku miasto wydało na Akcję Zima prawie 4 miliony złotych.

- W 2016 roku na oczyszczanie miasta oraz zimowe utrzymanie dróg miasto przeznaczyło prawie 4 mln złotych. W budżecie miasta na obecny rok są również zabezpieczone środki na ten cel.
Faktyczny koszt akcji zima 2016/2017 będzie znany po jej zakończeniu- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ciekawi jesteśmy, czy Wy też podzielać optymizm Czytelnika?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:20:08] • [IP: 178.238.252.**]

ludzie przeciez to zima itak ma byc

Gość • Środa [11.01.2017, 21:22:36] • [IP: 164.127.164.**]

Odśnieżają jezdnie, zasypują chodniki i ścieżki rowerowe.

antyzawalidroga • Środa [11.01.2017, 21:08:07] • [IP: 62.69.203.**]

tak bardzo dobrze sluzby dzialaja w tym roku i to w calym swinoujsciu

Gość • Środa [11.01.2017, 19:15:10] • [IP: 109.243.157.*]

18:02 - Gdyby nie karykaturalne połaczenia autobusowe w Świnoujściu, gdzie sie jedzie do centrum z miejsca oddalonego od niego 2 km przez 15-20 minut, a odjazdów jest mało, gdyby nie zaśnieżone chodniki bardzo utrudniające ruch pieszych (wiele - nie tylko prywatnych - nie jest odśnieżonych), a błoto solone niszczy buty - to by się nie jeździło rowerem. Na szczęście inaczej niż ty myśli Remondis, bo ogólnie odśnieża ścieżki - tylko właśnie dziwne, że czasem zostawia małe odcinki nieruszone.

Gość • Środa [11.01.2017, 18:02:32] • [IP: 83.11.71.**]

Gdy by nie wspaniała firma jaką jest REMONDIS to byście po śniegu jeździli. I jeszcze narzekacie, że ścieżki nie odśnieżone. A kto normalny jeździ rowerem kiedy za oknem śnieg?

Gość • Środa [11.01.2017, 17:59:38] • [IP: 95.129.226.**]

Jak widać na zdjęciu pług zgarnia śnieg, a właściwie błoto, z jezdni na chodnik. Gdyby chodniki były tak oczyszczone jak jezdnia, nikt by nie narzekał.

Gość • Środa [11.01.2017, 17:26:04] • [IP: 83.11.71.**]

Za chodniki niestety nie odpowiada REMONDI, bo napewno było by czysto. Pozdrawiam wszystkich którzy nie wiedzą ale jak zwykle moją coś do powiedzenia.

Gość • Środa [11.01.2017, 16:50:46] • [IP: 151.248.62.***]

GDZIE TE ODSNIEZANIE?? GDZIE SYPIĄ PIASKIEM-BO JA CHYBA W INNYM ŚWINOUJSCIU MIESZKAM! MATEJKI TO SYF I TONY SNIEGU-GIRY MOZNA POŁAMAC!! Czytelniku drogi-ty istniejesz czy kpisz?

Gość • Środa [11.01.2017, 16:00:11] • [IP: 178.238.249.**]

Wlasnie to widac jest nawet teraz jak dbaja o nasze drogi i ulice samochody sie slizgaja a ludzie moga polamac rece i nogi aby tak dalej bylo Pozdrowienia za dobre sprawowanie sie

Gość • Środa [11.01.2017, 15:59:45] • [IP: 109.243.157.*]

W 35 h po opadach w sobotę, czyli w poniedziałek, ścieżki rowerowe były raczej posolone niż wymiecione, więc nienajlepiej sie jechało. Jak zwykle były tradycyjne niedoróbki - każdej zimy nie odśnieżają zakrętu z Grunwaldzkiej w Marynarzy - pasu ścieżki rowerowej - nie wiem, dlaczego nie potrafią.Może stan na ranek dziś w środę był dobry, ale namawiam drogowców jako śnieżna rowerzystka - do sumiennego odśnieżania ścieżek rowerowych (np.zjazdy ze ścieżki rowerowej przy ul.Wojska Polskiego w kierunku tej ulicy nie są odśnieżane)

Gość • Środa [11.01.2017, 15:53:35] • [IP: 80.245.179.***]

a gdze ci" miszczowie" są teraz??

Gość • Środa [11.01.2017, 15:33:23] • [IP: 92.42.112.***]

Kierowcy wiedza, ze jest zima? :p

Gość • Środa [11.01.2017, 15:18:03] • [IP: 62.69.251.***]

Dzisiaj mieli zabierać choinki i jak na razie wielkie g..., moja jak leżała tak leży

Gość • Środa [11.01.2017, 15:10:40] • [IP: 92.42.112.***]

odśnieżanie powinno być kompleksowe co z tego, że ulica odśnieżona a chodnik nie i do tego zejście na ulicę to zaspa. A niech osoba odpowiedzialna za to spróbuje pokonać chodnik - muldy i zejście na pasy wózkiem dziecięcym. Powodzenia Nie wiem za co te pochwały.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:53:45] • [IP: 46.231.62.**]

Na os.zachodnim żadne służby nigdy chodników nie odśnieżają-to teren zapomniany?Skandaliczne wypełnianie swoich obowiązków przez pracowników, którzy otrzymują pensję z naszych podatków!!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:46:45] • [IP: 62.69.254.**]

zapomnieli ze jeszcze sa w swinoujsciu chodniki

Gość • Środa [11.01.2017, 14:42:03] • [IP: 95.129.225.**]

Szkoda ze zapominają odśnieżać osiedle Posejdon i tego co chwali zapraszam razem z nimi do odśnieżania.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:39:31] • [IP: 87.205.71.***]

I po temacie :-) ZACZĄŁ PADAĆ ŚNIEG. ..

Gość • Środa [11.01.2017, 14:38:39] • [IP: 91.199.250.**]

nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie jest najleiej oby nie było gorzej!

Gość • Środa [11.01.2017, 14:15:21] • [IP: 79.188.75.**]

Szkoda tylko że takich pochwał nie można napisać o służbach dbających o chodniki ! Wszak chodniki w naszym mieście to totalna masakra. Osoba odpowiedzialna za odśnieżanie chodników piwinna mieć pojechane po premii !

Gość • Środa [11.01.2017, 14:05:23] • [IP: 92.42.112.***]

Nie podzielam optymizmu osób, które nie odróżniaja pojęć: droga, jezdnia, chodnik.

Gość • Środa [11.01.2017, 14:04:30] • [IP: 93.94.186.**]

Za to chodniki...masakra. I to przy głównych ulicach Matejki, Piłsudskiego... Ale co tam, zaraz się rozpuści:)

Gość • Środa [11.01.2017, 13:59:22] • [IP: 77.88.191.**]

Szkoda że zapomnieli o chodnikach.

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:39] • [IP: 93.94.191.***]

a chodniki to co??

Gość • Środa [11.01.2017, 13:53:20] • [IP: 178.238.251.***]

Nie jest yo orawda chodniki na wielu ulicach są śliskie'

Oglądasz 1-25 z 31
■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■