POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ W marcu będą wieszać na drzewach kolejne budki dla ptaków. 50 budek lęgowych dla małych ptaków, jak sikorki czy wróble, pojawi się na drzewach w Parku Zdrojowym, kasztanowcach oraz przy szkołach. Na dniach dotrą od wykonawcy. W ich wieszaniu pomogą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze. Kosztowały 1250 złotych brutto. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto również kupiło i zamontowało budki lęgowe dla ptaków na drzewach w Parku Szopena oraz Parku Zdrojowym. W pierwszym 50, a w drugim 100 sztuk ■ Pączkomania dotarła do Świnoujścia! Ogromna kolejka do pączkarni Babci Jańci przy Bohaterów Września! ■ Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Świnoujściu. W dniu 1 marca br. o godzinie 12.00, na Placu Słowiańskim pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej" odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych ■ Mieszkańcy, pilnujcie swoich klatek! Na Matejki włamali się już do dwóch piwnic! Nie mają skrupułów, wchodzą jak do siebie. Chodzi o włamywaczy, którzy we wtorek włamali się do dwóch piwnic przy ulicy Matejki ■ Marszałek Geblewicz prosi rząd o zainteresowanie się Nord Stream 2 i EUGAL. EUGAL to kontynuacja planowanego poszerzenia gazociągu Nord Stream (Nord Stream 2), która ma przebiegać od Bałtyku aż do niemiecko-czeskiej granicy w Saksonii. Gazociąg na krótkim odcinku zbliża się na odległość 1 km od granicy z Polską w pobliżu Cedyni. Nie można wykluczyć, że przedsięwzięcie będzie oddziaływało na środowisko na terenie polski. Marszałek Olgierd Geblewicz zdecydował się zwrócić do wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz do Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o koordynację współpracy transgranicznej ze stroną niemiecką w zakresie planowania przestrzennego zgodnego z polską racją stanu ■ Miasto dostało prawie 2,5 mln złotych dofinansowania na dwie inwestycje. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych. Na liście projektów do dofinansowania są dwie inwestycje ze Świnoujścia. Jeden to budowa przystani jachtowej w Łunowie, a drugi to przystań kajakowa w Karsiborze. Przystań kajakowa to inwestycja w ramach wzmocnienia potencjału rozwojowego wyspy Karsibór, w oparciu o cenne walory przyrodnicze i kulturowe. Powstanie za rybną karczmą „Rybaczówka”, jadąc od strony mostu po lewej stronie. Na pomostach do cumowania kajaków będzie dostęp do wody i energii. ■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI. Ważna od 23-02-2017, godz. 7:00 do 23-02-2017, godz. 19:00. UWAGA! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Późnym popołudniem, a zwłaszcza wieczorem wzdłuż województw zachodnich oraz na terenach górskich i podgórskich pojawią się silne / bardzo silne porywy południowo - zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h. W górach powieje z maksymalną prędkością powyżej 100-140 km/h ■ Znaleziono pieska. Rudy, wystające dolne kły, średni, czerwona obróżka. Kontakt pod numerem teleofnu: 693 693 318 ■ Czy może być coś piękniejszego dla Policjanta, niż wdzięczność i szacunek społeczeństwa? Po publikacji informacji o przejściu na emeryturę st. sierż. Stanisława Kamińskiego, otrzymaliśmy wiele próśb o publikację podziękowań i życzeń od mieszkańców Świnoujścia! ■ Świnoujski ”szafiarz” w akcji! Skok do pojemnika z odzieżą używaną w centrum miasta! Zastanawialiście się kiedyś, gdzie trafiają ubrania z pojemników na odzież używaną? My już wiemy! A wszystko dzięki czujności jednej z naszych Czytelniczek. Pani Aleksandra uwieczniła na zdjęciu mężczyznę, który okazał się być prawdziwym fanem takiej właśnie odzieży. W niedzielny poranek, postanowił wyruszyć na łowy. Tym razem na miejsce swoich poszukiwań wybrał pojemnik na odzież używaną przy ulicy Wyspiańskiego. - Czyżby nie mógł się doczekać, nowej dostawy do jednego ze świnoujskich lumpeksów - pyta z przekąsem, jeden z mieszkańców ■ Barkowa - czyli droga przez mękę... Grząskie błoto w którym stoi woda, tak prezentuje się ulica Barkowa w Karsiborze, która dla jej mieszkańców, jest codzienną drogą przez mękę ■ Wiosna zapukała do drzwi Świnoujścia! W Parku Chopina pojawiły się pierwsze przebiśniegi! Pomimo tego, że na astronomiczną wiosnę przyjdzie nam czekać do 20 marca, już możemy zauważyć, jak upragniona przez wielu z nas pora roku, nieśmiało i chicho puka do naszych drzwi! ■ Mieszkańcy, handlowcy i klienci targowiska przy Wojska Polskiego niepokoją się, jak będzie wyglądała modernizacja tej ulicy. Inwestycja rusza we wrześniu. Można się spodziewać krótkotrwałych, czasowych wyłączeń z ruchu – zapowiada Robert Karelus ■ Po ponad 30 latach, pożegnali się z mundurem... Na emeryturę odszedł st. sierż. Stanisław Kamiński oraz Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz. Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w minionym tygodniu pożegnało się z mundurem. Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz i st. sierż. Stanisław Kamiński w policyjnych strukturach przepracowali kilkadziesiąt lat. Jak podkreślali przełożeni i koledzy z pracy, przez lata dali się poznać jako sumienni i doświadczeni policjanci, którzy niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie w służbie ■