POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■