POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■