POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ Spotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■