POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 22:53:19] • Świnoujście

Miał 19 lat i cale życie przed sobą… Pożegnajmy Piotra

Miał 19 lat i cale życie przed sobą… Pożegnajmy Piotra

fot. Archiwum rodzinne

We wtorek pogrzeb bestialsko zamordowanego Piotra Wawrzynowicza. Wielu mieszkańców wybiera się tego dnia na cmentarz, by pożegnać dziewiętnastolatka. Po pogrzebie planowany jest Biały marsz. To sprzeciw mieszkańców Świnoujścia wobec przemocy.

Miał 19 lat i cale życie przed sobą. Mimo niepełnosprawności nastolatek potrafił się tym życiem cieszyć. Ostatnie chwile Piotra Wawrzynowicza, które możemy sobie wyobrazić tylko szczątkowo, i tak budzą przerażenie. Bo oto w naszym spokojnym mieście, za ścianą mieszkania w bloku, jakich są u nas tysiące, zdarzyło się coś, co normalnym ludziom nie mieści się w głowie.

Ze skąpych informacji policji i prokuratury wiadomo już, że był to wyjątkowo bestialski mord. Piotra skatowano. Miał roztrzaskaną głowę. Mówi się, że nóż, którego użyto, był rozgrzany do czerwoności.

Zapewne jeszcze trochę czasu minie, gdy organa ścigania upublicznią szczegóły tej zbrodni. Już dziś wyczuwa się jednak, że mieszkańcy nie akceptują kwalifikacji czynów trzech zatrzymanych osób.

Przypomnijmy, że jeden z mężczyzn jest oskarżony o zabójstwo, drugi o udział w pobiciu ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a trzeci o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i przetrzymywanie zakładnika ze szczególnym udręczeniem. Taki sam zarzut jak ostatniemu z nich stawiany jest Pawłowi Włodarczykowi. Ten jednak nadal przebywa na wolności.

Śmierć Piotra wstrząsnęła tak bardzo naszym miastem, że po pogrzebie 19-latka, mieszkańcy planują przejść ulicami w Białym marszu przeciwko przemocy.

Pogrzeb Piotra rozpocznie się o godz. 12.00. Uczestnicy marszu zbiorą się później pod główną bramą cmentarza komunalnego. Przejdą ulicami miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 206, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 206

Pikaczu • Środa [11.01.2017, 00:45:22] • [IP: 94.254.236.***]

Gość  Wtorek [10.01.2017, 16:00:57]  [IP: 62.69.203.***] Ktoś, kto siedział nie raz, nie pracował, a rozbija się po mieście drogim samochodem i nie zwraca na siebie uwagi odpowiednich służb. To coś jest nie tak w tym mieście, coś zawodzi". To ptawda co piszesz. Ludzie ida do pracy do Skarbowki czy Policji albo Nadzoru Budowlanego i sa nastawieni na trwanie, odbieranie trzynastek i nagrod jubileuszowych. Sami sie nie rusza tylko reaguja na doniesienie i to najchetniej podpisane z imienia i nazwiska, na zasadzie" to nie my to on". Statystyki poprawiaja tylko na ludziach, ktorzy w ich opinii sa niegrozni - i tak za nielegalna altanke placi emerytowany dzialkowicz, prewencja lapie kierowcow bez swiatel, a mandat dostaje sprzedawca warzyw i owocow. Urzedniku/funkcjonariuszu! Jezeli sie boisz, to zwolnij miejsce dla kogos z powolaniem, inicjatywa lub poczuciem misji i obowiazku, a sam zajmij sie sprzedawaniem w sklepie lub szydelkowaniem!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:43:48] • [IP: 80.245.188.**]

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:40:41] • [IP: 82.32.8.***] No wlasnie ktos zlal wlodka na baletach zaraz po zabojstwie? napiszcie ktos cos o tym Ochroniaz.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:40:41] • [IP: 82.32.8.***]

No wlasnie ktos zlal wlodka na baletach zaraz po zabojstwie? napiszcie ktos cos o tym

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:21:04] • [IP: 37.191.48.***]

Wlodary to zli ludzie

Gość • Wtorek [10.01.2017, 19:15:18] • [IP: 83.11.241.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 18:15:08] • [IP: 109.241.63.**]

tostatni jak mozecie kpic zen sie smieje kto smieje sieostatnijak wy nazywajaca siearmiamozecie kpic zjego smierci ten oprawca ma male dziecko czy chcielby aby taki degenerat wykonalby na nim wyrk ooook smierci zycze wam aby szczescie was nigdy nie spotkalo pozdrawiam armie z krzywej wszystkiego najgorszego

Gość • Wtorek [10.01.2017, 17:13:23] • [IP: 37.47.139.***]

Do godz 14.48.40 IP 92.42.116*** ale z ciebie żartownis 😁😁 co ty możesz wiedzieć robaczku !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 16:07:30] • [IP: 193.22.252.***]

śmieszne są zarzuty dla ostatnich trzech sprawców... czy nie przyczynili się do zabójstwa? Pobicie spowodowane ciężkim uszczerbku na zdrowiu - którego efektem była co? śmierć? Czy winny śmierci jest tylko ten co zadał ostateczny cios?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 16:00:57] • [IP: 62.69.203.***]

Ktoś, kto siedział nie raz, nie pracował, a rozbija się po mieście drogim samochodem i nie zwraca na siebie uwagi odpowiednich służb. To coś jest nie tak w tym mieście, coś zawodzi.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:58:01] • [IP: 80.245.181.***]

Nie nazywajcie więcej tej patoli" armią" to dla nich zaszczyt.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:57:25] • [IP: 62.69.203.***]

Matki tych morderców jak żescie wychowali tych bandziorów?, jak możecie patrzec ludziom w oczy szkoda że matka urodziła takich gnoi, wynoscie się z naszego miasta, cała paqtologia, wójkowie. ciotki i wszystkie gady z rodziny tych morderców i Włodarów.Za co wy się macie banda dilerów i złodzieji,

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:45:32] • [IP: 91.239.66.**]

A pod blokiem na matejki 37 dalej stoi białe * od dnia morderstwa jednego z oprawców. Policja sie nim jakoś nie zainteresowała. ...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:28:57] • [IP: 94.254.226.***]

Czy ujawniona zostanie sekcja zwłok ? Ludzie powinni wiedzieć co oni zrobili

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:27:52] • [IP: 62.69.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:22:00] • [IP: 37.248.153.***]

Brat Piotrusia powinien opowiedziec w Prokuraturze o Swinoujskiej Osmiornicy Narkotykowej Bo Posrednio Najwieksza Wine ponosza wujkowie Pawla wlodarczyka, J.W i A.W, matki wielu dzieci wylaly moze Lez przez te 2 hieny

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:15:38] • [IP: 92.42.119.**]

Skąd się bierze tyle zła brak domu a to matka tworzy dom dzieciom a ona nie umiała go stworzyć i teraz tez nic z resztą nie potrafi tylko narzekać jaka to ona nieszczesliwa.Sama jest sobie winna

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:14:15] • [IP: 62.69.252.**]

Znam Prawo • Wtorek [10.01.2017, 14:48:40] • [IP: 92.42.116.***]...Moze znasz prawo...zycia i struktury takich portali juz chyba nie.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:07:01] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:04:10] • [IP: 92.42.116.***]

LUDZIE KIEDY POJMIECIE ZE MORDERCA JEST G*P*! To CALA czwórka zwroli O Włodarczyku jest tak głośno bo jako jedyny jest na wolności

Kasia • Wtorek [10.01.2017, 15:03:44] • [IP: 83.26.255.***]

Nie mogę być dziś na pogrzebie ani uczestniczyć w marszu... Całym sercem jestem z rodziną chłopaka, który zostal bestialsko zamordowano...jestem ta tragedia do głębi poruszone...też mam syna...niech Piotrusiowi w niebie będzie dobrze, bo przecież musiał trafić do nieba !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:00:11] • [IP: 94.254.227.**]

jestem za stworzeniem komórki obywatelskiej która sama rozprawia się będzie z bananami w tym mieście. Tekst pani policjant że za utrudnianke lub pomoc w ucieczce poszukiwanego jest karalne świadczy o tym że powinni zacząć szukać winnych w policji

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:53:21] • [IP: 92.42.118.***]

Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziców i Rodziny, serce sie kraje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:52:37] • [IP: 83.30.186.**]

A ty zwyrodnialcu taki byłeś mocny aby zabić słabszego od siebie niepełnosprawnego ale chwilę potem zwykły cieć na dyskotece zmasakrował ci maskę i tam już nie byłeś tak mocny ! Jesteś szmatą i jak szmata zgnijesz !

Znam Prawo • Wtorek [10.01.2017, 14:48:40] • [IP: 92.42.116.***]

PISZCIE TU WSZYSTKO CO WIECIE NIE BUJCIE SIE, NIKT NIE MA WGLADU DO IP.TO MOZNA SPRAWDZIC TYLKO NA PROSBE PROKUTATURY NP JAK BY KTOS KOGOS STRASZYL ZE GO ZABIJE I TA OSOBA ZGŁOSILA BY ZAWIADOMIENIE. PISZCIE CO WIECIE SKONCZMY Z TĄ PRZEMOCĄ RAZ NA ZAWSZE, PISZCIE O NARKOTYKACH O TYM KTO KOGO ZASTRASZA, BIJE PONIZA A UWIERZCIE ZE POLICJA ZROBI JUZ SWOJE.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:47:12] • [IP: 178.238.250.**]

uwazam ze wszystkie matki tych co dokonali tego beztialstwa powinny przeprosic rodzicow piotra i blagac o przebaczenie

Oglądasz 1-25 z 206
■ Nasza Czytelniczka prosi o pomoc w odnalezieniu psa. Dzisiaj około godziny 12:00 uciekł w okolicy komendy policji. Jest to suka i wabi się Nela, ma na sobie czerwone szelki. Numer kontaktowy to 505-010-153 ■ Flota - Ogniwo Babinek 4-1 (0-1) ■ Dziewczynka wpadła na maskę samochodu! Ekspert lotniczy, Michał Fiszer nie upilnował dziecka? ■ Nie grozi nam pożar jak w Gorzowie? Strażacy przeprowadzili rozpoznanie operacyjne na wypadek pożaru wieży kościelnej ■ Wręczono Buławy Biznesu 2017 ■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■