POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 14:56:07] • Świnoujście

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Dokładnie we wtorkowe południe, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej zebrali się przyjaciele, rodzina i wszyscy Ci, którzy chcieli pożegnać brutalnie zamordowanego Piotra Wawrzynowicza. Na pogrzebie znalazł się także doprowadzony przez służbę więzienną brat zamordowanego 19-latka.



Na pogrzeb 19-letniego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób, które chciały nie tylko pożegnać swojego kolegę, ale także wyrazić sprzeciw wobec przemocy.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Ciało Piotra zostało skremowane, a biała urna spoczęła pod ziemia, tuż obok rodzinnych grobów.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

W asyście uzbrojonych strażników więziennych, na cmentarz został doprowadzony także brat zamordowanego 19-latka.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Podczas ceremonii, odczytany został list od szkolnej koleżanki Piotra, która wyznała, że jako osoba niepełnosprawna, podziwiała go za jego zaradność, pewność siebie i siłę do walki z przeciwnościami losu. Jak przyznała w liście, Piotr nigdy nie oczekiwał pomocy, jednak zawsze starał się nieść pomoc innym.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Sobota [14.01.2017, 17:23:31] • [IP: 95.129.228.**]

spoczywaj w bogu kiedyś się zobaczymy PIOTRUSIU\\\\\\

Gość • Piątek [13.01.2017, 18:53:59] • [IP: 84.57.35.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:46:07] • [IP: 93.245.93.***]

nie wiem nie moje dziecko a serce boli boze spraw aby rodzicie znalezli spokoj piotr badz tam szczesliwy

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:18:05] • [IP: 94.217.234.***]

sorry, pomylilam ul.krzywa z stajera/lucyczka...tam jest tem syff

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:57:29] • [IP: 94.254.179.**]

Biedny chłopak 😢 to żadna wina brata, brat nikogo nie zabił i nad nikim się nie znęcał! Zbłądził, ale nie on jeden!! W* ze świtą jest znacznie gorszy, a jakoś w pierdlu nie siedzieli!!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:32:21] • [IP: 46.231.62.**]

Siema C*

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:18:18] • [IP: 94.254.227.***]

Dokladnie Soczek nikogo nie zabil, kasa nie jest najwazniejsza! Nie miesza sie rodziny! A Soczek to moze i oszust, cwaniak i lawirant ale na pewno ma wiecej honoru, serca i jakies zasady! Trzymaj sie Soczek.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:14:01] • [IP: 2.108.233.***]

Łączę się w bólu z rodzicami i bratem. Spoczywaj w pokoju Piotrze.

Gość • Środa [11.01.2017, 11:01:45] • [IP: 86.29.198.***]

Odwalcie sie od brata Piotra, nie szukajcie w nim winy, winni sa ci zwyrodnialcy ktorzy bestialsko go zamordowali. Rodzice Piotra nie odpuszczajcie , spoleczenstwo jest z wami i bedzie was wspierac, nie zostawimy tego i nie zapomnimy.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:07:42] • [IP: 77.114.18.***]

Zabili za brata??zabili bo nie maja szacunku. .serca..nikt nie wpoił im żadnych wartości..dlatego zabili.Oskarzanie brata jest niesmaczne, wręcz odrażające.Nie wyobrażam sobie jaki ból noszą w sercu rodzice i rodzina Piotra.Powinnismy dawać im sile.A tu co niektórzy tylko zadają kolejne ciosy w serce.Wszystkim bliskim Piotra życzę by wreszcie zaznali spokoju, choć dziwnie to brzmi w obliczu takiej tragedii, ale właśnie tego Państwu życzę.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:26] • [IP: 93.92.59.***]

Trzymaj sie soczek jestesmy z toba sercem i myslami

Gość • Środa [11.01.2017, 08:18:16] • [IP: 93.92.59.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 07:56:35] • [IP: 77.115.77.**]

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**] BARDZO WAŻNE SŁOWA*****DZIĘKUJĘ ZA NIE, ALE I ZA DODANIE JEMU, BRATU PIOTRKA OTUCHY I ZA WSPARCIE TEGO CHŁOPAKA I TEŻ CAŁEJ RODZINY.

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**]

Pawel Wawrzynowicz nie znam Cię ale cały czas myślę o Tobie. Twoi rodzice są razem, wspierają się, razem cierpią i płaczą. ...a Ty jesteś sam...nie ma przy Tobie nikogo kto by Cię przytulił w tak ciężkim czasie. Pamiętaj ze musisz żyć i zmienić się ze względu na pamięć o Twoim bracie. Bardzo Ci współczuję i wierzę że Ci się uda...dla Piotrka. Po tej stronie muru masz wielu życzliwych sobie ludzi. Pamiętaj o tym. Życzę Ci dużo siły i wiary w to że wszystko z czasem się ułoży. Rodzina jest najważniejsza a miłość potrafi czynić cuda. Jestem myślami z Tobą...

Gość • Środa [11.01.2017, 01:52:32] • [IP: 93.94.188.**]

Do [IP: 94.254.227] jak mogła? Masz dzieci? Matka kocha bezgranicznie. I nie pisz ze to przez brata bo nic nie wiesz o tym chłopaku. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobił. Pogubil się... Ale wierzę że wyciagnal lekcje. A to co przydarzyło się bratu jest niewobrazalną tragedią. Paweł bardzo cierpi i napewno siebie obwinia. Ale musi żyć i wierzyć że Piotrek nad nim będzie czuwał. Paweł bardzo Ci współczuję. Mam nadzieje ze dasz rade i czas ukoi ból. Pamiętaj to NIE Twoja wina !! I nikomu nie daj sobie tego wmówić. Winne są tylko te bestie które dopuściły się tej zbrodni. I zapłacą za to zło. My mieszkańcy nie pozwolimy im spokojnie żyć bezwzględu na to jakie wyroki dostaną. DOŚĆ MILCZENIA I PRZYZWOLENIA NA ROZSIEWANIE ZŁA. Rodzino W* niech ta tragedia Was od siebie nie oddali. Mam nadzieje ze odnajdziecie w sobie siłę dzięki wzajemnemu wsparciu i miłości. Napewno tego chciałby Piotrek...

Gość • Środa [11.01.2017, 00:49:37] • [IP: 86.29.198.***]

Wyrazy wspolczucia dla rodzicow I brata. Jestesmy Z wami. Piotrze niech ci do snu graja anielskie chory.:(

Gość • Środa [11.01.2017, 00:21:34] • [IP: 92.42.116.***]

S*bierz te kur...na wuzek. Widzisz wziąłeś całą winę na siebie kryjesz kolegów a oni w zamian zabili ci brata. W takich okolicznościach nikt nie powie że jesteś frajer. Pomścij brata ty jesteś dobry chłopak kochałeś rodziców nie robiłeś nikomu krzywdy szanujemy cie! to co się stało da ci na pewno duzoooo do myślenia.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:45:52] • [IP: 95.129.224.**]

Tragedia to jest jak ktoś ginie w nieszczęśliwym wypadku, to było celowe i brutalne morderstwo, oprócz wyroku Sądu mam nadzieję, że nigdy nie zaznają spokoju psychicznego żyjąc ze świadomością czego dokonali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:34:35] • [IP: 109.241.63.**]

dlaczego tak piszecie ten brat naprawde go kochal a jak on zacznie mowic o waszej prrzegranejmii to macie armia prrzerabane i tego wam zycze za smieerc pioytrusia piotrusia duoki

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:59:01] • [IP: 92.42.114.**]

Jeśli brat siedzi za narkotyki to się nie dziwię, że po wyjściu może przestać. Nie zdziwiłbym się jakby zajął się czymś bardziej destrukcyjnym i wymierzonym w konkretne osoby, rodziny. Nie wyobrażam sobie by zabicie młodszego brata mogło zmusić do jakiejkolwiek współpracy z zabójcami, raczej do odwetu i to z wielokrotną mocą. Takich rzeczy się nie robi. To jest słabe i pokazujące, że nie potrafią się" rozliczyć" z osobą, na której chcą wywrzeć nacisk. Piotrek niech spoczywa w pokoju, wielka szkoda młodego człowieka, ale dla sprawców najpewniej liczyło się tylko to, że to" brat", a nie jakim był człowiekiem :(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:53:53] • [IP: 88.156.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

R . . . k • Wtorek [10.01.2017, 22:49:42] • [IP: 95.129.225.**]

[*] SPOCZYWAJ W SPOKOJU [*] DOSC SIE NACIERPIALES W SWOIM KROTKIM ZYCIU. .. :-(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:37:38] • [IP: 83.21.49.***]

(*)

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:30:56] • [IP: 164.127.229.***]

dawac te 4 szmaty pogadam z nimi

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:16:40] • [IP: 188.146.167.***]

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Oglądasz 1-25 z 128
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■