POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 14:56:07] • Świnoujście

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Dokładnie we wtorkowe południe, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej zebrali się przyjaciele, rodzina i wszyscy Ci, którzy chcieli pożegnać brutalnie zamordowanego Piotra Wawrzynowicza. Na pogrzebie znalazł się także doprowadzony przez służbę więzienną brat zamordowanego 19-latka.



Na pogrzeb 19-letniego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób, które chciały nie tylko pożegnać swojego kolegę, ale także wyrazić sprzeciw wobec przemocy.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Ciało Piotra zostało skremowane, a biała urna spoczęła pod ziemia, tuż obok rodzinnych grobów.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

W asyście uzbrojonych strażników więziennych, na cmentarz został doprowadzony także brat zamordowanego 19-latka.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Podczas ceremonii, odczytany został list od szkolnej koleżanki Piotra, która wyznała, że jako osoba niepełnosprawna, podziwiała go za jego zaradność, pewność siebie i siłę do walki z przeciwnościami losu. Jak przyznała w liście, Piotr nigdy nie oczekiwał pomocy, jednak zawsze starał się nieść pomoc innym.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Sobota [14.01.2017, 17:23:31] • [IP: 95.129.228.**]

spoczywaj w bogu kiedyś się zobaczymy PIOTRUSIU\\\\\\

Gość • Piątek [13.01.2017, 18:53:59] • [IP: 84.57.35.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:46:07] • [IP: 93.245.93.***]

nie wiem nie moje dziecko a serce boli boze spraw aby rodzicie znalezli spokoj piotr badz tam szczesliwy

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:18:05] • [IP: 94.217.234.***]

sorry, pomylilam ul.krzywa z stajera/lucyczka...tam jest tem syff

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:57:29] • [IP: 94.254.179.**]

Biedny chłopak 😢 to żadna wina brata, brat nikogo nie zabił i nad nikim się nie znęcał! Zbłądził, ale nie on jeden!! W* ze świtą jest znacznie gorszy, a jakoś w pierdlu nie siedzieli!!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:32:21] • [IP: 46.231.62.**]

Siema C*

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:18:18] • [IP: 94.254.227.***]

Dokladnie Soczek nikogo nie zabil, kasa nie jest najwazniejsza! Nie miesza sie rodziny! A Soczek to moze i oszust, cwaniak i lawirant ale na pewno ma wiecej honoru, serca i jakies zasady! Trzymaj sie Soczek.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:14:01] • [IP: 2.108.233.***]

Łączę się w bólu z rodzicami i bratem. Spoczywaj w pokoju Piotrze.

Gość • Środa [11.01.2017, 11:01:45] • [IP: 86.29.198.***]

Odwalcie sie od brata Piotra, nie szukajcie w nim winy, winni sa ci zwyrodnialcy ktorzy bestialsko go zamordowali. Rodzice Piotra nie odpuszczajcie , spoleczenstwo jest z wami i bedzie was wspierac, nie zostawimy tego i nie zapomnimy.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:07:42] • [IP: 77.114.18.***]

Zabili za brata??zabili bo nie maja szacunku. .serca..nikt nie wpoił im żadnych wartości..dlatego zabili.Oskarzanie brata jest niesmaczne, wręcz odrażające.Nie wyobrażam sobie jaki ból noszą w sercu rodzice i rodzina Piotra.Powinnismy dawać im sile.A tu co niektórzy tylko zadają kolejne ciosy w serce.Wszystkim bliskim Piotra życzę by wreszcie zaznali spokoju, choć dziwnie to brzmi w obliczu takiej tragedii, ale właśnie tego Państwu życzę.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:26] • [IP: 93.92.59.***]

Trzymaj sie soczek jestesmy z toba sercem i myslami

Gość • Środa [11.01.2017, 08:18:16] • [IP: 93.92.59.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 07:56:35] • [IP: 77.115.77.**]

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**] BARDZO WAŻNE SŁOWA*****DZIĘKUJĘ ZA NIE, ALE I ZA DODANIE JEMU, BRATU PIOTRKA OTUCHY I ZA WSPARCIE TEGO CHŁOPAKA I TEŻ CAŁEJ RODZINY.

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**]

Pawel Wawrzynowicz nie znam Cię ale cały czas myślę o Tobie. Twoi rodzice są razem, wspierają się, razem cierpią i płaczą. ...a Ty jesteś sam...nie ma przy Tobie nikogo kto by Cię przytulił w tak ciężkim czasie. Pamiętaj ze musisz żyć i zmienić się ze względu na pamięć o Twoim bracie. Bardzo Ci współczuję i wierzę że Ci się uda...dla Piotrka. Po tej stronie muru masz wielu życzliwych sobie ludzi. Pamiętaj o tym. Życzę Ci dużo siły i wiary w to że wszystko z czasem się ułoży. Rodzina jest najważniejsza a miłość potrafi czynić cuda. Jestem myślami z Tobą...

Gość • Środa [11.01.2017, 01:52:32] • [IP: 93.94.188.**]

Do [IP: 94.254.227] jak mogła? Masz dzieci? Matka kocha bezgranicznie. I nie pisz ze to przez brata bo nic nie wiesz o tym chłopaku. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobił. Pogubil się... Ale wierzę że wyciagnal lekcje. A to co przydarzyło się bratu jest niewobrazalną tragedią. Paweł bardzo cierpi i napewno siebie obwinia. Ale musi żyć i wierzyć że Piotrek nad nim będzie czuwał. Paweł bardzo Ci współczuję. Mam nadzieje ze dasz rade i czas ukoi ból. Pamiętaj to NIE Twoja wina !! I nikomu nie daj sobie tego wmówić. Winne są tylko te bestie które dopuściły się tej zbrodni. I zapłacą za to zło. My mieszkańcy nie pozwolimy im spokojnie żyć bezwzględu na to jakie wyroki dostaną. DOŚĆ MILCZENIA I PRZYZWOLENIA NA ROZSIEWANIE ZŁA. Rodzino W* niech ta tragedia Was od siebie nie oddali. Mam nadzieje ze odnajdziecie w sobie siłę dzięki wzajemnemu wsparciu i miłości. Napewno tego chciałby Piotrek...

Gość • Środa [11.01.2017, 00:49:37] • [IP: 86.29.198.***]

Wyrazy wspolczucia dla rodzicow I brata. Jestesmy Z wami. Piotrze niech ci do snu graja anielskie chory.:(

Gość • Środa [11.01.2017, 00:21:34] • [IP: 92.42.116.***]

S*bierz te kur...na wuzek. Widzisz wziąłeś całą winę na siebie kryjesz kolegów a oni w zamian zabili ci brata. W takich okolicznościach nikt nie powie że jesteś frajer. Pomścij brata ty jesteś dobry chłopak kochałeś rodziców nie robiłeś nikomu krzywdy szanujemy cie! to co się stało da ci na pewno duzoooo do myślenia.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:45:52] • [IP: 95.129.224.**]

Tragedia to jest jak ktoś ginie w nieszczęśliwym wypadku, to było celowe i brutalne morderstwo, oprócz wyroku Sądu mam nadzieję, że nigdy nie zaznają spokoju psychicznego żyjąc ze świadomością czego dokonali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:34:35] • [IP: 109.241.63.**]

dlaczego tak piszecie ten brat naprawde go kochal a jak on zacznie mowic o waszej prrzegranejmii to macie armia prrzerabane i tego wam zycze za smieerc pioytrusia piotrusia duoki

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:59:01] • [IP: 92.42.114.**]

Jeśli brat siedzi za narkotyki to się nie dziwię, że po wyjściu może przestać. Nie zdziwiłbym się jakby zajął się czymś bardziej destrukcyjnym i wymierzonym w konkretne osoby, rodziny. Nie wyobrażam sobie by zabicie młodszego brata mogło zmusić do jakiejkolwiek współpracy z zabójcami, raczej do odwetu i to z wielokrotną mocą. Takich rzeczy się nie robi. To jest słabe i pokazujące, że nie potrafią się" rozliczyć" z osobą, na której chcą wywrzeć nacisk. Piotrek niech spoczywa w pokoju, wielka szkoda młodego człowieka, ale dla sprawców najpewniej liczyło się tylko to, że to" brat", a nie jakim był człowiekiem :(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:53:53] • [IP: 88.156.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

R . . . k • Wtorek [10.01.2017, 22:49:42] • [IP: 95.129.225.**]

[*] SPOCZYWAJ W SPOKOJU [*] DOSC SIE NACIERPIALES W SWOIM KROTKIM ZYCIU. .. :-(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:37:38] • [IP: 83.21.49.***]

(*)

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:30:56] • [IP: 164.127.229.***]

dawac te 4 szmaty pogadam z nimi

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:16:40] • [IP: 188.146.167.***]

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Oglądasz 1-25 z 128
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■