░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 14:56:07] • Świnoujście

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Dokładnie we wtorkowe południe, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej zebrali się przyjaciele, rodzina i wszyscy Ci, którzy chcieli pożegnać brutalnie zamordowanego Piotra Wawrzynowicza. Na pogrzebie znalazł się także doprowadzony przez służbę więzienną brat zamordowanego 19-latka.



Na pogrzeb 19-letniego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób, które chciały nie tylko pożegnać swojego kolegę, ale także wyrazić sprzeciw wobec przemocy.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Ciało Piotra zostało skremowane, a biała urna spoczęła pod ziemia, tuż obok rodzinnych grobów.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

W asyście uzbrojonych strażników więziennych, na cmentarz został doprowadzony także brat zamordowanego 19-latka.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

Podczas ceremonii, odczytany został list od szkolnej koleżanki Piotra, która wyznała, że jako osoba niepełnosprawna, podziwiała go za jego zaradność, pewność siebie i siłę do walki z przeciwnościami losu. Jak przyznała w liście, Piotr nigdy nie oczekiwał pomocy, jednak zawsze starał się nieść pomoc innym.

Piotrze, spoczywaj w pokoju... Na pogrzeb zamordowanego Piotra Wawrzynowicza przybyło kilkaset osób. Zobacz film!

fot. Kamil Zwierzchowski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Sobota [14.01.2017, 17:23:31] • [IP: 95.129.228.**]

spoczywaj w bogu kiedyś się zobaczymy PIOTRUSIU\\\\\\

Gość • Piątek [13.01.2017, 18:53:59] • [IP: 84.57.35.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:46:07] • [IP: 93.245.93.***]

nie wiem nie moje dziecko a serce boli boze spraw aby rodzicie znalezli spokoj piotr badz tam szczesliwy

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:18:05] • [IP: 94.217.234.***]

sorry, pomylilam ul.krzywa z stajera/lucyczka...tam jest tem syff

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:57:29] • [IP: 94.254.179.**]

Biedny chłopak 😢 to żadna wina brata, brat nikogo nie zabił i nad nikim się nie znęcał! Zbłądził, ale nie on jeden!! W* ze świtą jest znacznie gorszy, a jakoś w pierdlu nie siedzieli!!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:32:21] • [IP: 46.231.62.**]

Siema C*

Gość • Czwartek [12.01.2017, 00:18:18] • [IP: 94.254.227.***]

Dokladnie Soczek nikogo nie zabil, kasa nie jest najwazniejsza! Nie miesza sie rodziny! A Soczek to moze i oszust, cwaniak i lawirant ale na pewno ma wiecej honoru, serca i jakies zasady! Trzymaj sie Soczek.

Gość • Środa [11.01.2017, 12:14:01] • [IP: 2.108.233.***]

Łączę się w bólu z rodzicami i bratem. Spoczywaj w pokoju Piotrze.

Gość • Środa [11.01.2017, 11:01:45] • [IP: 86.29.198.***]

Odwalcie sie od brata Piotra, nie szukajcie w nim winy, winni sa ci zwyrodnialcy ktorzy bestialsko go zamordowali. Rodzice Piotra nie odpuszczajcie , spoleczenstwo jest z wami i bedzie was wspierac, nie zostawimy tego i nie zapomnimy.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:07:42] • [IP: 77.114.18.***]

Zabili za brata??zabili bo nie maja szacunku. .serca..nikt nie wpoił im żadnych wartości..dlatego zabili.Oskarzanie brata jest niesmaczne, wręcz odrażające.Nie wyobrażam sobie jaki ból noszą w sercu rodzice i rodzina Piotra.Powinnismy dawać im sile.A tu co niektórzy tylko zadają kolejne ciosy w serce.Wszystkim bliskim Piotra życzę by wreszcie zaznali spokoju, choć dziwnie to brzmi w obliczu takiej tragedii, ale właśnie tego Państwu życzę.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:26] • [IP: 93.92.59.***]

Trzymaj sie soczek jestesmy z toba sercem i myslami

Gość • Środa [11.01.2017, 08:18:16] • [IP: 93.92.59.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.01.2017, 07:56:35] • [IP: 77.115.77.**]

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**] BARDZO WAŻNE SŁOWA*****DZIĘKUJĘ ZA NIE, ALE I ZA DODANIE JEMU, BRATU PIOTRKA OTUCHY I ZA WSPARCIE TEGO CHŁOPAKA I TEŻ CAŁEJ RODZINY.

Gość • Środa [11.01.2017, 02:15:20] • [IP: 93.94.188.**]

Pawel Wawrzynowicz nie znam Cię ale cały czas myślę o Tobie. Twoi rodzice są razem, wspierają się, razem cierpią i płaczą. ...a Ty jesteś sam...nie ma przy Tobie nikogo kto by Cię przytulił w tak ciężkim czasie. Pamiętaj ze musisz żyć i zmienić się ze względu na pamięć o Twoim bracie. Bardzo Ci współczuję i wierzę że Ci się uda...dla Piotrka. Po tej stronie muru masz wielu życzliwych sobie ludzi. Pamiętaj o tym. Życzę Ci dużo siły i wiary w to że wszystko z czasem się ułoży. Rodzina jest najważniejsza a miłość potrafi czynić cuda. Jestem myślami z Tobą...

Gość • Środa [11.01.2017, 01:52:32] • [IP: 93.94.188.**]

Do [IP: 94.254.227] jak mogła? Masz dzieci? Matka kocha bezgranicznie. I nie pisz ze to przez brata bo nic nie wiesz o tym chłopaku. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobił. Pogubil się... Ale wierzę że wyciagnal lekcje. A to co przydarzyło się bratu jest niewobrazalną tragedią. Paweł bardzo cierpi i napewno siebie obwinia. Ale musi żyć i wierzyć że Piotrek nad nim będzie czuwał. Paweł bardzo Ci współczuję. Mam nadzieje ze dasz rade i czas ukoi ból. Pamiętaj to NIE Twoja wina !! I nikomu nie daj sobie tego wmówić. Winne są tylko te bestie które dopuściły się tej zbrodni. I zapłacą za to zło. My mieszkańcy nie pozwolimy im spokojnie żyć bezwzględu na to jakie wyroki dostaną. DOŚĆ MILCZENIA I PRZYZWOLENIA NA ROZSIEWANIE ZŁA. Rodzino W* niech ta tragedia Was od siebie nie oddali. Mam nadzieje ze odnajdziecie w sobie siłę dzięki wzajemnemu wsparciu i miłości. Napewno tego chciałby Piotrek...

Gość • Środa [11.01.2017, 00:49:37] • [IP: 86.29.198.***]

Wyrazy wspolczucia dla rodzicow I brata. Jestesmy Z wami. Piotrze niech ci do snu graja anielskie chory.:(

Gość • Środa [11.01.2017, 00:21:34] • [IP: 92.42.116.***]

S*bierz te kur...na wuzek. Widzisz wziąłeś całą winę na siebie kryjesz kolegów a oni w zamian zabili ci brata. W takich okolicznościach nikt nie powie że jesteś frajer. Pomścij brata ty jesteś dobry chłopak kochałeś rodziców nie robiłeś nikomu krzywdy szanujemy cie! to co się stało da ci na pewno duzoooo do myślenia.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:45:52] • [IP: 95.129.224.**]

Tragedia to jest jak ktoś ginie w nieszczęśliwym wypadku, to było celowe i brutalne morderstwo, oprócz wyroku Sądu mam nadzieję, że nigdy nie zaznają spokoju psychicznego żyjąc ze świadomością czego dokonali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:34:35] • [IP: 109.241.63.**]

dlaczego tak piszecie ten brat naprawde go kochal a jak on zacznie mowic o waszej prrzegranejmii to macie armia prrzerabane i tego wam zycze za smieerc pioytrusia piotrusia duoki

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:59:01] • [IP: 92.42.114.**]

Jeśli brat siedzi za narkotyki to się nie dziwię, że po wyjściu może przestać. Nie zdziwiłbym się jakby zajął się czymś bardziej destrukcyjnym i wymierzonym w konkretne osoby, rodziny. Nie wyobrażam sobie by zabicie młodszego brata mogło zmusić do jakiejkolwiek współpracy z zabójcami, raczej do odwetu i to z wielokrotną mocą. Takich rzeczy się nie robi. To jest słabe i pokazujące, że nie potrafią się" rozliczyć" z osobą, na której chcą wywrzeć nacisk. Piotrek niech spoczywa w pokoju, wielka szkoda młodego człowieka, ale dla sprawców najpewniej liczyło się tylko to, że to" brat", a nie jakim był człowiekiem :(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:53:53] • [IP: 88.156.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

R . . . k • Wtorek [10.01.2017, 22:49:42] • [IP: 95.129.225.**]

[*] SPOCZYWAJ W SPOKOJU [*] DOSC SIE NACIERPIALES W SWOIM KROTKIM ZYCIU. .. :-(

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:37:38] • [IP: 83.21.49.***]

(*)

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:30:56] • [IP: 164.127.229.***]

dawac te 4 szmaty pogadam z nimi

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:16:40] • [IP: 188.146.167.***]

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Oglądasz 1-25 z 128
■ Andrzej Mrozek nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W trakcie, czwartkowej sesji Rady Miasta radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Ostatecznie, radni przyjęli rezygnację Andrzeja Mrozka. Za jej przyjęciem zagłosowało 11 radnych, 7 radnych wstrzymało się od głosu, głosów przeciw nie było ■ Jednomyślną decyzją radnych Świnoujście przystąpi do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych Rzeczpospolitej Polskiej ■ Radny Stanisław Bartkowiak proponuje by, wkrótce po podpisaniu umów na finansowanie tunelu pod Świną zorganizować seminarium dla radnych, na którym zostałyby zaprezentowane szczegóły rozpoczynającej się inwestycji. Przypomnijmy, że strona rządowa zapowiedziała podpisanie umów z miastem na 28 kwietnia ■ Stan sporych odcinków chodników prowadzących do promenady wzdłuż ulicy krzywoustego i Sienkiewicza woła o pomstę do nieba"-twierdzi radna Joanna Agatowska i wnioskuje o pilną poprawę tego stanu jeszcze przed sezonem letnim ■ Awaria pomostu na Karsiborach. Jeden z naszych Czytelników przesłał nam zdjęcie, dwóch dźwigów znajdujących się tuż przed przeprawą promową Karsibór, po stronie Ognicy. - Co się tam dzieje? - pyta mieszkaniec. Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl ustalili, że wizyta dwóch dźwigów przy promach związana jest z awarią pomostu. Aktualnie, trwa ich naprawa. Fotografia została wykonana w środę. Wszystko po to, aby zdążyć przed zbliżającą się Majówką. Wtedy na przeprawie ”Centrum” będą kursowały trzy promy ■ Przygotowania do Dnia Flagi w Świnoujściu śledzi cała Polska! Zainteresowanie obchodami tego święta w naszym właśnie mieście wynika z faktu, że właśnie u nas zawisnąć ma największa w Polsce flaga. 2 maja zostanie wywieszona ze szczytu latarni morskiej i będzie jeszcze większa niż w poprzednich latach. Biało - czerwony gigant będzie większy od boiska do koszykówki ■ Ogień na stacji paliw! 1 osoba poszkodowana. 3 zastępy straży pożarnej, w tym Wojskowa Straż Pożarna pojawiły się w poniedziałkowy poranek na stacji paliw przy ulicy Nowokarsiborskiej. Strażacy gasili tam palącą się cysternę. W pożarze poszkodowany został kierowca pojazdu. Na szczęście, okazało się, że były to tylko ćwiczenia świnoujskich strażaków ■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■