POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 12:00:30] • Świnoujście

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

fot. Sławomir Ryfczyński

Miasto będzie składać wniosek aplikacyjny, dotyczący budowy w Świnoujściu punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zgodę na to muszą jednak wyrazić radni.

Na sesji rady miasta 12 stycznia (czwartek), podjęta ma być uchwała w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku aplikacyjnego i przystąpienie do realizacji projektu pod nazwą: „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”.

Do punktu trafiać mają odpady komunalne od mieszkańców naszego miasta, zebrane w sposób selektywny.

Miasto chce się ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020, Osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi. Liczy, że pozyska nawet 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [17.01.2017, 20:11:40] • [IP: 178.238.252.***]

NA PLACU WOLNOSCI , W CENTRUM IDIOTO...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:26:09] • [IP: 79.186.188.**]

a niby gdzie ma być ten punkt? znowu w okolicach Zachodniego? wypraszam sobie

Gość • Czwartek [12.01.2017, 20:56:36] • [IP: 178.238.246.**]

jak dostaniemy jakiekolwiek dofinonsowanie-0 Uni moze taki byc ze nic nie dostaniemy.

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 19:54:38] • [IP: 80.245.178.***]

NAJWYŻSZA PORA. CO DO TEJ PORY MIASTO ROBIŁO, ŻE KRYMINALNYCH ODPADÓW Z KRZYWEJ NIE ZUTYLIZOWALI ?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:51:58] • [IP: 62.69.231.***]

Jakiś kolejny szwindel sięszykuje...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:07:20] • [IP: 37.8.215.**]

A czemu miasto ma to robić skoro Remondis bierze za to kasę?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:33:55] • [IP: 95.91.227.***]

hehe...remondis chce zarabiac, podwyrzki znowu.dobra zmiana.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:40:23] • [IP: 62.69.254.***]

Lepiej skontaktujcie się z POwcami bo zabiorą nam pieniądze na tunel z UE

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:30:38] • [IP: 80.245.191.***]

W Australi firmy odbieraja śmieci za nie płacąc, a sami robia złoty interes na ich przetwarzaniu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:18] • [IP: 83.11.186.**]

Sklepy Lidl, NETTO itd powinny być zobligowane do odbierania opakowań szklanych oraz plastikowych zakupionych w ich sklepach

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:36:44] • [IP: 119.157.227.**]

Przepraszam, a w jakim celu nasi mędrcy chcą wybudować punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych? Czyżby geszeft z Remondisem? Przecież to spółka Remondis odpowiada za wywóz odpadów ze Świnoujścia. Przypomnę radnym, że zlikwidowano nasze Polskie przedsiębiorstwo a śmieciowy biznes przekazano Niemcom. Teraz mamy jeszcze do tego dokładać? Czy może kilku znajomych chce ostatnim rzutem na taśmę, wzorem tych co krzyczeli aby wszystkim żyło się lepiej, skubnąć grubszą kasę z unijnych dotacji.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:35:06] • [IP: 80.245.178.***]

Niech nas wypie...lą z Unii to bedzie sprawiedliwie. Pisowskie nieuki plują na unię a kasę ciągną... To musi się skończyć. I pewnie się skończy. Zero tunelów i innych dopłat. Niech ta śmieszna kaczka tunel wybuduje!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:25:17] • [IP: 80.245.184.**]

czy to znaczy że będzie tańsza woda i śmieci?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:56:18] • [IP: 178.238.249.**]

Do 249.Czytałem że masz masz wyprany przez reżimowa telewizje.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:55:36] • [IP: 95.129.226.**]

Pis ci da kopa w dupę i pa pa a puki co trzeba kasę na 500+ zebrać haraczem z narodu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:28:23] • [IP: 178.238.249.**]

Czytałam że Tusk razem z PO i Nowoczesną chcą aby Unia zabrała Polsce dotacje z Uni co za targowica, Kukiz ma racje pod Trybunał Stanu postawić i to po kolei.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:22:45] • [IP: 92.42.113.***]

A ponoć taki punkt funkcjonuje od lat w Remondisie.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■