POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 12:00:30] • Świnoujście

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

fot. Sławomir Ryfczyński

Miasto będzie składać wniosek aplikacyjny, dotyczący budowy w Świnoujściu punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zgodę na to muszą jednak wyrazić radni.

Na sesji rady miasta 12 stycznia (czwartek), podjęta ma być uchwała w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku aplikacyjnego i przystąpienie do realizacji projektu pod nazwą: „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”.

Do punktu trafiać mają odpady komunalne od mieszkańców naszego miasta, zebrane w sposób selektywny.

Miasto chce się ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020, Osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi. Liczy, że pozyska nawet 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [17.01.2017, 20:11:40] • [IP: 178.238.252.***]

NA PLACU WOLNOSCI , W CENTRUM IDIOTO...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:26:09] • [IP: 79.186.188.**]

a niby gdzie ma być ten punkt? znowu w okolicach Zachodniego? wypraszam sobie

Gość • Czwartek [12.01.2017, 20:56:36] • [IP: 178.238.246.**]

jak dostaniemy jakiekolwiek dofinonsowanie-0 Uni moze taki byc ze nic nie dostaniemy.

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 19:54:38] • [IP: 80.245.178.***]

NAJWYŻSZA PORA. CO DO TEJ PORY MIASTO ROBIŁO, ŻE KRYMINALNYCH ODPADÓW Z KRZYWEJ NIE ZUTYLIZOWALI ?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:51:58] • [IP: 62.69.231.***]

Jakiś kolejny szwindel sięszykuje...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:07:20] • [IP: 37.8.215.**]

A czemu miasto ma to robić skoro Remondis bierze za to kasę?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:33:55] • [IP: 95.91.227.***]

hehe...remondis chce zarabiac, podwyrzki znowu.dobra zmiana.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:40:23] • [IP: 62.69.254.***]

Lepiej skontaktujcie się z POwcami bo zabiorą nam pieniądze na tunel z UE

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:30:38] • [IP: 80.245.191.***]

W Australi firmy odbieraja śmieci za nie płacąc, a sami robia złoty interes na ich przetwarzaniu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:18] • [IP: 83.11.186.**]

Sklepy Lidl, NETTO itd powinny być zobligowane do odbierania opakowań szklanych oraz plastikowych zakupionych w ich sklepach

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:36:44] • [IP: 119.157.227.**]

Przepraszam, a w jakim celu nasi mędrcy chcą wybudować punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych? Czyżby geszeft z Remondisem? Przecież to spółka Remondis odpowiada za wywóz odpadów ze Świnoujścia. Przypomnę radnym, że zlikwidowano nasze Polskie przedsiębiorstwo a śmieciowy biznes przekazano Niemcom. Teraz mamy jeszcze do tego dokładać? Czy może kilku znajomych chce ostatnim rzutem na taśmę, wzorem tych co krzyczeli aby wszystkim żyło się lepiej, skubnąć grubszą kasę z unijnych dotacji.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:35:06] • [IP: 80.245.178.***]

Niech nas wypie...lą z Unii to bedzie sprawiedliwie. Pisowskie nieuki plują na unię a kasę ciągną... To musi się skończyć. I pewnie się skończy. Zero tunelów i innych dopłat. Niech ta śmieszna kaczka tunel wybuduje!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:25:17] • [IP: 80.245.184.**]

czy to znaczy że będzie tańsza woda i śmieci?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:56:18] • [IP: 178.238.249.**]

Do 249.Czytałem że masz masz wyprany przez reżimowa telewizje.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:55:36] • [IP: 95.129.226.**]

Pis ci da kopa w dupę i pa pa a puki co trzeba kasę na 500+ zebrać haraczem z narodu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:28:23] • [IP: 178.238.249.**]

Czytałam że Tusk razem z PO i Nowoczesną chcą aby Unia zabrała Polsce dotacje z Uni co za targowica, Kukiz ma racje pod Trybunał Stanu postawić i to po kolei.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:22:45] • [IP: 92.42.113.***]

A ponoć taki punkt funkcjonuje od lat w Remondisie.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Informujemy, że w najbliższy piątek, 18 sierpnia 2017, o godzinie 17:30, na głównej płycie stadionu miejskiego odbędzie się sesja zdjęciowa zawodników pierwszej drużyny Floty ■
■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■