POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.07.2016, 21:08:33] • Świnoujście

Świnoujski fotograf podjął ostatnią próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Przywiązany linką Krzysztof Chomicz dzielnie brnął w błotnistej mazi, by dotrzeć do uwięzionego orła. Po apelu na naszym portalu zgłosili się chętni, by niebywale niebezpieczną akcję ratunkową asekurować.





Kupiono styropian. Znalazła się też dłuższa linka. Przede wszystkim zaś zgłosili się chętni, by za jej pomocą wyciągać z błota przywiązanego do niej Krzysztofa Chomicza. Rozebrany do samych slipów świnoujski fotograf postanowił podjąć ostatnią próbę uratowania ptaka, który wpadł do błotnistej mazi nieopodal Karsiborskich Paproci.

Przypomnijmy, że najpierw pan Krzysztof próbował wyciągnąć orła samodzielnie. Potem poprosił o pomoc strażaków. Ci na specjalnych sankach zbliżyli się do orła, ale nie tak blisko, by go wydobyć. Dalsze działania byłyby już ryzykowaniem życia strażaków. Akcję więc wstrzymano.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Krzysztof Chomicz jednak nie odpuszczał. Na naszym portalu ogłosił, że planuje ostatnie, trzecie podejście. Potrzebował sprawnych fizycznie osób, które będą go asekurować. Czasu było niewiele, bo wraz z zachodzącym słońcem błoto twardnieje. Chętni do pomocy zgłosili się migiem.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Akcja ruszyła po godz. 18.40. Trwała prawie godzinę. Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. Czasem brakowało mu sił, ale nie odpuszczał. Wreszcie złapał orła. Ptak nie od razu zrozumiał, jakie są zamiary pana Krzysztofa. Dziabnął go twardym dziobem w rękę. Fotograf ma też zranioną nogę.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie było też łatwo wydobyć tę dwójkę ze stygnącej mazi. Minęła niemal godzina, gdy pan Krzysztof z orłem przy piersi stanął na twardej ziemi.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ptak został umyty i trafił pod właściwą opiekę. Niebawem będzie latał w Wolińskim Parku Narodowym.

Wszystkim zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim panu Krzysztofowi, należą się gorące brawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 185, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 185

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 20:32:06] • [IP: 212.251.218.***]

Bohater a nie mysli, tak jak i inni. którzy uczestniczyli w tej akcji.A od drugiej strony byłoby przecież latwiej i może nawet nie tak niebezpiecznie.

Gość • Niedziela [31.07.2016, 13:32:53] • [IP: 37.8.215.***]

Co to za farsa?Zamiast po szyję, mógł utytłać się po kolana.Ale trzeba zwrócić uwagę na siebie.Dron, akcja, zdjęcia, może robi ładne Od razu prezydent? W imię czego, głupoty?80 m?zajefajna asekuracja.LINKA 80m.Jakby było to trzęsawisko, zanim by go wydobyli, zamieniłby się w 100kg pijawek.Wychwalanie głupoty, ponad czyn.Jak chciał borowiny, w uzdrowiskach, 25 zł.Niesamowite, czym wy ludzie żyjecie.Mądrość strażaków, nie zna granic.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 23:46:30] • [IP: 178.238.251.***]

Wielkie brawa i szacunek dla pana Krzysztofa.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 13:15:09] • [IP: 77.253.145.***]

"Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. " - BŁĄD! Poprawcie, tam było ponad 80 metrów. Brawo! Dzielny człowiek, prawdziwy mężczyzna!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:36:15] • [IP: 89.64.10.*]

Co to za cholerna mazia ?!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:23:51] • [IP: 83.23.16.***]

To jest prawdziwy bohater.Gdzie byli Ci zTowarzystwa Przyjaciół Zwierząt??

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:07:33] • [IP: 10.196.182.**]

Najlepszy jest ten gosciu w szortach i dziarach...patrzy zeby sie tylko czasem nie ubrudzic...a zablysnac jak ratuje orla!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:48:42] • [IP: 93.94.188.**]

Piękny szlachetny gest, aż serce rośnie!!dziękuję

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:25:17] • [IP: 93.94.186.**]

trytona specjalnego dla pana krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 20:32:30] • [IP: 79.184.145.***]

jutro lecę kupić książki i albumy Pana Krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 19:46:04] • [IP: 195.94.214.***]

SZACUNEK! Szkoda, ze tak niewielu ludzi jest takich jak Pan.

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:11] • [IP: 62.69.252.***]

Brawo dla Pana i wszystkich pomagających!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:07:57] • [IP: 95.129.224.**]

Brawo, powinien Pan otrzymać nagrodę specjalną od Towarzystwa Ochrony Zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jest Pan WIELKI! Gratulacje za odwagę i determinację!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:53:14] • [IP: 185.149.0.***]

ojciec z synem dedal i ikar za ten czyn zloty medal

Gość • Środa [27.07.2016, 18:48:20] • [IP: 5.172.255.*]

Ogromny szacunek dla pana Krzysztofa! Bardzo dziękuję

Gość • Środa [27.07.2016, 18:33:44] • [IP: 178.238.253.**]

Maslankiewcz dawno cie nie było, brak znajomość histori poraża, taki mlutki fiutek jesteś który uważa że to co klepie w klawiaturę to dowcipne, proponuję Historię litaratury powszechnej J.Waissa!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:30:13] • [IP: 5.172.236.**]

wielki szacun dla Pana

Maślankiewicz • Środa [27.07.2016, 17:55:33] • [IP: 193.188.199.*]

No, niestety. W Polsacie przegrał Pan z towarzyszem papieżem. Przerwali informację o ratowaniu birkuta, bo samolot z wielbionym gościem wylądował, a to jest o wiele ważniejsza sprawa. Należy oddawać hołdy naszej władzy...

Gość • Środa [27.07.2016, 17:37:35] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo, jeszcze raz brawo.Panie Krzysztofie, jest Pan WIELKI.

Gość • Środa [27.07.2016, 16:58:55] • [IP: 92.42.119.***]

PANIE PAN to masz jaja.Szacunek!!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:51:47] • [IP: 188.182.138.***]

Chomicz na prezydenta! 3xtak!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:02:00] • [IP: 109.241.63.***]

Wspaniała robota P.Chomicz. Nasi strażacy to potrafią tylko wyrzucone pisklaki wkładać do gniazd, lub uwięzione mewy z dachów ratować. Niech się uczą od P.Chomicza.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:49:19] • [IP: 164.127.111.***]

brawo dla pana jest pan prawdziwym bohaterem !!

Gość • Środa [27.07.2016, 15:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Jestem pod wrażeniem.Dziękuje.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:30:07] • [IP: 81.190.171.**]

Czapki z głów panowie Ita

Oglądasz 1-25 z 185
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■