POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.07.2016, 21:08:33] • Świnoujście

Świnoujski fotograf podjął ostatnią próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Przywiązany linką Krzysztof Chomicz dzielnie brnął w błotnistej mazi, by dotrzeć do uwięzionego orła. Po apelu na naszym portalu zgłosili się chętni, by niebywale niebezpieczną akcję ratunkową asekurować.





Kupiono styropian. Znalazła się też dłuższa linka. Przede wszystkim zaś zgłosili się chętni, by za jej pomocą wyciągać z błota przywiązanego do niej Krzysztofa Chomicza. Rozebrany do samych slipów świnoujski fotograf postanowił podjąć ostatnią próbę uratowania ptaka, który wpadł do błotnistej mazi nieopodal Karsiborskich Paproci.

Przypomnijmy, że najpierw pan Krzysztof próbował wyciągnąć orła samodzielnie. Potem poprosił o pomoc strażaków. Ci na specjalnych sankach zbliżyli się do orła, ale nie tak blisko, by go wydobyć. Dalsze działania byłyby już ryzykowaniem życia strażaków. Akcję więc wstrzymano.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Krzysztof Chomicz jednak nie odpuszczał. Na naszym portalu ogłosił, że planuje ostatnie, trzecie podejście. Potrzebował sprawnych fizycznie osób, które będą go asekurować. Czasu było niewiele, bo wraz z zachodzącym słońcem błoto twardnieje. Chętni do pomocy zgłosili się migiem.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Akcja ruszyła po godz. 18.40. Trwała prawie godzinę. Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. Czasem brakowało mu sił, ale nie odpuszczał. Wreszcie złapał orła. Ptak nie od razu zrozumiał, jakie są zamiary pana Krzysztofa. Dziabnął go twardym dziobem w rękę. Fotograf ma też zranioną nogę.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie było też łatwo wydobyć tę dwójkę ze stygnącej mazi. Minęła niemal godzina, gdy pan Krzysztof z orłem przy piersi stanął na twardej ziemi.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ptak został umyty i trafił pod właściwą opiekę. Niebawem będzie latał w Wolińskim Parku Narodowym.

Wszystkim zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim panu Krzysztofowi, należą się gorące brawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 185, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 185

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 20:32:06] • [IP: 212.251.218.***]

Bohater a nie mysli, tak jak i inni. którzy uczestniczyli w tej akcji.A od drugiej strony byłoby przecież latwiej i może nawet nie tak niebezpiecznie.

Gość • Niedziela [31.07.2016, 13:32:53] • [IP: 37.8.215.***]

Co to za farsa?Zamiast po szyję, mógł utytłać się po kolana.Ale trzeba zwrócić uwagę na siebie.Dron, akcja, zdjęcia, może robi ładne Od razu prezydent? W imię czego, głupoty?80 m?zajefajna asekuracja.LINKA 80m.Jakby było to trzęsawisko, zanim by go wydobyli, zamieniłby się w 100kg pijawek.Wychwalanie głupoty, ponad czyn.Jak chciał borowiny, w uzdrowiskach, 25 zł.Niesamowite, czym wy ludzie żyjecie.Mądrość strażaków, nie zna granic.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 23:46:30] • [IP: 178.238.251.***]

Wielkie brawa i szacunek dla pana Krzysztofa.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 13:15:09] • [IP: 77.253.145.***]

"Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. " - BŁĄD! Poprawcie, tam było ponad 80 metrów. Brawo! Dzielny człowiek, prawdziwy mężczyzna!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:36:15] • [IP: 89.64.10.*]

Co to za cholerna mazia ?!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:23:51] • [IP: 83.23.16.***]

To jest prawdziwy bohater.Gdzie byli Ci zTowarzystwa Przyjaciół Zwierząt??

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:07:33] • [IP: 10.196.182.**]

Najlepszy jest ten gosciu w szortach i dziarach...patrzy zeby sie tylko czasem nie ubrudzic...a zablysnac jak ratuje orla!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:48:42] • [IP: 93.94.188.**]

Piękny szlachetny gest, aż serce rośnie!!dziękuję

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:25:17] • [IP: 93.94.186.**]

trytona specjalnego dla pana krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 20:32:30] • [IP: 79.184.145.***]

jutro lecę kupić książki i albumy Pana Krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 19:46:04] • [IP: 195.94.214.***]

SZACUNEK! Szkoda, ze tak niewielu ludzi jest takich jak Pan.

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:11] • [IP: 62.69.252.***]

Brawo dla Pana i wszystkich pomagających!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:07:57] • [IP: 95.129.224.**]

Brawo, powinien Pan otrzymać nagrodę specjalną od Towarzystwa Ochrony Zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jest Pan WIELKI! Gratulacje za odwagę i determinację!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:53:14] • [IP: 185.149.0.***]

ojciec z synem dedal i ikar za ten czyn zloty medal

Gość • Środa [27.07.2016, 18:48:20] • [IP: 5.172.255.*]

Ogromny szacunek dla pana Krzysztofa! Bardzo dziękuję

Gość • Środa [27.07.2016, 18:33:44] • [IP: 178.238.253.**]

Maslankiewcz dawno cie nie było, brak znajomość histori poraża, taki mlutki fiutek jesteś który uważa że to co klepie w klawiaturę to dowcipne, proponuję Historię litaratury powszechnej J.Waissa!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:30:13] • [IP: 5.172.236.**]

wielki szacun dla Pana

Maślankiewicz • Środa [27.07.2016, 17:55:33] • [IP: 193.188.199.*]

No, niestety. W Polsacie przegrał Pan z towarzyszem papieżem. Przerwali informację o ratowaniu birkuta, bo samolot z wielbionym gościem wylądował, a to jest o wiele ważniejsza sprawa. Należy oddawać hołdy naszej władzy...

Gość • Środa [27.07.2016, 17:37:35] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo, jeszcze raz brawo.Panie Krzysztofie, jest Pan WIELKI.

Gość • Środa [27.07.2016, 16:58:55] • [IP: 92.42.119.***]

PANIE PAN to masz jaja.Szacunek!!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:51:47] • [IP: 188.182.138.***]

Chomicz na prezydenta! 3xtak!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:02:00] • [IP: 109.241.63.***]

Wspaniała robota P.Chomicz. Nasi strażacy to potrafią tylko wyrzucone pisklaki wkładać do gniazd, lub uwięzione mewy z dachów ratować. Niech się uczą od P.Chomicza.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:49:19] • [IP: 164.127.111.***]

brawo dla pana jest pan prawdziwym bohaterem !!

Gość • Środa [27.07.2016, 15:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Jestem pod wrażeniem.Dziękuje.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:30:07] • [IP: 81.190.171.**]

Czapki z głów panowie Ita

Oglądasz 1-25 z 185
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■