POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.07.2016, 21:08:33] • Świnoujście

Świnoujski fotograf podjął ostatnią próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Przywiązany linką Krzysztof Chomicz dzielnie brnął w błotnistej mazi, by dotrzeć do uwięzionego orła. Po apelu na naszym portalu zgłosili się chętni, by niebywale niebezpieczną akcję ratunkową asekurować.





Kupiono styropian. Znalazła się też dłuższa linka. Przede wszystkim zaś zgłosili się chętni, by za jej pomocą wyciągać z błota przywiązanego do niej Krzysztofa Chomicza. Rozebrany do samych slipów świnoujski fotograf postanowił podjąć ostatnią próbę uratowania ptaka, który wpadł do błotnistej mazi nieopodal Karsiborskich Paproci.

Przypomnijmy, że najpierw pan Krzysztof próbował wyciągnąć orła samodzielnie. Potem poprosił o pomoc strażaków. Ci na specjalnych sankach zbliżyli się do orła, ale nie tak blisko, by go wydobyć. Dalsze działania byłyby już ryzykowaniem życia strażaków. Akcję więc wstrzymano.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Krzysztof Chomicz jednak nie odpuszczał. Na naszym portalu ogłosił, że planuje ostatnie, trzecie podejście. Potrzebował sprawnych fizycznie osób, które będą go asekurować. Czasu było niewiele, bo wraz z zachodzącym słońcem błoto twardnieje. Chętni do pomocy zgłosili się migiem.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Akcja ruszyła po godz. 18.40. Trwała prawie godzinę. Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. Czasem brakowało mu sił, ale nie odpuszczał. Wreszcie złapał orła. Ptak nie od razu zrozumiał, jakie są zamiary pana Krzysztofa. Dziabnął go twardym dziobem w rękę. Fotograf ma też zranioną nogę.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie było też łatwo wydobyć tę dwójkę ze stygnącej mazi. Minęła niemal godzina, gdy pan Krzysztof z orłem przy piersi stanął na twardej ziemi.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ptak został umyty i trafił pod właściwą opiekę. Niebawem będzie latał w Wolińskim Parku Narodowym.

Wszystkim zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim panu Krzysztofowi, należą się gorące brawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 185, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 185

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 20:32:06] • [IP: 212.251.218.***]

Bohater a nie mysli, tak jak i inni. którzy uczestniczyli w tej akcji.A od drugiej strony byłoby przecież latwiej i może nawet nie tak niebezpiecznie.

Gość • Niedziela [31.07.2016, 13:32:53] • [IP: 37.8.215.***]

Co to za farsa?Zamiast po szyję, mógł utytłać się po kolana.Ale trzeba zwrócić uwagę na siebie.Dron, akcja, zdjęcia, może robi ładne Od razu prezydent? W imię czego, głupoty?80 m?zajefajna asekuracja.LINKA 80m.Jakby było to trzęsawisko, zanim by go wydobyli, zamieniłby się w 100kg pijawek.Wychwalanie głupoty, ponad czyn.Jak chciał borowiny, w uzdrowiskach, 25 zł.Niesamowite, czym wy ludzie żyjecie.Mądrość strażaków, nie zna granic.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 23:46:30] • [IP: 178.238.251.***]

Wielkie brawa i szacunek dla pana Krzysztofa.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 13:15:09] • [IP: 77.253.145.***]

"Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. " - BŁĄD! Poprawcie, tam było ponad 80 metrów. Brawo! Dzielny człowiek, prawdziwy mężczyzna!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:36:15] • [IP: 89.64.10.*]

Co to za cholerna mazia ?!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:23:51] • [IP: 83.23.16.***]

To jest prawdziwy bohater.Gdzie byli Ci zTowarzystwa Przyjaciół Zwierząt??

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:07:33] • [IP: 10.196.182.**]

Najlepszy jest ten gosciu w szortach i dziarach...patrzy zeby sie tylko czasem nie ubrudzic...a zablysnac jak ratuje orla!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:48:42] • [IP: 93.94.188.**]

Piękny szlachetny gest, aż serce rośnie!!dziękuję

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:25:17] • [IP: 93.94.186.**]

trytona specjalnego dla pana krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 20:32:30] • [IP: 79.184.145.***]

jutro lecę kupić książki i albumy Pana Krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 19:46:04] • [IP: 195.94.214.***]

SZACUNEK! Szkoda, ze tak niewielu ludzi jest takich jak Pan.

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:11] • [IP: 62.69.252.***]

Brawo dla Pana i wszystkich pomagających!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:07:57] • [IP: 95.129.224.**]

Brawo, powinien Pan otrzymać nagrodę specjalną od Towarzystwa Ochrony Zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jest Pan WIELKI! Gratulacje za odwagę i determinację!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:53:14] • [IP: 185.149.0.***]

ojciec z synem dedal i ikar za ten czyn zloty medal

Gość • Środa [27.07.2016, 18:48:20] • [IP: 5.172.255.*]

Ogromny szacunek dla pana Krzysztofa! Bardzo dziękuję

Gość • Środa [27.07.2016, 18:33:44] • [IP: 178.238.253.**]

Maslankiewcz dawno cie nie było, brak znajomość histori poraża, taki mlutki fiutek jesteś który uważa że to co klepie w klawiaturę to dowcipne, proponuję Historię litaratury powszechnej J.Waissa!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:30:13] • [IP: 5.172.236.**]

wielki szacun dla Pana

Maślankiewicz • Środa [27.07.2016, 17:55:33] • [IP: 193.188.199.*]

No, niestety. W Polsacie przegrał Pan z towarzyszem papieżem. Przerwali informację o ratowaniu birkuta, bo samolot z wielbionym gościem wylądował, a to jest o wiele ważniejsza sprawa. Należy oddawać hołdy naszej władzy...

Gość • Środa [27.07.2016, 17:37:35] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo, jeszcze raz brawo.Panie Krzysztofie, jest Pan WIELKI.

Gość • Środa [27.07.2016, 16:58:55] • [IP: 92.42.119.***]

PANIE PAN to masz jaja.Szacunek!!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:51:47] • [IP: 188.182.138.***]

Chomicz na prezydenta! 3xtak!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:02:00] • [IP: 109.241.63.***]

Wspaniała robota P.Chomicz. Nasi strażacy to potrafią tylko wyrzucone pisklaki wkładać do gniazd, lub uwięzione mewy z dachów ratować. Niech się uczą od P.Chomicza.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:49:19] • [IP: 164.127.111.***]

brawo dla pana jest pan prawdziwym bohaterem !!

Gość • Środa [27.07.2016, 15:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Jestem pod wrażeniem.Dziękuje.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:30:07] • [IP: 81.190.171.**]

Czapki z głów panowie Ita

Oglądasz 1-25 z 185
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■