POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.09.2016, 09:54:58] • Świnoujście

Czy policja ma urządzenia do pomiaru hałasu i prędkości?

Czy policja ma urządzenia do pomiaru hałasu i prędkości?

szpadi / pixabay.com(fot. internet )

Gdy tylko robi się ciepło, na szosach, szlakach turystycznych i polnych drogach pojawiają się motocykliści na swoich motorach. Nie było by w tym nic dziwnego, bo to przecież element naszej rzeczywistości, jednak duża część tych pseudo kierowców ma za nic wszystkich dookoła. W tej sprawie napisał do naszej redakcji Czytelnik, który zwraca uwagę na nadmierny hałas oraz prędkość towarzyszące motocyklowym przejazdom.

Nagminnie uszkodzone wydechy powodują ryk silników, a prędkość często jest wielokrotnie wyższa od obowiązującej. Wiąże się to nie tylko ze szkodliwym oddziaływaniem zbyt wysokich decybeli na nasz organizm, ale również przyczynia do wzrostu zanieczyszczenia środowiska.
- Policja nie radzi sobie z tym zjawiskiem - zauważa w swoim liście nasz Czytelnik - 15 lat temu wielkopolska policja zakupiła urządzenia pomiarowe do mierzenia hałasu i wydała wojnę z tym prymitywnym prostactwem. Wtedy były modne kombinacje z wydechem spalin w samochodach zwane "pierdziołki". Tam też zrobili porządek z motocyklistami. Niestety, zjechało się latem do nas sporo prymitywnego dziadostwa, nasi też dokładają swoją cegiełkę i popisują się na naszych drogach.

Rzeczywiście, ostatnio nasza redakcja wielokrotnie otrzymywała takie informacje z okolic Dziwnowa, Międzyzdrojów, czy Wapnicy. Co wtedy? Czy nasza policja weźmie przykład z wielkopolskich kolegów?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Bez Rozumu • Wtorek [28.03.2017, 15:58:07] • [IP: 82.113.98.***]

Motocyklista im wiecej debilstwa posiada... Tym wiecej jego maszyna decybeli. To jest prawo natury... Ze pusty dzwon glosno bije

Gość • Piątek [03.02.2017, 14:04:23] • [IP: 178.238.252.***]

jelopo szybkosc w miescie jest okreslona kodeksem an nie dowolnosc , ile mam tyle dam , w miescie mozna jezdzic po godz.22 , ale jak wyzej...

Gość • Niedziela [29.01.2017, 16:36:35] • [IP: 178.238.252.***]

a niezapominaj jaka jest szybkosc w miescie, dotyczy rowniez motocykli , a nie tylko samochodow.

Gość • Niedziela [22.01.2017, 11:23:34] • [IP: 95.160.156.***]

Świnoujście to uzdrowisko i tym bardziej powinien być zakaz takiego typu hałasu, Chrońmy zieleń, cisze i nasze możliwości Uzdrowiskowo-turystyczne

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:57:37] • [IP: 178.238.252.***]

wystarczy przestrzegac szybkosci przez pseudoscigaczy powinna tym zajac sie policja , ani e ile mam tyle dam..

Gość • Środa [04.01.2017, 09:47:27] • [IP: 78.88.28.***]

Uważam, że wszystkie głośne urządzania jezdne powinny być karane, bo pękają bębenki w uszach nie wspomnę o zanieczyszczeniu powietrza, a to w końcu UZDROWISKO!!

Gość • Wtorek [27.09.2016, 21:47:02] • [IP: 80.245.188.***]

ciche dzieci zabijają motocykle

Motocyklista :) z M-jow • Poniedziałek [26.09.2016, 19:08:22] • [IP: 5.172.255.***]

"Loud pipes save lives." "Głośne wydechy - całe bebechy" LWG.

Gość • Sobota [24.09.2016, 19:12:46] • [IP: 164.127.39.***]

skutery są straszne nie wszystkie oczywiście są też sprawne i ciche ale gówniarstwo jeździ zdezelowanymi złomami strasznie hałasują

Gość • Sobota [24.09.2016, 17:59:04] • [IP: 93.94.190.***]

gdzie jest policja

Andzia • Sobota [24.09.2016, 14:17:02] • [IP: 89.69.129.***]

Ale kilku jest super przystojnych. Kocham Wafla, super chłopak. -A;)

Gość • Sobota [24.09.2016, 10:36:39] • [IP: 37.47.128.***]

Do Piątek [23.09.2016, 21:23:41] • [IP: 80.245.181.* inkognito to cale teoje życie pajacu. Boisz sie sam i na własnym przykładzie oceniasz innych. Motocyklisci nie ściągają kasku z innego powodu cepie. A jak masz przerabane w mieście to mozesz liścia sam wyłapać na facjate az sie w kulkę zwiniesz. Jezdzi nastepna ciota rowerem i z zazdrości że jest dnem spolecznym i nikt na niego uwagi nie zwraca, chce zabłysnąć jak w tvn.

Gość • Sobota [24.09.2016, 09:52:28] • [IP: 164.127.130.***]

to co dzieje się na grunwaldzkiej od nowatora do krzywej to normalnie tragedia od 21:30 zaczyna sie WYŚCIG !! dzień w dzień

RSHA • Sobota [24.09.2016, 09:27:38] • [IP: 80.245.183.***]

motocykle mogą generować głośność do 96dB a amerykańskie jak Harleye ponad 100 dB nie wiem juz dokładnie ile ale miedzy 103 a 106. Oczywiście jesli na tabliczce znamionowej jest to wybite. większość kierowców motocykli ma głośne wydechy zeby ludzie w autach ich słyszeli i nie zajechali niechcący drogi ot i cala tajemnicza historia z wydechami

Gość • Piątek [23.09.2016, 22:02:27] • [IP: 188.146.5.***]

Idioto ktoremu przeszkadza hałas motocykla na pewno nie zaznałeś frajdy jazdy jednośladem, jesteś durnym zgredem. A hałas motocykla może uratować motocykliście życie, nie każdy kierowca samochodu potrafi zauważyć jednoślad

Gość • Piątek [23.09.2016, 21:31:57] • [IP: 79.186.186.***]

motocykl ma byc glosny i juz !! to jest nie dla szpanu tylko dla bezpieczenstwa kierowcy i ew sprawcy wypadku ! kazdy ma go slyszec !! bo niemoty na przejściach i przebiegajacy przez ulice chodza jak święte krowy !!

Gość • Piątek [23.09.2016, 21:23:41] • [IP: 80.245.181.**]

Trzeba dbać o słuch. Się posypią liście jak to jesienią bywa. Pokaż twarz mądralo. Gdyby nie kask to by Ciebie liście zasypały. Ten co ma naskrobane to na promie się boi zdjąć. Chcę być incognito wtedy mu wszystko wolno.

Gość • Piątek [23.09.2016, 20:36:55] • [IP: 185.5.99.**]

Motory, jak motory, ale na niektóre skutery, to aż się sama stalowa linka prosi do przytroczenie w poprzek jezdni.

Gość • Piątek [23.09.2016, 20:05:14] • [IP: 213.234.64.***]

Sam jestes prymitywnym prostakiem cieciu

Gość • Piątek [23.09.2016, 19:38:47] • [IP: 37.47.135.***]

Policja ma urządzenie do mierzenia pojemności dziur osmolonej i okopconej asp olszewskiej gdy ją ładują na nocnej zmianie i ma urządzenie do pomiaru tapety na ryju kom.zawlockiej bo wygląda jak trans !!

Gość • Piątek [23.09.2016, 17:21:46] • [IP: 5.172.255.***]

"Zjechało się sporo prymitywnego dziadostwa?" Przykro mi to stwierdzić, ale zdecydowana większość tych bezmózgich hałaśników jest niestety na świnoujskich tablicach... ;/ A nocami szczególnie upodobali sobie ulicę Sienkiewicza, która jest torem wyścigowym nie tylko dla warczących na dwóch kółkach, ale i lokalnych BM-ek którzy rozwijają tam spokojnie prędkość 100 km/h. Jeden mnie tam omal nie zabił któregoś sierpniowego wieczora... ;/

Gość • Piątek [23.09.2016, 15:55:45] • [IP: 83.10.226.***]

Hałas ci przeszkadza ? To co mam ja powiedzieć jak mi sąsiad od rana warczy kosiarką spalinową (bez tłumika) albo jak kilka dni temu drugi sąsiad warczał mi piłą spalinową (też bez tłumika) !

Gość • Piątek [23.09.2016, 15:21:53] • [IP: 80.245.180.***]

Skutery sprawdźcie na normy hałasu.

Gość • Piątek [23.09.2016, 15:07:24] • [IP: 37.47.108.***]

Prostak to ten czytelnik... zapewne nie rozpoznaje skutera od motocykla a się wypowiada... nie widziałem i nie słyszałem zbyt wielu głośnych motocykli mimo że mieszkam przy jednej z szybszych i ruchliwszych ulic w tym mieście... skuterki a i owszem a i od czasu do czasu zdarzy się motocykl TYLKO zwykle bywa tak ze to maszyna za grubą kasę która ma taki a nie inny wydech fabrycznie montowany (głośny gardłowy bulgot - symfonia dla każdego kto choć trochę lubi motoryzacje) ... pozdrawiam czytelnika który zapewne mimo aparatu słuchowego musi uprzykrzać innym życie :)

Gość • Piątek [23.09.2016, 12:59:17] • [IP: 79.186.118.**]

[23.09.2016, 10:08:44] • [IP: 94.254.179.***] Ojoj i co teraz będzie? Trzeba było sobie dzieci nie robić, dzieciaki też się drą jak dzikie głośniej od skutera

Oglądasz 1-25 z 47
■ Bardzo ważne spotkanie: Koncepcja zarządzania ruchem. W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■