POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.10.2015, 15:58:45] • Świnoujście

Orzeł Bielik już na wolności! Zobacz film!

Orzeł Bielik już na wolności! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Po 10 dniach niewoli orzeł bielik trafił na wolność. Bielika osobiście wypuścił Pan Krzysztof Chomicz, który jakiś czas temu z ogromnym poświęceniem uratował ptaka z grząskiej mazi. Pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego asystowali przy całym przedsięwzięciu. Orzeł był w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nakarmiony, oraz odrobaczony odleciał w kierunku swojej dotychczasowej czatowni. Ptak był transportowany w specjalnym worku, aby nie uszkodził sobie skrzydeł.



Przypomnijmy, dokładnie 25 września ptak trafił do Wolińskiego Parku Narodowego, po tym jak bohaterskim czynem popisał się Pan Krzysztof Chomicz, który uratował orła z grząskiej mazi. Ptak trafił pod opiekę pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie był karmiony oraz dokładnie czyszczony.

Orzeł Bielik już na wolności! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- To ludzie zgotowali mu ten los i to ludzie przyrócili orła z powrotem do natury- mówi portalowi iswinoujscie.pl Krzysztof Chomicz.

Orzeł Bielik już na wolności! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ptak został wypuszczony na wolność przed mostem karsiborskim, tuż przy przeprawie promowej Karsibór. Towarzyszyło mu lekkie zdezorientowanie, gdyż nie wiedział gdzie się znajduję. Gdy tylko został wypuszczony to zatrzymał się na drzewie i poleciał w miejsce, skąd został uratowany.

Orzeł Bielik już na wolności! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Bielik był obrączkowany w kwietniu tego roku i należy do Nadleśnictwa Międzyzdroje. Miejmy nadzięję, że mając obrączkę oraz numery będziemy mogli śledzić jego dalsze losy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Edward Leszczyński • Środa [07.10.2015, 22:52:43] • [IP: 79.184.241.***]

A może Szanowna Redakcja napisze coś o tym, jaki los spotkał tego ptaka zaraz po dostarczeniu go do woliery WPN? Podeszliśmy pod wolierę dwie doby od jego przywiezienia przez p. Chomicza i stwierdziliśmy z osłupieniem, że siedział tam kompletnie nietknięty, zapomniany i posiedliśmy wiedzę, że dotąd NIE BYŁO JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ WETERYNARYJNYCH, OCZYSZCZANIA PIÓR Z ROPOPOCHODNEJ MAZI, CZY INNYCH FORM OPIEKI. Na dowód tego mamy odpowiedni materiał zdjęciowy. Pierwsze przejawy" troski" pojawiły się wówczas, gdy cała sprawa nabrała medialnego rozgłosu. Czyżby te zaniechania były cynicznym usiłowaniem pozyskania stałego eksponatu jako turystycznej atrakcji?

Edward Leszczyński • Środa [07.10.2015, 12:37:36] • [IP: 46.112.130.**]

A może Szanowna Redakcja napisze coś o tym, jaki los spotkał tego ptaka zaraz po dostarczeniu go do woliery WPN? Podeszliśmy pod wolierę dwie doby od jego przywiezienia przez p. Chomicza i stwierdziliśmy z osłupieniem, że siedział tam kompletnie nietknięty, zapomniany i posiedliśmy wiedzę, że dotąd NIE BYŁO JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ WETERYNARYJNYCH, OCZYSZCZANIA PIÓR Z ROPOPOCHODNEJ MAZI, CZY INNYCH FORM OPIEKI. Na dowód tego mamy odpowiedni materiał zdjęciowy. Pierwsze przejawy" troski" pojawiły się wówczas, gdy cała sprawa nabrała medialnego rozgłosu. Czyżby te zaniechania były cynicznym usiłowaniem pozyskania stałego eksponatu jako turystycznej atrakcji?

Gość • Środa [07.10.2015, 09:21:21] • [IP: 62.69.241.**]

Panie Edwardzie, czy pan myśli lub miał taką nadzieję, że w WPN pracują przyrodnicy? Pracowałem tam i wiem, że tak nie jest i nie było. Ranne zwierzę to problem czy inaczej poszkodowane. Mało tego nie było nigdy profesjonalnej opieki, bo niby kto? Lek wet co leczy sierść piesków i kotków lub ewentualnie zna się na krowie? Już jakiś czas są specjalizacje, jednak brak fachowców z dziedziny dzikich zwierząt i podejście w takich przypadkach jak ten jest groteskowe. Empatia w WPN? Proszę bo się rozpłacze i umrę ze śmiechu. Gdyby nie media to bielik nie byłby może eksponatem ale skamieniałością. Tak źle jeszcze nie było tam.

Gość • Środa [07.10.2015, 00:12:32] • [IP: 46.114.71.**]

szacun dla wszystkich co pomogli, , bielikowi bagiennemu"

Edward Leszczyński • Wtorek [06.10.2015, 21:35:22] • [IP: 46.112.116.**]

A może Szanowna Redakcja napisze coś o tym, jaki los spotkał tego ptaka zaraz po dostarczeniu go do woliery WPN? Podeszliśmy pod wolierę dwie doby od jego przywiezienia przez p. Chomicza i stwierdziliśmy z osłupieniem, że siedział tam kompletnie nietknięty, zapomniany i posiedliśmy wiedzę, że dotąd NIE BYŁO JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ WETERYNARYJNYCH, OCZYSZCZANIA PIÓR Z ROPOPOCHODNEJ MAZI, CZY INNYCH FORM OPIEKI. Na dowód tego mamy odpowiedni materiał zdjęciowy. Pierwsze przejawy" troski" pojawiły się wówczas, gdy cała sprawa nabrała medialnego rozgłosu. Czyżby te zaniechania były cynicznym usiłowaniem pozyskania stałego eksponatu jako turystycznej atrakcji?

katarzyna • Wtorek [06.10.2015, 12:04:06] • [IP: 178.238.252.**]

BRAWO! JEST PAN DZIELNYM CZŁOWIEKIEM...ZYCZĘ PANU POWODSZENIA!

Gość • Wtorek [06.10.2015, 11:48:45] • [IP: 62.69.203.***]

Burek • Wtorek [06.10.2015, 09:10:25] - To się nazywa cynizm i jest gorsze od chamstwa. I żadna informacja o bieliku już tu nie pomoże, trzeba się wziąć za ten własny cynizm.

ryynio • Wtorek [06.10.2015, 10:59:05] • [IP: 83.249.31.**]

poleciał na drzewo gdzie było inne ptactwo, gniazdo orłów jest na innym drzewie, oby znalazł rodziców bo umrze z glodu, super wyglada w tym zółtym kubraczku, jak gladiator

Gość • Wtorek [06.10.2015, 10:48:08] • [IP: 178.238.251.***]

Orzeł. ... symbol państwa polskiego wprawdzie nie biały. .. ale uratowany u nas w Mieście - może to coś oznacza. Piękne dzięki za ten wspaniały gest, nie każdego na to stać by uratować zwierzę czy ptaka. Przecież dla wielu to tylko zwierzę, tylko ptak ale dla wielu z nas to jednak polski orzeł!

Gość • Wtorek [06.10.2015, 10:14:19] • [IP: 2.242.170.***]

Super dla bielika i dla tych wszystkich wspanialych ludzi, oby takich wiecej!!

Gość • Wtorek [06.10.2015, 09:42:40] • [IP: 62.69.241.**]

Zestresowany bielik maksymalnie. Mówiłem tyle razy, żeby zakryć głowę ptaka. Sami znaFcy jak widać. Nie raz, nie dwa ratowałem bieliki i nikt nie pisał o tym i nie robił szumu, ptaki leciały do ośrodków rehabilitacyjnych na inny kontynent bo w Polsce nie było jeszcze. I wszystko po cichu bo tutaj by kazano je uśpić lub zamknąć na dożywocie w WPN. I zapomnijcie o pomocy weterynaryjnej bo tutaj nie ma ludzi znających się na czymś większym od kanarka czy nimfy. Ale co ja wiem...

Gość • Wtorek [06.10.2015, 09:36:54] • [IP: 83.8.169.*]

poza tym żaden ptak nie jest własnością nadleśnictwa..po prostu gniazduje w lesie.oj.redaktorze

Gość • Wtorek [06.10.2015, 09:33:56] • [IP: 83.8.169.*]

jest tylko jedno ale-bielik nie jest orłem.bielik to bielik..no ale pan redaktor trochę nie doczytał...jak i w innych sprawach.pisze to ten zły człowiek lasu

Burek • Wtorek [06.10.2015, 09:10:25] • [IP: 46.112.212.***]

Do IP;46.112.109**- Mój Drogi, a kto Ci powiedział, że nie jestem chamem. Ale i tak Cię uwielbiam!. Pozdrawiam z całego serducha i więcej odwagi - pisz jasno - całuje w zadek!.

homo homini lupus est • Wtorek [06.10.2015, 07:41:42] • [IP: 46.112.109.**]

Dobrze oczywiście, że uratowano ptaka. Ja jednak nazywam takie rozczulanie się bielikiem" łatwymi wzruszeniami". O wiele trudniej o ludzkie odczucie empatii, gdy portal kolejny raz napisze o bezdomnych. Wtedy nie ma granic okrucieństwo u niedawnych wrażliwców płaczących nad losem zwierząt...

Gość • Wtorek [06.10.2015, 07:29:50] • [IP: 46.112.109.**]

20:32 -Burek, oburzasz się na" tyle chamstwa wokół", a co wczoraj napisałeś o pewnej prominentnej urzędniczce miasta, obecnej w spółce, że ona całuje kogoś w. ..- tu nie dokończę z przyczyn cenzuralnych (wpis z 5 X, g.12:16:55).

Gość • Wtorek [06.10.2015, 06:26:03] • [IP: 80.245.189.***]

NO I POCO TEN CAŁY SZOŁ, NIEPOTRZEBNE STRESOWANIE PTAKA. DLA GWIDORSTWA ?

Anula • Poniedziałek [05.10.2015, 22:30:18] • [IP: 178.238.252.***]

Serdeczne pozdrowienia dla Pana Krzysztofa. I Wielki Szacun.

Gość • Poniedziałek [05.10.2015, 21:33:48] • [IP: 83.11.149.***]

Wielki szacunek, dla tego Pana ! Narażał własne życie, ratując orła.

Gość • Poniedziałek [05.10.2015, 21:25:49] • [IP: 88.156.234.***]

Wiele razy trzymałem w ręku ptaka, ale orła jeszcze nigdy! Zazdroszczę p. Krzysztofowi, bo było co potrzymać:)

• Poniedziałek [05.10.2015, 21:14:39] • [IP: 46.112.109.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Burek • Poniedziałek [05.10.2015, 20:32:40] • [IP: 46.112.23.**]

Czapki z głów, panie Krzyśku!. Wśród tego zalewu chamstwa, taka dobra, pozytywna wiadomość. Takie niby nic, jedno małe orle życie, ale ilekroć spojrzę w niebo i zobaczę orła, pomyślę, że to właśnie ten - orzeł błotny -, który dzięki panu jest piękny i wolny. Wielki szacun!.

Gość • Poniedziałek [05.10.2015, 20:04:20] • [IP: 46.112.109.**]

Z bielikami, czy orłami jest tak jak z Małyszem kiedyś, jak ze Stochem - przykuwa ta kwestia uwagę wszystkich, bo wiąże się to z archetypem:" wzlot wysoko, lot, bycie ponad wszystkim". Ludzi ujmuje uwolnienie stworzenia latającego, przywrócenie mu jego królowania, jego przewagi.Tylko jeden cień biegł przez wpisy pamiętnego dnia, gdy opublikowano notatkę o tym - niemal nie zauważono kwestii koncertu na rzecz hospicjum, a zasypano forum wpisami o bieliku. Brawa za bielika, ale...

Gość • Poniedziałek [05.10.2015, 19:45:34] • [IP: 80.245.181.***]

w relacji TVN-u, ani jednego słowa o tym, że pan Krzysztof Chomicz jest mieszkańcem Świnoujścia.

Ma • Poniedziałek [05.10.2015, 19:38:43] • [IP: 46.112.90.***]

fajna sprawa uratować Orła Bielika ptaka pod ochroną nareszcie coś normalnego i przyjemnego co miło się czyta i ogląda na necie Szacunek dla tego Pana :) !

Oglądasz 1-25 z 38
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■